Şimdi Ara

Açık Parfümde Orijinal Notalar.. [Tutaste] (Maximum Kalite.!) (1812. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: Dae-su Oh
1 Kayıtlı Üye ve 19 Misafir (1 Mobil) - 19 Masaüstü1 Mobil
5 sn
69.709
Cevap
2.051
Favori
8.321.736
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
608 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 18101811181218131814
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • The one ı beğenmeyenler olmuş da hafızam yanılmıyorsa 13_15 yıl önce kokladım the one a gayet benziyordu eski sürüme göre mi Yapıldı ki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GKHN1905 -- 24 Ekim 2018; 22:11:12 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yeni parfüm gelecekse

TOMFORD

- OUD WOOD

- TOBACCO OOD

gelsin. Herkes beğenecektir.

• quote:

Orijinalden alıntı: senersongur

Yeni parfüm gelecekse

TOMFORD

- OUD WOOD

- TOBACCO OOD

Oud wood seven çok olur da Tobacco Oud için aynı şeyi söyleyemem ikisinin de orjinali var genel beğeniye uygun oldugunu düşünmüyoruö.

• quote:

Orijinalden alıntı: senersongur

Yeni parfüm gelecekse

TOMFORD

- OUD WOOD

- TOBACCO OOD

Oud parfümleri için herkes beğenecek demek de çok iddialı olmuş hocam. Oud notalı parfümleri şahsen ben hiç sevmiyorum. Bizim halkımızın da çok alışık olduğu bir koku değil. Elbette sizin gibi sevenleri var ama genel beğeniye hiç açık değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buyukbang -- 24 Ekim 2018; 22:43:13 >
  • The one'a orjinali ile alakasi yok demekte neyin kafası anlamadim. Alakasi yok demek tamamen farkli bir urun demek. Listenin en az %90 ini denedim erkekte oyle bir ürüne rastlamadım.

• GKHN1905 G kullanıcısına yanıt
    hocam oncelikle parfum 2008 cikisli. bir de yillar oncesinde kokunun sizde uyandirdgi intiba ne kadar saglikli bir sekilde gunumuze gelebilmistir acaba burayi okuyup ona gore parfum alanlar var, biraz daha ciddiye alarak yapsak su yorumlari.

• buyukbang kullanıcısına yanıt
    öncelikle bu uğrarsınızdan ötürü sizi tebrik ediyorum,

zira her ne kadar paylasmasamda bendede yaklaşık 70 kusur koku için hazirladigim benzerlik, performans ,şahsi puanim ve bende uyandırdığı duygu olmak üzere 4 çeşit başlığa göre puanladigim böyle bir tablo mevcut,

bu yüzden hazırlanmanın ve guncellemenin ne kadar emek gerektigini biliyorum,

özellikle orjinallerini deneme fırsatı olmayanlar için oldukça faydalı olacaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: kuzgun1984

hocam oncelikle parfum 2008 cikisli. bir de yillar oncesinde kokunun sizde uyandirdgi intiba ne kadar saglikli bir sekilde gunumuze gelebilmistir acaba burayi okuyup ona gore parfum alanlar var, biraz daha ciddiye alarak yapsak su yorumlari.
    Hafızam yanıltmış demek ki 13-15 yıl önce değil 10 yıl önce denemişim. Bazı kokular reformüle olabiliyor demek istediğim o yoksa buradaki insanların da 13-15 sene önceki intiba ile parfüm alacaklarını düşünmüyorum

• Eser hocam merhaba.. Stoklarında Creed - Virgin island Water ve Sth var mi ? Ona göre sipariş geçeyim
  • gns_svn G kullanıcısına yanıt
    stok durumu ilk sayfada her parfümün karşısında belirtiliyor ...
  • gns_svn G kullanıcısına yanıt
    STH Prive al
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ayrton_SENNA

Çok methedilen Hermes'in tam adı nedir? Birden fazla hermes var.
    Terre D'Hermes

• İki parfüm hakkında edindiğim bir tecrübemi aktarmak istiyorum;

STH:

Kıyafet üzerinde kullanıldığında sıradan bir piyasa parfümü gibi kokarken; tende bambaşka birşeye dönüşüyor. Sanki iki ayrı koku gibi.. Tam bir ten parfümü yani STH.

Afgano:

Afgano'nun kesinlikle bir ten parfümü olmadığını söyleyeyim. Kıyafette mükemmel kokan bir parfüm, tende ise benim beğenmediğim birşeyler ortaya çıkıyor. Tam bir kıyafet üzerinde kullanmalık parfüm yani Afgano. Kazağımda 3 gün net kaldı bir artı da oradan.

Bu iki görüşümden Afgano değişmez. STH ise yüzde 90 ihtimalle değişmez. Kokularla fazla zaman geçirmeden yorumlar aktarmak beni tedirgin ediyor ama ilk izlenimlerin de burada paylaşılması gerektiği kanaatindeyim. Tecrübesi daha çok olan arkadaşlardan da özellikle STH hakkındaki incelememi yorumlamalarını rica ediyorum. Zira STH'yi defalarca kıyafet üzerine sıktım ve bileğimdeki kokuyu asla kıyafetlerden alamadım. Bunu farklı gün ve saatlerde yaptım. Aynı şekilde Afgano'yu da kıyafette sevdiğim gibi tende bir türlü sevemedim.. Ayrıca kalıcılığı da kıyafette çok uzun tene göre.

• mmyyyymmm M kullanıcısına yanıt
    Temiz eşyaya sıkıp at bir köşeye.. Dönüp baktığında tenindeki gibi kokacaktır. Afgano ile Sth karşılaştırması niye oldu onu anlamadım ama..

Parfüm her zaman tende daha güzel koku yayar. Eşyanız ile birlikte parfümü boynunuza ensenize vs sıkmayacaksanız herkes atsın parfümleri çöpe :) Bu da genel önerim olsun
  • JohnLocke. kullanıcısına yanıt
    Yogunlugu yuksek kalici ve yayilimi iyi.

Bizim Chanel blue mu bu? Evet ise eğer dolum tarihini yazabilir misin hocam onun?
  • EserKozmetik kullanıcısına yanıt
    190708 baya demlendirdim.Bu havalarda istanbulda 6-7 saat performansi var ama kapali ortamda

• senersongur kullanıcısına yanıt
    bu seride en kullanılabilir olanı oud wood bence.
    gayette güzel.
  • naboo kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler.

• Arkadaşlar merhaba, Eser beyin parfümlerinden daha önce niyetlenmiş ama kısmet alamamıştım. Son bir kaç yıldır parfüm olayından çok uzak kaldım. Şuan isimlerini bile hatırlamakta zorlanıyorum açıkçası. Bir kaç sayfa geriye gitmem bile aklımın karışmasına sebep oldu :) Bu konuda vereceğiniz tavsiyeler bana çok yardımcı olacaktır.

30 yaşlarında esmer ten, işim gereği genelde ofis ortamı. Spor klasik bir tarz. Çok ağır kokular olmamak kaydı ile kalıcılığı daha fazla olan ürün tavsiyenize ihtiyacım var. Teşekkürler.
  • Dior home intense prive ve creed aventus dumansı versiyonu kullanıyorum ikiside çok başarılı gerçekten dior homme intense orjinalini beğeniyorsanız kesin alın derim aynısı çünkü.creed dumansı zaten tam bu mevsimin kokusu.

• 
Sayfa: önceki 18101811181218131814
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.