Şimdi Ara

Acer Aspire One 722 AMD C60 APU Ürün incelemesi (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
129
Cevap
5
Favori
23.481
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben genel olarak ekran kalitesinden bahsetmiyorum. Benim elektroworld'te gördüğüm 722 nin ekranı gayet iyiydi. Benim ekranım da onunla aynı olsaydı, fazlasıyla memnun kalırdım. Yoksa diğer özelliklerinden son derece memnundum. Bu ekran kalitesinden sebep teknosa'yı aradım ve bugün itibariyle geri gönderdim. Değiştirsem mi iade mi etsem henüz karar veremedim. Eğer aynı gelecekse zaten değiştirmemin bir anlamı yok..
  • a o 722 c60 netboku mayıs ayının başında aldım, pek çok araştırmadan sonra 11.6 inç ekranı ve hd kalitesindeki çözünürlüğü, çift çekirdekli amd işlemcisi nedeniyle tercih ettim. ikinci bilgisayarım olduğu için çok fazla kullanma imkanı bulmadan 15. gün sistem hatası ile karşılaştım, fabrika ayarlarına dönemedi netbook, tüm çabalarıma rağmen sorunu çözemeyince hdd .den kaynaklandığını düşünerek 17. gün garantiye götürdüm. servşise gitti bir hafta sonra servisten aradılar, sabit diskin değişeceğini ve yazılımların tekrar yükleneceğini bu işlem için cihazın ücretli onarıma ayrıldığını söylediler, ücretini sorunca 296 tl gibi bi rakam telefuz edin servis görevlisi gördüğü tepki karşısında alındı, bende alınmaması gerektiğini müşterinin ben olduğumu bunu kabul etmiyeceğimi tüketici olarak haklarımı arayacağımı söyledim vedalaştık telefonda.
    Daha sonra cihazı aldığım elektronik marketin müşteri hattını aradım yetkiliye durumu anlattım, ilgilenileceği söylendi.
    3 gün sonra mağazanın müşteri hizmetleri hattı beni aradı cihazın yanlış servise gönderildiğini bugün itibari ile doğru servise gönderileceğini mağaza tarafından sorunun en kısa sürede halledilmesi için takip edileceğini, ücret talep edilmeyeceği gibi hususları bana ilettiler.
    son iletiden 5 gün sonra cihazımı teslim almam için mağazadan arandım, şu an kullanıyorum. Toplam bu servis macerası 2 haftayı geçti.
    Acera haksızlık yapmak istemem cihazı beğenerek aldım, hatta bir çok mağazada aramama rağmen bulamamıştım, madia markta teşhir ürünü olarak almak zorunda kaldım başka olmadığı için ellerinde, teknosanın bir mağazasında da vardı ama gitmek zor gelmişti oraya. Belki teşhirden kaynaklı olabilir diye düşünüyorum, neticede ilk defa bilgisayar kullanmıyorum.
    Benim ihtiyacımın aciliyeti ile aldığım bilgisayarın 2 haftadan fazla garantide kalmasına ve abuk subuk ücret taleplerine canım sıkıldı.Sonunda ücretsiz hdd değişimi ve yazılım yüklemesi yapıldı ama teşhir ürünü alınması hususunda herkesi dikkatli olmaya çağırıyorum. Teşhir ürünü 700 tl .di, teknosada bilmemne mağazasında da 715 tl.di ama teşhirmi yada nasıldı bilmiyorum ordada stookta 1 adet vardı.
    Çok fazla fiyat avantajı da olmadan alınan bu teşhir ürünleri tam bir mumamma, yaşadığım olaydan sonra acaba benden önce başka birinin iade ettiği hatalı bir ürün bana teşhir diye verildimi, yoksa teşhirdemi başına bişiler geldi gibisinden bir sürü soru işareti oluşuyor??????
    Kabul edelimki tüketicilerin yasal iade süresi içeçrisinde iade ettikleri ürünlerin akıbetleri belli değil ve firmalar bu hususta pekte şeffaf değil gibi....teşhir ürünü diye satışına engel olacak herhangi bir durum yok....
    cihaz şu anda sorunsuz, iade etsem yine bu cihazı alırdım herhalde..

• Tşkler verdıgınız bılgıler ıcın vatanda kamanyaya gırmesını beklıyorum almak ıcın :)
  • vatan da 619 tl daha düşük satan yer var mı acaba?
  • İnceleme için teşekkürler. Bugün Teknosa dan 594 tlye kız kardeşim için aldık. Şuan şarj aşamasında. Kardeşim ancak facebookta ve web sitelerinde oyun oynuyor ve arada da sims açıyor. Henüz Simsi de yüklemedim ( kaldırır diye bekliyorum, çok fazla performans istemeyen bir oyun )
  • Benim ürünü değiştirip gönderdiler. Fakat yeni gelenin eskisinden hiçbir farkı yok. Onu da çıkardığım gibi geri koyup kutusuna iade edilmek üzere geri yolladım. Kısaca ben artık teknosada satılan bu ürünün 1366*768 çözünürlükte olduğuna inanmıyorum. Pikselleri tek tek sayabiliyorum. Bence 1024*600 çözünürlüğü sadece boyutlandırmışlar, artık nasıl yaptılarsa yazılımla mıdır nedir bilemiyorum. Elektroworldte gördüğüm bariz 1366*768 çözünürlüğe sahipti. Kısaca gözleri hassas olan insanlardansanız benim gibi, bakmadan iyice,piksellerini saymadan almayın diyorum ben..İnanın ekrana bir süre bakıp sonra etrafa, duvarlara baktığımda başım dönüyor. Sanki karıncalı gösteren bir tvyi uzun süre gözümü ayırmadan izlemişim gibi yoruyor insanın gözlerini.
  • Bende hepsten sipariş verdim ürünü bekliyorum.Panelin aslında 800x600 olduğu piksellerin sayıldığı, 1366x768 e yazılımla çıkıldığı fikri midemi bulandırdı, siparişi iptal etmelimiyim kararsız kaldım.Ekran hakkında görüşlerinizi bekliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lejyon22

a o 722 c60 netboku mayıs ayının başında aldım, pek çok araştırmadan sonra 11.6 inç ekranı ve hd kalitesindeki çözünürlüğü, çift çekirdekli amd işlemcisi nedeniyle tercih ettim. ikinci bilgisayarım olduğu için çok fazla kullanma imkanı bulmadan 15. gün sistem hatası ile karşılaştım, fabrika ayarlarına dönemedi netbook, tüm çabalarıma rağmen sorunu çözemeyince hdd .den kaynaklandığını düşünerek 17. gün garantiye götürdüm. servşise gitti bir hafta sonra servisten aradılar, sabit diskin değişeceğini ve yazılımların tekrar yükleneceğini bu işlem için cihazın ücretli onarıma ayrıldığını söylediler, ücretini sorunca 296 tl gibi bi rakam telefuz edin servis görevlisi gördüğü tepki karşısında alındı, bende alınmaması gerektiğini müşterinin ben olduğumu bunu kabul etmiyeceğimi tüketici olarak haklarımı arayacağımı söyledim vedalaştık telefonda.
    Daha sonra cihazı aldığım elektronik marketin müşteri hattını aradım yetkiliye durumu anlattım, ilgilenileceği söylendi.
    3 gün sonra mağazanın müşteri hizmetleri hattı beni aradı cihazın yanlış servise gönderildiğini bugün itibari ile doğru servise gönderileceğini mağaza tarafından sorunun en kısa sürede halledilmesi için takip edileceğini, ücret talep edilmeyeceği gibi hususları bana ilettiler.
    son iletiden 5 gün sonra cihazımı teslim almam için mağazadan arandım, şu an kullanıyorum. Toplam bu servis macerası 2 haftayı geçti.
    Acera haksızlık yapmak istemem cihazı beğenerek aldım, hatta bir çok mağazada aramama rağmen bulamamıştım, madia markta teşhir ürünü olarak almak zorunda kaldım başka olmadığı için ellerinde, teknosanın bir mağazasında da vardı ama gitmek zor gelmişti oraya. Belki teşhirden kaynaklı olabilir diye düşünüyorum, neticede ilk defa bilgisayar kullanmıyorum.
    Benim ihtiyacımın aciliyeti ile aldığım bilgisayarın 2 haftadan fazla garantide kalmasına ve abuk subuk ücret taleplerine canım sıkıldı.Sonunda ücretsiz hdd değişimi ve yazılım yüklemesi yapıldı ama teşhir ürünü alınması hususunda herkesi dikkatli olmaya çağırıyorum. Teşhir ürünü 700 tl .di, teknosada bilmemne mağazasında da 715 tl.di ama teşhirmi yada nasıldı bilmiyorum ordada stookta 1 adet vardı.
    Çok fazla fiyat avantajı da olmadan alınan bu teşhir ürünleri tam bir mumamma, yaşadığım olaydan sonra acaba benden önce başka birinin iade ettiği hatalı bir ürün bana teşhir diye verildimi, yoksa teşhirdemi başına bişiler geldi gibisinden bir sürü soru işareti oluşuyor??????
    Kabul edelimki tüketicilerin yasal iade süresi içeçrisinde iade ettikleri ürünlerin akıbetleri belli değil ve firmalar bu hususta pekte şeffaf değil gibi....teşhir ürünü diye satışına engel olacak herhangi bir durum yok....
    cihaz şu anda sorunsuz, iade etsem yine bu cihazı alırdım herhalde..

Ben de bilgisayarı teşhirden aldım. Fiyatı 594 3 ay erteleme ve 12 ay taksit görünce hemen alayım dedim. Ellerinde yoktu. Başka mağazaya giderim dedim. Baktılar olan yakın bir mağaza yoktu. Ben de gözümü karartıp aldım. 23 Nisandan beri kullanıyoruz henüz bir sorun olmadı.

• Cumartesi günü Teknosa mağazasından aldık. Ekran için endişesi olanları anlamıyorum gayet güzel net bir ekranı var. Görüntü kalitesi de çok iyi. Şuan için bir sorunum yok iyiki almışım diyorum.
  • Ben de akşamüstü kargodan aldım, dediğiniz gibi ekranda herhangi bir sıkıntı yok, 1366x768 çözünürlükte cam gibi ekran. Gereksiz bir yığın programı kaldırıyorum, işime yarayacak programları kuruyorum şu anda.Dikkatimi çeken alt tarafta havalandırma delikleri yok, alet sıcak.Fan sürekli çalışıyor.Tabi ben atom işlemcili lenovo s10 umla kıyaslıyorum,fan dahi açmıyor bu sıcaklarda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi the engine -- 14 Haziran 2012; 20:56:38 >
  • Hayırlı olsun.
  • Benim sansung NC10 nun da fanı hiç açılmazdı ve bacağım da ısınmazdı. Ama alet kağnı gibiydi ve NFS MW çalıştırmıyordu. air conflict te çalıştırmıyordu. Şimdi her ikisini de oynayabiliyorum...
  • buranın tamamını okuyamadım ama yaptığınız incelem için teşekkür ederim...

en iyisi her zaman kendi tecrübendir ama, üretici ve satıcı'dan önce tarafsız kullanıcının ürün incelemesi önemlidir....

sormak/öğrenmek istediğim 1 şey var;

Splash Pro Ex programı (mümkünse 1.7.1) indirip, "oynatma ayarlarından" resimdeki gösterdiklerimi İşaretleyip, Packerd Bell ile 720p Mkv ile dener misiniz? eğer HİÇ takılmadan oynatırsa 1080p?

Acer ile, "motion2" açık 720p yemedi, kapalı iken, 1080p bile sorunsuz ama....

elimde arkadaşıma ait, Hp tx1350et var, AMD 1.9 Turion işlemci + geforce 6150m go..... bu, C-60 dan, Bu programda daha iyi sonuç verdi (bu da takılıyor ama....)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ironblood19 -- 17 Haziran 2012; 0:04:00 >
  • 720p mkv videom yok. Bu video player yazılımı galiba.
  • Bu yazılım i3, i5 ve i7 için optimize edilmiş. Ayrıca Nvidia CUDA için tasarlanmış. Üreticinin sitesinde yazıyor. Dolayısıyla ati ile uyumsuz olabilir. AMD ile uyumsuz olabilir. En azından optimizasyonu yapılmamıştır. Yavaş çalışır. Takılır vs...

Bu uyum sorunu AMD APU lar ilk çıktığında flashlarla da (nette) yaşandı. Şu an çözülmüş görünüyor. Ancak sorunu giderecek kişi sadece AMD değil. Bu tür yazılımlar undokümented servisleri de kullanırlar. Bu haksız rekabete sebep olduğu gibi yazılımın başka firmalara ait sistemlerde çalışmasını engeller. Bu tür yazılımların yayılması intelin işine gelir. Çünkü yazılım AMD ile uyum sorunu varsa ve yayılmış ise insanlar AMD makine almak istemez, en azından tereddüt eder. Bu daha önceleri de yaşandı. Mahkemelerde sorun çözüldü. Bu avantajdan dolayı bu tip yazılımların artması gizlice ve bilinçli olarak desteklenir...

Bende hp printer yazılımı çalışmadı. Patch indirip çalıştırdık gibi...

Sonuç, problem makinede değil, yazılımda olabilir. En azından öyle görünüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sallami -- 17 Haziran 2012; 0:21:07 >

• 2 gun once kipa indirimiyle bu netbook u aldim. Biraz kararsizdim ama bu basligi gorsem daha kararli bir sekilde giderdim almaya

Elleinize saglik cok guzel baslik olmus
    Benim 2 sorum olacak : tuslara bastigim zaman bilhassa (w,a,s,d nin oldugu kisma ) oteki tuslarda toplu olarak hareket ediyor yani tum tuslarda bir kipirdanma var bu normal mi ?

Birde bu mccafe ( ismini hatirlamiyorum ) surekli guncelleme yapiyor pc nin takilmasina sebep oluyor sizce kaldirmali miyim hocam ?

Cevaplariniz icin simdiden tesekkur ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sallami

Bu yazılım i3, i5 ve i7 için optimize edilmiş. Ayrıca Nvidia CUDA için tasarlanmış. Üreticinin sitesinde yazıyor. Dolayısıyla ati ile uyumsuz olabilir. AMD ile uyumsuz olabilir. En azından optimizasyonu yapılmamıştır. Yavaş çalışır. Takılır vs...

Bu uyum sorunu AMD APU lar ilk çıktığında flashlarla da (nette) yaşandı. Şu an çözülmüş görünüyor. Ancak sorunu giderecek kişi sadece AMD değil. Bu tür yazılımlar undokümented servisleri de kullanırlar. Bu haksız rekabete sebep olduğu gibi yazılımın başka firmalara ait sistemlerde çalışmasını engeller. Bu tür yazılımların yayılması intelin işine gelir. Çünkü yazılım AMD ile uyum sorunu varsa ve yayılmış ise insanlar AMD makine almak istemez, en azından tereddüt eder. Bu daha önceleri de yaşandı. Mahkemelerde sorun çözüldü. Bu avantajdan dolayı bu tip yazılımların artması gizlice ve bilinçli olarak desteklenir...

Bende hp printer yazılımı çalışmadı. Patch indirip çalıştırdık gibi...

Sonuç, problem makinede değil, yazılımda olabilir. En azından öyle görünüyor.

video playeri size rar layarak verebilirim....

öyle veya böyle ben eskisi gibi uğraşamıyorun, patch, çart-çurt ile....

şu mantıktayım, 2 kuruş fazla olsun, sıkıntı çıkarmasın....

o yüzden, şu an kadar 20 adet masaüstü PC sinde ekran kartı kullandıysam, 16 tanesi Nvidia'dır, 3 tanesi Ati'dir, 1 tanesi inteldir(onboard)...

ati ler ile oyunlar adına hep sıkıntı çektim, yok driver, yok patch... bende belki aynı perfonmans için yeri geldi, %50 fazla ödedim ama, kafam rahat
    [hd6850 200 liraya satılırken(en ucuzu), 300 liraya gtx 460 hawk]

yaptığınız incelemelerde, u3600' un on-board GMA 4500HD de, hd6290 kadar perfonmans vermiş, o yüzden daha güçlü işlemcili Packerdbell, ilgimi çekti...

3-4 saat pi ömrü yeter de artar bana....

siz bunu 720p ve Splash player'i sizin PB'de deneyebilirseniz, benim şüphelerimi ortadan kaldırısınız....

eğer u3600 daha iyi sonuç verirse, 1 haftalık şu süreç içinde de geri iade alırlarsa, geri iade edeceğim.... Motion2 li oynatılan video ları çok beğeniyorum...özellikle HD...

size bir sorum daha var, yabancı forumlarda okudum, mPCI SSD takıp olumlu sonuç alamamışlar.... bununla ilgili bilginiz var mı? yani yazılımsal mıdır?

http://www.laptop-forums.com/acer-aspire-one-ao722-0473-ssd-mod-t23290.html

• quote:

Orijinalden alıntı: ironblood19

yaptığınız incelemelerde, u3600' un on-board GMA 4500HD de, hd6290 kadar perfonmans vermiş, o yüzden daha güçlü işlemcili Packerdbell, ilgimi çekti...

Bu arada önceden 4500 MHD olarak biliyordum. Ama söz konusu ekran kartından daha performanslı bir ürün. Bundan şüphelenip biraz araştırdım. 4500MHD lerden sonra intel intel HD diye bir ürün çıkarmış. Ardından HD2000 ve HD3000 gelmiş. PB deki intel HD. Yani ilk nesil oluyor sanırsam. Bunu düzelteyim dedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sallami -- 17 Haziran 2012; 13:50:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ironblood19

size bir sorum daha var, yabancı forumlarda okudum, mPCI SSD takıp olumlu sonuç alamamışlar.... bununla ilgili bilginiz var mı? yani yazılımsal mıdır?

http://www.laptop-forums.com/acer-aspire-one-ao722-0473-ssd-mod-t23290.html

Verdiğiniz linkteki çabalar bana biraz cahilce geldi. Şu ana dek PCIE'den bağlanan sabit disk ya da SSD duymamıştım. PCI farklı amaçlar için tasarlanmış bir veriyolu ve bios'lar da buna göre programlanmış. Dolayısıyla sıradan ssD ya d mSSD bağlanması mümkün olsa bile sistemin bu aletle haberleşmesi mümkün görünmüyor.

http://www.anandtech.com/show/5743/intels-ssd-910-400800gb-mlchet-pcie-shipping-in-1h-2012

Yukarıdaki linkte buna yönelik bir girişim var. PCIE veriyolunu SSD için kullanmak için bir kart tasarlamışlar. Kartta bir tür raid kontroller ile bir ssd kontroller birleştirilmiş üstüne ssd eklenmiş. Sonuçta PCIE'den bağlanabilecek bir durum oluşturulmuş. Oldukçada hızlı olmuş. Ama buna ulaşım için özel sürücüler gerekmekte. Dolaısıyla buradan boot etmek mümkün mü? Buna net cevap veremesem de tecrübelerimle bios güncellemesi gerekeceği yönünde. Buna ihtiyaç duyan çok kişi olmayacağından acer'in kaale alacağını sanmam.

Bu arada İntel+Hitachi ortaklığı ile üretilen PCIE ssd seçeneğinde kullanılan kartın yaygın olmasından dolayı driver sorunu olmayacağı söyleniyor. Ancak sistemin PCIE SSD'den boot edemeyeceği kesinmiş. Açılış için bir boot sürücüye ihtiyaç duyuyor. Yani, sadece çok ama çok hızlı bir depolama aracı olarak işlev görüyor. Açılış için küçük bir hdd ya da ssd şartmış.

Sonuç Henüz boot edebilen bir PCIE SSD seçeneği geliştirilmemiş... Yani sorun sadece bios vs sorunu değil...

Bir not daha oldukça büyük netbooklara sığar mı bilmem.

Fiyatıysa 400 MB olanı $1929. 800 GB olanı ise $3859

http://newsroom.intel.com/community/intel_newsroom/blog/2012/04/12/intel-solid-state-drive-910-series-delivers-high-performance-endurance-and-reliability-for-data-center-tiering-and-caching

http://www.storagereview.com/intel_ssd_910_series_pcie_ssd_announced

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sallami -- 17 Haziran 2012; 16:18:05 >

• quote:

Orijinalden alıntı: E.Sanchez

2 gun once kipa indirimiyle bu netbook u aldim. Biraz kararsizdim ama bu basligi gorsem daha kararli bir sekilde giderdim almaya

Elleinize saglik cok guzel baslik olmus
    Benim 2 sorum olacak : tuslara bastigim zaman bilhassa (w,a,s,d nin oldugu kisma ) oteki tuslarda toplu olarak hareket ediyor yani tum tuslarda bir kipirdanma var bu normal mi ?

Birde bu mccafe ( ismini hatirlamiyorum ) surekli guncelleme yapiyor pc nin takilmasina sebep oluyor sizce kaldirmali miyim hocam ?

Cevaplariniz icin simdiden tesekkur ederim

İyi günler,

Mesajınızı daha önce görmedim kusura bakmayın...

Acer kızımın netbook'u o da şimdi 1 haftalık tatilde. Gelince denerim. Ancak hatırladığım böyle olmadığı yönünde.

McAffee konusuna gelince, yıllar önce 8 versiyonu idi galiba beta testeri olup denemiştim bu programı. Ancak beğenmedim. O zamandan beridir de kullanmıyorum. Ayrıca işyerimde kurumsal olarak Mcaffee yüklü ve sürekli virüs bulaşır. Bana pek güven vermiyor.

Ayrıca netbooklar için biraz ağır kaldığını da kabul etmeliyim. Norton da öyle idi. Ve bazı firmalar netbooklar için özel sürüm çıkarmak zorunda kaldılar.

Güncellemeye gelince aslında kötü değil iyi bir şey. Ben de eset var lisanslı bazen günde 3 kere günceller kendini. Bu iyi bir şey sizi güvende tutar...

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.