Şimdi Ara

Acer 5740G Club (i5+5650+500gb) (229. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.719
Cevap
8
Favori
209.304
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 227228229230231
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • @Mechatronik videoda spatulayla yayılan (50sn ) ile çarpı şeklinde sürülen (1.45 sn) arasında temas olarak neredeyse aynı gibi. 2. olan tam yayılmış ama daha kalın duruyor ,iletim açısından daha ince sürülmeli spatuladan şaşmamak lazım :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: snoopdogy

Arkadaşlar elimde bir tane 5740G var, tek yerel disk olarak c var, yedeklemem gereken 20 gb ' a yakın veri var, bunları yedekleyip, bu laptopa cdsiz bir şekilde nasıl format yada bilgisayarın ilk alındığı haline getirebilirim? o 20 gb yedeğe de zarar vermeden.

Biosta recovery seçeneği enable olması gerekiyor. Bilgisayar açılırken windowsa geçmeden Alt+F10'a basıyorsun ve recovery çalışıyor işlem sırasında sana kişisel dosyaları korumak isteyip istemediğini soruyor. Verilerini Belgelerim klasörüne alırsan orada kalacaktır. Tüm windowsu ilk alındığı hale getirebilirsin. İşlem yarım saatten biraz fazlaca sürer ama pek bişeye karışmadan tamamlanır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: snoopdogy

Arkadaşlar elimde bir tane 5740G var, tek yerel disk olarak c var, yedeklemem gereken 20 gb ' a yakın veri var, bunları yedekleyip, bu laptopa cdsiz bir şekilde nasıl format yada bilgisayarın ilk alındığı haline getirebilirim? o 20 gb yedeğe de zarar vermeden.

Bilgisayarım'a sağ tıkla açılan menüden yönet'e tıkla, depolama sekmesinden disk yönetimine tıkla, c'ye sağ tıkla birimi küçült de, oradan yeni bir bölüm oluşur, orayı biçimlendir... bu şekilde hard disk bölünmüş olur, saklayacağın verileri oraya at... diğer arkadaşımın dediği gibi belgelerime de kopyala istersen, 16trali'nin de anlattığı gibi formatlarsan diğer sürücüdeki verilere de belgelerime de zarar gelmez
  • Arkadaşlar merhaba bu ürünün ikinci eli alınırmı? 650 tl istiyor?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ccolt

Arkadaşlar merhaba bu ürünün ikinci eli alınırmı? 650 tl istiyor?

Bence verilir o para
    Ben bu bilgisayarı alalı 3 yıl oldu ama maşallah beni hiç yolda komadı ve hatta piyasadaki çoğu bilgisayardan iyi performans veriyor.
    Geçen yıl içindeki hdd çıkartıp yerine ssd koydum ve acayip hızlandı eğer fiziksel bir arıza çıkartmassa beni en 2 yıl daha götürür... Halen en yeni oyunları bile mediumda oynayabiliyorum en azından....

Tavsiyem aldıktan sonra ssd takman olucaktır.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mechatronik

Boşta ~62 dereceyi görünce temizleyeyim dedim.
    Acer 5740G Club (i5+5650+500gb)

Açmışken macunuda değiştirdim.

Şimdi ~48 derecelerde.

Ancak pc yi açınca aklıma macun sürme tekniklerini araştırmak geldi. Böyle yayarak sürmeyi aşağıdaki siteden görüp yapmıştım.
    http://www.pclabs.com.tr/2008/03/21/termal-macun-surme-ve-temizleme-rehberi/

http://www.youtube.com/watch?v=-hNgFNH7zhQ

Bu videoya yayarak sürmede fazlaca hava kabarcığı oluştuğu söylenmekte. Ortaya biraz sıkıp direk soğutucuyu yerleştirmeyi tercih ediyormuş. Merak ettim ama tekrar açmaya üşeniyorum şimdi.

Bir sonraki işlemde denerim artık.

İçini açmak çok zahmetlimi ?
    Isınmıyor bilgisayar ama en azından açıp bir dip bucak temizlik yapmak istiyorum aslında....

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• İçini açmak zahmetli ve biraz kırıp dökme riski var. Ben bir kere söktüm, bir daha sökmem
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatih33yucel

quote:

Orijinalden alıntı: ccolt

Arkadaşlar merhaba bu ürünün ikinci eli alınırmı? 650 tl istiyor?

Bence verilir o para
    Ben bu bilgisayarı alalı 3 yıl oldu ama maşallah beni hiç yolda komadı ve hatta piyasadaki çoğu bilgisayardan iyi performans veriyor.
    Geçen yıl içindeki hdd çıkartıp yerine ssd koydum ve acayip hızlandı eğer fiziksel bir arıza çıkartmassa beni en 2 yıl daha götürür... Halen en yeni oyunları bile mediumda oynayabiliyorum en azından....

Tavsiyem aldıktan sonra ssd takman olucaktır.

Kronik bir rahatsızlığı var mı peki? Anakart yakma, aşırı ısınma vb. ?

• hayır herhangi bir kronik problem yok
    en azından kimse öyle bir hatadan bahsetmedi konuda
  • arkadaşlar bilgisayarımın wifi düğmesinin ışığı yanmıyor.
    durum şu

nete bağlanamıyorum. sorunu nasıl düzeltebilirim?

• yec44 kullanıcısına yanıt
    gider en dandik, destek verilmeyen işletim sistemini yüklersen böyle olur. windows8 driverı bulmaya çalış
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakan811

gider en dandik, destek verilmeyen işletim sistemini yüklersen böyle olur. windows8 driverı bulmaya çalış

yazdan beri win 8 sorun yoktu. dün 21 12 de güncelleme yapmış wifi adaptörü. heralde ondan sonra gitti. şimdi format atacağım. bakalım ne olcak.

• quote:

Orijinalden alıntı: yec44

quote:

yazdan beri win 8 sorun yoktu. dün 21 12 de güncelleme yapmış wifi adaptörü. heralde ondan sonra gitti. şimdi format atacağım. bakalım ne olcak.

Güncellemeden dolayı olduysa format atmaya gerek yok bence. sadece güncellemeyi kaldırın.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: yec44

quote:

Güncellemeden dolayı olduysa format atmaya gerek yok bence. sadece güncellemeyi kaldırın.

adaptör modelini ismini arattım qualcomm un günellemesi vardı 2011 yada 2012 di sanırım. 254 mb. onu indirdim her seyi silip bunu yükledim düzeldi.

• arkadaşlar benimde laptop çok ısınıyor artık yükteyken işlemci neredeyse 100 dereceyi buluyor ve yavaşlıyor.. temizlemiştim bir defa yine toz tutmuş sanırım neyse.. sizce bu bilgisayarı satmak mı mantıklı yoksa i7 740qm alıp bataryayı değişip kullanmaaya devam etmekmi??? şuan içinde 60 gb ssd+500 gb hdd(dvd yuvasında) var
  • bios versiyon 1.00 olarak görülüyor.güncelleme yapmalımıyım acaba*
  • quote:

Orijinalden alıntı: BLACKLEO55

bios versiyon 1.00 olarak görülüyor.güncelleme yapmalımıyım acaba*

1.28 var enson. yüklemeni tavsiye ederim.
  • quote:

quote:

HERHANGİ BİR SORUN OLMUYOR DEĞİL Mİ HOCAM.BAZI ARKADAŞLAR SORUN YAŞANDIĞINDAN BAHSETMİŞ AMA?
  • quote:

quote:

quote:

HERHANGİ BİR SORUN OLMUYOR DEĞİL Mİ HOCAM.BAZI ARKADAŞLAR SORUN YAŞANDIĞINDAN BAHSETMİŞ AMA?

Ne gibi sorun? Ben 2 senedir hiçbir sorun yaşamadım.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Ne gibi sorun? Ben 2 senedir hiçbir sorun yaşamadım.

Yüklemeyi yaptım mavi ekran veriyor ve açılmıyor yanlış bir şey mi yaptım acaba. 64 bit olanın Setup kurdum. Sonra kapandı ve açılmadı

• 
Sayfa: önceki 227228229230231
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.