Şimdi Ara

Açık Parfümde Orijinal Notalar.. [Tutaste] (Maximum Kalite.!)

5 sn
56.331
Cevap
1.746
Favori
5.576.551
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 16 dk. önce
  • Cevaplayan Üyeler 5311
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 9249
  • Ortalama Mesaj Aralığı 1 saat 2 dakika
  • Toplam Okunma Süresi 176316
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 2
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 5311
  • Favoriye Eklediklerim 1855
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Deleted User (292 mesaj) ***Æ*** (18 mesaj) La Ley del Diamante (5 mesaj) AncientBehemoth (4 mesaj) burak jr (1 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (19439 mesaj) Mobil (19413 mesaj) Tablet (485 mesaj) (11 mesaj) Mini (1502 mesaj) Uygulama (4481 mesaj)
  • @
Tüm Forumlar >> Sıcak Fırsatlar >> Sıcak Fırsatlar >> Gıda, Giyim ve Aksesuar >> Açık Parfümde Orijinal Notalar.. [Tutaste] (Maximum Kalite.!)
Giriş
  • Erkek secimleriniz ideal sadece portofinoyu denemedim ona bir sey diyemeyecegim. Libre bence listenin gizli yildizlarindan, cicek kokularindan hoslaniyorsa esiniz bence tam nokta atisi Libre. Lancome Idole da cok hos bir kokudur, onu da dusunebilirsiniz ciceksi kotasi icin :) Libre ve Idole esimle benim favorilerimiz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    ScriptKidie kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Onbaşı
    22 Mesaj
    Elimde %90 dolulukta Layton (60 TL'lik) var iletişime geçebilirsiniz.

|
    |
  • Yarbay
    9009 Mesaj

Git gerçekten güzel bir parfüm alınır.

Original vetiver çok sabunsu hacı şakir sabunları gibi kokuyor ben almazdım.Prada l homme daha temiz sabunsu bir parfüm.

Dsquared - Rocky Mountain Wood konusunda ise violet çiçeği baskın bunda da sabunsu vetiver var tütsülü tarzı var açılışta bunları hissediyorsunuz yeşil bir parfüm değil ben çiçeksi kokuları sevmiyorum.Bu parfüm belirli bir süre sonra karabiber ve hafif odun kokusu ile devam ediyor.
    |
    |
    Mr.Pacino kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    1 Million Lucky Paco Rabanne for men
    Abercrombie & Fitch - Fierce [Aber]
    Tom Ford - Oud Minerale [Mine]
    Diesel - Fuel For Life [FUEL]
    Creed - Original Santal [SNT]

Hangi parfümler alınır ve yorum yaparsanız sevinirim.
    |
    |

Orijinalden alıntı: Mr.Pacino

Sanırım yeşil notalarda da creed öne çıkıyor seviyorum bu creedi, yazlık parfüm işini iyi kotarıyorlar.

Green irish tweed, original vetiver ve rocky mountain wood ilgimi çekti, bulabilirsem koklayacağım mutlaka ama CH 212yi de koklayacağım onu da merak ettim, teşekkür ederim arkadaşlar.
    Creed'in uzmanlık alanı doğala yakın kokular gibi bana göre, çetrefilli işlere pek bulaşmıyorlar CH 212 ve Santal Wood yine dediğimiz tarzlara yakın denenebilecek parfümler. Aynı zamanda CH Men de incelenebilir. Deri de mevcut o parfümde.

Original Vetiver konusu ise bence bir tık sıkıntılı, bana direkt hacı şakiri hatırlatıyor. Onun yerine listeye yeni giren Scent of Peace'i gözü kapalı tercih ederdim.
    |
    |

• Teğmen
    194 Mesaj
    Hasta yatağımda birilerinin Original vetiver hakkında atıp tuttuklarını hissettim geldim gördüm ki hacı şakir demişler. Arkadaşlar parfümler elbette bir şeyleri çağırıştıracak amenna ancak böyle anlamsız garip garip benzetmeleri nasıl yapıyorsunuz aklım almıyor. Hani benzese tamam diyeceğim. Yılların hacı şakiri mis gibi yemyeşil Original vetivere nasıl benziyor ben hala düşünüyorum. Allah'tan kendi burnuma güveniyorum da buradakilere bakıp parfüm sipariş etmiyorum. Yoksa hamsi kokuyor diye Aqva Marine almazdık. Hacı şakir diyr Original vetiveri. İlla bir şeylere benzetecekseniz önce çevrenize bir sorun bakalım hamsiye mi benziyor bu diye. Ondan sonra gelin yorum yapın. Covidli burnumla bile ayırt edebilirken bazı arkadaşların bu benzetmeleri karşısında en yakın kbb polikliniğine randevu almasını tavsiye ederim.

Saygılarımla.

• Onbaşı
    15 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: mtoyanik

Hasta yatağımda birilerinin Original vetiver hakkında atıp tuttuklarını hissettim geldim gördüm ki hacı şakir demişler. Arkadaşlar parfümler elbette bir şeyleri çağırıştıracak amenna ancak böyle anlamsız garip garip benzetmeleri nasıl yapıyorsunuz aklım almıyor. Hani benzese tamam diyeceğim. Yılların hacı şakiri mis gibi yemyeşil Original vetivere nasıl benziyor ben hala düşünüyorum. Allah'tan kendi burnuma güveniyorum da buradakilere bakıp parfüm sipariş etmiyorum. Yoksa hamsi kokuyor diye Aqva Marine almazdık. Hacı şakir diyr Original vetiveri. İlla bir şeylere benzetecekseniz önce çevrenize bir sorun bakalım hamsiye mi benziyor bu diye. Ondan sonra gelin yorum yapın. Covidli burnumla bile ayırt edebilirken bazı arkadaşların bu benzetmeleri karşısında en yakın kbb polikliniğine randevu almasını tavsiye ederim.

Saygılarımla.
    Herhangi bir parfümü başkasının alıp almaması konusunda hiçbir fikir belitmedim. Kendim alırım ya da almam ona ben karar veririm. Ve evet ben de naçizane güveniyorum kendime bu konuda. Bana anımsattığı havadan bahsettim ve sabunsuluk yerine Hacı Şakir dedim. Kafanıza göre durduk yere milleti yermeye çalışmayın.

Geçmiş olsun, saygılar.

• Er
    0 Mesaj

Hacı Şakir ve Oğlu,1972,Yozgat

Şaka bir yana, Original Vetiver hem buram buram yeşil karakteri olan hem de sabunsu karaktere sahip bir koku.Ama Hacı Şakir de değil yani o sabun:)."Sabun gibi kokuyor o halde kötü","kolonya gibi kokuyor o halde alınmaz" türü önermeleri doğru bulmuyorum.Kişi bilhassa sabun gibi kokmak isteyebilir.Mesela ben mutlaka her yıl sabunsu koku keşfetmek ve koleksiyona eklemek isterim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bonobo643 -- 3 Ağustos 2020; 14:15:20 >

• Teğmen
    194 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: hebalci

Herhangi bir parfümü başkasının alıp almaması konusunda hiçbir fikir belitmedim. Kendim alırım ya da almam ona ben karar veririm. Ve evet ben de naçizane güveniyorum kendime bu konuda. Bana anımsattığı havadan bahsettim ve sabunsuluk yerine Hacı Şakir dedim. Kafanıza göre durduk yere milleti yermeye çalışmayın.

Geçmiş olsun, saygılar.

Alıntıları Göster
    Öncelikle teşekkür ederim hocam. Beni yanlış anlamazsın umarım bunu burada çok kez dile getirdik. Yine söylemek istiyorum. Burası özgür bir ortam olabilir dileyen dilediği gibi yazabilir amenna ancak şunu unutuyoruz hep. Kendimi parfüm konusunda gurme ilan edemem hatta yolun başındayım ben de. Ben de bazen parfüm konusundaki amatör arkadaşlar gibi yorumları dikkate alarak parfüm siparişi veriyorum. Bazen öyle güzel methiyeler düzülüyor ki notalarla beraber baktığımda hayal dünyamda canlandırabiliyorum parfümü ve hayal kırıklığına uğramıyorum genelde. O yüzden kendinizi parfüm konusunda bilgisi pek olmayan gelip burada yorumlara bakınca Original vetiver hakkında hacı şakire benziyor yazısını görürken düşünün lütfen. Ben düşünüyorum o parfümü almazdım hacı şakir en fazla ne olabilir ki? Ancak Original vetiver deki sabunsuluk hacı şakirden çok daha fazlası çok klas bir parfüm. Bu yorumdan dolayı almaktan vazgeçen insanların belki hayatının parfümü olacak bir ürünü alacakken baştan soğuttunuz. Herkes parfüm deneyimleyemiyor, herkes notalar konusunda bilgi sahibi değil ve herkesin burnu hassas değil. O yüzden parfümü olumlu veya olumsuz yorumlarken bunları dikkate almalıyız diye düşünüyorum.

• Yarbay
    9009 Mesaj

Çevremde hacı şakir dediği için onayladım yoksa kendi başıma yorum yapmam.

Açılışı hacı şakir sonrası bergamot biraz daha baskın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NitroNos -- 3 Ağustos 2020; 14:29:36 >
    |
    |
    mtoyanik kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hacı şakir sabun olabilir ama onunda içinde esans , parfüm olabilir.Creed bu sabunun kokusuna özenip böyle bir parfüm yapabilir bu gayet normal piyasada bir çok parfümün bir çok klonu var benzer notalar da mevcut.
    |
    |
    Bonobo643 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

50+ kıza mi sordunuz yine merak ettim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    NitroNos kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Yok sana sordum.

51.ci de sensin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NitroNos -- 3 Ağustos 2020; 15:50:39 >
    |
    |
    Rappapompom kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Durumu anlıyorum. Ben de o benzetmeyi o an sadece ben yaptım sandım fakat iki üst gönderide aynı benzetme yapılmış, fark etmemiştim. O an sadece bana yönelik yazdınız sandım. Aslında bu tek kelimelik parfüm yorumları çoğu zaman bana da absürt ve komik gelebiliyor. Hamsi, yumurta, Listerine, ahır vs. Tek kelimeye sığacak şeyler değil ama hepsinin de doğruluk payı var bir yerde. O hamsi bile aslında yosun, deniz vb. temada olduğu için söylenmiştir diye düşünüyorum.

Kör alış yapacak ya da kendini başlangıç konumunda gören kişilere tavsiyem ise google ve buradaki arama kısmından arama yapıp yorumları okumaları. Sırf benim ya da başkasının yorumuna göre parfüm almamaları. Fragrantica tarzı sitelerde ise sadece like/dislike grafikleri değil aşağı kısımdaki yorumları okumaları çünkü asıl ayrıntılar o yorumlarda. Daha önce de örnek vermiştim, D&G K 'i o sitede biri görse dünyanın en kötü parfümlerinden biri sanabilir fakat aşağıdaki yorumlarda durum farklı. Kenarında balon olan yorumlar ise sahiplerinin o parfümü ne kadar beğendiğini gösteriyor.
    |
    |

• Er
    0 Mesaj

Fragrantica da maalesef IMDB gibi oldu.Son bir kaç yıl içindeki yeni üyelerin çoğu"toxic".Begenmiyorlarsa basıyorlar 1 puanı.Ya da begendiklerine 10.Ortası yok:). Fahrenheit gibi bir başyapıt sürünüyor bu yüzden 3 puanlarda.Keza IMDB'de sanat fimlerinin süründüğü gbi

|
    |
    hebalci kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    194 Mesaj

Erwin Creed'in banyosunda hacı şakir varmış hacı şakir firmasının ihracatının %25 i Creed ailesine aitmiş

|
    |
    NitroNos kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Onbaşı
    15 Mesaj

Haklısınız, işin açıkçası sadece IMDB de değil başka birçok alanda durum böyle. Yeni dünya düzeninin insanlara aşıladığı bir durum gibi. Çoğu insanın "ortası" kalmadı ve tahammül toleransı da düştü. Bu tarz konularda aklıma ilk Yemeksepeti'ndeki firmalar geliyor. Yorumlara bakıyorum yarısında her şey tam puan 10 numara gerisinde her şey 1 İlginç cidden, anlayışlı tarafta kalabilmek önemli.
    |
    |

Ben bunun sebeplerinden birisinin de firmaların bot-troll hesaplar üzerinden yaptığı PR olduğunu düşünüyorum.

Mesela Creed firması Fragrantica'da açtırdığı 100 farklı hesaptan kendi parfumlerine 5 puan verdirirken aynı hesaplarla, rakipleri olan Dior ya da D&G'nin parfumlerine 1 puan verilmesini de sağlıyor.

Özellikle son yillarda Fragrantica benzeri değerlendirme sitelerinde bu bot hesaplar uzerinden çok fazla PR yapıldığını düşünüyorum.

Not: Burada Creed, Dior ya da D&G isimleri sadece örnek olarak verilmiştir. Bir suçlama söz konusu değildir (-:

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Senide blokladım gereksiz insanlar.
    |
    |
    sametgs123

Arkadaş burası forum, amacı zaten belli bir konu hakkında farklı insanların düşüncelerini paylaşmaları. Adam hacı şakire benzetmiş yazmış, kimine göre bu iyi bir kokudur kimine göre değil. Burada önemli olan amatör alıcılar için bir fikir vermesi.

Parfüm konusunda uzman olmayanlar yüzlerce notanın her birinin nasıl koktuğunu, kombinasyonlarının nasıl bir sonuç doğurduğunu doğal olarak bilemeyecek, burada da seçim yaparken bildiği kokulardan yola çıkarak parfümün nasıl koktuğunu tahmin etmeye çalışacaktır. Bu hususta da en büyük yardımcısı diğer kullanıcıların koku hakkındaki yorumları olacaktır. Online parfüm satışının başarısı açısından, bu yorumların ne kadar değerli olduğunu size hatırlatmak isterim. Aynı parfüm için birden fazla kişi de aynı şeyi söylüyorsa demek ki doğruluk payı vardır. Adam benzetmiş de yazmış kafasından uyduracak hali yok ya.

Sen ister uzman ol, ister amatör ol, burada herkes birbirine saygı göstermeli, ama sen kalkıp yok arkadaş siz hepiniz yanlışsınız, o öyle kokmaz, hatta sizin burunlarınız bozuk gidin muayene olun dersen, istersen dünyanın en iyi parfümcüsü ol, bu yaptığınla konuya değer katmak bir yana, gereksiz gerginlik yaratarak konuyu sabote etmiş olursun.

Çok amatör bir parfüm sever olarak konuya yorum yapan herkese teşekkür ederim, tüm seçimlerimde ilk yaptığım yorumları okumak oluyor ve çok faydasını görüyorum.

En yakın zamanda iyileşmenizi dilerim.
    Saygılar.

Reklamlar
Radyo Dinle
SEO
Cancer Clinical Trials
Sohbet
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,500
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.