Şimdi Ara

ACER ASPIRE 7741G KULÜBÜ (20. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
406
Cevap
2
Favori
37.065
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bimeksten indirime girdiğinde 128 gb ssd aldım. sata 3(Ama sata 2 çalışacak tabi). 189 tl falandı.

Orjinal hdd çıkartıp yerine taktım. ahci mod Biostan açık olacak şekilde sıfır kurulum yaptım.

Düğmeye bastıktan sonra 20 saniyede (ilk dos, bios ekranları dahil ve avast antivirüs çalşıır halde) tam performans kullanıma hazır oluyor.
    Kapat dedikten 7 saniye sonra kapanmış oluyor.
    Açılış klasörüne Word, Excel, Power point, Chrome, autocad programlarını koydum. Düğmeye bastıktan 27 saniye sonra tüm programlar açılmış ve hdd ışığı sönmüştü. (Virüs programını da unutmayalım.)
    Olsa olsa bu kadar olur herhalde. Sonuçta televizyon değil bu :D Çok iyi değil diyen olursa kendi bilgisayarında aynı işlemi yapıp bi kronometre çalıştırmasını tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sofi_life

Bimeksten indirime girdiğinde 128 gb ssd aldım. sata 3(Ama sata 2 çalışacak tabi). 189 tl falandı.

Orjinal hdd çıkartıp yerine taktım. ahci mod Biostan açık olacak şekilde sıfır kurulum yaptım.

Düğmeye bastıktan sonra 20 saniyede (ilk dos, bios ekranları dahil ve avast antivirüs çalşıır halde) tam performans kullanıma hazır oluyor.
    Kapat dedikten 7 saniye sonra kapanmış oluyor.
    Açılış klasörüne Word, Excel, Power point, Chrome, autocad programlarını koydum. Düğmeye bastıktan 27 saniye sonra tüm programlar açılmış ve hdd ışığı sönmüştü. (Virüs programını da unutmayalım.)
    Olsa olsa bu kadar olur herhalde. Sonuçta televizyon değil bu :D Çok iyi değil diyen olursa kendi bilgisayarında aynı işlemi yapıp bi kronometre çalıştırmasını tavsiye ederim.

Tam hatırlamıyorum ancak windows 8 yüklerseniz daha hızlı açılır makina. Örnek olarak video ekliyorum. Windows 8 in geliştirici önizleme sürümüydü ancak 7200rpm seagate disk vardı. SSD ile 10 sn bile sürmüyordu.

• bende ACER ASPIRE 7741G core İ5 - 430M 2.26 Ghz 4gb 320gb 17.3'' 1024 kullanıcısıyım.:)..pcmi 06.2010 almıştım...bana satılırken basta yazdığım ozelliklerle beraber gozume uzay mekiği alıyormusum gibi geldi ve bluetooth da var oldugu soylenmisti...fakat tam dort yıl sonra bu ozelliğini kullanma gereksinimi duydum... yokmus.:))...sanırım biraz gec olmus ama en azından buraya uye oldum ve pc le ilgili pek cok sey oğrendim.bu arada bluetooth ozelliği hariç çok da memnunum.
    benim sorunum maus paneline iki kere tıklama yaparak enter yapmıyor ve bu ozelliği geri de getiremiyorum...yardımcı olursanız ve beni de kulübe dahil ederseniz sevinirim..
  • Taş gibi bir bilgisayar bu gerçekten, 3 seneyi devirdim 3 sene 4 ay civarında, çok memnunum. Bataryam öldü 3 sene civarı şarjda kullandığım için bataryada 5 dk civarı kalıyor sonra kapanıyor. Bir de dahili mikrofon skypeta falan çok cızırtı yapıyor, sesim anlaşılmıyor. Onun dışında i3 350m işlemcisi olanlar aşağıdaki adresteki setpll programı ile overclocklayabilirler. Setfsb yerine setpll kullanın, hem ücretsiz hem de gayet güzel. 2.26 ghz olan saat hızını 2.6 civarlarına çektiğim oldu, oyuna falan girerken işlemcinin saat hızını arttırıyordum, gpu'nun da (ati 5650) default saat hızları 800'e 550, onu da 900 ve 600'e çekerseniz bilgisayar tam bir oyun canavarına dönüşüyor :)

setpll için:http://forum.notebookreview.com/alienware-m11x/564464-how-use-setpll-overclock-your-r2-over-166-a.html

Onun dışında şu an linux kurulu bilgisayarımda. Hiçbir sıkıntı yaşamadım. Bir ara hdd'den bazen çıtır çıtır ses geliyordu, içinden bir parça kırılmıştı sanırım :D zamanla o ses de kesildi, sanırım hdd döne döne o parçayı öğütmeyi başardı :D Bilgisayarın hiç içini açmadım, çok toz olduğuna eminim, yaz aylarında gpu saat hızını arttırıp oyuna girdiğimde kapandığı oluyordu. Normal hızla çalışınca bir sıkıntı olmuyordu. Kış aylarında bir sıkıntı yok :)

Hazır başlığa uğramışken sorayım, 3gb i3 350'li modelden kullanıyorum, bellek takviyesi yapmayı düşünüyorum, en fazla ne kadar belleğe çıkarabilirim bilgisayarımı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jturcoman -- 9 Nisan 2014; 20:07:50 >

• 8e cikiyo olmasi gerekir tabii anakart ve islemci mimarisine gore ama ben alirken goldda israrla 4 yaziyodu. Ayrica 35w daha iyi bi islemciyle degistirirseniz ramden daha etkin olur bence..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sa arkadaşlar cihazımızın şuanki tahmini 2.el değeri nedir 6650hd Galiba bendeki ekran kartı

• Merhaba arkadaşlar

bu aralar SSD araştırıyorum uygun bulunca alıcam.

SSD yi HDD yuvasına takıp HDD yi de DVD yerine takmayı düşünüyorum. Fakat DVD yerine Takabilmek için aparat lazımmış. Biraz araştırdım DVD nin dış tarafındaki düğmeli kısım birkaç çeşit gördüm hiç biri 7741g ninki gibi değil sıkıntı olur mu? veya sadece o düğmeli kısmı değiştirebilirmiyiz ?
  • Zaten o kapagi cikarip odd nin kapagini takacaksiniz. Tirnakli o kapak ve cok kolay sokulur

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dostlarım ,abilerim , kardeşlerim, ustalar lütfen acil yardım...! Window 7 yüklü bilgisayarıma windows 10 güncellemesi geldi bende güncelledim.Bu güncelleme esnasında bilgisayar bir kaç kez kapandı vede açıldı güncelleme işinin sonlarına doğru ise bilgisayarda ''SYSTEM THREAD EXCEPTİON NOT HANDLED'' İsminde bir hatayla bilgisayar açılamaz hale geldi her ne yaptımsa açamadım hatta yan komşumun oğlu bilgisayar mühendisi o da çıkamadı işin içinden,ama vardır bunun bi olur tarafı diye düşünerek sizlerden bu konuda acil yardım istiyorum...Bilgisaya format atmaksızın bu arızayı giderebilme şansımız varmı ? varsa lütfen söyleyin.....

ACER ASPIRE 7741G KULÜBÜ

• [bDostlarım ,abilerim , kardeşlerim, ustalar lütfen acil yardım...! Window 7 yüklü bilgisayarıma windows 10 güncellemesi geldi bende güncelledim.Bu güncelleme esnasında bilgisayar bir kaç kez kapandı vede açıldı güncelleme işinin sonlarına doğru ise bilgisayarda ''SYSTEM THREAD EXCEPTİON NOT HANDLED'' İsminde bir hatayla bilgisayar açılamaz hale geldi her ne yaptımsa açamadım hatta yan komşumun oğlu bilgisayar mühendisi o da çıkamadı işin içinden,ama vardır bunun bi olur tarafı diye düşünerek sizlerden bu konuda acil yardım istiyorum...Bilgisaya format atmaksızın bu arızayı giderebilme şansımız varmı ? varsa lütfen söyleyin.....
     ACER ASPIRE 7741G KULÜBÜ

• Sevgili dostlar bende bu makinadan var vede yaklaşık 4 senedir gönül rahatlığıyla kullanıyordum taki işlemcisi ısınıp kendi kendini kapatmaya başlayıncaya dek.Kayınçom cihazı yeni formatladı şu anda 2 saat çalıştıktan sonra altında çalışan 3 adet fana rağmen cihaz ateş gibi oluyor vede kendi kendi kapatıyor.Sorum şu işlemcinin ısınmasını önlemek için ne yapmak lazım ?Yok bu iş böyle olmaz işlemciyi değiştirmen lazım derseniz şayet bana afaki kaça mal olur...Yardımcı olursanız çok sevinirim...

• opus41 O kullanıcısına yanıt
    Cihaz yüksek ihtimal tozdan dolayı kapanıyor. İçini açıp temizleyin önce. CPU için i7 XXXqm kodlu olanlar iyi olur hatta iki yıl daha rahatlıkla götürür makina. İkinci el bulabilirsiniz 80tl yi geçeceğini sanmam şayet kendiniz takarsanız.
  • Cihaza windows 8 yuklesem Performans artisi olurmu ? 5. Yili devirdi annem ve babama vericem bunun icin komple sifirlicam. Ama kararsiz kaldim 8 mi yuklemeliyim 7 mi ?

• BerkayYılmaz kullanıcısına yanıt
    Sadece günlük işler için kullanılacaksa win 7, 8 farketmez bence orjinal haliyle fabrika ayarlarına sıfırlayın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dakmor

Sadece günlük işler için kullanılacaksa win 7, 8 farketmez bence orjinal haliyle fabrika ayarlarına sıfırlayın.

Cevabiniz icin tesekkur ederim. 3 aydir cihaz kenarda duruyordu. Acilirken sol ust kosede - simgesi yanip sonuyor daha sonra yazilar cikiyor o sekilde donuyordu. Bilgisayarciya goturdum cihazin hard diskinde sorun var. Hard disk i kendi bilgisayarina bagladi ordada gormedi. Dun 8 yuklemeye calisirkende bolum bicimlendirilemedi diye hata veriyordu.
    Hard diski bi sekilde acip verileri alma gibi bi durum varmi ?

Hard diski açıp plakalardan veri kurtaran firmalar var fakat bu işlem cidden pahalı. Ancak hard diski farklı bir bilgisayara bağlayıp, internette kolayca bulunabilen veri kurtarma programlarını deneyebilirsiniz, belki verilerin bir kısmı kurtarılabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kırmızımercimek

Hard diski açıp plakalardan veri kurtaran firmalar var fakat bu işlem cidden pahalı. Ancak hard diski farklı bir bilgisayara bağlayıp, internette kolayca bulunabilen veri kurtarma programlarını deneyebilirsiniz, belki verilerin bir kısmı kurtarılabilir.

Hard diski baska bir bilgisayara bagladik ancak hard diski o bilgisayarda gormuyor. Bilgisayarcinin dedigine gore sanirim okuyuci igne calismiyormus. Hard diski okutmak icin baska bi yol yokmudur ?

Maalesef o kadar detaylı bilgim yok. İsterseniz teknik yardım kısmında konu açın, burası ürün konusu olduğundan fazla okuyan olmaz, orada daha fazla okunma ve haliyle daha çok yardım alma ihtimali var.

http://forum.donanimhaber.com/forumid_183/tt.htm
  • 2011 den beri kullanıyorum i5 li olan modeli, maşallahı var.

Bu güne kadar hiç üzmedi cihaz beni,Windows 10 yükledim performansı daha da arttı.
  • Konu Hort... 2010Dan beri aktif kullandığım 7741G klavye seti birden bire bozuldu. Ankarada notebook klavte seti tamiri yapan tavsiye edebileceğiniz kimler var?
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.