Şimdi Ara

★ACER ES1-111M Kullanıcıları Kulübü★ (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
130
Cevap
6
Favori
12.633
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • touchpad tutukuk sebebi ile servise göndermiş olduğum ürün servisten geldi bios u update etmişler donanımsal bir hata bulamadıklarını yazmışlar .şimdilik touchpadde bir problem yok bence servise göndermelisiniz
  • arkadaşlar başlıktaki ürünle linkteki ürünün farkları neler?

http://www.pcdepo.com/acer-es1-111m-nx-mrsey-001-notebook

aralarında 100 tl oynuyor. kullanım amacı ofis, hdmi ile tv ye bağlama vs günlük şeyler. pil ömürleri açısından da değerlendirebilirseniz sevinirim.

edit: cihazı aldım. ikisi aynı ürün. nx mersey 001de de acer es1-111m c064 yazıyor. pcdepo.com en iyi fiyatı veriyor ama 19 tl kargo ücreti uçuk. ayrıca hediye gelen laptop çantası kalitesiz ve 15.6 inc ciihazlara göre. mouse da ha keza ama hediyelerinden ziyade fiyat avantajı ile pcdepo yu öneririm. sadece kargo ücreti biraz müşterinin kafasını bulandırıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fuatturkrap -- 16 Mayıs 2015; 15:34:18 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: bado6100

Merhaba arkadaşlar,

Ürünü 2 saat inceledim ve satın aldım. Henüz kullanmaya başlamadım şehir dışında oldugum için.

USB bellek cihazın arkasında kaldığı için problem, eğer bu ürünü alırsanız micro sd kartınız sorun olmaktan çıkar. :) Ben sipariş ettim, gelmesini bekliyorum.

http://www.ebay.com/itm/151498791687?_trksid=p2060778.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Biliyorsunuz bu üründe SATA portunun konnektörü yok. Ama içinde HDD için boş bir yer var.

Şöyle çılgın bir projem var. Elimde bir tane sata to usb connector var. Aparatı ve harddiski, cihazın içine monte edip usb kablonun ucunu, usb portun anakarttaki bağlantı yerine lehimlemeyi düşünüyorum ama hangi kablo hangi uca denk gelir fikrim yok.

---------

Cihazın içindeki recovery partition başka bir usb belleğe kopyalanabiliyor ama cihazdan silinemiyor.

BIOS'a admin şifresi girildikten sonra Secure boot açılıyor ve usb bellekten boot edilebiliyor. Linuxu boot ettiler ama win7 olur mu, kurulum esnasında 29 GB lık alanın tamamını kullanabilir miyiz emin değilim.

hocam low profile sd adaptör elinize ulaştı mı? ulaştıysa bir foto ekleyebilir misiniz? cihazdaki duruşu, performansı nasıl merak ediyorum.

• hizlial'dan aldım cihazı dün elime ulaştı.İnternette takılmalık, film izlemelik arada office kullanmalık bilgisayar arıyordum. 1 günlük kullanımım sonucu çok memnun olduğumu söyleyebilirim. Çok ağır programlar yüklemeyeceğim için filmler için falan harddisk almayı düşünüyorum harici. Bir sorum olacak 4gb ram nasıl takabiliyoruz ve piyasa fiyatı nedir hiç anlamıyorum bu işlerden cahilliğime verin :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: oshim_kg

hizlial'dan aldım cihazı dün elime ulaştı.İnternette takılmalık, film izlemelik arada office kullanmalık bilgisayar arıyordum. 1 günlük kullanımım sonucu çok memnun olduğumu söyleyebilirim. Çok ağır programlar yüklemeyeceğim için filmler için falan harddisk almayı düşünüyorum harici. Bir sorum olacak 4gb ram nasıl takabiliyoruz ve piyasa fiyatı nedir hiç anlamıyorum bu işlerden cahilliğime verin :)

hocam keşke pcdepo.com'dan alsaydın. 100 tl daha ucuza satıyorlar. hayırlı olsun.

• bios güncelleyince touchpadle ilgili bi ayar geliyormuş basic moda çevirme seçeneği sanıırm onla sorunu çözebilirsiniz ben de onun için bios güncellemek istiyorum ama biraz korkuyorum açıkçası daha önceki asus laptopumun biosu uçtu güncellerken
    bu cihazından da bios u exe şeklinde sadece biraz riskli diyorlar windows üzerinden güncellemeye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Final Fantasy XII -- 17 Mayıs 2015; 3:51:53 >
  • Merhaba herkese, 32 gb lık hdd sorunundan kurtulmayı başaran var mı? recovery partition bir türlü silinmiyor. aklıma usb 3.0 a taktığım (http://www.amazon.com/dp/B00LLEODCK/ref=twister_B00MQL3OHW?_encoding=UTF8&psc=1 ) drive ı local disk olarak tanımlayıp yeni windows kurmak geldi ama internette bu modelde denenmişini göremedim hiç
  • http://www.acer.com.tr/ac/tr/TR/content/drivers bağlantısından son driver olan 1.10'u indirip güncelledim.

sorun bir önceki 1.08 bios versiyonunda çözülmüş:
    01. add shipmode support.
    02.to fix "Touchpad no function with inbox driver when set touchpad setting to basic"
    03. Add for brazil new printing

Bir problem çıkmadı. Oldukça kısa sürüyor. Sıkıştırılmış dosyayı açıp uygulama dosyasına tıklamak yeterli. Yalnız güncelleme yaparken elektik kesilmesi ihtimaline karşı bataryanın tam dolu olması iyi olur.
  • sandisk fit 32 gb usb 3.0 flash disk aldım. 749 mblık filmi 21 saniyede flash a yazdım :) alışık değilim usb 3.0'a sevdim..

★ACER ES1-111M Kullanıcıları Kulübü★ ★ACER ES1-111M Kullanıcıları Kulübü★ ★ACER ES1-111M Kullanıcıları Kulübü★

• quote:

Orijinalden alıntı: ihascelik

http://www.acer.com.tr/ac/tr/TR/content/drivers bağlantısından son driver olan 1.10'u indirip güncelledim.

sorun bir önceki 1.08 bios versiyonunda çözülmüş:
    01. add shipmode support.
    02.to fix "Touchpad no function with inbox driver when set touchpad setting to basic"
    03. Add for brazil new printing

Bir problem çıkmadı. Oldukça kısa sürüyor. Sıkıştırılmış dosyayı açıp uygulama dosyasına tıklamak yeterli. Yalnız güncelleme yaparken elektik kesilmesi ihtimaline karşı bataryanın tam dolu olması iyi olur.

teşekkürler ben de güncelledim

• beyler ssd alıp takan oldu mu? girişi var mı?

• Merhaba arkadaşlar. Birkaç kullanıcı sormuş, upgrade için ram desteği nedir diye bu cihaz a ya sisteme özel bellek alıp takabilirsiniz ( yurtdışından gelecek ) yada 1333 mhz DDR3 SD-RAM 1.35 V < bu kriterde bir ram takılabilir. İçindeki ram 1600 mhz emin misin diyen arkadaşlara takılı gelen ram sisteme özel hazırlanmış ram ve destekliyor. Ama siz tekno marketlerden ram siparişi verdiğinizde ram kodları farklılık gösteriyor ve cihazınız desteklemiyor yada açılmıyor upgrade sonrası. Size tavsiyem araştırmalarım sonucu KESİN olarak alınması gereken ram hem anakartın hem de chipset in desteklediği 1333mhz DDR3 SD-RAM 1.35V CL değeri sizi yanıltmasın değer ne kadar az olursa tepki o kdr çok olur cihazda CL değerini farklı almanız sistemi açılmayacak kadar kötü etkilemez daha çok voltaj ve mhz değerine bakınız.(Şahsi fikrim win 10 güncelleştirmesini almayacak olan cihaza 4 gb lık ram için 100 lira yatırım yapmak ölü olur bilginize )

Benim de sizlere bir sorum olacak . Bu cihaza linux kurabildim bios ayarlarını yapıp usb den boot ederek. Fakat win 7 kuramadım. Kurulum ekranında disk yapılandırma bölümü karşıma geldiğinde hiçbir sürücü bulunamadı diyor ve kurulum yapmıyor.Orjinal win 7 key sahibiyim ama kuramıyorum.Bios güncel durumda driverlar güncel.İçindeki recovery bölümünü silerek veya silmeden bu pc ye win 7 nasıl kurulur? (Linux kurulumunda hiçbir şekilde sorun yaşamadım ve hatta diskin hepsini bile silebildim ama win 7 kurulumunda 32 gb lık diski bile tanımıyor...)

• Acer ES1-111M NX-MRSEY-001 ile ES1-111M arasındaki fark nedir?

Kullanan arkadaşlar önerir mi?

Dersler için office moffice dizi film izlerim netten

Bol sekme açarım fakat nette

Sessiz, Mat ekranlı, Nette kasmayan donmayan ısınmayan birşey arıyorum.

NOT: Mat ekranlı başka tavsiyelere de açığım

Bi ara 450 TL olmuş keşke o zaman alsaydım

Cevapları bekliyorum.
  • Bu cihaza Windows 10 rezervesi yapılabiliyor sanırsam

Windows 10 geldikten sonra cihaz sorun çıkarır mı?
  • Yarın almayı düşünüyorum, Teknosa turuncu indirimle 649 tl'den 499 tl'ye düşmüş. Netbookum çok eskimişti herhalde bu bilgisayar yerini rahat doldurur. Fiyatına göre özellikleri iyi duruyor özellikle HDMI olmasını istiyordum. Fakat 32 gb gözümü korkuttu açıkcası, çok az. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheYips

Acer ES1-111M NX-MRSEY-001 ile ES1-111M arasındaki fark nedir?

Cevapları bekliyorum.

Şuan Teknosa'da yeniden düşmüş 499 tl olmuş fiyatı, hala almadıysanız kaçırmayın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mrt-06

quote:

Cevapları bekliyorum.

Şuan Teknosa'da yeniden düşmüş 499 tl olmuş fiyatı, hala almadıysanız kaçırmayın.

Birkaç sorum var

32 gb depolama sorun oluyor mu? Ekstra para vermek istemiyorum depoya

Celeron işlemcide çok fazla donma kasma oluyo mu? Nette rahatça dolaşabilir miyim? Bol sekme açabilir miyim?

Sessiz mi mat mı?

Son olarak eksileri ne sizce ve önerir misiniz?

• quote:

quote:

Cevapları bekliyorum.

Bir de benim telefonum rami bile 2 gb bu cihazdaki 2 gb sıkıntı çıkarır mı?

Biliyorum fiyatına göre çok iyi alet ama sormak istedim?

• quote:

quote:

quote:

Cevapları bekliyorum.

Birkaç sorum var

32 gb depolama sorun oluyor mu? Ekstra para vermek istemiyorum depoya

Celeron işlemcide çok fazla donma kasma oluyo mu? Nette rahatça dolaşabilir miyim? Bol sekme açabilir miyim?

Sessiz mi mat mı?

Son olarak eksileri ne sizce ve önerir misiniz?

Ben esktra bir kart takıcam ama ben dizileri indirip, biriktirip izliyorum o yüzden ek hafızaya ihtyacım var.

Ağır programlar ya da fazla bir yükleme yapmayacaksan ek karta bence gerek yok 32 gb'ın 12 gb kullanım sağlıyormuş o da yeterli. 8 gb bir tane kart alırsın istiyorsan hani foto video falan yedeklemek için 8 gb kartlar şimdi çok ucuzladı daha fazlasını bile 12 tl'ye falan bulabilirsin.

Celeron için ilk ben de korktum şuan netbookum Atom işlemcili ve 4. senem bitiyor en ufak sorun yapmadı ben bu Celeron'u Atom ile (N2700) karşılaştırdım bir sitede, Celeron daha üstün çıktı. Ayrıca bu Celeron eski değil yeni sistem.

Daha ben de yarın alıcam ama gidip incelemiştim ekran mat, ayrıca işlemciden dolayı çok sessiz çalışıyor. :)

• W10 a guncelleniyor mu?

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.