Şimdi Ara

ACER ASPIRE 7741G KULÜBÜ (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
406
Cevap
2
Favori
37.065
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bilgisayarımı alalı neredeyse 2,5 sene oldu çok memnunum. Hiç bir sıkıntım olmadı. Ancak bir şikayetim var ki akıllara zarar neredeyse bilgisayarı kırdıracak bana. Bilgisayarı aldıgım zamandna beri hiç temizlemedim. Ne fan 'a hava tuttum ne söktüm. Sökmememde ki amaç ise 3 adet vidanın yalama olması. O kadar gıcık sinir bir durum ki bunu nasıl çözebilirim ? Kaç kere uğraştım ancak yok olmuyor. Kasayada zarar vermek istemiyorum...

Ve bu arada birşey daha soracağım.
    Bilgisayarım şuan Windows 7. Ben mac os kurarsam bir sorun yaşarmıyım ve çok yabancılık çekermiyim ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: BerkayYılmaz

Bilgisayarımı alalı neredeyse 2,5 sene oldu çok memnunum. Hiç bir sıkıntım olmadı. Ancak bir şikayetim var ki akıllara zarar neredeyse bilgisayarı kırdıracak bana. Bilgisayarı aldıgım zamandna beri hiç temizlemedim. Ne fan 'a hava tuttum ne söktüm. Sökmememde ki amaç ise 3 adet vidanın yalama olması. O kadar gıcık sinir bir durum ki bunu nasıl çözebilirim ? Kaç kere uğraştım ancak yok olmuyor. Kasayada zarar vermek istemiyorum...

Bilgisayarım şuan Windows 7. Ben mac os kurarsam bir sorun yaşarmıyım ve çok yabancılık çekermiyim ?

Vidaların yuvasına olacak şekilde ince bir matkap ucu ile vidayı kırabilirsiniz. Vide ekstraktörü diye aratırsanız yöntem bulabilirsin.
    Eğer hackintosh olayına gireceksen takıldığın yerde yardımcı olmaya çalışırım sonuçta belirli bir yerde takılacaksın ve çözümü malesef çok zor hatta kalıcı stabil bir çözümü yok diyebilirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: dakmor

quote:

Bilgisayarımı alalı neredeyse 2,5 sene oldu çok memnunum. Hiç bir sıkıntım olmadı. Ancak bir şikayetim var ki akıllara zarar neredeyse bilgisayarı kırdıracak bana. Bilgisayarı aldıgım zamandna beri hiç temizlemedim. Ne fan 'a hava tuttum ne söktüm. Sökmememde ki amaç ise 3 adet vidanın yalama olması. O kadar gıcık sinir bir durum ki bunu nasıl çözebilirim ? Kaç kere uğraştım ancak yok olmuyor. Kasayada zarar vermek istemiyorum...

Vidaların yuvasına olacak şekilde ince bir matkap ucu ile vidayı kırabilirsiniz. Vide ekstraktörü diye aratırsanız yöntem bulabilirsin.
    Eğer hackintosh olayına gireceksen takıldığın yerde yardımcı olmaya çalışırım sonuçta belirli bir yerde takılacaksın ve çözümü malesef çok zor hatta kalıcı stabil bir çözümü yok diyebilirim.

Yıldız tornavidanın ucuna japon yapıştırıcısı sürsem vidaya yapışsa o şekilde çıkma ihtimali olmaz mı ?

İşletim sistemini değiştirme işine hiç girmesem daha mı iyi olacak yani ?

• quote:

Yıldız tornavidanın ucuna japon yapıştırıcısı sürsem vidaya yapışsa o şekilde çıkma ihtimali olmaz mı ?

En sağlam kolay yol o bildiğim. Japonla falan yaparsan haber et videosunu çekip utube a atalım.
    Eğer hackintosh için sorun çıktığında gerekirse saatler ayırırım diyorsan bir dene.

• quote:

quote:

En sağlam kolay yol o bildiğim. Japonla falan yaparsan haber et videosunu çekip utube a atalım.
    Eğer hackintosh için sorun çıktığında gerekirse saatler ayırırım diyorsan bir dene.

Hahaha :D Tamam japon işini yaparsam video çekerim :D

Ben bu işe hiç girmeyeyim en iyisi :D

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Arwen Undomiel
    Hocam benim laptop i3 , 3gb ramli model ben bunun ramını yükseltmek istiyorum. Max ram miktarı ne kadar acaba? internetten baktığımda bazı yerlerde 4 bazı yerlerde 8 yazıyor acaba hangisi?

Benim laptopta i3 ama bizzat ram değiştirmedim. HM 55 chipsetlerin 8 gb a kadar desteklediği yazıyor intelin sayfasında. Desteklemeside mantıklı olanı çünkü i5 lerde de aynı anakart kullanılıyor ve onlara 8gb a kadar diye ibare konulmuş. ama bildiğim kadarıyla 4x2 şeklinde olması gerekiyor.

Hocam merhaba eğer laptopu hala kullanıyorsan bataryanın kaç volt olduğuna bakabilirmisin? Benim bataryanın volt yazan yeri silinmişte, yeni batarya alacağım. 11.1v yada 10.8v ikisinden biri olması lazım acaba hangisidir?

• quote:

Orijinalden alıntı: Arwen Undomiel
    Hocam merhaba eğer laptopu hala kullanıyorsan bataryanın kaç volt olduğuna bakabilirmisin? Benim bataryanın volt yazan yeri silinmişte, yeni batarya alacağım. 11.1v yada 10.8v ikisinden biri olması lazım acaba hangisidir?

PMni cevapladım
  • Arkadaşlar merhaba,
    2011 yılı başında satın aldığım Acer Aspire 7741G (i3-350M, 4 GB Ram, ATI Radeon HD5650, 320 GB Sabit Disk) notebooka Windows 8 Pro işletim sistemi kurdum. Windows 8 çok güzel çalışıyor performans olarak Windows7'den oldukça iyi. Fakat bir konuda Windows 8 maalesef hata veriyor. Ekran Parlaklığının artırma (Fn+Sağ Ok tuşu veya Azaltma Fn+Sol Ok tuşu) kombinasyonu maalesef Windows 8'de çalışmamakta. Ekran Parlaklığını nasıl ayarlayabilirim? Veya 3. parti uygulama var mıdır?

Yukarda arkadaşın talep ettiği batarya ile ilgili üzerinde yazan değerler aşağıdadır;

ACER 7741G'nin batarya özellikleri Ürün Kodu: AS10D61 (3ICR18/65-2) 11.1 V 4400 mAH 48Wh olarak yazıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DJlogic

Arkadaşlar merhaba,
    2011 yılı başında satın aldığım Acer Aspire 7741G (i3-350M, 4 GB Ram, ATI Radeon HD5650, 320 GB Sabit Disk) notebooka Windows 8 Pro işletim sistemi kurdum. Windows 8 çok güzel çalışıyor performans olarak Windows7'den oldukça iyi. Fakat bir konuda Windows 8 maalesef hata veriyor. Ekran Parlaklığının artırma (Fn+Sağ Ok tuşu veya Azaltma Fn+Sol Ok tuşu) kombinasyonu maalesef Windows 8'de çalışmamakta. Ekran Parlaklığını nasıl ayarlayabilirim? Veya 3. parti uygulama var mıdır?

Yukarda arkadaşın talep ettiği batarya ile ilgili üzerinde yazan değerler aşağıdadır;

ACER 7741G'nin batarya özellikleri Ürün Kodu: AS10D61 (3ICR18/65-2) 11.1 V 4400 mAH 48Wh olarak yazıyor.

Ekran parlaklığını değişmemesi ekran kartının sürücüsünden kaynaklanıyor. Sanırım 13.4 kullanıyorsunuz. Bir önceki sürücüdede hdmi ses sorunu vardı.

• herkese iyi günler... veritabanı yazılım kursuna başlıyorum kurstaki hocalar laptopun ramini yükseltmem gerektiğini söyledi bana i3 işlemci için yükseltilecek maksimum halini söyleyebilirmisiniz? ram den tutun başka neyi değiştirilebiliyosa artık. bu arada ben de 7741g kullanıcısıyım beni de ekleyebilirsiniz :)
  • BU KONU AŞAĞIYA İNMESİN SAKIN
  • quote:

Orijinalden alıntı: ygtmr

herkese iyi günler... veritabanı yazılım kursuna başlıyorum kurstaki hocalar laptopun ramini yükseltmem gerektiğini söyledi bana i3 işlemci için yükseltilecek maksimum halini söyleyebilirmisiniz? ram den tutun başka neyi değiştirilebiliyosa artık. bu arada ben de 7741g kullanıcısıyım beni de ekleyebilirsiniz :)

Oncelikle ram yukseltme durumu işlemci ile birlikte kullanılan chipsete bağlı. i3 için desteklenen max. ram miktarı 8gb gorunsede sitesinde 4 demiş. buyuk ihtimalle tek slotta 4gb ram çalışmasına izin vermiyor ama denenmiş yada aksi bir durum oluşmuş değil. Eğer imkanınız varsa 4+2 yada 4+4 olacak şekilde yukseltme yapın. elinizde 1gb ram yerine 4gb ram takarsanız daha az maliyetli olur. Ama desteklermi çalışırmı denemek lazım. İmkanınız varsa deneyin derim.

• Windows 8 de ekran parlaklığını değiştiremiyorum. Değiştirebilen varsa kullandığı sürücü sürümünü söyleyebilir mi acaba?
  • Optik okuyucuyu söküp yerine ssd takmak için hangi aparat gerekli marka model vs bilen var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sercanstein

Optik okuyucuyu söküp yerine ssd takmak için hangi aparat gerekli marka model vs bilen var mı ?

12.7mm (standart) olan olması lazım model falan onemli degil yalnız hdd nin yerine ssd, optik okuyucu yerine depo için kullanacağın hdd yi tak. Sistem açılışında optik okuyucudaki sürücüyü görmediği oluyo.
  • Arkadaslar selam, saglam bi hort geliyo-)

Simdi bu laptoptan kullaniyorum

Smart failure hdd uyarisi veriyor.

Icindeki herseyi kb i kb ina yedeklemek istiyorum. Recovery le filan yapabiliyor muyumy oksa harici progarm lazim mi?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • clioGT kullanıcısına yanıt
    Windows açylyp masaüstü geliyor mu? Yedeklemek istiyorum derken sadece önemli dosyalaryny my yoksa i?letim sistemi ve sistem recovery bölümü dahil hard diskte ne var ne yok her ?eyi mi yedekleyeceksin? Acer'yn kendi yedekleme programlary nasyl i?liyor bilmiyorum ama harici programlarla yedekleyebilirsin. Program ady ?uan aklyma gelmiyor ama internette kysa bir arama ile bulmak mümkün.
  • clioGT kullanıcısına yanıt
    Kendi programı yapıyor ama hiç kullanmadım. Harici programda acronis yada norton ghost. Acroniste f11 ile açılışta kurtarma bölümünede geçmek mümkün.
  • valla bir tane ssd aldım, tum hdd i klonladık içine attık ssd yi taktım laptopa, canavar oldu:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: clioGT

valla bir tane ssd aldım, tum hdd i klonladık içine attık ssd yi taktım laptopa, canavar oldu:)

ssd lerin ne zaman bozulacağı belli olmuyor bir anda gidebiliyor, çok önemli dosyalarını ssd de tutmamanı hatırlatırım görmüşken yazyım dedim.
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.