Şimdi Ara

Acer Aspire One 722 AMD C60 APU Ürün incelemesi (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
129
Cevap
5
Favori
23.481
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sallami

quote:

Orijinalden alıntı: E.Sanchez

2 gun once kipa indirimiyle bu netbook u aldim. Biraz kararsizdim ama bu basligi gorsem daha kararli bir sekilde giderdim almaya

Elleinize saglik cok guzel baslik olmus
    Benim 2 sorum olacak : tuslara bastigim zaman bilhassa (w,a,s,d nin oldugu kisma ) oteki tuslarda toplu olarak hareket ediyor yani tum tuslarda bir kipirdanma var bu normal mi ?

Birde bu mccafe ( ismini hatirlamiyorum ) surekli guncelleme yapiyor pc nin takilmasina sebep oluyor sizce kaldirmali miyim hocam ?

Cevaplariniz icin simdiden tesekkur ederim

İyi günler,

Mesajınızı daha önce görmedim kusura bakmayın...

Acer kızımın netbook'u o da şimdi 1 haftalık tatilde. Gelince denerim. Ancak hatırladığım böyle olmadığı yönünde.

McAffee konusuna gelince, yıllar önce 8 versiyonu idi galiba beta testeri olup denemiştim bu programı. Ancak beğenmedim. O zamandan beridir de kullanmıyorum. Ayrıca işyerimde kurumsal olarak Mcaffee yüklü ve sürekli virüs bulaşır. Bana pek güven vermiyor.

Ayrıca netbooklar için biraz ağır kaldığını da kabul etmeliyim. Norton da öyle idi. Ve bazı firmalar netbooklar için özel sürüm çıkarmak zorunda kaldılar.

Güncellemeye gelince aslında kötü değil iyi bir şey. Ben de eset var lisanslı bazen günde 3 kere günceller kendini. Bu iyi bir şey sizi güvende tutar...

tesekkur ederim hocam netbook gelince denerseniz cok sevinirim. Sanki tusların altında hava boslugu varmıs gibi tıkladıkca hepsinde bir oynama oluyor cok fazla degil ama yinede bir kıpırdanma var hepsinde. Şimdilik bir sorun yok ama ilerde belki sıkıntı cıkartır diye sormak istedim. Ayrıca mccaffe yi kaldırmayı dusundum yazdıklarınızdan sonra , şimdi ne yapmalıyım bir programdan bahsetmiştiniz kaldırmak için onu mu indirmeliyim yoksa program ekle kaldır (basit yoldan mı ) kaldırmalıyım ?

• Acerın Şifreleme programını, haber okuma programını, oyunlarını, mcaffe yi, skype'ı, office'i,nortonun bişeyini,adobe acrobat'ı (aklımda kalanlar bunlar) kaldırdım. Yerine avast, foxit reader,msn,office 2007 vs. gibi alternatiflerini kurdum güzel oldu.
  • Google dan aratabilirsiniz. gerekli açıklama linkte

http://service.mcafee.com/FAQDocument.aspx?id=TS101331
  • quote:

Google dan aratabilirsiniz. gerekli açıklama linkte

hocam burda birçok link var kafam karıstı vallahi pek ingilizcede yok o sebepten anlamadım
  • quote:

quote:

hocam burda birçok link var kafam karıstı vallahi pek ingilizcede yok o sebepten anlamadım

mcpr.exe idi sanırım indirip kullanın ben öyle yaptım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sallami -- 18 Haziran 2012; 1:41:43 >

• quote:

quote:

quote:

mcpr.exe idi sanırım indirip kullanın ben öyle yaptım.

Hallettim abi cok tesekkur ederim . Eset kurcam onun yerine , sildigim zaman cok rahatladi cihaz hafif takilmalar oluyordu onlarda olmuyor artik

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• @sallami hocam, rica etsem, Splash Pro veya EX ile bir önceki sayfadaki ayarlarla celeron u3600 lu Netbook' unda deneme yapar mısınız?
    ayarlar hakkında resimde verdim bilgileri

Acer Aspire One 722 AMD C60 APU Ürün incelemesi
  • Yazılımı indirdim. Sanırım en son versiyon ve kurdum. Splash pro demo. internetten Bourne identity filminin 1080p trailer'ini indirdim. Programla yürüttüm. Takılma hiç yok. İşlemci yükü %13-%25 arasında bir defa en yüksek %27 gördüm. Bir iki kez de en düşük %11 gördüm. İşlemcinin kasılmamasından harware hızlandırma olduğu anlaşılıyor ama yazılım ilk açıldığında zaten donanım hızlandırması olduğunu güle güle kullanmamı söyledi.

Bu ekran kartının 4500MHD'den bariz daha iyi olduğu anlamına geliyor. Bu konuda PB dot UR'nin inceleme sayfasına bir kaç post gönderdim. Bakarsan iyi olur.

Başka bir şey öğrenmek istersen sorabilirsin. Umarım yardımcı olmuştur.

EK:

Programla oynarken ayarlar içinde video sekmesinde motion2 1080p diye bir ayar vardı. Onu işaretleyip aktif hale getirdim. Program 4 çekirdekli cpu lar için tasarlandığını sorun yaşarsam işareti kaldırmamı tavsiye etti. Sonra da yeni ayarların program kapanıp açılınca etkin olacağını belirtti. Ben de dediğini yaptım. Tekrar açtım. Aynı videoyu yükledim. Dediğin ayarları işaretledim. Ama sonuç hüsran. işlemci yükü %70 lerde ve %85 leri görünce oyantımda donmalar oluyor.

Ben de senin işaretlediklerini kaldırdım. Düzelmedi. Programı kapatıp açtım. ayarlara girdim. Söz konusu çentiği kaldırayım diye baktım çentik zaten yok olmuş. ama takılmalar devam. Ardından hangi ayar ya da ayarları denediysem o ilk oynattığı zamanki şekilde oynatmadı. İşlemci yükü hiç %46'nın altına inmedi. İlk kurup oynattığımda %2'yi geçmemişti.

Sonuç: Benim tahminim yazılım sorunlu. Söz konusu işaret kendiliğinden kalkıyor ama aslında hala çentikli (hdd de kayıtlı ayarlarda öyle ekranda görünmüyor). Tekrar çentik atınca zaten çentikli olduğundan bir şey değiştirmiyor. silsen değişiklik yapmamış olarak görüp kayıt yapmıyor. Böylece orjinal ayarlara dönemiyorsun.

KMPlayer ile denedim. Onda donanım hızlandırması yok sanırım. CPU en yüksek %46'yı gördü. En düşük %18'de kaldı ama hiç takılma yapmadı. Bu da Splash Pro'da bir bug olduğu hissini uyandırdı bende...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sallami -- 19 Haziran 2012; 23:43:10 >

• yukarıadaki oynatma ayarlarında "0" takılma olmaksınız çalıştı ise, aslında benim almam gereken ürün o imiş....

şimdi yarın değil, perşembe günü gidip, geri-iade soracağım.... eğer olursa, u3600 işlemcili netbook alacağım....

bu arada, PB de stereo çıkışa mı sahip? dahili hoparlörden....
  • quote:

Orijinalden alıntı: ironblood19

yukarıadaki oynatma ayarlarında "0" takılma olmaksınız çalıştı ise, aslında benim almam gereken ürün o imiş....

şimdi yarın değil, perşembe günü gidip, geri-iade soracağım.... eğer olursa, u3600 işlemcili netbook alacağım....

bu arada, PB de stereo çıkışa mı sahip? dahili hoparlörden....

Mesaja eklemiştim görmedin herhalde ya da ben senden sonra ekledim. Bu nedenle haberin olması için tekrar edeyim:

EK:

Programla oynarken ayarlar içinde video sekmesinde motion2 1080p diye bir ayar vardı. Onu işaretleyip aktif hale getirdim. Program 4 çekirdekli cpu lar için tasarlandığını sorun yaşarsam işareti kaldırmamı tavsiye etti. Sonra da yeni ayarların program kapanıp açılınca etkin olacağını belirtti. Ben de dediğini yaptım. Tekrar açtım. Aynı videoyu yükledim. Dediğin ayarları işaretledim. Ama sonuç hüsran. işlemci yükü %70 lerde ve %85 leri görünce oyantımda donmalar oluyor.

Ben de senin işaretlediklerini kaldırdım. Düzelmedi. Programı kapatıp açtım. ayarlara girdim. Söz konusu çentiği kaldırayım diye baktım çentik zaten yok olmuş. ama takılmalar devam. Ardından hangi ayar ya da ayarları denediysem o ilk oynattığı zamanki şekilde oynatmadı. İşlemci yükü hiç %46'nın altına inmedi. İlk kurup oynattığımda %2'yi geçmemişti.

Sonuç: Benim tahminim yazılım sorunlu. Söz konusu işaret kendiliğinden kalkıyor ama aslında hala çentikli (hdd de kayıtlı ayarlarda öyle ekranda görünmüyor). Tekrar çentik atınca zaten çentikli olduğundan bir şey değiştirmiyor. silsen değişiklik yapmamış olarak görüp kayıt yapmıyor. Böylece orjinal ayarlara dönemiyorsun.

KMPlayer ile denedim. Onda donanım hızlandırması yok sanırım. CPU en yüksek %46'yı gördü. En düşük %18'de kaldı ama hiç takılma yapmadı. Bu da Splash Pro'da bir bug olduğu hissini uyandırdı bende...

• evet görmemişim.... eğer öyle ise, netbook' un harcı değil bu program....

Masaüstü PC emde sıkıntısız kullanıyorum programı.... Motion2' yi "60p" yapıyorum, süper akıcı oluyor...

tabiii ki i5-750@ 3,5 ghz ve gtx 460 var
  • quote:

Orijinalden alıntı: ironblood19

evet görmemişim.... eğer öyle ise, netbook' un harcı değil bu program....

Masaüstü PC emde sıkıntısız kullanıyorum programı.... Motion2' yi "60p" yapıyorum, süper akıcı oluyor...

tabiii ki i5-750@ 3,5 ghz ve gtx 460 var

Bence yazılım sorunlu 4 çekirdeki bir defa aktive edince bir daha geri alamıyorsun...

Şimdi mkv indiriyorun deneyip yazarım...
  • Yukarıdaki sorundan sonra splash proyu kaldırdım. Sistemi kayıt defterini temizledim. Sonra yeniden kurdum. Ancak sorun düzelmedi. Sanırım sistemde bir yerlere birşeyler yazdı. Nereye olduğunu bilmediğimden düzeltemiyorum. İlk kullandığımda yani ayarlarla uğraşmadan önce kmplayer %45'lerde dolanarak 1080p oynatırken bu yazılım %25'lerde idi. Şimdi kmplayer (portable olanı) %70'lerle takılmadan 1080p mkv oynatırken, splashpro %90 larda ve takılmalar var.

Bir formattan sonra tekrar denemek lazım. Ama şimdi derslerim var format atamam. Masaüstünde dağınık duran yüzlerce dosya mevcut. Düzenleyince formatlarım artık.

Şimdilik benden bu kadar...
  • Bende Bu note-net booku alanlardanım lakin 720 p açamıyor anlamadım ya burda 280 dolara aldım türkiyede fiyatları nasıl şu an
  • @modifici, 720p de sıkıntı yok ama filmine göre 1080p filmler takılıyor....
  • quote:

Orijinalden alıntı: modifci

Bende Bu note-net booku alanlardanım lakin 720 p açamıyor anlamadım ya burda 280 dolara aldım türkiyede fiyatları nasıl şu an

Kipa' dan 453TL ye aldım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TuVNeRa

quote:

Orijinalden alıntı: modifci

Bende Bu note-net booku alanlardanım lakin 720 p açamıyor anlamadım ya burda 280 dolara aldım türkiyede fiyatları nasıl şu an

Kipa' dan 453TL ye aldım.

Hocam bu kadar ürünü alıpda nereye sığdırıyorsunuz ?

• PM'den gelen soruya herkesin işine yaraması amacıyla verilen yanıttır

quote:

hocam bende teknosadan taksitle bu laptobu almak istiyorum 2.el e 200 tl vercektım 300tl daha katıp bunu almaya karar verdım taksıtle alıcam inş

sorum su ben sadece online max720p veya dvd kalitesinde film izlerim,world excel falan kullanıcam bıde kızım ıcın sıms yuklerım

bu kullanımda sorun cıkartırmı ozellıkle fılm cok onemlı benım ıcın cok fılm ızlerım ıncelemedekı yorumların hepsını okudum anladıgıma gore 720p filmleri çalıştırır yine size bi sormak istedim

İyi günler,

http://www.notebookcheck-tr.com/AMD-Radeon-HD-6250.52843.0.html adresinde c50 ve c30'da bulunan grafik işlemcinin ki adı 6250 olarak geçer performans değerleri var. Bu adreste aynı zamanda bazı oyunlar için fps değerleri de verilmiş...

Buna göre sims 3 düşük ayarlarda 68 fps en yüksek ayarlarda 18 fps ile oynanabilmekte.

C60'da bulunan grafik çözümü ise 6290 ve sentetik benchmarklarda 6250'den %4 daha hızlı. Dolayısıyla en azından 6250 için verilen fps leri rahatlıkla alabilirsiniz.

720p filmler içinse hardware desteği olduğundan sorun yaşayacağınızı sanmam. Sorun belki driver sorunu olabilir o da çözülür sonunda zaten...

• 1080p filmlerde de Player fark ediyor..... Media player Classic ile kasmıyor....

bunu satıp, teknosadan almayı düşündüğüm Packerdbell U3600 işlemcili netbook da satılmış

Warcraft III/Dota en düşük ayarlarda bile kasıyor.... bence Driver dan kaynaklı.... ya da Turbo-Core Teknolojisinde....

Counter Strike 1.5 nadiren de olsa takılıyor (anlık)

http://f1207.hizliresim.com/z/h/9r4n6.jpg

Acer Aspire One 722 AMD C60 APU Ürün incelemesi

• katkınız için teşekkürler. Bu yaşadığınız sorunlar emin olun dot ur'de de aynen ortaya çıkar. İkisi bazı açılardan muadil. Bazıların da acer iyi bazıların da ise dot ur. Sonuçta ortalama birer alet her ikisi de. Sanırım 11.6 olmalarına rağmen netbook olarak sınıflandırılmış olmalarında ait oldukları performans sınıfının etkisi büyük.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.