Şimdi Ara

Acer Aspire One 722 AMD C60 APU Ürün incelemesi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
129
Cevap
5
Favori
23.482
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Fişe takınca ve çıkarınca dıt sesi normal. Elektrik geldi gitti diye uyarıyor aklı sıra.

Recovery bölümünü silmenize gerek yok. Ben silmedim. Hatta alınca USB bellek yardımıyla WinXPE ile açıp Norton ghost yazılımı ile Harici HDD'ye tüm harddiskinin yedeğini aldım. HDD çökse bile önemli değil. Yeni bir hdd alıp ilk günkü gibi kurtarır kullanırım servise de gitmem yani.

Kalsa zararı olmaz faydası olur. Zorda kaldığında ilk aldığın güne döndürürsün.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sallami

Teşekkür ederim dostlar sağolsun.

Fişe takınca ve çıkarınca dıt sesi normal. Elektrik geldi gitti diye uyarıyor aklı sıra.

Recovery bölümünü silmenize gerek yok. Ben silmedim. Hatta alınca USB bellek yardımıyla WinXPE ile açıp Norton ghost yazılımı ile Harici HDD'ye tüm harddiskinin yedeğini aldım. HDD çökse bile önemli değil. Yeni bir hdd alıp ilk günkü gibi kurtarır kullanırım servise de gitmem yani.

Kalsa zararı olmaz faydası olur. Zorda kaldığında ilk aldığın güne döndürürsün.

Anladim. Vallahi o elektrik ucu yanicak felan diye korktum.

Simdi ben bu aksam yukseltebilirsem yukselticem. Bu format sirasinda disk bolumleme kisminda c disinda hic bir bolumu silmeden format aticam. Recovryde kalmis olur. Simdilik aklima bir sey gelmiyor ins starter dan sonra performans artar :)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

evet, yükseltme ile yaptığım formattan ilk izlenim olumsuz. sanki dosyalar üstüste binmiş gibi hissediyorum. şimdilik performansla ilgili bir şey söylemek zor ama sanırım flash bellek içerisine win 7 pro 32bit dosyalarını atıp öyle formatlayacağım. sıfırdan herşey. ilk izlenimler bunlar. performansı kontrol edeceğim biraz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cybrstn -- 19 Mayıs 2012; 1:39:12 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• "yükseltme ile yaptığım format" ibaresini anlamadım. yükseltmede firma tarafından yüklenen driver'lar korunur. Kendisi formatlayıp, driverları kuran pek çok kişiden performans kaybı şikayetleri duydum. Hem de farklı marka makinelerde bunlar yaşandı. Ne kadar uzman olduklarını bilmiyorum ama ifadeleri fabrika çıkışı gelen driver ve ayarların optimum için ayarlı olması ve format sonrası bu ince ayarların bozulmuş olmasından kaynaklı şeklindeydi.

Bu nedenle yükseltme yap demiştim. Ben öyle yaptım ve sorun yaşamadım. Bu arada daha önce pm'den di sanırım yaptığım uyarıyı tekrar hatırlatayım: Bu cihazlar netbook. işlemcinin makinenin ne kadar performanslı olduğunun bir önemi yok. Netbook demek zayıf makine demek. Ha en yüksek performansı verenlerden bu ikisi PB ve 722 ama sonuçta NETBOOK. Masaüstü değil. Benim evdeki masaüstü ayarında performansları var testler bunu söylüyor (benim masaüstü 2005'ten ya da 2004'ten kalma p4 3.0 prescott ht işlemcili 1 gb ramli eski anakartı ile performası iyiydi dual ddr ram vardı ama anakart yanınca yeni aldığım budget anakart daha da zayıf) Ama bir film convert etmeye kalksak masaüstü sistem dövebilir.

Bunun en büyük sebebi hdd. performanslı makine için en azından iiyi bir 7200 rpm hdd. netbooklar için ise ssd şart. özellikle işlemcisi alt sınırda olan makinelerde hdd darboğazı daha da belli oluyor.

• anladım. zaten kendim sistem kurmak için vaktim yok sınavlardan. şu an tekrar sevmeye başladım sistemi. ufak şeyler gitti. demekki alışıyor insan :) şu an için bir sıkıntı yok. home premium da. recovery duruyor. bir şey olursa revocery yapıp tekrar yükseltirim. tek sıkıntı win 7 deki araçlar (cpu aracı, hava durumu aracı) ekrana geldiğinde beyaz kare olarak duruyor. onu da şimdilik uğraşamadığım için bakmadım ama çözülebilir bir sorundur muhtemelen. şu okul bitse de makineyi istediğim şekle soksam diye bekliyorum :)
  • üstad şimdi ben flash ile format atmaya başladım diyelim. harddisk bölümleme yerine geldik. orada 3 seçenek var şu an. 13gb lik alan(sanırım rercovery alanı), 289 gb lik sistem alanı ve 100mb lik sistem alanı. 13 gb liği silmeden diğer bölümleri silip yeni tek bir bölüm oluşturup ona flashdan sistem kurduğumda recovery(13gblik alan) gitmeyip daha sonradan recovery yapmak istediğimde o seçeneği kullanabilir miyim? mantıken hiç bir çıkarsızlık yok ama bilen bir kişiden onay almak istedim? asus ta yaptım, oldu. acer da yapsam sorun olur mu diye merak ettim.
  • Yanıtıım geciktiği için kusura bakma. 100 MB lik bölüm ile 13,90 GB lik bölüm kalacak. Sadece 289 GB lik bölüme windows kurulacak. Yalniz ben acer 500 gb diye biliyordum. fabrika çıkışı sistem kurtarma için ayrılmış olan iki bölüm hariç tk parça olarak geliyor. Ben kendim bölmüştüm. 100 MB lik bölüm sistemin boot ettiği programcıkları içeren bölüm, 13.. gb de ise geri yükleme verisi olmalı. İkisinden biri giderse geri yükleme hayal olur.
  • önemli değil üstad. cevap verdin ya :) şimdi dediğin şey kafamı karıştırdı benim. bendeki asus laptopta o 3 bölümün 2 sini sildim.. sistemin kurulu olduğu bölüm ve 100mb lik olan alanları silip yeni sistem kurdum. recovery bölümüne hiç dokunmadım. ama recovery bölümü hala çalışıyor o 100 mb lik bölümü sildiğim halde. yani 100mb lik bölüm benim sandığım; sistemin yorulmaması için harddiskte açılan boş alan. yani ne kadar doğru bilinmem ama 100mblik bölümü silince de recovery çalıştı yani.
  • arkadaşlar sizce bu laptop ile oyunlar güzel oynanır mı fikriniz nedir http://www.pcdepo.com/asus-n56vm-i7-3610-notebook-urun7891.html
  • quote:

Yanıtıım geciktiği için kusura bakma. 100 MB lik bölüm ile 13,90 GB lik bölüm kalacak. Sadece 289 GB lik bölüme windows kurulacak. Yalniz ben acer 500 gb diye biliyordum. fabrika çıkışı sistem kurtarma için ayrılmış olan iki bölüm hariç tk parça olarak geliyor. Ben kendim bölmüştüm. 100 MB lik bölüm sistemin boot ettiği programcıkları içeren bölüm, 13.. gb de ise geri yükleme verisi olmalı. İkisinden biri giderse geri yükleme hayal olur.

hocam benim size bir kaç sorum olacak şimdik ben bu acer 722'yi almak çok istiyorum paramda hazır. fakat bir arkadaşa sordum acerdan kesinlikle uzak durmamı malzeme kalitesinin çok kötü olduğunu söyledi.acaba niye bir çok kişi böyle söylüyor? piyasadaki en ekonomik,en şık, netbook bu ve içinde de amd c-60 işlemci var ve bu çok hoşuma gitti çünkü amdlerin grafik kartı intelinkini resmen ezip geçiyor eğer malzeme kalitesi vb. iyi ise..para vermeye değer ise bende bir tane alıcam Teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: faruk_123

quote:

Yanıtıım geciktiği için kusura bakma. 100 MB lik bölüm ile 13,90 GB lik bölüm kalacak. Sadece 289 GB lik bölüme windows kurulacak. Yalniz ben acer 500 gb diye biliyordum. fabrika çıkışı sistem kurtarma için ayrılmış olan iki bölüm hariç tk parça olarak geliyor. Ben kendim bölmüştüm. 100 MB lik bölüm sistemin boot ettiği programcıkları içeren bölüm, 13.. gb de ise geri yükleme verisi olmalı. İkisinden biri giderse geri yükleme hayal olur.

hocam benim size bir kaç sorum olacak şimdik ben bu acer 722'yi almak çok istiyorum paramda hazır. fakat bir arkadaşa sordum acerdan kesinlikle uzak durmamı malzeme kalitesinin çok kötü olduğunu söyledi.acaba niye bir çok kişi böyle söylüyor? piyasadaki en ekonomik,en şık, netbook bu ve içinde de amd c-60 işlemci var ve bu çok hoşuma gitti çünkü amdlerin grafik kartı intelinkini resmen ezip geçiyor eğer malzeme kalitesi vb. iyi ise..para vermeye değer ise bende bir tane alıcam Teşekkürler

PB için verdiğim incelemede de belirtmiştim. Bu aletler 11.6 inch yani büyükler. Samsung nc10 ise 10.1 inch. Ama samsung daha tok bir alet elinize aldığınızda samsung daha ağır duruyor. Bunu resmen hissediyorsunuz. Kasa çok sağlam. Daha katı duruyor kesinlikle esnemiyor. Ama PB ve Acer de ki ikisinin de malzeme kalitesi ve kasaları aynı, tek elle tuttuğunuzda ve kaldırdığınzda tuttuğunuz yerler içeri gömülüyor. KAsa esniyor. Samsung gibi katı değil. Bu da aslında fiyattan kaynaklanıyor. Ben samsung kaç defa düşürdüm. Hatta bir keresinde tüm ağırlığımda yerde kalmışken üzerine baştım. Kızım kızıp duvara fırlattı. Kasada hasar yok. Ama sonunda 3 yıl sonra bozuldu. 875 TL ye mal olmuştu. Bu da şu demek bu aletler en fazla 3 yıl dayanıyor sonra eskimese bile demode oluyor. O zaman neden 900 TL vereyim. 600 vereyim, ama hor değil dikkatli kullanayım. Bozulunca ya da ömrünü tamamlayınca üzülmeyeyim?

İşte bu yüzden ben 594 TL ye bunu aldım bulursanız siz de alın. Ama unutmayın bu aletler 600 TL den fazla etmezler.

Lafı uzatmaya gerek yok. Az para az köfte. Bu fiyata asus 1215 kalitesi beklerseniz üzülürsünüz.

• quote:

quote:

quote:

PB için verdiğim incelemede de belirtmiştim. Bu aletler 11.6 inch yani büyükler. Samsung nc10 ise 10.1 inch. Ama samsung daha tok bir alet elinize aldığınızda samsung daha ağır duruyor. Bunu resmen hissediyorsunuz. Kasa çok sağlam. Daha katı duruyor kesinlikle esnemiyor. Ama PB ve Acer de ki ikisinin de malzeme kalitesi ve kasaları aynı, tek elle tuttuğunuzda ve kaldırdığınzda tuttuğunuz yerler içeri gömülüyor. KAsa esniyor. Samsung gibi katı değil. Bu da aslında fiyattan kaynaklanıyor. Ben samsung kaç defa düşürdüm. Hatta bir keresinde tüm ağırlığımda yerde kalmışken üzerine baştım. Kızım kızıp duvara fırlattı. Kasada hasar yok. Ama sonunda 3 yıl sonra bozuldu. 875 TL ye mal olmuştu. Bu da şu demek bu aletler en fazla 3 yıl dayanıyor sonra eskimese bile demode oluyor. O zaman neden 900 TL vereyim. 600 vereyim, ama hor değil dikkatli kullanayım. Bozulunca ya da ömrünü tamamlayınca üzülmeyeyim?

İşte bu yüzden ben 594 TL ye bunu aldım bulursanız siz de alın. Ama unutmayın bu aletler 600 TL den fazla etmezler.

Lafı uzatmaya gerek yok. Az para az köfte. Bu fiyata asus 1215 kalitesi beklerseniz üzülürsünüz.

anladım hocam çok teşekkürler yani bu acerların kasa kalitesi pek iyi değil ama iç parçalarda anakartta vb. sorun yok aynı diğer markalar gibi dimi hocam? zaten benim için kasa kalitesinin fazla önemi yok aldığımm ürüne gözüm gibi bakarım.iç parçalarda sorun olmasın yeter

• quote:

quote:

quote:

quote:

anladım hocam çok teşekkürler yani bu acerların kasa kalitesi pek iyi değil ama iç parçalarda anakartta vb. sorun yok aynı diğer markalar gibi dimi hocam? zaten benim için kasa kalitesinin fazla önemi yok aldığımm ürüne gözüm gibi bakarım.iç parçalarda sorun olmasın yeter

iç parça kalitesini kimse tam olarak bilemez. Ama hdd wd ve iyi bir hdd bildiğim kadarıyla. Benim PB intel işlemcili ve 104 derece gördüm işlemcide. Aletin içinden yanık kokusu bile geldi. içine giren tüm tozlar yandı senin analayacağın. Ama alet hala sağlam. İç parça biraz da şans işi. Üretim hatalı ya da zayıf noktası olan parçaların kime düşeceği belli olmaz.

Bu yüzden servis kalitesi iyi olmalı. PB anakartı yanan iki arkadaşın yorumlarından sorunsuz anakart ve hdd değişimi yapıldığını öğrendim. Bu servisin işini yaptığını gösterir. Ama sen bir de onlarla yazış istersen.

Allah kimseyi servise muhtaç etmesin. Ben mesela bir daha HTC ve HP ürün almam. Tanıdıklarıma da aldırmam. Milyar mesabesinde paralar verip (eski para ile) (Acer ve PB nin iki katına yakın yani) üstüne bir de serviste rezil edildiğinizi bir düşünün. Parça kaliteli olsa kaç yazar. Kalteli parçalar içinde %10 hatalı ürün yok mu? Var. Günümüzde hiç bir fabrika sıfır hata ile çalışmıyor. Bu da servis kalitesini, parça kalitesinin önüne geçiriyor. Bunlar tabiki kişisel kanaatlerim...

Acer 594 TL ye satıyor ve sorunsuz parçaları değiştiriyor. Bence önemli olan bu. Ama tekrar ediyorum Allah servise muhtaç etmesin. Düşmanımı ellerine düşürmesin...

• acer servisi iyimidir?
  • quote:

acer servisi iyimidir?

Benim ACER servisine henüz işim düşmedi. Ancak PB forumunda düşen arkadaşlar var onlardan fikir almanızı tavsiye ederim. Bildiğim kadarıyla parça değişiminde sorun yaşanmamış.
  • quote:

quote:

acer servisi iyimidir?

Benim ACER servisine henüz işim düşmedi. Ancak PB forumunda düşen arkadaşlar var onlardan fikir almanızı tavsiye ederim. Bildiğim kadarıyla parça değişiminde sorun yaşanmamış.

bir çok kişi acer servisinin berbat olduğu görüşünde
  • Oncelıkle detaylı ıncelemeler ıcn cok tskler cok yardımcı oldunuz

Bırkac sorum var bu konulardada aydınlatırsanız memnun olurum

Max kac gb ram destegı vede slotu var
    Photoshop gıbı programları kurma deneme ımkanınız oldumu olduysa takılma vb gıbı sorunlar yasadınızmı?
    Youtube gıbı flash vıdeolarda n270 ıslemcıler cok soru cıkartıyor bu amd c60 ın durumu nasıldır

sımdıden Tskler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: blueniko79

Oncelıkle detaylı ıncelemeler ıcn cok tskler cok yardımcı oldunuz

Bırkac sorum var bu konulardada aydınlatırsanız memnun olurum

Max kac gb ram destegı vede slotu var
    Photoshop gıbı programları kurma deneme ımkanınız oldumu olduysa takılma vb gıbı sorunlar yasadınızmı?
    Youtube gıbı flash vıdeolarda n270 ıslemcıler cok soru cıkartıyor bu amd c60 ın durumu nasıldır

sımdıden Tskler...

1 slot var. ve max 4 gb destekliyor. Üzerinde 2 gb ram var. Onu atıp 4gb ram takabilirsiniz. Ama bence gereksiz. Tek slot olduğundan ve dual ddr desteklemediğinden ram testlerinde zayıf çıkıyor.

Makine benim değil kızıma aldım. O internette basit flash oyunları oynuyor ve hızından N270 işlemcili nc10'dan sonra son derece memnun ama bu göreceli bir şey.

Youtube dosyalarını göstermede AMD fusion işlemcilerin uyum sorunu vardı ilk çıktığında. Bu konuda nette uyarılar vardı. Ama sanırım çözülmüş. Bir soruna şimdilik rastlamadık. Ama HP driverlerının kurulumunda bu sorun vardı. Patch indirerek kurulum yapabildik.

1080 p de bile sorun yaşamazsınız çünkü hardware desteği mevcut.

• Bilgilendirmeniz için teşekkür ederim. Ben de yorumlara bakarak Teknosa'dan bu ürünü sipariş ettim. Ürün gelir gelirmez ekranı dikkatimi çekti. Diğer kullanıcılarda da böyle mi bilemiyorum. 1366*768 çözünürlük ayarında olduğu halde piksellerin sınırları siyah çizgilerle ayrılmış gibi çok belirgin. Tabi yakından bakınca en çok farkediliyor ve insanın gözünü yoran bir görüntüsü var. Burada bir elektroworld var. Oraya çanta bakmaya gitmişken bu modelin aynısından teşhirde vardı. İnceledim, benimkiyle aynı bekliyordum ama benimkinden bariz iyi bir görüntüsü vardı ekranın. Pikseller seçilemiyordu. Yanında acer ferrari one vardı. O da benimki gibiydi. Yan yana ikisine dikkatlice baktım ama yine de ferrari olan daha belirgin piksellere sahipti. oradaki birine sordum ekran kalitesinden diye cevap verdi. Büyük ihtimalle ürünü iade edeceğim. Böyle bir sorunu olan var mı? yoksa sadece bana mı denk geldi. Teşekkürler..

• ekran kalitesi bariz kötü. ama sizin dediğiniz gibi değil.
  • Dün acelem vardı açık yazamadım. Ekran nc10'a göre kötü. Ancak tüm ekranlar içinde bir kıyaslama yapılacak olursa vasat demek daha doğru bir sınıflandırma olur. Bu konuda yapılan yabancı testlerde varılan sonuçta ekranın vasat olduğu yönünde ama kötü olarak niteleyen bir incelemeye rastlamadım.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.