Şimdi Ara

Açık Parfümde Orijinal Notalar.. [Tutaste] (Maximum Kalite.!) (2753. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: ugur7seven
1 Kayıtlı Üye ve 10 Misafir (2 Mobil) - 9 Masaüstü2 Mobil
5 sn
69.574
Cevap
2.046
Favori
8.284.019
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
608 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 27512752275327542755
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İnitio-Side Effect deneyin bir dahakine seveceginizi umuyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • diyar_21 kullanıcısına yanıt
    Naxos gelsin de Naxos Keyfi yapalım hocam:)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • diyar_21 kullanıcısına yanıt
    Mutlaka deneyeceğim hocam öneriniz için çok teşekkür ederim.

• Memo Irish Leather ve Italian Leather nasıl kokuyor?

Tom Ford Tuscan gibi mi?

Farklı ise neye benziyor bu ikili?

• quote:

Orijinalden alıntı: mtoyanik

Bu mesaj silindi.
    Perfume: The Story of a Murderer filmini izleyip buraya gelmişimdir :D
  • Bonobo643 kullanıcısına yanıt
    Bende merakla bekliyorum havane türü havaneden daha güzel diyorlar

• EserKozmetik kullanıcısına yanıt
    Bu firma Viw ve Git için de aynı kalitede esans satıyor mu hocam?
    Maliyetini çıkarabilirse ve üzerinde çalışmak için zamanınız olursa bu iki parfüm 100'lük seriye çok yakışır.
    @EserKozmetik

Arkadaşlar bu arada 100luk seriden MLS ile beraber SMW'yi almayı düşünüyorum fakat SMW'yi daha önce hiç denemedim. Genel olarak Mefisto'ya benzetilmiş. Forumda da Mefisto için medikal bir koku benzetmesi olmuş. SMW'de de medikal bir koku mevcut mu? (Bu tür kokuları bir türlü sevemedim)

• caps1ock kullanıcısına yanıt
    Mefistoda nasıl bir medikal kokusu varmış ki? Hayal gücü yüksek olmalı bunu söyleyende veya kulakları ile koklamıştır :)

ViW de G.i.T de yapılan en iyi çalışmalardır. Maalesef daha yüksek bir ürün yok. Original vetiverde var 60 da bitiyor o. Gelecek.
  • badboy166 kullanıcısına yanıt
    Havane'ın orjinalinden kaliteli kokuyor açık çalışması.Gerisini siz düşünün:).Kokuya seviye üstüne seviye atlatmış Xerjoff.Açılıstaki By The Fireplace havası olsun,kokunun tüm ağırlığını alan lavanta olsun,harika bir çalışma.

• Rica ederim ne demek...

Naxos geçen kış sizden duyunca denemek istemiştim ama tester bitmişti kapağını kokladim, cok anlayamasam da guzel gibiydi begenirim muhtemelen :)

• EserKozmetik kullanıcısına yanıt
    Hastane/eczane kokusu benzetmesi yapılmış daha önceki mesajlarda.

Daha önce Bacarat Rouge 540'ın açılışında medikal bir koku almıştım ve hiç sevemedim (sebebi badem+safran sanırım).
    Böyle bir yorum görünce de SMW konusunda kararsız kalmıştım.

Ama sanırım SMW'yi de ekleyeceğim listeye. "Inky" dışında geriye kalan tüm notaları çok güzel duruyor

Ah işte şu benzetmeler yok mu?:)Hadi Baccarat'ı anlarım da Mefisto... Aklım almıyor gerçekten.Aynı kokuları mı kokluyoruz bilemiyorum.Tamam göreceli bir iş de bu kadar da değil yani:)

Inky dediğiniz durum (sanırım fragrantica mesajları okunmuş:)) ,kimisine göre mürekkepimsi kimine göre ise metalik olarak tanimlınagilen hava.Ben 30 liralığın açılışını biraz yoğun buluyordum 100 liralık olanda bu pürüz de giderilmiş.Son derece kaliteli bir kokudur, Mefisto da iyidir ama.Tabi beğenip begenmemk size kalmış bir durum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bonobo643 -- 5 Ağustos 2020; 23:18:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bonobo643

Ah işte şu benzetmeler yok mu?:)Hadi Baccarat'ı anlarım da Mefisto... Aklım almıyor gerçekten.Aynı kokuları mı kokluyoruz bilemiyorum.Tamam göreceli bir iş de bu kadar da değil yani:)

Inky dediğiniz durum (sanırım fragrantica mesajları okunmuş:)) ,kimisine göre mürekkepimsi kimine göre ise metalik olarak tanimlınagilen hava.Ben 30 liralığın açılışını biraz yoğun buluyordum 100 liralık olanda bu pürüz de giderilmiş.Son derece kaliteli bir kokudur, Mefisto da iyidir ama.Tabi beğenip begenmemk size kalmış bir durum.
    Anladım hocam. Parfüme metalik bir hava katıyorsa sorun yok. Hazır bu kalitede bir çalışma çıkmışken onu da ekliyorum listeye.

Cevabınız için teşekkürler

Yani umarım benzetmenin etkisinde kalmazsınız.Aslında ben de yazmadım ama bu tip benzetmelerin bir kötü tarafı da satın alan kişinin algılarını etkiliyor olması.Belki hiç brnzetmeyecegi birşeye benzetebiliyor insan etki altında kalırsa.O yüzden bu tip benzetmeler sizde kalsın mümkünse. insanların alacakları keyfi baltalamayın.Spoilercı gibisiniz:)

Benim Ernet'e benzettigim koku var,gelip burda yazıyor muyum? Yazmıyorum:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bonobo643 -- 5 Ağustos 2020; 23:49:50 >
  • Smw ya da mefistoda medikal bir koku yok ama soğuk metalik bir koku var muhtemelen onu benzetmiştir.Hastanelerde ve klinik ortamında uzun süre kalanların aşına olacağı bir koku.Girdiğiniz anda klimayla birlikte burnunuza gelen keskin metalik bir kokudur.Ama şimdi siz diyince ona bağdaştırdım yoksa aklıma bile gelmezdi yani biraz zorlama olmuş.Smw güzel parfümdur.Yeşil ve soğuk metalik bir dereyi hatırlatır

• senersongur kullanıcısına yanıt
    Memo deri parfumlerinde uzmanlaşmış bir firma.Onlarca deri parfümleri var.Hemen her deri parfümlerinde deriyi benzer şekilde kullanıyorlar.Hatta ben kokladigimda"Hah tamam işte Memo derisi"derim.Bu yüzden PDM Godolphin'i kokladığımda da aynı tepkiyi verdim.Godolphin Fragrantica'da Tuscan'a benzetilse de Memo 'nun deri serisine hakim olanlar.Godolphin'deki derinin Memo tarzı olduğunu anlayacaktır.

Gelelim sorunuza... Hem Irish hem de Italian Leather'da deri kullanımı yukarıda bahsettiğim şekilde Memo'yla artık özdeşleşmiş şekilde dumansılığı az ve rafine.Tuscan Leather'a baktığımızda ise buradaki derinin oldukça dumansı ve daha sert olduğunu görürüz.Bu demek değildir ki Tuscan kötü bir parfüm.Tuscan'ı özel yapan ise Ahududu notası ile birlikte gelen meyveli yapısı.Yani deri ve ahududu birlikteliğini ben çok seviyorum Tuscan'da.

İrish Leather'da deriye ardıç meyvesi eşlik etse de Tuscan kadar belirgin değil buradaki meyvelilik.Bu bağlamda sade bir parfüm Irish Leather.Italian Leather ise deri ile birlikte kullanılan domates yaprağı ve vanilya,deneyimlemeye değer.Hem çok zengin hem çok farklı bir koku Italian Leather.Hatta bu üçlü arasında bir sıralama yapsam şöyle olurdu:

1) Italian Leather
    2) Tuscan Leather
    3) Irish Leather

Umarım yardımcı olabilmişimdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bonobo643 -- 6 Ağustos 2020; 0:43:12 >
  • NARCOTIC VOYAJ [VYG]
    CARBON MAN [Carb]
    PARA L'HOMME [LHM]
    SPiCE BOMBA [Spice]
    MALTESE [Malt]
    OMBRE LEALE [OMB]
    TIZI TEREZI KÜRKE [KRK]

Bu şekilde ilk siparişimi verdim

Mefisto ilaç yada eczane kokularını anımsatıyor çok ağır ve kalıcı bir parfüm.Çevremden çok olumsuz yorum aldım bilhassa bende beğenmemiştim deneyeyim dedim.

Smw’de benzer yapıda olduğu için uzak durmakta fayda var.

• quote:

Orijinalden alıntı: mayfearguideyou

Bu mesaj silindi.
    Dükkan hayırlı olsun hocam, ruhsatı yeni mi aldın?

• Su forumda gercekten yorumlari ciddiye alınacak 2-3 kişi mevcut, onun disinda yorumlari hayretle okuyorum.

Parfum ve kokular konusunda bi haber olsam, gerçekten kafam çok karışirdi. Herkes parfumden anlamak zorunda degil herkes uzman gibi yorum yapmak zorunda da değil nedir bu hırs anlamıyorum, olmuyor iste komik duruma düşürmesin bazi kişiler kendini, farklı alanlara yönelin hayatta.

• 
Sayfa: önceki 27512752275327542755
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.