Şimdi Ara

★ACER ES1-111M Kullanıcıları Kulübü★ (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
131
Cevap
6
Favori
12.631
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Uncle Rico

Cihazın içindeki recovery kısmını silinebiliyor. Cihaz rahatladı baya güncellemelerle birlikte office ve windows unda malum genişlemesi sonrası 8gb kullanım alanı kalıyor.

Silinemiyor arkadaşım, şimdiye kadar silebilen yok !

Bu arada RAM'i 4 GB yaptım, çok ciddi performans artışı oldu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bado6100

quote:

Cihazın içindeki recovery kısmını silinebiliyor. Cihaz rahatladı baya güncellemelerle birlikte office ve windows unda malum genişlemesi sonrası 8gb kullanım alanı kalıyor.

Siliniyor arkadaşım formatlarsan silinir şu an ben böyle kullanıyorum .İnternette araştır silmek için bir sürü program mevcut usb ye recovery kısmını almayı unutma...
     ★ACER ES1-111M Kullanıcıları Kulübü★

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Uncle Rico -- 17 Şubat 2015; 12:54:08 >

• Neyi formatlarsan arkadaşım? Nasıl sildiğini paylaşabilir misin?

Sen sildikten sonra kendi windows 8.1'ini mi kurdun?
  • quote:

quote:

Ram için Link verebilirmisiniz acaba?

Ayrıca kolay mı değiştirmek?

Teşekkürler..
  • quote:

Neyi formatlarsan arkadaşım? Nasıl sildiğini paylaşabilir misin?

Bilgisayara format atıcaksın. Ayrıca bir çok program mevcut google recovery silme yaz çıkar. Ben uğraşmadım silmekle filan tertemiz windows 8.1 yeniden kurdum ve driverları sitesinden indirip kurdum. Recovery silme programlarıyla silersen acer in yüklemiş olduğu şahsen benim işime yaramayan bir çok program silinmediği için uğraşmadım. Resimde de görüldüğü gibi 3 aylık windows yüklü vaziyette tüm güncellemeler yapılmış office kurulmuş halinde 7.5 gb bir alan kalıyor yer sıkıntısı çeken arkadaşlara tavsiye ederim...
  • quote:

Ram taktım demişsin 1.5 V ddr3 mü yoksa 1.35 V ddr3 low power mı taktın?
  • quote:

quote:

Bilgisayara format atıcaksın. Ayrıca bir çok program mevcut google recovery silme yaz çıkar. Ben uğraşmadım silmekle filan tertemiz windows 8.1 yeniden kurdum ve driverları sitesinden indirip kurdum. Recovery silme programlarıyla silersen acer in yüklemiş olduğu şahsen benim işime yaramayan bir çok program silinmediği için uğraşmadım. Resimde de görüldüğü gibi 3 aylık windows yüklü vaziyette tüm güncellemeler yapılmış office kurulmuş halinde 7.5 gb bir alan kalıyor yer sıkıntısı çeken arkadaşlara tavsiye ederim...

Format atmayi gayet iyi biliyorum merak etme. :)

Anladim, Zaten silmeye calissaydin silinemedigini anlayacaktin :) sen cihazin icindeki wim ozellikli 8.1i kullanmadin, baska bir yerden win 8.1 kurdun, cihazin orjinal lisansini kullanmadin tabi.

Tekrar ediyorum, bu cihazla beraber gelen win 8.1 wim ozelliklidir ve wim ozellikli 8.1 lerin recovery partitionlari si li ne mez :) cunku sistem o sekilde calisiyor.

Sen bambaska bir windows kurdugun icin silebildin. Eger kendi lisansi ile kurulu sistemden recoveryi silersen windows acilmiyor, daha onceden yedeklemus oldugun usb ile kuruyorsun.

Ram takma videolari var googleda. Biraz el becerisi istiyor cunku anakartin arkasinda kaliyor.

N3540 islemcili lenovo notebooktan cikan 4 gb rami kullandim. Degis tokus yapmadan once her iki ramin de cpuid den ozelliklerine baktigimda degerlerinin ayni oldugunu gormustum. Ama kesin olarak anlamamin bir yolu varsa soylersen bakarim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bado6100 -- 17 Şubat 2015; 23:22:21 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

Format atmayi gayet iyi biliyorum merak etme. :)

Anladim, Zaten silmeye calissaydin silinemedigini anlayacaktin :) sen cihazin icindeki wim ozellikli 8.1i kullanmadin, baska bir yerden win 8.1 kurdun, cihazin orjinal lisansini kullanmadin tabi.

Tekrar ediyorum, bu cihazla beraber gelen win 8.1 wim ozelliklidir ve wim ozellikli 8.1 lerin recovery partitionlari si li ne mez :) cunku sistem o sekilde calisiyor.

Sen bambaska bir windows kurdugun icin silebildin. Eger kendi lisansi ile kurulu sistemden recoveryi silersen windows acilmiyor, daha onceden yedeklemus oldugun usb ile kuruyorsun.

Ram takma videolari var googleda. Biraz el becerisi istiyor cunku anakartin arkasinda kaliyor.

N3540 islemcili lenovo notebooktan cikan 4 gb rami kullandim. Degis tokus yapmadan once her iki ramin de cpuid den ozelliklerine baktigimda degerlerinin ayni oldugunu gormustum. Ama kesin olarak anlamamin bir yolu varsa soylersen bakarim

Şimdi anlaştık dediğin gibi olabilir denemedim kendi lisanlı windowsumu kurdum. Ram konusundaki sorum volt ile alakalı takmak zaten çocuk işi ama forumlarda okuduğum kadarıyla standart ddr3 1.5 volt takan kullanıcıların bazılarında anakart yüklenmeye bağlı olarak hasar görmüş bazılarında da sorun yok anladığım kadarıyla ya da deneyen yok öyüzden merak ettim sendeki ramin voltajını elimde anakart volt ölçen cihaz olmadığı için deneyemedim. Hasar alan cihazlar genellikle 1 2 aylık cihazlar tahminim anakart voltaj aralığını kısa tutmuşlar. Heralde bu da lehim atması ya da bobinlerde bir sorun çıkarıyor diye tahmin ediyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Uncle Rico -- 18 Şubat 2015; 0:06:52 >

• n3540 da bu islemci gibi yeni nesil low power islemcilerden, o yuzden ram zamanlamalari da birebir ayni olunca sorun olmaz diye dusundum, ama taktigim ram de ddr3L diye mi sorun olmadi bilmiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar expolrer hiç metro arayüzü ile kullandınızmı?

Cihaz uçuyor resmen , 1320,1520, Switch 10, T100 Kullandım daha yeni keşfediyorum
  • Arkadaşlar arada bir touchpad takılıp kalıyor. Ama yeniden başlatınca düzeliyor. Garantiye mi vereyim yoksa başka bir çözüm yolu önerir misiniz?

Teşekkürler.
  • windows 7 yukleyen varmı yada yuklenırmı ?
  • Yüklenemiyor,

Sadece USB den boot edilebilen bir windows7 kurabilirsiniz hızlı bir usb belleğe.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jr. Corrado

Arkadaşlar arada bir touchpad takılıp kalıyor. Ama yeniden başlatınca düzeliyor. Garantiye mi vereyim yoksa başka bir çözüm yolu önerir misiniz?

Teşekkürler.

Ben dahil bir kaç kişide daha var.

Genel bir sorun gibi.

Kapatmıyorum da Fn F7 ile açık kapatıyorum. 2 3 sn sonra kendi düzeliyor.
  • bado6100 kullanıcısına yanıt
    http://www.sandisk.com.tr/products/usb/drives/ultra-fit3/

sandisk fit usb3 derdimize deman olacak görünüyor.

okuma hızı 130 mb/s
    ,
    piyasada sadece 16 ve 32 gb olanlara rastladım.

16 gb 25 tl civarında satılıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ihascelik

http://www.sandisk.com.tr/products/usb/drives/ultra-fit3/

sandisk fit usb3 derdimize deman olacak görünüyor.

okuma hızı 130 mb/s
    ,
    piyasada sadece 16 ve 32 gb olanlara rastladım.

16 gb 25 tl civarında satılıyor.

Ben 32'lik olanını aldım memnunum.

Üzerinde cihazın varlığı yokluğu belli değil.

• bu sabah mediamarkt 599 tl fiyata anında 100 tl indirim yapınca hemen sipariş verdim
    kargo dahil 504,89 tl
    ve worldpuan kampanyasındanda 50 worldpuan gelince çok iyi bir fiyata almış olacağım
    evde uzun zamandır notebook yokluğu hissediyordum
    her yer tablet dolu ama windows yüklü notebook olmayınca basit bir office belgesinin çıktısını almak bile büyük sorun oluyordu
  • merhaba, ben sınıfım için bu bilgisayarı almak istiyorum. fakat teknosada satıcı projeksiyon bağlayamazsın dedi, bu bilgisayarı projeksiyona bağlayabilirmiyiz, bağlayabilirsek nasıl bilen birileri yardımcı olursa çok sevinirim, çok acil almam lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: SİBEELL

merhaba, ben sınıfım için bu bilgisayarı almak istiyorum. fakat teknosada satıcı projeksiyon bağlayamazsın dedi, bu bilgisayarı projeksiyona bağlayabilirmiyiz, bağlayabilirsek nasıl bilen birileri yardımcı olursa çok sevinirim, çok acil almam lazım

Hdmi Çıkışı mevcut cihazın,

Şayet Projeksiyonda Hdmi yok ise Çevirici ile yine görüntüyü aktarabilirsiniz.

Bu ürün işinizi görür : http://urun.gittigidiyor.com/ses-goruntu/hdmi-to-vga-cevirici-kablo-2015-chip-siyah-153388581

• Bu 7-8 saat batarya nasıl gidiyor ben bi harici hd bağladım 3,5 saat anca gittide.. Bide windows etkinleştirilmemiş olarak geldi onuda anlamadım üzerindeki office demo sanırım değilmi..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.