Şimdi Ara

★ACER ES1-111M Kullanıcıları Kulübü★ (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
131
Cevap
6
Favori
12.631
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • hdd mod yapmayi bilen var mi acaba hdd'siz aldiginiz zaman sata connector gelmiyor icinde
  • quote:

Orijinalden alıntı: Final Fantasy XII

hdd mod yapmayi bilen var mi acaba hdd'siz aldiginiz zaman sata connector gelmiyor icinde
    yıllar sonra gelen cevap , 1 adet yaptım sorunsuz çalışıyor ssd takılıp windows 10 kurulup ssd den boot edildi :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: bugra_5211

yıllar sonra gelen cevap , 1 adet yaptım sorunsuz çalışıyor ssd takılıp windows 10 kurulup ssd den boot edildi :)

Alıntıları Göster
    hocam nasıl yaptın?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bado6100

hocam nasıl yaptın?

Alıntıları Göster
    hocam dönüş yapacağım bugün yada yarın

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bado6100

hocam nasıl yaptın?

Alıntıları Göster
    hocam , ürün benim akrabamında sadece merak üzerine bu işe giriştim ürün şu an bende değil ancak cihazın anakart acerin hdd soketli cihazları ile aynı içini açınca anakart modeli ve revizyon bioslarına kadar aynı cihaz söktüm sata soketi yok zaten içinde ama lehim yerleri bariz belli oraya göre sata soket içinhttps://urun.n11.com/dvd-ve-hdd-kasalari/25-usb-30-harici-harddisk-hdd-kutusu-sata-disk-ssd-veri-aktarma-P148821382?gclid=EAIaIQobChMI8-qd-bbC6QIVRJ3VCh2t6AOdEAQYASABEgIVZvD_BwE&gclsrc=aw.ds linkteki kutuyu satın aldım ki bu kutunun içini bildiğim için tereddütsüz aldım. Harici kutunu içini açıp sata soketi söktüm. Laptopun anakarttındaki lehim yerleri belli olan sata soketine lehimledim.

İlk olarak diski görmedi ve lehimlememde de kusursuz olduğunu kontrol ettikten sonra forumları araştırırken https://community.acer.com/en/discussion/316134/upgrade-ssd-on-acer-aspire-e-11-es1-111m-c40s bu forumda benzer anakartta da görmeme sorunu olduğu ancak aşağıdaki resimde 2 tane yolun birbirine lehimlenmesi gerekti bilgine ulaştım.

★ACER ES1-111M Kullanıcıları Kulübü★

Yukarıdaki foto şuan sizin makine ile aynı model değil ama yapacaksanız şayet bana soketin olduğu yerin resmini atarsanız ben yerini hatırlıyorum işaretlerim sizin için.

Yapılan lehimleme sonrası harddisk gördü. Ancak biosu farklı olduğu için diğer pcler gibi detay yok , ssd yada hdd okudu diye biosta bakacağımız bir menü yok bu yüzden windows açıp bakmamız gerekiyor , yani bilgisayarımdan.

Hdd okuması tamam geri kaldı arka kapaktaki çıkıntıya

Bu şekilde kırdıktan sonra arka kapağı kapatıp , hdd,ssd tadını çıkartmaya.

Akrabam samsung 250 gb ssd taktı windows ssd kurmuş ancak açılışta bir hata veridğini ve biosa girip xxxxx menüye ( biosta hangi menü olduğunu söylemişti ancak unuttum yine öğrenebilirim) girip öyle boot ettiğini söylüyordu her seferinde sadece öyle bir sorunu varmış oda sorun değil 15 saniyemi almıyor diyor.

Sonuç olarak bu işlemleri lehim işlerinden anlayan birisi rahatlıkla yapabilir.

Şayet ben bu işten anlamıyorum diyorsanız pm ile bana ulaşabilirsiniz.

• Çok sağlam bir cihaz, hala kullanıyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • merhaba, bu urunu hala kullanan var mi benim gibi? benim su aralar aklima wifi kartin takili oldugu msata portuna msata ssd takma fikri var deneyen oldu mu hic?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Liberty Citizen kullanıcısına yanıt

Aynı cihazdan bende de var ve sata slotu yok. Arkadaşın dediği şekilde sata konnektörü alıp yapmak fikri bir yandan wifi kısmına ssd takma fikri bir yandan. Bataryası ölü şarj almıyor oda ayrı masraf. Ölü yatırım olurmu olmazmı bir hesap ve araştırmam lazım.

• Servise bu laptop geldi .Windows göçmüş recovery falanda yoktu cihazda.

Ne yaptıysam kurulum tamamlanmıyor , daha doğrusu format işlemi bitiyor sonraki yeniden başlamada boot ekranında cihaz takılıyor. Çözümü var mı?

• arkadaşlar merhaba,
    cihazı gündelik işler için yeni aldık.

sizce w10 mu w8.1 mi kurmalıyım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yoldakim -- 25 Ekim 2022; 13:19:15 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.