Şimdi Ara

ACER ASPIRE 7741G KULÜBÜ (18. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
407
Cevap
2
Favori
37.062
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ezimuse

quote:

Orijinalden alıntı: BerkayYılmaz

quote:

75 derece normal bence fazla değil gibi bu aylar için ama yinede fanı temizlerseniz faydası olabilir

Aslında bilgisayarı açıp temizlemeyi bende düşündüm ancak hala garantisi var ve bilgisayar elimde kalır diyede korkuyorum.

Açmanıza gerek yok fanın giriş ve çıkışlarından çok fazla olmayan basınçlı hava verirseniz tozların büyük bölümü çıkacaktır.

Bunu biraz detaylandırabilir misiniz? Fanın giriş ve çıkışları neresidir? Çıkış sanırım sol tarafta, şarj bölümünün hemen yanında, ancak giriş dediğiniz kısım neresidir?

Bu basınçlı hava ile tozlar daha içeri girmiyor mu?

Bir de son olarak elektrik süpürgesi ile çektirebilir miyiz yan taraftan tozları?

• quote:

Orijinalden alıntı: jturcoman

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: BerkayYılmaz

quote:

75 derece normal bence fazla değil gibi bu aylar için ama yinede fanı temizlerseniz faydası olabilir

Aslında bilgisayarı açıp temizlemeyi bende düşündüm ancak hala garantisi var ve bilgisayar elimde kalır diyede korkuyorum.

Açmanıza gerek yok fanın giriş ve çıkışlarından çok fazla olmayan basınçlı hava verirseniz tozların büyük bölümü çıkacaktır.

Bunu biraz detaylandırabilir misiniz? Fanın giriş ve çıkışları neresidir? Çıkış sanırım sol tarafta, şarj bölümünün hemen yanında, ancak giriş dediğiniz kısım neresidir?

Bu basınçlı hava ile tozlar daha içeri girmiyor mu?

Bir de son olarak elektrik süpürgesi ile çektirebilir miyiz yan taraftan tozları?

İlk önce çıkışından tutmanız lazım daha sonra ise girişi yani laptopun alt tarafından tutmanız lazım havayı. İlk önce çıkışından tutarsanız orada birikmiş toz pislik çıkacaktır.

Uzun zaman temizlenmediyse tozlar yumak gibi olmuştur elektrikli süpürge çekemeyebilir.

• Eski bir Acer 5920G kullanıcı güncel 7741G kullanıcısı olarak uzun dönemde kesinlikle kalite olarak 7741 yerlerde bence. Kasa kalitesi gerçekten sıkıcı, 5920G yi hiç sökmesem 20 kere sökmüşsem hala sapasağlam iken 7741G 2. sökümde vida yuvaları yalama oldu kırılanlar oldu.Üstüne üstlük 6 senelik 5920G nin sarjı hala 45dk - 1 saat arası giderken 7741in sarjı yarım saat dayanmıyor. Hemde bataryayı hergün sarj desarj yapıp, sürekli kullanımda çıkarmama rağmen.
  • Dün yine söktüm laptopu bu 3. oldu. Fanın ön tarafı balçık gibi toz tuttuğundan mecbur sökmek zorunda kalıyorum. Her seferinde 1 tane vida yeri tutmuyor. Bu seferde klavyenin soketini tutan klips kırıldı. Gerçekten bu kadar dandik bir kasaya sahip başka bir laptop yoktur sanırım. Eski acerımda nerdeyse tüm vidalar yaylıydı sökünce kayıp bile olmuyorlardı.
  • kardeş ben tam 2 yıldır kullanıyorum ve her ay 1 defa fana hava veririm, daha ısınma, donma karşılaşmadım. win8 kurdum 5 saniyede ana ekrandayım. acaba o kirler senin özen göstermemen nedeni ile olamaz mı?
  • Arkadaslar bendede 7741g var. 2yildir kullaniyorum. Cok hata vermeye basladim. Fransizcaydi. Format atmak icin internetten windows 7 indirdim (iso olarak) direkt dvd ye yazdim. Format atman istiyorum. 'Cd den okumak icin bi tusa basin' yaziyor, basiyorum oulece donup kaliyor... Yardim edecek arkadas varmi acaba ???

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: savata

Arkadaslar bendede 7741g var. 2yildir kullaniyorum. Cok hata vermeye basladim. Fransizcaydi. Format atmak icin internetten windows 7 indirdim (iso olarak) direkt dvd ye yazdim. Format atman istiyorum. 'Cd den okumak icin bi tusa basin' yaziyor, basiyorum oulece donup kaliyor... Yardim edecek arkadas varmi acaba ???

Yazdırdığınız dvd de sorun olma ihtimali yüksek. Tekrar yazdırıp deneyin hatta usb bellek ile formatlayın isterseniz.
  • Arkadaşlar Mountain Lion 10.8.2 kurdum dahili monitor hariç herşey sorunsuz çalışıyor. Benim işlemci i3 350m ve xbench yaptım 3950 puan aldı. Şuan hala uygun bir kurulum dvd si yada usb için bir alternatif için daha yalın bir distro haline getirebilirmiyim ona bakıyorum.
  • Arkadaşlar forumda aradım ama bulamadım. 7741g SSD takan var mı? Varsa sonucu nasıl olmuş. teşekkürler.
  • UP
  • yaklaşık 1 hafta önce bende aynı notebooktan aldım benide ekleyebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: romanadamita34

yaklaşık 1 hafta önce bende aynı notebooktan aldım benide ekleyebilirsiniz.

Ekledim ustadım.
  • Konunun tekrar canlanması güzel. Bu geçen zamanda laptopta sorun yaşayan varmı acaba?
    Win8 kullandım bir süre sürücülerin güncellerini bulana kadar epey uğraştım. Aslında güncel dediği sürücüler sitesinde bile doğru gibi gözüksede malesef değil.
  • ya ben oyun oynayinca işlemci ve ekran kartı çok ısınıyor, bunu genel bir sorun mu diye düşünüyorum yoksa leptop eski olduğu için mı acaba?
  • Laptopun soğutucu fan kısmı çok içeride illaki toz birikmiştir. ben de kasayı komple açmaya değer mi değmez mi diye düşünüyorum şimdi.
  • 2 gb ram var ama 8gb ddr3 ram takıyorum yanında ki 10 gb olsun ama bilgisayar kabul etmiyor.
    nasıl düzeltebilirim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: romanadamita34

2 gb ram var ama 8gb ddr3 ram takıyorum yanında ki 10 gb olsun ama bilgisayar kabul etmiyor.
    nasıl düzeltebilirim?

slot basına 8gb ram desteği yok bizim serilerde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dakmor

Hocam benim laptop i3 , 3gb ramli model ben bunun ramını yükseltmek istiyorum. Max ram miktarı ne kadar acaba? internetten baktığımda bazı yerlerde 4 bazı yerlerde 8 yazıyor acaba hangisi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Arwen Undomiel
    Hocam benim laptop i3 , 3gb ramli model ben bunun ramını yükseltmek istiyorum. Max ram miktarı ne kadar acaba? internetten baktığımda bazı yerlerde 4 bazı yerlerde 8 yazıyor acaba hangisi?

Benim laptopta i3 ama bizzat ram değiştirmedim. HM 55 chipsetlerin 8 gb a kadar desteklediği yazıyor intelin sayfasında. Desteklemeside mantıklı olanı çünkü i5 lerde de aynı anakart kullanılıyor ve onlara 8gb a kadar diye ibare konulmuş. ama bildiğim kadarıyla 4x2 şeklinde olması gerekiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dakmor

quote:

Orijinalden alıntı: Arwen Undomiel

Benim laptopta i3 ama bizzat ram değiştirmedim. HM 55 chipsetlerin 8 gb a kadar desteklediği yazıyor intelin sayfasında. Desteklemeside mantıklı olanı çünkü i5 lerde de aynı anakart kullanılıyor ve onlara 8gb a kadar diye ibare konulmuş. ama bildiğim kadarıyla 4x2 şeklinde olması gerekiyor.

Çok teşekkürler
  • 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.