Şimdi Ara

Açık Parfümde Orijinal Notalar.. [Tutaste] (Maximum Kalite.!) (2755. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
11 Misafir (1 Mobil) - 10 Masaüstü1 Mobil
5 sn
69.574
Cevap
2.046
Favori
8.284.052
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
608 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 27532754275527562757
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: emrahakt

Armani he ve Gio kullanan ve bu kokulardan hoşlanan biriyim. Tavsiye edebileceğiniz kokular var mıdır tecrübeli arkadaşlar?
    Listemize eklenen ürünler:

Memo - Tamarindo [Tama] 60 tl

Hermes - Terre D'Hermes Eau intense Vetiver [Veti]

Hayırlı olsunlar.

emrahakt @

Ağustos 20 gibi Armani HE gelecek. Onu bekleyin hocam.
  • EserKozmetik kullanıcısına yanıt
    Cevap için teşekkürler Eser bey. 7 adet ürün alacağım eşimle beraber. Başka öneriniz var mıdır acaba? Forumda çok övülen suvage nasıldır acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • emrahakt E kullanıcısına yanıt
    Emrah bey çok özür dilerim ama ben öneri yapmıyorum. Öncelikleri bildiğiniz kokulara vermenizi öneririm.
  • Bırak Zaman Aksın B kullanıcısına yanıt
    TAMARINDO tropik Bir parfüm.Ananas, hindistan cevizi ve beyaz çiçeklerin güzel bir uyumu söz konusu.Herşeyden biraz var içerisinde meyveli parfümlerin güzel sulu meyveleri (özellikle ananas),Viw gibi Moonlight in Heaven gibi tropiklerin Hindistan Cevizi, Ylang Ylang,Marfa'nın beyaz çiçekleri (sümbulteber başta olmak üzere). Çok keyifli bir parfüm ferah, pozitif, eğlenceli.Ferah derken ilk bölümü biraz tatlı,o yüzden koku eşiği düşük olanların akşam kullanmaları daha uygun olacaktır.Koku unisex bir koku, kadın parfümü muamelesi yapacaklar almasın, baştan söyleyelim.

Listenin diğer yenisi HERMES EAU INTENSE VETIVER ise bir Terre d'Hermes flankerı.Zaten daha sıkar sıkmaz büyük abisinin meşhur buruk narenciyeleri karşılıyor sizi.Yalnız bu sefer portakal yerine greyfurt ön planda sanki.Kısa zaman içerisinde vetiver ve parfüme tatlılık veren biber ekleniyor.Orta notalar çok güzel.Terre d'Hermes köklerine sadık ama ona göre daha ferah,genç yaşlara ve gündelik hayata daha uygun bir parfüm.Vetiver parfümlerine ve Terre d'Hermes'e ilgi duyanlar kaçırmasın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bonobo643 -- 7 Ağustos 2020; 19:40:26 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bonobo643 kullanıcısına yanıt
    Orjinal 3 tane var hocam sağolsun eser hocam kırmadı.

Vetiver intense çok kalıcı turunçgil ile vetiver birleşim ağırlıklı , Grey vetiver gibi modern işlenen bir vetiver niş standartlarında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NitroNos -- 7 Ağustos 2020; 19:50:26 >
    Armani bekliyorum. Teşekkürler

Eser bey yakında gelmesi planlanan başka kokular var mı acaba
  • _Peace_ kullanıcısına yanıt
    Merhaba

Xerjoss Starligth 60 tl
    Xerjoff Naxos 60 tl

Creed Royal Oud
    Creed Viking 60 tl

Dior rouge tralfagar
    Dior bloom boquet

Ex Nihilo Lust in paradise
    Lancome Tresor

Ck one collectors
    Armani prive bleu turquoise Fiyat kalite psikolojisi yapmayacaksanız 30 tl ye koyarım.
    Armani HE

Zegna Florentino iris
    Hermes un jardin en mediterranee

Tom ford eau de santal blush // 60

Bir şeyler daha varsa eğer unuttum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EserKozmetik -- 7 Ağustos 2020; 22:33:9 >
    Viking gelir mi diyordum kendi kendime, bu super oldu

Ahanda çok beklenen Viking Çok teşekkürler bilgi için
  • _Peace_ kullanıcısına yanıt
    Hocam sen de iyi ki sormussun, forumca rahatladik

Bunları şu anda sipariş edebiliyor muyuz hocam ?
  • 5 fıs kullanılmış dior homme intense mevcut bana 70 liraya mal oldu uygun fiyata vereceğim

https://www.ozelparfum.com/prive-no.7-dhi

• Yakin zamanda gelecek olanlari sormus, adamda cevap vermis...

• Listeye yeni girenlerden bir kac parfumu basit olarak yorumlayayim.

Prada Carbon

Sauvage sevenlere kesinlikle oneririm, sauvage ile oldukça yakın kokmakla birlikte daha pürüzsuz ve torpulenmis olarak geliyor bana. Ayrıca performansi ve orjinale benzerlik de gayet yerinde.

Memo - Tamarindo

Yazlık tatlı bir koku, aslında 4 mevsimede uyar. Ananasin verdiği meyvemsi hissiyatin yanina ciceksilik eklenmis her iki cinsede kullanımı uygun hoş bir koku.

Hermes - Terre D'Hermes Eau intense Vetiver

Bunu henüz tutaste deneyemedim ama orjinalini severim, turuncgillerle harmanlanmis vetiver kokusu, keskinlik bulunmamakla birlikte genel begenisi terre hermesden daha yüksek. Tozlu topraksi hissiyati bulunmamakta.

Maison Francis Kurkdjian - Petit Matin

Yazın bolca sıkılacak kokulardan. Kaliteli bir nemlendirici gibi kokusu var, ferah, limonsu hafif ciceksi. Sade ama guzel.

Kilian - Good Girl Gone Bad

Kadın parfumlerinden herhalde ilk 60 tl versiyonu olanı. Benim uzun zaman onceden de listeye girmesini istedigim bir kokuydu incir meyvesi ve beyaz ciceksilik hissediyorum kokuda. Incir ve kayısı tarzi meyvemsilik. Meyvelerin içeriği yazilmamis. Ama incir kesin var gibi :)
    Cok hoş ve farklı bir koku. Bence kadınların mutlaka denemesi gereken bir koku. 4 mevsime uygun kalıcı performansli ve imza koku olabilecek bjr koku

Montale – intense Cafe

Gul ve kahve kokusu diyebilirim. Benim pek aramin olmadığı bir tarz ama bu tarz sevenleri memnun edecek bir koku.

Narciso Rodriguez - Poudree

Bu da orjinali sevdigim ama tutastede henüz denemedigim bir koku satici ile konustugumda bu parfumu onermisti ve gayet güzel yapıldıgini onermisti. Klasik narciso cizgisinde cok hos ve pudramsi bir koku. Garanti kadın parfumlerinden diyebilirim.

Giorgio Armani – Acqua di Gioia

Gio nun kadın parfumu karşılığı işte :) tabiki birbirlerine benzemiyorlar ama ferah sucul ve ciceksi bir koku narinciye serinliği de hissediliyor.

Tom Ford - Neroli Portofino

Bu işte favorilerimden. Asla baymayan 50 derecede olsa hava sıkılacak bir parfum. Neroli ve sabunsulugun birleştiği oldukça guzel bir koku. Açılışta olan kolonya sürülmüş ferahlığı gayet hos.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rappapompom -- 8 Ağustos 2020; 13:9:47 >
  • Paco Rabanne Invictus,
    Mont Blanc Legend,
    Givenchy Insense Ultramarine gibi kokular hoşuma gidiyor. Bunlara ek olarak yazlık ve kışlık parfüm önerir misiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gelipgeçici -- 8 Ağustos 2020; 14:16:17 >
  • Prada Luna Rossa Carbon ayrıntılı yorumlayabilecek deneyimlenmiş birisi varmı.
    Herkes Sauvage benzetiyor onun törpülenmiş hali diyor.Açıkcası Sauvage Edt nin ilk sıktığındaki keskin halini daha çok seviyorum dip notası sıradan geliyor.
    TTT Benziyor ama tene yakın kalıyor Sauvage göre daha sakin daha yumuşak.Acaba Carbon nasıl ?

• COBALT01 kullanıcısına yanıt
    Hocam Tutaste olanı deneyemedim maalesef.Kargo pazartesiye kaldı.Orjinali için konuşayım ,evet Savauge'a benziyor ama klon değil.Orta kısımlarda Luna Rossa'nın lavantası baskın.Yanlış hatırlamıyorsam Luna Rossa'da da ambroxan vardı.Hatta ilk kullanımı da olabilir.Yani Dior'dan önce kesfetmisler Ambroxan'ı.Gerci Carbon'da bergamot ve karabiber de ekleyince ambroxan ve lavantaya Savauge'a benzemesi kaçınılmazdı.Baya oldu koklayalı ama baya sevdiğimi hatırlıyorum.Daha pürüzsüz bir Savauge deneyimi yasatmıştı.O yüzden Savauge'ı özellikle EDT'yi pürüzlü bulanlar deneyebilirler.

Pazartesi kargo ulaşsın yorumlarım hemen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bonobo643 -- 8 Ağustos 2020; 15:45:53 >
  • Eser Hocam Prive Aventus da bir ara deneme boy vardi.
    Silver ve Aventus icin tekrar Düşünüyormusun acaba.

• 
Sayfa: önceki 27532754275527562757
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.