Şimdi Ara

Acer Predator XB271HU 27-inch (2560 x 1440) G-Sync & Ulmb - IPS Monitör (32. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
659
Cevap
14
Favori
32.114
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Rica ederim ne demek.

2019'un 3. çeyreğinde üretilecek olan LG 31.5" 16:9 2560 x 1440 165Hz *Nano IPS ile ilgili olarak daha fazla bilgiye sahip değiliz lakin LG'nin yüksek çözünürlüklü IPS paneller ile ilgili yakın dönem hedefleri arasında 1ms'lik tepki süresi elde etmek var. Bir çok panelin detaylarını açıklamalarına rağmen bu panel hakkında çok kısıtlı bilgi vermelerinin sebeplerinden biri de bu hedefleriyle alakalı olabilir. Panelin seri üretiminin başlayacağı tarih yaklaştıkça bunun hakkında daha fazla bilgi sahibi olacağız.
  • 1070ti ekran kartı olan biri için bu monitör overkill mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • X34P de hiç fena değil hatta şöyleyeyim 144hz olsa direkt alırdım o derece :D
  • Nessarien kullanıcısına yanıt
    Hocam merhaba ben bir kaç soru sormak istiyorum,
    Asus Samsung Dell bu firmalardan yakın zamanda 1080p 144hz li bir monitör çıkacak mı?
    Vg258qr ile cfg73 arasındayım sizin öneriniz nedir? Teşekkürler

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nessarien

Rica ederim ne demek.

2019'un 3. çeyreğinde üretilecek olan LG 31.5" 16:9 2560 x 1440 165Hz *Nano IPS ile ilgili olarak daha fazla bilgiye sahip değiliz lakin LG'nin yüksek çözünürlüklü IPS paneller ile ilgili yakın dönem hedefleri arasında 1ms'lik tepki süresi elde etmek var. Bir çok panelin detaylarını açıklamalarına rağmen bu panel hakkında çok kısıtlı bilgi vermelerinin sebeplerinden biri de bu hedefleriyle alakalı olabilir. Panelin seri üretiminin başlayacağı tarih yaklaştıkça bunun hakkında daha fazla bilgi sahibi olacağız.
    X34p yorumlarını da alabilir miyiz üstad :))

Hocam yakın zamanda yeni 144 hz 1440p ips paneller çıkacak mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ExMilitary kullanıcısına yanıt
    Merhabalar

Arka sayfaya baksaydınız keşke orada detaylıca bilgi vermiştim. Lakin tekrar alıntı yapayım mesajımı.

quote:

Gelelim panellere.

Elimizdekilere ve gelecek olanlara bakalım IPS ve 2k üzerine odaklanıyorum sadece.

AUO

2015 => AU Optronics 27" 16:9 2560 x 1440 144Hz/165Hz
    Paneli kullanan monitörler: Acer Predator XB270HU, XB271HU, Asus ROG Swift PG279Q, Asus MG279Q

2018 4. çeyreği=> AU Optronics 27" 16:9 2560 x 1440 165Hz
    Paneli kullanan monitörler: Henüz duyurulmadı.

LG

2019 2. çeyreği => LG 27" 16:9 2560 x 1440 144/160Hz *Nano IPS
    Duyurulan monitörler: LG 27GL850G

2019 3. çeyreği => LG 31.5" 16:9 2560 x 1440 165Hz *Nano IPS
    Paneli kullanan monitörler: Henüz duyurulmadı.

2K Kavisli Monitörler

2015 => LG 34" 3800R 21:9 3440 x 1440 60Hz/100Hz
    Paneli kullanan monitörler: Acer Predator X34 and Asus ROG Swift PG348Q

2017 3. çeyreği => LG 34" 1900R 21:9 3440 x 1440 100Hz/120Hz
    Paneli kullanan monitörler: Dell Alienware AW3418DW, Acer Predator X34P

2019 2. çeyreği => LG 37" 2300R 24:10 3840 x 1600 144/175Hz *Nano IPS
    Paneli kullanan monitörler: LG 38GL950G

LG buraya biraz daha geç dahil olsa da daha istikrarlı paneller ortaya koyup üretim teknolojisini olgunlaştırdıktan sonra geliştirmeyi kesmemiş aksine paneli sürekli iyileştirmenin peşinde koşmuş.

AUO cephesine bakacak olursak; seri üretim boyunca alpha/beta seviyesindeki panellere uyguladıkları hata gidermeleri ve iyileştirmeleri model güncellemesi olarak göremeyeceğimiz için AUO tarafından aynı adım 4 yılı aşkın bir süre üzerine atılıyor.

LG tarafından duyurulan modellerin tamamı Nano IPS. DCI-P3 renk standardının %98'ini kapsayacak, bu anlamda da beklentileri karşılıyor LG. Henüz duyurulmasa da aynı panelleri Acer ve Asus da kullanacaktır diye ümit ediyorum. İşin o kısmıysa büyük oranda estetik faktörlerden ibaret.

• ExMilitary kullanıcısına yanıt
    Birkaç oyun haricinde 144/165 hz seviyesinde maksimum anlamda kullanamayacağınızı hesaba katacak olursak overkill diyebiliriz lakin monitörler uzun süreli yatırımlardır. En sık değiştirdiğimiz parçalar değildir haliyle zaman içerisinde yeni bir ekran kartını sisteminize dahil etme şansınız varsa o zaman bu durumu farklı bir şekilde değerlendirmeniz gerekebilir.
  • DeatSlayer kullanıcısına yanıt
    Merhabalar

Sanırım bu sorunuz verdiğiniz monitör örneklerinden yola çıkacak IPS odaklı bir soru değil haliyle başlıktaki konumuz ve burada tartıştığımız diğer ürün gruplarıyla alakalı bir soru olmasa da sorunuzu yanıtlayacağım. Fakat bu tarz konu dışındaki soruların pm ile iletilmesi daha iyi olacaktır, en azından ilerisi için bunu referans almakta fayda var aksi halde başlık gelecek olan teknolojileri ve monitörleri konuşmaktan ziyade monitör tavsiyesi konusuna dönüyor ki bu benim arzu ettiğim bir şey değil, dikkat edilmesi beni çok mutlu eder.

IPS =>
    AUO 25" 1920x1080 144hz ve 240hz ile 27" 1920x1080 144hz ve 240hz panellerin üretimini yapacak sırayla Şubat/Mart ve Temmuz/Ağustos aylarında seri üretime girilmiş olacak.

TN =>
    Bunun dışında bir tane de yeni 27" 1920x1080 240Hz panelin seri üretimine 2018 Aralık-2019 Ocak ayı itibariyle başlamış olmaları gerekiyor.

VA=>
    27" curved 1920 x 1080 200Hz | Curved | panelin seri üretimine 2018 Aralık-2019 Ocak ayı itibariyle başlamış olmaları gerekiyor.

Bunlarla ilgili duyurular da ilerleyen zamanlarda yapılarak hangi firmaların hangi panelleri hangi monitör modellerinde kullanılacaklarını ve özelliklerini detaylarıyla öğrenmiş olacağız.

Teşekkürler hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mad_Wolf

X34p yorumlarını da alabilir miyiz üstad :))

Alıntıları Göster
    Yeni sistem kurulumunu bekliyorum detaylı testler yapmak için, ufak tefek birkaç eksik kaldı şuanda (Nvlink bridge, bellekler, ssdler, psu ve yeniden custom sıvı soğutma kurana kadar geçiş dönemi için soğutucu) onlar da bittikten sonra mevcut sistemi söküp sıfırdan kurulum yaparak daha sağlıklı bir şekilde test etme şansım olacak. Aynı işi tekrar tekrar yapmak vakit alan bir işlem olacağından dolayı şuandaki sistemime parçaları takmıyorum. Eksikler 1-2 gün içerisinde tamamlanınca sıfırdan kurulum yapacağım. Akabinde detaylı bir kullanım ve test etme şansım olacak. Monitörleri zaten satın almadan önce test ettiğim için onlardan yana bir derdim yok, parçalarda da şanssızlık yaşamadığım sürece ne ala

Acer Predator XB271HU 27-inch (2560 x 1440) G-Sync & Ulmb - IPS Monitör

Çok teşekkür ederim :)
  • quote:

Yeni sistem kurulumunu bekliyorum detaylı testler yapmak için, ufak tefek birkaç eksik kaldı şuanda (Nvlink bridge, bellekler, ssdler, psu ve yeniden custom sıvı soğutma kurana kadar geçiş dönemi için soğutucu) onlar da bittikten sonra mevcut sistemi söküp sıfırdan kurulum yaparak daha sağlıklı bir şekilde test etme şansım olacak. Aynı işi tekrar tekrar yapmak vakit alan bir işlem olacağından dolayı şuandaki sistemime parçaları takmıyorum. Eksikler 1-2 gün içerisinde tamamlanınca sıfırdan kurulum yapacağım. Akabinde detaylı bir kullanım ve test etme şansım olacak. Monitörleri zaten satın almadan önce test ettiğim için onlardan yana bir derdim yok, parçalarda da şanssızlık yaşamadığım sürece ne ala

Alıntıları Göster
    güle güle kullanın

• Mad_Wolf kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler
  • quote:

Teşekkürler
    üstad şimdi 4 gözle yeni sistemini ve değerlendirmelerini bekliyoruz :D
    Sneak peek atayım o halde

Sistem kurulumu için bir tek bellekler kaldı geriye, yeni çıktıkları için sevkiyatları gelecek haftaya kaldı.

Monitörleri kurdum, zaten satın almadan önce bütün testlerini yapıp almıştım. Detaylı testler sistem kurulumu sonrasında gelecek. Bir de muhtemelen yeni masa dizaynına ihtiyaç duyacağım, alternatiflere bakmaya başladım. Genelde 2 headset kullandığım için onları koyacak yer pek kalmadı, çok da sıkışık olmasını istemiyorum o yüzden masanın üst kısımlarını daha uzun versiyonlarıyla değiştirmek gerekecek.

Şuan için böyle.

Acer Predator XB271HU 27-inch (2560 x 1440) G-Sync & Ulmb - IPS Monitör Acer Predator XB271HU 27-inch (2560 x 1440) G-Sync & Ulmb - IPS Monitör

• quote:

Sistem kurulumu için bir tek bellekler kaldı geriye, yeni çıktıkları için sevkiyatları gelecek haftaya kaldı.

Monitörleri kurdum, zaten satın almadan önce bütün testlerini yapıp almıştım. Detaylı testler sistem kurulumu sonrasında gelecek. Bir de muhtemelen yeni masa dizaynına ihtiyaç duyacağım, alternatiflere bakmaya başladım. Genelde 2 headset kullandığım için onları koyacak yer pek kalmadı, çok da sıkışık olmasını istemiyorum o yüzden masanın üst kısımlarını daha uzun versiyonlarıyla değiştirmek gerekecek.

Şuan için böyle.

Üstad sneak peak bile çok güzel gözüküyor

• quote:

Şuan için böyle.

3 tane monitör fazla değil mi, Youtuber mı olacaksınız?
    Bence ideali 1 tanedir, kapalı olanları dağıtın gitsin.
    Hayırlı olsun, parçaların adları ve incelemelerini bekliyoruz.

Eyvallah
  • -SKYNET- kullanıcısına yanıt
    Haha ARKADAŞLAR MERHABA KANALIMA HOŞ GELDİNİZ! Yok saol ben pas geçeyim

En sol taraftaki benim değil zaten. Sol taraftaki hatunun bilgisayarı, ben sadece sağ taraftaki ikiliyi kullanacağım

Monitörler

Acer Predator X34P
    Acer Predator X27

Acer Predator X34P - 34" 2K IPS Curved 120Hz G-Sync

LG'nin Ultrawide serisindeki son panelini kullanıyor PG348Q sonrası güncellenen panel daha fazla curve, daha yüksek refresh rate ve daha canlı renkler sunuyor. LG son 3 yılda 4 kez güncelleme yaptı ve geliştirdi bu paneli haliyle AUO tarafına oranla daha iyi bir üretim teknolojisi ve olgunluğuna sahipler. Geçen yıl PG348Q alırken açtırdığım monitör sayısını buna kıyaslayacak olursak paneller çok daha iyi bir kalite kontrol sürecinden geçmiş durumda.

Acer Predator X27 - 27" 4K IPS 144Hz Q-Dot HDR G-Sync.

Buna ufak bir ekleme yapayım fan sesi duyulmuyor kesinlikle zaten yaptığım testlerde Asus ile kıyaslama yaparken buna epey odaklanmıştım. Estetik faktörler ile beraber bu avantajını da göz önünde bulundurunca nihai seçimim bu yönde oldu. Bunun Ultrawide olanını üretemediler hala, öyle olsaydı tek monitör yeterli olacaktı benim için. 1-2 ay sonra duyurusu yapılır kesin...

Yeni sistem bileşenlerini imzamı güncelleyerek oraya dahil ettim. Onlar için bir inceleme yapacağımı sanmıyorum, belki ekran kartları için yaparım. Eskiden forum canlı günlerini yaşarken her seri için inceleme yapardım ama son birkaç yıldır buna ara verdim. Artık bu başlık, Evga başlığı bir de sorun yaşayan kullanıcılar olunca (Corsair ve Evga) onlara yardımcı olmak için uğruyorum foruma.

• 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.