Şimdi Ara

Acer 5740G Club (i5+5650+500gb) (228. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
4.719
Cevap
8
Favori
209.304
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 226227228229230
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    i5 işlemci, 4gb ram, 500gb hdd, 1gb 710m ekran kartı var. Kardeşimin acer 5740g sorun yaratmadı ben de anneme yine acer alayım dedim.

Ekran kartı baya güçlü gt540m'den birazcık zayıf o kadar.

Asıl f/p ürünü bu bence

Ayrıca U ile biten işlemciler ultrabooklar için tasarlandığından normal laptoplarda kullanılması pil olarak artı sağlarken performans olarak i5 U işlemci normail i3'ün altında kalıyor. Pil ömrü çok önemli değilse U olan işlemleri yönelmemek lazım, ama pil ömrü önemli diyorsanız çok etkili işlemciler.
  • @feelulive
    Vatandan 8 tl ye almıştım.
    http://www.vatanbilgisayar.com/So%C4%9Futma%20Sistemleri/xigmatek-pti-g3606-powerful-thermal-macun/productdetails.aspx?I_ID=42559

İşlemcinin üzerine ince bir şekilde sürüyorsunuz. Açınca farkettik değiştirmeye gerek yoktu aslında. Madem aldık sürelim dedik.

Garantiniz devam ediyorsa gönderebilirsiniz. Servisten oldukça memnun kalmıştım zamanında. Hatta buraya yazmıştım yaşadıklarımı. Bulabilirsem kopyalayım.

Buyrun servis tecrübem;
    http://forum.donanimhaber.com/m_38531290/mpage_70/tm.htm#msglink_54187175

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Mechatronik

ve hdd ömrünü doldurdu.

Pilde bozunma %15 görünmesine rağmen %60-65 arasında kendini kapatıyordu.

Birde ısınma var temizlik yapılsın dedim.

444 22 37 yi arayıp arıza kaydını oluşturdum. Ups 2-5 gün içinde evden teslim alacakmış. Ben kargoya veriyim, beklemeyim dedim. O zaman kargo ücreti ödersiniz dediler. Kargonun gelmesini bekleyeceğim.

Müşteri hizmetleri iyidi. Servisi nasılmış göreceğim.

24 Ekim de aramıştım. 25 Ekim de laptobu aldılar. Sorunlar ( ısınma, pil, hdd )
    1 hafta sonra (1 Kasım 2011)
    Bugün itibariyle ürünün sorunları çözülmüş bir şekilde elime ulaştı.

Temizlik yapılmış, klavye vs tertemiz olmuş.

Hdd değiştirilmiş. western gitmiş seagate gelmiş (ST9500325AS)
    Biraz araştırdım bu taktıkları hdd de kronik bir sorun varmış galiba
    http://forum.donanimhaber.com/m_45419070/tm.htm

Pil değiştirilmiş. Sony gitmiş, Sanyo gelmiş.

Servisten memnun kaldım.

Teşekkürler Acer
    Teşekkürler Sms Infocomm

@Sadece Sürücü
    Hayırlı olsun. İyi günlerde kullanmanız dileğiyle. Vatan'da 1380 TL olarak görünmekte. Siz nerden almıştınız acaba?

Bu arada asustaki ekran kartını yazmamışım. Onda 740M bulunmakta. Abi tabi eski fiyatı görmüş biri olarak şu anki fiyatı ile pek alınası değil bana göre.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mechatronik -- 29 Eylül 2013; 1:04:08 >

• Mechatronik M kullanıcısına yanıt
    videolara baktım fana ulaşmak için komple laptobu dağıtmak gerekiyor galiba:)

manisada mikro bilgisayar acer servisiymiş, eski bir forum sayfasında buldum,şu an durum nedir bilmiyorum,olmazsa bir bilgisayarcıya veririm,
    istanbuldaki servis kargo ile kabul ediyor mu,kargo da cihaz heder olur,bir sürü soru işareti

yine coştu fan bu arada,gürül gürül
  • quote:

Orijinalden alıntı: feelulive

benimkinin fanı bugün buzdolabı gibi çalışmaya başladı, kapattım açtım bu seferde yükselip alçalan bir vızıltı gelmeye başladı, altındaki laptop fanı çalışınca sorun kalmıyor ama açıp bakmak istiyorum tozlandı galiba, nasıl bakabiliriz fanına

Benim fanda çok ses yapıyor ama açmaya cesaret edemedim.Çünkü fana ulaşmak için klavyeyi ve hoporleri söküp, ekranı çıkartıp tüm ksayı dağıtman gerekiyor malesef.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nfsworld -- 29 Eylül 2013; 1:13:46 >

• @feelulive
    UPS kargo ücretsiz olarak evinizden alıyor geri eve bırakıyor.
    Bende laptobun kutusu durmaktaydı onun içine koydum. Herhangi biz hasar oluşmadan geri gelmişti.

@nfsworld
    Evet monitörü söküyoruz. Eliniz yatkın değilse uğraşmayın derim, ama sabırla ve yavaşça yaparsanız bir sıkıntı olacağını sanmıyorum. Video ile aynı anda gittikçe sorun olmuyor.
  • ekran da mı sökülüyor, hiç bulaşmayayım , servise vereyim o zaman
    onlardan da sağ salim alırım umarım
    Teşekkür ederim. n11.com üzerinden bir mağazadan aldım. Hiçbir farkı yok normal bir yerden almanın.

Ayrıca dediğim gibi U işlemcilerin güç tasarrufu sebebiyle normal i5 ile çok farkları var. Özetle 740m için U işlemci darboğaz olabilir. Annem kullanacağı için normalde hd4000 olan bir laptop alacaktım ama almışken tam olsun uzun süre götürsün diye bu modeli tercih ettim.

Kardeşim 5740g'yi çantasında düşürmüş, ekran çıtasında atma vardı, söküp biraz uğraş ile düzelttim ama kasa içinde bir şey kırılmış ki hareket ettirince arada ses yapıyor ama pc'de hiçbir problem, görsel sıkıntı yok, hdd'nin smartında uyarı yok... Son yorumlardan sonra laptop ölene kadar o sesi ile devam edecek. win8 ve %25i gitmiş batarya ile mutlu mesut hayatına devam ediyor laptop. 3yıl 3aylık daha Birkaç kere sökmeyi denedim ama alttaki vidalar açılmıyor. Ben fanı temizlemek için evdeki süpürgeyi kullanıyorum, sulu sistem olduğu için çok güçlü hava üfleyen yeri var, oradan pc'yi tutunca pc tozlardan arınıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sadece Sürücü -- 29 Eylül 2013; 1:59:28 >

• Gayet güzel bir seçim olmuş.

Ancak U serisi işlemcilere biraz haksızlık yapıyorsunuz sanki.

Tanıdığım laptop almak istiyordu. Kendisine sizdeki aceri önereyim. Aklında bulunsun.
    eski nesil değil de üst sıradaki yeni nesil i5'lere göre performans farkı az değil, 3d mark 2006 cpu skoruna göre normal i5, i5 U modelinden %25 daha güçlü. Doğal olarak yeni nesil i3 3110m ile sizin listedeki i5 u işlemcinin performans olarak birebir aynı sayılırlar.

Tamam az enerji harcıyor ama performans isteyen biri i3e göre daha pahalı modellerde bulunan i5 3317u almak pek sağlıklı değil. i3'lü bir laptop iş görecekken kullanıcı böyle bir modeli alıp sürekli prizde veya uzun pil ömrünü kullanmayacaksa boşa fazladan para vermiş olur. Ama düşük pil tüketimi ve uzun pil ömrü isteyen biri için bu tarz işlemciler çok iyi. laptopun pili normal işlemci ile 4saat dayanıyorsa oluyor 8saat veya 6saat dayanacak şekilde daha küçük hücreli, daha az ağırlığa sahip daha mobil cihazlar ortaya çıkıyor. Ben mesela imzamdaki laptopu kullanıyorum. Pilini doğru dürüst kullanmadım, o zaman olsa idi i7 u alsam bana pek bir faydası olmayacaktı ama sürekli seyahat edip, uzun pil ömrü isteseydim böyle cihazı elbette tercih ederdim. i5 3317u, adında yer aldığı gibi ultrabookta olmalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sadece Sürücü -- 29 Eylül 2013; 2:53:15 >

• Bana mac os kurmamda yardımcı olabilecek biri var mı?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: umutkop

Bana mac os kurmamda yardımcı olabilecek biri var mı?

http://www.youtube.com/watch?v=V8IRvpt3IQc

Dikkat dizüstü aşırı ısınıp yanabilir miş. Videoyu paylaşan arkadaş yüklememi önermedi!

Ayrıca açılışta 15-20dk mavi ekran veriyor sonra kendine geliyor (çözümünü daha bulamadı sanırım kimse, ya da ben bulamadım)

Ekran kartı çözünürlüğünü ayarlayınca wireless devredışı kalıyor, nasıl düzeltilir bilmiyorum .

VGA output çalışıyor ama çözünürlük performansını bilmiyorum.
    HDMI output sorunsuz çalışıyor ama multidisplay yapamıyorsunuz mirror yapıyor ama fullhd ekran çözünürlüğüne dönüştürdü display'i (televizyona bağladım)

Amacınız MAC'e özel programlar kullanabilmek ise birşey diyemeyeceğim ancak normal kullanım içinse uğraşmamanız maddi/manevi sağlığınız için en hayırlısı olacağı görüşündeyim.

Saygılar...

Arkadaşlar kusura bakmayın belki sorulmuştur ama 2tb dahili hdd takılabilir mi. Birde 8gb ram anakart desteği olup olmadığını bilen arkadaşlar var mı?
    Nereden öğrenebiliriz cihazın max hdd ve ram desteğinin ne kadara kadar olabileceğini.
    Teşekkürler.

• err_ryn E kullanıcısına yanıt
    Hard disk için öyle bir sınır olacağını düşünmüyorum ama bence 2tb yerine 128gb bir ssd ve harici 2tb ya da dvd sürücüsü yerine takıp dvd'yi harici kutu ile kullanmak daha mantıklı olur.

Ram için 4+4 destekler sorun olmaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yarın fan için cihazı bilgisayarcıya verecem, riskli bir iş dedi, belki çalışmayabilir dedi, fan da çıkarırken kırılabilirmiş vs, umarım sağsalim geri alırım,

servise göndermedim çünkü kargo git gel ve orada ne kadar kalacak vs
  • buna riskli bir iş diyen bilgisayarcıdan uzak durun bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: Arif

buna riskli bir iş diyen bilgisayarcıdan uzak durun bence

yarın verecem dedim bayramdan sonra servise mi yollayayım
  • notebook hastaneleri var, oralar kargoyla alıp hemen yapıp geri yolluyorlar ve fiyatları çok daha uygun ama yine "bence" bulunduğunuz yerde işin ehli bir notebook servisi bulun başında durun açsınlar kapatsınlar

acer servisinde kardeşimin 5742G model bilgisayarının led ekranı ücreti mukabilinde değişecekti mahvettiler bilgisayarını fotoları bu konuda mevcut hiç tavsiye etmem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arif -- 7 Ekim 2013; 0:01:03 >
  • Arif kullanıcısına yanıt
    Üstat bilgilendirme için teşekkür ederim. :D
  • Boşta ~62 dereceyi görünce temizleyeyim dedim.

Açmışken macunuda değiştirdim.

Şimdi ~48 derecelerde.

Ancak pc yi açınca aklıma macun sürme tekniklerini araştırmak geldi. Böyle yayarak sürmeyi aşağıdaki siteden görüp yapmıştım.
    http://www.pclabs.com.tr/2008/03/21/termal-macun-surme-ve-temizleme-rehberi/

http://www.youtube.com/watch?v=-hNgFNH7zhQ

Bu videoya yayarak sürmede fazlaca hava kabarcığı oluştuğu söylenmekte. Ortaya biraz sıkıp direk soğutucuyu yerleştirmeyi tercih ediyormuş. Merak ettim ama tekrar açmaya üşeniyorum şimdi.

Bir sonraki işlemde denerim artık.

• düzgün yaydıysan hiçbir şey olmaz. boşuna sökme. ben masaüstünde iken hep o şekilde yapardım ve hep overclockta güzel sıcaklıklara ulaşırdım.
  • Arkadaşlar elimde bir tane 5740G var, tek yerel disk olarak c var, yedeklemem gereken 20 gb ' a yakın veri var, bunları yedekleyip, bu laptopa cdsiz bir şekilde nasıl format yada bilgisayarın ilk alındığı haline getirebilirim? o 20 gb yedeğe de zarar vermeden.
  • 
Sayfa: önceki 226227228229230
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.