Şimdi Ara

Acil! Alfa Romeo 156 alınır mı? Araç düzgünse hemen alınacak.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
1.807
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-alfa-romeo-alfa-romeo-156-sifirlanmis-motor-793922135/detay

Araç bu 2002 model alfa romeo 156

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi exotic. -- 18 Mart 2020; 14:44:25 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• MK1 Eski kasa alacaksan 2.0 motorunu al zevkını çıkar mk1 de 1.6 onermem
    MK2 kasa kullanıyorum 3 yıl oldu 132bın km de sorunsuz sıkıntısız kullanıyorum.
    O yazılan lıstedekıler gözünü korkutmasın zamanı gelen parçalar değişmiş değişmeside gerekiyor
    Değiştirmeyım yoldamı kalsın. Kayış koparıp motormu yaptırsın
    eksı yanları alttakım. Alttakım soguklarda gacur gucur eder Sıcak havada ses yapmıyor kauçuk sertleştıgınden gacırdama yapıyor oda
    Varyator ses yapar tamır kıtı 200tl halledılıyor 20bın km götürür. Değişirsen işçilik dahil 1200tl gelır. Varyator +15hp verir Araç aslında 105hp varytor ile 120hp oluyor. Bence önemlı parça
    Yol tutuşu 10 numara sürüş keyfi 10 numara
    Alfa konularına adetimdir yazarım bir arkadaşta gelir senin aracın hurdadan toplanmış der toz kondurmaz.

O liste varya hah işte o listenin aynısı benim aracımada yapıldı, yapanda Özgür'dü :) Yemin ediyorum araç yukarıda bir forumdaşın yazdığı gibi ayda 4 kere sanayiye gidiyordu. Debimetre, oksijen sensörü, lpg ayarı bitmedi yeminle. Aracı uygun aldım tamam buna laf etmiyorum ama aynı model tutulan bir araçtan daha pahalıya geldi.

Öncelikle araç muadillerine göre çok yakar. LPG de 13 litreyi görürsünüz, buna rağmen gitmez fabrika verisi 0-100 13 sn, artık siz düşünün Alfacıların sportif ruh diye dolaşıp övmelerinin ne kadar boş olduğunu.

Varyatör problemi vardır devamlı yaptırırsın ama devamlı bozulur, zaten çoğu alfacıda bıkmıştır araçlar dizel gibi çalışır ilk 3-4 dk.

Ayrıca bagajınızda motor yağı bidonu için yer açmanız gerekir çünkü motor fabrika çıkışlı olarak yağ eksilterek çalışır. Servis kitapçığında bu değer 1000 km de / 100 gr dır. LPG uygulanmış motorda ise 5000 kmde 3,5 litre yağ koyarsınız. Ben bugüne kadar kullandığım hiç bir aracın kaputunu açıp yağına bakmamışımdır ama alfa ile macaramızda süprizle karşılaşmamak ( yatak sarması ) için 3-4 günde bir kontrol edip yağ eklerdim.

Ustası az olduğu için direkt olarak kendi evinizde deplasman yaşarsınız. Araçta bir sorun vardır, az kişi anladığı için usta gelir deneme yanılmaya yöntemi ile tamirat başlar. "Abi senin bujiler bitmiş ondan tekliyor araç, ngk platinum takalım." tamam dersiniz. "ama abi şimdi sen alfaya biniyorsun yeaaaa bu bujiler 500 lira olacak o kadar" der. Sonra piyasada tutulan aracın bujisine bakarsın internetten 50 lira, ustaya sorarsın "usta bu bujiler neden pahalı" aldığın cevap " abi o bujiler 10 binde bir değişiyor bu buji alfaya özel 100 bin gidiyor" sonrasında montaj ile birlikte 700 lira verip "ohh be araç jilet oldu, değdi alfanın sportif ruhuna" dersiniz taaa ki aynı problem 1 hafta sonra baş gösteresiye kadar.

Malesef ki bir hafta sonra yine açık kaput önünde usta ile diyalogtasınızdır. "Usta bujileri değiştirdik sorun yine tekrarladı" dersiniz, usta bu sefer başka bir yere dikkat çeker " Abi bu araçlar italyanın temiz havasına göre yapılmış, akış debimetresi Türkiye'nin kirli havasına pek dayanmıyor, biz debimetreyi değiştirelim" aracı sevmişinizdir bir kere, alfist forularında olsun burada olsun millet toz kondurmuyor araca ve markaya, tamam dersiniz yine bir 700 bırakırsınız, "hah şimdi oldu be 700 lira gitti ama deydi canım arabam" diye eve gidersiniz.

Taaaa ki bir hafta sonra yine aynı sorun ile karşılasınca bu sefer sorun oksijen sensörüdür. Bakın ilandaki araçla aynı gidiyoruz demi ? yine aynı diyaloglar yine araç olmuştur ama bir iki hafta sonra yine aynı sorun baş gösterir, bu sefer lamda sensörü, kısa geçiyorum git gel bu sefer manifold. yine git gel bu sefer LPG bu araçlara uygun değil abi sen benzinle kullan,alla alla ilan ile aynı gidiyoruz.

Sonrasında yeter artık düzeltip satayım aldığım fiyata satayım bari dersin, çünkü alacak adam kek değil test sürüşü yapacak, expere sokacak işin ucunda rezil olmak var. Gidersiniz bu sefer yarım motor. Ben bu noktada bıktım ve bu şekilde sattım, ilan sahibi benden de inatçıymış yarım motoru yaptırmış.

Sonuç olarak sazan sarmalı gibi bir durum, buradaki sazan ben oldum. Şimdi alfayı savunanlar gelecek başka ustaya götürseydin diyecek ama İzmir'de 3 tane var servis ve hepsi aynı şeyleri söyledi. Başka ustaya tabiki götürdüm aldığım cevap abi biz bu araçtan anlamayız.

Yaşadıklarımı tüm içtenliğimle anlattım alıp almama size kalmış.
  • Yspılan tamiratların listesi bu şekilde uzayıp gidecek. Bitmeyecek yani. Bu da size saç baş yoldurabilir. Her ay sanayi yolları sizi bekler..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tafo0911 T kullanıcısına yanıt
    Aman hocam klavyenden neler döküldü öyle bir anda.

• hevesin varsa al fakat açacağı sorunlar bitmeyecek. geçen gün düz yolda şaft somunu kırıldı mesela bir arkadaşın. alt takımı çok zayıf
  • MK1 Eski kasa alacaksan 2.0 motorunu al zevkını çıkar mk1 de 1.6 onermem
    MK2 kasa kullanıyorum 3 yıl oldu 132bın km de sorunsuz sıkıntısız kullanıyorum.
    O yazılan lıstedekıler gözünü korkutmasın zamanı gelen parçalar değişmiş değişmeside gerekiyor
    Değiştirmeyım yoldamı kalsın. Kayış koparıp motormu yaptırsın
    eksı yanları alttakım. Alttakım soguklarda gacur gucur eder Sıcak havada ses yapmıyor kauçuk sertleştıgınden gacırdama yapıyor oda
    Varyator ses yapar tamır kıtı 200tl halledılıyor 20bın km götürür. Değişirsen işçilik dahil 1200tl gelır. Varyator +15hp verir Araç aslında 105hp varytor ile 120hp oluyor. Bence önemlı parça
    Yol tutuşu 10 numara sürüş keyfi 10 numara
  • 156 kaporta aksamı olarak çok sıkıntılı bir araç onun dışında her anlamıyla çok iyi keyifli bir alfadır

• Cevaplar icin tesekkur ederim. Fakat aldim diye bir 10.000TL ben de harcayacak miyim :( ?

• 156 mı? Koşarak kaç. Görünüşüne aldanma hiç, gerek yok. Ha uğraşırım dersen bu parasına göre gayet iyi araba ona sözüm yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cormen -- 18 Mart 2020; 19:29:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: exotic.

Cevaplar icin tesekkur ederim. Fakat aldim diye bir 10.000TL ben de harcayacak miyim :( ?
    Hiçbir güç bana bu km'de bir Alfa aldıramaz her ne kadar Alfa'ları çok sevsem de.

Bu km araba almaz mıyım, alırım tabi. Ancak bu km'de tercihim kesinlikle bir Japon, hatta Toyota olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: exotic.

Cevaplar icin tesekkur ederim. Fakat aldim diye bir 10.000TL ben de harcayacak miyim :( ?
    Mk1 1.6 önermiyorum.
    Bunu alacaksan bakım tarihleri km leri doğruysa şuan bişey yapmazsin Faturaları vs satıcıya sor. O isim verdiği usta özgür usta bilinen biri illa kayıt tutuyordur. Ona sor ilk ve ona göster sonra başka alfaciyada göster. Kafa rahat olur burdan ne desek havada kalir
    Herkesin ne dediğine değil senin ne istediğine oncelik ver
    Ben LPG siz düşük km araç aradım 6 ay sonra buldum
    Çok duydum alma cart curt dinlemedim
    28e aldım 45 veren var satmadim. Satsam hayalim 159 almak olur
    Önce kendin ne istiyorsun ona bak

• evet herkesi dinleme kardeşim üstteki üye çok güzel yazmış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cormen -- 18 Mart 2020; 21:28:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cormen

evet herkesi dinleme kardeşim üstteki üye çok güzel yazmış
    Cook komikmiş

• OTTOMAN_67 kullanıcısına yanıt
    Yoo bence değil.
  • quote:

Yoo bence değil.
    Düzenlersen tabi komık olmaz
    Senden öğrendim abi
  • quote:

Senden öğrendim abi
    bıdı bıdı bıdı
    kendine gel eeeeeey osmanlı torunu
  • bu forumda bu kullanıcı profılı ile çok gitmez yakında buda kapanır
    bi halta yaradığıda yok gibi
  • Alınmaz hele motor yapılmışsa hiç alınmaz. Kendine usta diyen çok alfa piyasasında. Özgür de yapılmış tüm bakımlar ama motoru Eskişehir de yaptırmış. Nedeni neydi ki. Özgür piyasada tanınan bir usta. Heralde onun adıyla kolay satacağını zannetti. Kimisi de var carium dan başkası bakmadı der ama hayatta araç oraya gitmemiştir. Bu arada arkadaş hevesle alıp masrafından satışa geçmiş olabilir. Önceki bakımları ondan önceki sahipleri yaptırmıştır. Her sene alt takım değişmeyen alfa bakımsızlıktan ölmüş demektir bana göre.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.