Şimdi Ara

AC Origins Türkçe Yama YAYINLANDI! [AnimusProjesi.com] (15. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.822
Cevap
57
Favori
149.149
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
90 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: saidsrc

Arkadaşlar, Origins sonrası AC haricinde bir oyun çevirisi için hedef koyduk biliyorsunuz ki. Bu oyun, yaması çok beklenen bir oyun olmalı, bu yüzden de bir anket yayınlamayı düşünüyoruz. Sizce henüz Türkçe yaması olmayan hangi oyunu çevirmeliyiz? Fikirlerinizi alalım.

Martta çıkacak olan aynı firmanın oyunu olan Far Cry 5.

Bizim için harika olur, sizin içinde güzel bir referans olur.

Çok ağır bir dil gerektirceğinide düşünmüyorum.
  • Watch dogs 1 ve 2 the ewil within 2 wolfenstein 2
  • Direk aklıma Divinity Original Sin 2 geliyor.
  • Heavy rain olabilir oyun pc ye çıkmadı ama bir sürü insan hala Türkçe olmasını bekliyor zamanında yama için imza bile toplanmıştı yama çıksa eminim bir çok kişi yeniden oynar
  • quote:

Orijinalden alıntı: KARTALIZMA

quote:

Orijinalden alıntı: saidsrc

Arkadaşlar, Origins sonrası AC haricinde bir oyun çevirisi için hedef koyduk biliyorsunuz ki. Bu oyun, yaması çok beklenen bir oyun olmalı, bu yüzden de bir anket yayınlamayı düşünüyoruz. Sizce henüz Türkçe yaması olmayan hangi oyunu çevirmeliyiz? Fikirlerinizi alalım.

Martta çıkacak olan aynı firmanın oyunu olan Far Cry 5.

Bizim için harika olur, sizin içinde güzel bir referans olur.

Çok ağır bir dil gerektirceğinide düşünmüyorum.

Far Cry 5'i gene Erdem Abi (rockerdem) çevirecektir. Oyun yayınlandığı zaman dil dosyasını kontrol edecektir.

• Evil Within 2

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • watch dogs 2
  • quote:

Orijinalden alıntı: Megathrone26

Evil Within 2

Dil dosyalarının açılıp açılmadığı konusunda bir bilginiz var mı?
  • Usta ben pek anlamiyorum bu islerden. Sadece ilk oyuna da yapilmisti ve anlayinca daha guzel oluyo haliyle. Ilk oyunu da cok sevdigimden 2. sini de almayi dusunuyorum ama turkce yamasini hicbir yerde gormedim bundan dolayi buraya yazayim dedim

• kirilmis bi oyunu cevirin la hepimiz oynayak

• Watch dogs uyar ;)
  • Yeni çıkacak far Cry 5 i çevirmeniz daha mantikli olur

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • far Cry 5 i çevirmeniz daha mantikli olur
  • Divinity Original Sin II çevirisi muhteşem olur.
  • İstek yapan sayısı, bağış yapan sayısından fazla :) Gülsek mi ağlasak mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: TanerSaydam

İstek yapan sayısı, bağış yapan sayısından fazla :) Gülsek mi ağlasak mı?

Yani öyle denebilir de bence ne gülelim ne ağlayalım :)
    Watch Dogs 1 ve 2, Far Cry 5, Evil Within 2, Divinity Original Sin II mesela güzel öneriler Deus Ex: Mankind Divided bile ekleyebiliriz buraya, bu çeviriler bu önerilen oyunlar @Saidsrc'ye ekibine gayet yakışır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TanerSaydam

İstek yapan sayısı, bağış yapan sayısından fazla :) Gülsek mi ağlasak mı?

Sanane!!!!! Bağış yapmayanların maddi durumunu biliyor musun da konuşuyorsun? Said abi bile bu kadar ilgilenmiyor konu ile. Allahim ya. Üstelik onun çevirisi. Aylık 23 dolar 85 lira yapıyor. Origins çevirisi gelince 30 u 40 ı belki bulur.

Sen git kendi çevirini yap. Kendi çevirin için iste. Başkalarının çevirisi ile uğraşmaya gerek yok. Gülsek mi aglasak mi ?? Bu nedir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • tanersaydam bence gayet doğru bi noktayad değinmiş 4 lira veremiyor kimse ama istekler almış başını gitmiş unutulan yada görmek istemediğiniz bişey 500 bağışçı olmadan havada kalcak bu dilekleriniz yani aylık 2000 tl aşşagı yukarı sen daha 85 liranın lafını yapiyon
  • Ewil Within 2 güzel olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozgrk35k

tanersaydam bence gayet doğru bi noktayad değinmiş 4 lira veremiyor kimse ama istekler almış başını gitmiş unutulan yada görmek istemediğiniz bişey 500 bağışçı olmadan havada kalcak bu dilekleriniz yani aylık 2000 tl aşşagı yukarı sen daha 85 liranın lafını yapiyon

Taner saydam 'ın amacı da işte 3 5 çeviri yapıp para kazanmak buradaki kişilerden. Bu işler böyle olmuyor. Said sürücü 23 Studios gibi bir profesyonel game localization şirketinde 5 sene boyunca çalıştı.

5 sene dile kolay. Bu sürede bir çok oyunu çevirdi. Yani kimse hangi oyunlari çevirdiğini bile bilmiyordur allah bilir.

Uncharted 4, last of us, Total War Warhammer, the witcher 3, vs vs gibi bir cokmust düzey oyunların çevirmeni kendisi.

Bunları neden söylüyorum. Bu adam profesyonel üst düzey çevirmen. Yani taner saydam gibi translate çevirmen değil. Yine isterse çalışır 23 Studios da. Çevirir oyunlari parasini alir. Assassins crew e serisine gelecek olursak eğer said sürücübu seriyi çok ayrı yerde tutuyor. Bu oyunun tüm serisini ücretsiz getireceğine dair söz vermişti diye hatırlıyorum.

Aylık 100 tl ye yakın bir para da gayet iyi şimdilik. Domain parası felan cikiyor iste.

Hardware Unboxed gibi yabancı teknoloji kanali youtube da 200 bine yakın abonesi var ve patreon da 140 takipcisi var.

Animus projesinin daha yolu var ilerleyen dönemde özellikle çeviri yayınlandığında ben bu sayının artacağını düşünüyorum.

• 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.