Şimdi Ara

Acer Aspire One 722 AMD C60 APU Ürün incelemesi (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
129
Cevap
5
Favori
23.481
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Cihaz fazla ısınıyor gibi geldi bana.75 dereceyi gördü.Performans modunda daha fazla ısınıyor sanki.Kaç dereceden sonrası risktir?alalı bir hafta oldu nerdeyse.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: |ant

Cihaz fazla ısınıyor gibi geldi bana.75 dereceyi gördü.Performans modunda daha fazla ısınıyor sanki.Kaç dereceden sonrası risktir?alalı bir hafta oldu nerdeyse.

yok mu cevap
  • quote:

quote:

Cihaz fazla ısınıyor gibi geldi bana.75 dereceyi gördü.Performans modunda daha fazla ısınıyor sanki.Kaç dereceden sonrası risktir?alalı bir hafta oldu nerdeyse.

yok mu cevap

Kusura bakma fark etmemeişim. Bir süredir nete çok sık girmiyorum. Onda da sadece acil işlemleri yapıp çıkıyorum. Gecikme için şimdiden özür dilerim.

Yanıtına gelince önceki sayfada ısınma durumundan bahsetmiştim. Ben oyun oynarken 84 dereceyi gördüm. Kızım hala aynı oyunu saatler boyunca oynuyor ve aynı ısınma doğal olarak devam ediyor ve sorun yok. Bence rahat olun. sorun olmaması lazım. Ürün klavuzunda çalışma ısıları yazar isterseniz bakın.

Bu arada netten bulduğum bir yazı:

quote:

also i published infos about real temperatures that i monitored:
    Idle at Balanced Power After 1Hr: 56 deg. Celsius at cca 22 celsius ambient
    idle at High Power After 1Hr: 60 Celsius
    Gaming: 80-85 celsius
    MAX i reached with monitor is 96 celsius!!!! ( when my fan broke itself,RMA,fixed)
    and i suspect OVERHEAT INSTANT SHUTDOWN happens around 100 deg. celsius, it happens to me
    HD temperature raised to MAX 44 deg. celsius, but normaly it should be max 42 celsius.
    i think it would be great to push the fan more, but its not possible to my knowledge, yet
    and what bugs me is that HDMI output is croped, anyone with same issue?
    and other thing is strange random lines after some intense gaming,..it happens very occasionaly thou..? ( i read it here, some user has this problem)

Özetle oyun sıcaklıkları 80-85 diyor en fazla 96 dereceyi görmüş. Fanı bozulduğunda aşırı ısınmadan dolayı sistemin kendini korumaya yönelik kapanmasının 100 derecede gerçekleştiğini de eklemiş.

Sonuç rahat olun 100 dereceye kadar ısınabilir. AMD'nin 60-70 derecede yanan işlemcilieri eskilerde kaldı.

• teşekkürler cevap için sıkıntı yok o zaman.100e kadar yolu var.

• Bu akşam League of Legends oyunuu deneyeceğim sonucu yazarım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eorl

Bu akşam League of Legends oyunuu deneyeceğim sonucu yazarım

bekliyoruz..

• Oyunu denedim. Akıcı bir şekilde oyanabiliyor. 25 ile 40 fps arasında değişkenlik gösteriyor. Yoğun aksiyonlu skill kullanan kısımlarda 15 fps bile gördüm ama bunlar bir anlık oluyor ve tekrar 25fps ve yukarısına çıkıyor. Resimlerde fps sağ üstte yazıyor. Oyun genel olarak oynanıyor diyebiliriz.

Acer Aspire One 722 AMD C60 APU Ürün incelemesi

• maşallah diyelim ısınma durumları nasıl?

• quote:

maşallah diyelim ısınma durumları nasıl?

15-20 dk oynadım çok ısınmadı herhalde . Ölçmedim ama pek bişey yoktu onada bakar yazarım buraya
  • Guzel bir inceleme olmus.. bende c50 li asus var.. Ekran karti hd6310.. Mw yi yuksek ayarlarda oynamistim ama benimkinin ekran cozunurlugu az 1024x600.. Sanirim bununda etkisi var..

• Efendiler bende bir Acer Aspire One 722 sahibiyim bilgisayara format atmak istiyorum.PC yi alırken yanında cd veya donanımların driwerlerinden vermediler ben format attıktan sonra ekran kartı ana kart ses kartı felan driwerleri nasıl yükleyebilirim?
    Yazılımı internetten güncelle yapınca formattan sonra çalışmıyormuş
  • quote:

Orijinalden alıntı: kocakafa

Efendiler bende bir Acer Aspire One 722 sahibiyim bilgisayara format atmak istiyorum.PC yi alırken yanında cd veya donanımların driwerlerinden vermediler ben format attıktan sonra ekran kartı ana kart ses kartı felan driwerleri nasıl yükleyebilirim?

Recovery değil de usb den sıfırdan mı kurulum yapacaksınız yani?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eorl

Oyunu denedim. Akıcı bir şekilde oyanabiliyor. 25 ile 40 fps arasında değişkenlik gösteriyor. Yoğun aksiyonlu skill kullanan kısımlarda 15 fps bile gördüm ama bunlar bir anlık oluyor ve tekrar 25fps ve yukarısına çıkıyor. Resimlerde fps sağ üstte yazıyor. Oyun genel olarak oynanıyor diyebiliriz.

@Eorl hocam ben de denemiştim,, daha Account Giriş ekranında bile kasıyordu.... acaba driver Upgrade felan mı yaptınız? ayrıca ben daha hiç güncelleştirme yapmadım PC ye...

@qkhytr89, C-50 vs hd6310 demiş.... benim bildiğim c-50 APU da, hd6250 var... Modern warfare' i nasıl yüksek ayarda akıcı çalıştırıyor???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ironblood19 -- 16 Ağustos 2012; 14:06:42 >

• quote:

Orijinalden alıntı: AkhalTeke

quote:

Orijinalden alıntı: kocakafa

Efendiler bende bir Acer Aspire One 722 sahibiyim bilgisayara format atmak istiyorum.PC yi alırken yanında cd veya donanımların driwerlerinden vermediler ben format attıktan sonra ekran kartı ana kart ses kartı felan driwerleri nasıl yükleyebilirim?

Recovery değil de usb den sıfırdan mı kurulum yapacaksınız yani?

Account ekranında evet kasıyor menu animasyonu kapatınca kasma gidiyor :D. Bende de oyunda bi kasma oluştu sonradan Dominion veya twisted rahat oynanıyor ama rift te çok kasıyor oynanmaz şekilde. Önceden oynanıyordu dün baktım böyle bi terslik var ama anlamadım. Ayrıca update falan yapmadım hiç bilgisayara ilk aldığım zamanki gibi kullanıyorum

• Cod 2 yi dx7 modunda textureler full high aa yok. çözünürlük en yüksekte 60 fps ile oynadım çok mutluyum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ayrton Senna da Silva -- 19 Ağustos 2012; 20:32:36 >
  • Cihazı alalı daha 1 saat oldu. kurulumunu tamamladım bir test edeyim dedim, videolarda kasma var nedendir acaba? Böyle bir sistemin youtubeda 480p video da kasması normal gelmedi bana. Ben video izleyemeyecek miyim bununla?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Khalasar

Cihazı alalı daha 1 saat oldu. kurulumunu tamamladım bir test edeyim dedim, videolarda kasma var nedendir acaba? Böyle bir sistemin youtubeda 480p video da kasması normal gelmedi bana. Ben video izleyemeyecek miyim bununla?

Baslangicta kasan programlari kapa ve antivirusun kasmayanini yukle (misal ms essential ya da avast)

• 720p de hiç kasmıyor.1080p de bile sıkıntı olmadığını söyleyenler var.amd visiondan ayarları yükseğe getir.Güç tasarrufunda kullanma.

• Ben home pre 64bit e geçtim. (4gb ram+ssd hdd)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Khalasar

Cihazı alalı daha 1 saat oldu. kurulumunu tamamladım bir test edeyim dedim, videolarda kasma var nedendir acaba? Böyle bir sistemin youtubeda 480p video da kasması normal gelmedi bana. Ben video izleyemeyecek miyim bununla?

Öncelikle geciken yanıt için özür dilerim. Malum bayram ve yıllık izin birleşti. Ben de bağlarımı kapattım...

Aldığınız aletin ekran kartı güncellenemez, bu genel olarak çoğu laptop için ve tüm netbooklar için geçerlidir.

Bu sayfada daha önce de konuşulmuştu, normalde 1080p lerde bile kasma olmamalı. Donanım hızlandırması olduğu için. Bir dönem işlemci ilk çıktığında yazılım sorunu olduğu için bazı codeclerde sorun olduğu belirlenmişti. Bu sorunlar giderildi. Ancak piyasada envai çeşit codec var ve bazılarının sorunlu olduğu biliniyor. Bu codeclerle üretilen videolarda bu tip sorunlar çıkabiliyor. Kabul etmeliyiz ki işlemci üreten firma değil bu sorunları çözecek kişi. Sık kullanılan codecler için sorun giderilmiş. En azından öyle söyleniyor...

Sizin durumunuzda sorunun yazılımsal olma olasılığı yüksek gibi gözüküyor. Ancak bunun için ayrıntı lazım. Örneğin hangi tarayıcıyı kullanıyorsunuz. Bunu bilmek gerek. Eğer kullandığınız tarayıcı opera ise sorunun operada olduğu zaten biliniyor. İnsanlar son 1-2 yıldır operanın her defasında hatalardan arınmış diye lanse edilen sürümlerinde (biraz abartarak opera 10 dan sonraki tüm sürümlerde) ciddi sorunlar olduğunu biliyorlar. En son opera çökmelerini önlemek için flash plugine geçildi ancak bu da sorunu çözmedi. Bu yüzden 9.5 versiyona dönenler var...

eğer diğerlerini kullanıyorsanız flash player plugin güncellemeyi deneyin.

İkinci olası sorun kaynağı internet bağlantısı. Eğer 720p ya da 1080p film izliyorsanız netten aktarılması gereken bilgi miktarı çok büyüdüğünden aktarın yavaş oluyor ve siz makine kasıyor sanıyorsunuz. Ben sınırsız ve en hızlısından net bağlantım olmasına rağmen 360p filmlerde bile netteki sorunlardan kaynaklanan kasılmalar yaşıyorum. Tivi bu için başvurduğumda aldığım yanıt bulunduğunuz bölgede bulunan hatların kalitesi tivi bu yayını almanıza engeldir şeklinde idi.

Listeyi böyle uzatmak mümkün...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sallami -- 28 Ağustos 2012; 18:47:47 >

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.