Şimdi Ara

Açık Parfümde Orijinal Notalar.. [Tutaste] (Maximum Kalite.!) (2756. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
10 Misafir (3 Mobil) - 7 Masaüstü3 Mobil
5 sn
69.574
Cevap
2.046
Favori
8.284.038
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
608 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 27542755275627572758
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    2 Eau de memo
    kokularını kullanan arkadaşlar kokular hakkında bilgi verebilirlerse sevinirim.Sevgiler.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • EserKozmetik kullanıcısına yanıt
    Eser hocam Emigliano Zegna Uomo yapsan harika olur.

• Bonobo643 kullanıcısına yanıt
    Eyvallah çok teşekkür ediyorum kardeşim.🙏
    Yorumunu merakla bekliyorum.

• burberry the beat bir el atsa biri aslında arıyorum da yok hiçbir yerde veya bilen biri varsa söyliyebilirmi? ^.^
  • Zegna Florentino iris, uzun zaman önce (4 sene olmuştur) gelmesini istediğim bir kokuydu. Geçde olsa gelecek olması sevindirici bir haber:) ilk siparişi verenlerden olacağım...
    Paco Rabanne - Ultraviolet Men [ULT] bu parfümüde tekrar stoklarına almalısın derim.yazlık ve yayılımı süper bir kokudur. kokudan anlamayanların bilene beğenip sorduğu bir kokudur...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi falcon1977 -- 8 Ağustos 2020; 23:52:14 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • falcon1977 kullanıcısına yanıt
    Ben buldum,ben buldum:)))Şaka bı yana nefis bir koku.Listeye değer katacak.E biraz da katkım var listeye gelmesinde:)

• Özelden mesajlara baktım 3 sene önce istek yapmışım:) Bu kokuyu Acun dan aldığını söyleyen bir arkadaşımdan koklayarak deneyimlemiştim. İris kokusunun yoğun olduğu ve bu yoğunluk bir benzerini bulamadığım kokuydu. O zamanlar 500 lira civarı fiyatı vardı şimdi kaç lira diye baktığımda 2600 lira😮

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi falcon1977 -- 9 Ağustos 2020; 0:14:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bonobo643

Ben buldum,ben buldum:)))Şaka bı yana nefis bir koku.Listeye değer katacak.E biraz da katkım var listeye gelmesinde:)
    Paco Rabanne - Ultraviolet Men i de getirtirirmisin😀? İstekleri bundan sonra size yapacağım😉

• quote:

Orijinalden alıntı: Proportions

Arkadaşlar sevdiğim kokular şunlar,

Terre D Hermes
    Avon signature
    Zara vibrant leather
    Burberry klasik
    Paco rabbane Black x s
    Diesel fuel for life klasik
    Dior fahrenheit

Benim bu parfümlerin karışımında var olan ne ki etkileniyorum hâla bulamadım. Bunlarda ne var ki seviyor olabilirim? Deneyimli kişiler parfüm kişiliği diye birşey var mı?

Yeni parfumler deneyeceğim lakin denemeye gidiyorum hepsi birbirine giriyor. Bu sefer beğenmesem bile satıcıyı çok uğraştırıyorum gibi hissediyorum. Siz nasıl yapıyorsunuz kokusuna bakarken?

Bana ayrıca bu kokular üzerinden önerir verir misiniz ?
    Arkadaşlar bu kullanmış olduğum parfümlere istinaden bana yeni koku önerir misiniz ?

• Mutlu yıllar hocam

Konuya girip bir bakayım dedim gördüm ki doğum gününüzmüş. Forumun yeni özelliğini de görmüş oldum böylece

• Bond No. 9 - Scent Of Peace genel beğeniye uygun değil mi? Aventusu çok beğeniyordum keşke daha meyvemsi olsa diye beklerken bunu görünce heveslendim. Fakat genel beğeniye uygun olmadığı yazılmış hep parfüm forumlarında. 60 TL olması da kör alım yapmama engel. Kirke gibi zamanla bunaltıcı tatlılığı varsa almayayım. İşim gereği bir çok insanla yakınlaşıyorum o yüzden genel beğeniye uygun fresh parfümleri tercih ediyorum. Birde Mont Blanc - Legend ve Abercrombie & Fitch - Fierce benzer olduğu söyleniliyor. Hep eklemek istediğim ama ilk 4 e sokamadığım parfümler. Bu parfümlerden hangisini önerirsiniz?
  • tam 9 tane sipariş çektim bakalım artık çevremdeki herkesi bağımlısı ettim topluca alıyoruz alacağımız zaman haha
  • sorusoran12 S kullanıcısına yanıt
    Fazla yakınlaşmasan iyi olur :) bunaltan bir parfüm değil ananaslı sauvage gibi. Sauvageden daha güzel buldum. Onu seviyorsan bunu da seversin

• eser hocam byredo - bal d'afrique prive versiyonu vardı eskiden, tekrar gelme durumu var mıdır?

bir de,

byredo - pulp
    hermes - ambre narguile

bu iki kokuya da bakabilir misin özellikle ambre narguile güzel bir çalışması varsa listenin efsaneleri arasına net girer.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BABA -- 9 Ağustos 2020; 19:39:51 >
  • EserKozmetik kullanıcısına yanıt
    Merhaba hocam, sizle tanışmama vesile olan zegna forteyle ilgili bir gelişme var mı acaba yeniden ya da tek seferlik vs. gibi bir üretim olur mu acaba?
  • handsame_ kullanıcısına yanıt
    Sauvageyi hiç denemedim. TTT olanını alıyorum.
    1-fico
    2-uden
    3-scent of peace
    4-TTT
    5-bvlgari pour homme
    6-dior hypnotic poison

İlk 5 i kendime alacağım birazdan. Aralarında genel beğeniye uygun olmayan var mı veya birbirine çok benzeyen?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sorusoran12 -- 9 Ağustos 2020; 22:8:54 >
  • Arkadaşlar yeni DHİ muazzam olmuş, kokuyu bilenler gönül rahatlığıyla alabilir. Açıkçası alırken bu kadar yüksek benzerlik beklemiyordum çok şaşırdım, çünkü orijinaliyle yan yana koklayıp ayırt etmek bile zor bence. Orta notalardan başlıyor ama Dior gibi bir markanın parfümünün açığının geçişleri de birebir aynı olsa dava ederler herhalde Kısaca benzerlik %99 tereddüt edilecek bir çalışma değil, bravo Eser bey, bu çalışma kesinlikle değişmemeli, değişecek olursa haber verin tüm stokları alayım:) Kalıcılığı da gayet iyi, uzun saatler elimden koklayabildim, yayılım için üzerimde test etmem lazım.
    Bu arada elimde Dior Homme 30luk çalışması da tester olarak var ve bu iki parfümün bu kadar farklı olduğunu daha önce hiç farketmemiştim yan yana koklamadığım için, çok şaşırdım ikisini karşılıklı koklayınca, Dior Homme kakao baskın bir koku ve genel beğeniye daha uygun, İntense'te o kakao yok, tam bir iris parfümü(yerim)

212 VİP de aldım, orijinalini çok beğenmiştim koklayınca, hatta bayılmıştım ama tutaste versiyonunun benzerliği tatmin etmedi beni, orijinali çok daha baharatlı ve etkileyici, tutaste VİP'te o baharatlı hava az, tatlılık daha fazla. Başka kullananlar da yorumlarsa sevinirim.

Tester gelen Prada Luna Rossa Carbon'un benzerliğini başarılı buldum, dior sauvage benzerliği evet var ama ikisi ayrı parfümler, sauvage çok daha baharatlı ve keskin bir koku, ki o yönünü daha çok seviyorum. Ama Carbon da çok övgü alacak bir parfüm, ambroxan baskınlığı hissediliyor, gayet güzel koku. Aventus Sauvage arasında bir koku bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Pacino -- 9 Ağustos 2020; 23:15:51 >
  • Arkadaşlar selam. son siparişim geleli 2-3 gün oluyor. bu süreçte parfümleri iyice koklama ve değerlendirme fırsatı buldum.

herod: bana göre kesinlikle tobacco vanille'ye nazaran genel beğeniye daha uygun bir koku. vanilyayla yumuşamış tütün ve tarçın notaları aldım. neden bilmiyorum bana ağaç, orman kokularını da anımsattı çok hafiften. ama tabii şahsi yorum:) beğendim. 8/10

nirvana: açık konuşmak gerekirse creed aventus bilmediğim bir kokuydu. ama ben gayet fresh buldum. özellikle yazın bu sıcaklarında buruna vurdukça insanı soğuk bir limonata içmiş gibi ferahlatıyor. dumansı bir ananas kokusu baskındı. ama bergamot da es geçilemez tabii:) 9/10

ombre leather: açıkçası ilk deri kokusu tecrübem diyebilirim. ön yargılıydım ve buna rağmen beğendim. çiçeksi bir deri kokusu diyebilirim ama yasemin notası daha ön planda. kalıcılığı ve yayılımı da gayet tatmin edici. 8/10

by the fireplace: işte aralarında kişisel beğenime en uygun olanı buydu. açık konuşmak gerekirse kör alım yaptım ve zihnimde tahayyül ettiğim bir koku vardı. hayatta sevdiğim bir kaç kokudan biridir. bu işte kibrit sönünce ortaya çıkan koku vardır ya. veyahut işte köyde ekmek pişirmek için çıra yakarlar da etrafa çok güzel bir koku yayılır. işte ben bu parfümden o kokuyu aldım. sanki o kokunun bir tık tatlı hali gibi. ve bu tatlılık da kesinlikle baymıyor aksine güzel bir karakter katıyor kokuya. doğa kokularına aşık birisi olarak kesinlikle 10/10.

pure malt: aralarında kişisel beğenime en uzak olanı bu olsa da koku olarak gerçekten çok iyi arkadaşlar. yani notalar, nota geçişleri ve yayılım gerçekten tatmin ediyor. sadece tatlılık oranı beklediğimden biraz fazlaydı. daha ekşi bir koku olmasını isterdim. yine de özellikle orta notalarda çok belirginleşen meyve notaları ve bal, bunun yanında da el sallayan viski notası gayet güzel. şahsi yorumumdan ötürü puan kırmayacağım. kokunun hakkı 8/10

bir sonraki siparişimde yine yorum geçeceğim. belki almak isteyenlerin kafasında bir şeyler canlanmasına yardımcı olur. esen kalın:)
  • sorusoran12 S kullanıcısına yanıt
    Bence hepside güzel seçimler hayırlı olsun

• fidelkadastro kullanıcısına yanıt
    Elinize sağlık

• 
Sayfa: önceki 27542755275627572758
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.