Şimdi Ara

Acer predator xb270hu ön bakış

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
1
Favori
1.746
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evet arkadaşlar bugün size tftcentral sitesinin incelemesini yapmış olduğu bu modelden
    http://www.tftcentral.co.uk/reviews/acer_xb270hu.htm
    linkindeki incelemeden yoka çıkarak genel bakış yapıcağım.

Günümüzde 2k gaming monitör bulmak kolay.Gayette hızlılar da, 144 hertze çıkabiliyorlar.
    Fakat bu hızlarından ötürü bir taviz vermek zorundalar o da panel tipi.
    Bu kadar yüksek hıza ulaşmak için hep tn paneller kullanılıyordu bu zamana kadar.
    Acer ise bu kavramı dünyada ilk değiştiren olmaya hazırlanıyor.
    Yeni xb270hu modeli 2k,144 hertz,ips tipi panel ve gsync.
    Yani tüm oyuncuların rüyalarını süsleyecek bir monitör olduğunu söyleyebilirim.
    Bilindiği gibi ips tipi paneller renk doğruluğu,kontrast,canlılık ve bakış açıları gibi konularda tn panellere göre çok büyük avantaj sağlıyorlar fakat bunun olumsuz bir götürüsü var o da grey to grey dediğimiz tepkime süresi.
    Acer ise bunu nvidia nın ULMB(ultra low motion blur) teknolojisiyle çözüme kavuşturmaya çalışmış.Bu teknolojiyle beraber monitör ün ips paneller arasında şu ana kadar görülen en düşük tepkime sürelerinden biri olan 4 ms gibi bir değere ulaşılmış.

Monitörün özelliklerine geldiğimizde görüntü giriş portlarında asus pg278q da olduğu gibi tek bir displayport bizi karşılamakta başka bir girişe yer verilmemiş.(Muhtemelen gsync kısıtlamalarından ötürü)
    Bu eleştireceğim bir konu oldu çünkü 144 hertz kullanmasak bile 60 hertz modda çalışmak üzere konsol bağlamak için 1 adet de hdmi bağlantısı olsaydı iyi olurdu.
    Bunun dışında ekstra olarak 4 adet usb 3.0 portuna yer verilmiş monitörde.
    Adaptör monitöre dahili gelmekte ve entegre hoparlör gibi özelliklere sahip değil(bana sorarsanız çok da önemli değil bu monitörü alacak adam üzerindeki 3 wattlık hoparlörle yetinmez).

Monitör 8 bit renk derinliğine sahip bu değer çoğu monitörde 6 bit bu açıdanda güzel bir gelişme(zaten displayport 1.2 2k 144 hertz te 8 bitten fazla veriyormu ona da bir bakmak lazım).
    Kontrast değeri ise adına yakışır şekilde çok iyi.
    Görüntü açıları konusunda da iyi iş çıkarıyor.(ki özellikle bu konu tn paneller üzerine en büyük farkın ortaya konulduğu yer)

Gelelim tepkime sürelerind monitörun ortalama tepki süresi 5.5 ms olarak ölçülmüş ki bu değer bir ips tipi panele göre çok iyi bir değer hatta en iyisi denebilir.
    Bu değer asus ta ise 2.9 ms gibi inanılmaz bir seviyede fakat aradaki fark cidden ankaşılabilir düzeyde mi ben pek sanmıyorum ve bunun ile birlikte motion blur un olabildiğince düşük olduğunu ve herhangi bir bulanıklaşma görülmediğini belirtmeliyim.

Monitörün genel oyun performansı,hızı ve oyun deneyimi çok beğenilmiş.

Genel olarak asus pg278q ile karşılaştırma yapılmış ve acer i gerek ips tipi panel olması gerek performansı ve görüntü kalitesiyle toplam performans olarak bir adım daha iyi olarak bulmuşlar.

"Move over Asus ROG Swift PG278Q, in our opinion we've got a new king of gaming monitors!"

Modelin nisan ayı gibi piyasaya çıkış yapması beklenmekte fiyat olarak ise asus seviyesinde olacaktır diye düşünüyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Monitor guzel, swift ile hiz ve goruntu kalitesi acisindan ayni sayilir, ornegin swiftin renkleri iyi, acerin contrasti iyi, swiftin paneli daha hizli, acerin signal processingi daha hizli vs vs. Alt alta toplayinca ikiside aslinda ayni sonucu cikiyor, kazanan ya da kaybeden yok bu konularda. Esas fark tum bunlarin yaninda Acer'in arti olarak genis gorus acisi sunabilmesi, zaten swiftten ustun diyebilecegim tek ozelligi bu geri kalani uzerine iddialasmak anlamsiz, cunku sabaha kadar bos bos tartisacak fanboylar swift icinde acer icinde fanboylar var dunyada, ama hepsini toplayinca bir adam etmiyor, o yuzden takilmayin bu tarz yazilara, gulun gecin.

Eger acer'da swift ile ayni fiyat olursa ve uretimsel kaynakli problemleri olmazsa (ki bunu monitor piyasalarda boy gosterene kadar bilemiyoruz) gidip acer alinabilir swift yerine. Swift 1 sene oncenin teknolojisi, kral tacini bir yere kadar koruyabilir haliyle. Ha sahsi fikrim bu iki monitorde aynidir overallda ve hatta swift hala top end hardcore gamer icin kagit uzerinde bile olsa bir tik ondedir, ancak bunun disinda kalan tum kesimler icin acer daha iyidir ki bu ve bunun gibi sebeplerden oturu iki monitorde asagi yukari aynidir.

Burada sevindirici nokta IPS'in cidden hizlanip TN'e hiz konusunda rekabet edebilir hale geldigidir biz kullanicilar icin. Belki bugun IPS TN'den iyi degildir ancak yeni DP versiyonu ile daha yuksek bant genisligi standart oldugunda, hem frame syncing teknolojileri (gsync ve turevleri) ekstra bir modul kullanilmadan yapilabilir olacak gibi gozukuyor, hemde ultra yuksek cozunurluklerde inanilmaz dusuk input lagler ile, inanilmaz yumusaklikta kayabilen, stutterdan tearingen arinmis bir ekran goruntusu ile oyunlari oynayabilecegiz gibi duruyor ki en guzel haberde bu zaten kullanici icin...

• TheLawMan kullanıcısına yanıt
    Asus renkler konusunda daha mı iyi?
    Aslında pek öyle düşünmüyorum.
    Ayrıca 3 ms farkta çok gözlenebilecek bir fark değil bence.
    Overall da tftcentral acer daha iyi demiş.
    Linus da benzer şeyleri söylüyor.
    3 ms fark için kesinlikle ips alırım diyor.

• Ürün 2000 den fazla satılırsa alan olacağını zannetmem tr de.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mbald

Asus renkler konusunda daha mı iyi?
    Aslında pek öyle düşünmüyorum.
    Ayrıca 3 ms farkta çok gözlenebilecek bir fark değil bence.
    Overall da tftcentral acer daha iyi demiş.
    Linus da benzer şeyleri söylüyor.
    3 ms fark için kesinlikle ips alırım diyor.

Hmm evet dikkatli inceledim simdi, acer'in renkleri daha iyiymis
  • quote:

Orijinalden alıntı: HungryBody

Ürün 2000 den fazla satılırsa alan olacağını zannetmem tr de.

Olması gereken fiyat

Asus 1800-1900
    Acer 2000

Ama türkiyede ikisi de 3000 veya daha üzeri.

• mbald M kullanıcısına yanıt
    Ben acerin 1080p tn panel 1 ms 144hz 27 inch monitörü 1280 TL onu alırdım g-sync ve 2k 4k falan abartı bence.
  • Ürün, yakında newegg'de 800 $'dan satışa çıkacak. Satış linki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 14 Nisan 2015; 18:07:04 >
  • Trde yokmu hala bu ürün

• http://www.amazon.com/gp/product/B00QS0AK6U?ref_=nav_signin

amazondan alırsak sıkıntı yasarmıyız
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.