Şimdi Ara

abdden pkkya 40 abrams ve 250 zırhlı muharebe aracı (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
568
Cevap
3
Favori
36.170
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sekoya81

Biri 2002 de pkk abd den 40 tank alacak 250 zırhlı alıp düzenli orduya geçecek dese,yemin ediyorum değil türkiye , yakutistandaki sığınmacılar bile buna gülerdi.

İşte o güzel ve güçlü Türkiye'den korkan ABD bunu yapamazdı. Hak veriyorum
  • fuujitsu F kullanıcısına yanıt
    reverse engineering hakkındaki saçmalamana ve ambargonun ne olduğu dahi bilmeden boş konuşmana karşı çıkıyorum

türkiye 98 yılında çinden aldığı srbm füzelerini baz alarak roketsanda 900km mesafeye varabilen kendi srbm füzelerini imal eder konumdaydı, akp falan yokken daha ortalıkta, her zaman diyorum 20 yıllık ar-ge deneyimi ve tecrübe birikimi sana bugünkü füzelerini ürettiriyor, keza aselsanın radarı aviyonikleri ıvırı zıvırı da aynı şekilde, erdoğan en mantıklı hareketini yine çinle hava savunma sistemleri konusunda anlaşarak yapmıştı onu da bugün kıvrandıkları amerika uğruna heba etti, o s400 falan sana teknoloji transferi ile verilmeyecek, ama çin veriyordu ve çok çok büyük fırsat kaçırıldı

türkiye asıl kaynağı silah üretimi ve satın alımına ayıran bir ülke, ar-ge kısmında böyle bir beklenti yok zaten akp dönemi de dahil, gemilere yerleştirmek için lazer silahı yapıyoruz amerikalılar gibi ayağı çekiyorlar, tek atımlık gücü bile nükleer enerji olmadan yaratman imkansız, nükleer gemi olmadan nükleer enerji olmadan nasıl yapıyoruz, nasıl her seçim dönemi yerli uçağımız göklere çıkıyorsa aynı şekilde klasik goygoy, bunlara inanmana laf ediyorum işte, kapish?

• quote:

Orijinalden alıntı: Dracos

reverse engineering hakkındaki saçmalamana ve ambargonun ne olduğu dahi bilmeden boş konuşmana karşı çıkıyorum

türkiye 98 yılında çinden aldığı srbm füzelerini baz alarak roketsanda 900km mesafeye varabilen kendi srbm füzelerini imal eder konumdaydı, akp falan yokken daha ortalıkta, her zaman diyorum 20 yıllık ar-ge deneyimi ve tecrübe birikimi sana bugünkü füzelerini ürettiriyor, keza aselsanın radarı aviyonikleri ıvırı zıvırı da aynı şekilde, erdoğan en mantıklı hareketini yine çinle hava savunma sistemleri konusunda anlaşarak yapmıştı onu da bugün kıvrandıkları amerika uğruna heba etti, o s400 falan sana teknoloji transferi ile verilmeyecek, ama çin veriyordu ve çok çok büyük fırsat kaçırıldı

türkiye asıl kaynağı silah üretimi ve satın alımına ayıran bir ülke, ar-ge kısmında böyle bir beklenti yok zaten akp dönemi de dahil, gemilere yerleştirmek için lazer silahı yapıyoruz amerikalılar gibi ayağı çekiyorlar, tek atımlık gücü bile nükleer enerji olmadan yaratman imkansız, nükleer gemi olmadan nükleer enerji olmadan nasıl yapıyoruz, nasıl her seçim dönemi yerli uçağımız göklere çıkıyorsa aynı şekilde klasik goygoy, bunlara inanmana laf ediyorum işte, kapish?

enerji sorun değil koyarsın bir gaz türbini,al sana en kötü 100 mw. ama ha babam yakıt ikmali yapman gerekir. nükleerin avantajı burada öne çıkıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: soundofthesea

yok programı izlersen elekrtikli aracın tüm ünitelerinin yıldız teknik den tubitak a değin geniş bir yelpazede 100% yerli üretildiğini anlayabilirsin ... şu anda piyasaya bahsettiğiniz diyot çip vs den elbette anlamam ... ben mikrobiyoloji uzmanıyım ... kendi konumda uzmanımdır ... ancak bir devlet büyüğü bir tv programında üzerine basa basa bir şeyleri söylüyor ise buna inanır ve ülkemi tebrik ederim ...

yapılan materyal piyasada ki ithal edilen ürünlerden daha pahalı olabilir ve bunun için yurt içi pazara verilmiyor olabilir ancak bu onun yapılamadığı anlamına gelmez la bir kerede bir şeyi kabul edin ...

yerli iha dediğimiz de de örneğin optik hassas lenslerin daha ülkemizde geliştirilemediğini bunun için fransızlardan lens aldığımızı bilmiyoruz mu sanıyorsunuz? bunu yapamamış olmak iha yı yapamamış olmak anlamına mı gelir? sizin gözünüzde belki öyle ama bizim gözümüzde öyle değil ...

dünya sizin gördüğünüz gibi degil arkadaşım ...

bizim gördüğümüz gibi ... bak referandum da 51,4% le ülkenin yönetim şeklini değiştirdik biz ... siz bizim belirlediğimiz gibi yaşamak ve görmek zorundasınız .. görmeseniz bile saygı duymak zorundasınız ...

Bir firma var sadece jiroskop çipi üretiyor başka firma var sadece barometre çipi üretiyor. Herbiri kendi içinde bir alandır ve sandığınız gibi az maliyetli şeyler değil. 1 ayda 1 yılda da yapılan şeylerde değil.

10 yıllık Arduino'nun Atmega328 mikroişlemcisi 90 nanometre şuan 10 nanometre düzeyine inmek üzereyiz. Sende mikroskop felan vardır eski bir işlemci bul üzerindeki metal bloğu sök incele bak bakalım. Bu tarz birşeyi üretebilmek uygun bir laboratuvar ve fabrika ayrıca yıllarca yapılan çalışmalar olması gerekiyor. Yıllar önce aynı seviyede olduğumuz koreden samsung gibi bir firma dünyaya yayıldı. Lcd panel çipte üretiyorlar. Biz oturduk teknolojiye yatırım yapmadık. Üretemiyoruz. Git şunu ürettik bunu yaptık laflarını herhangi büyükşehir üniversitesinin elektronik bölümünde eğitim verenlere söyle dönüp yüzüne bakmaya gerek duymazlar. Okullara destek bile yok bizim malzemeler 1990 2000 arasından kalma sen sanıyor musun ki aselsan gibi kurumlarda çalışanlar gökten iniyor ? bizim okullarımızdan çıkan öğrencilerdir durumlarını da biliyoruz nasıl eğitim gördüklerini de

%49da var. Istanbul,Ankara,Adana,Izmir,Antalya,Eskişehirhayır derken bayburt malatya rize konya evet demiş ayrıca belirtmekte fayda var. Gözünü kapatan uçurumdan aşağı düşer. Siz görmüyorsunuz ve ısrar ediyorsunuz diye bizde kör olcak değiliz. Kimse size uymak zorunda da değil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• pixelllll kullanıcısına yanıt
    ısrarla anlamadığınız şey şu ... 1950 li yıllarda ülkeler iha yapmaya başlamışlardı, 60 larda balistik füzelerin atmosfer dışına cıkabilmesi amacı ile çalışıyorlardı biz ise her neyse ...

ONLARLA ARAMIZDA 60 YILLIK TEKNOLOJİ FARKLILIĞI VAR DİYE YAPMAYALIM MI ARAKDAŞIM ?

HİÇ BİR ŞEY YAPMAMIŞ ÖNCEKİ DÖNEMLER GİBİ YAPMAYALIM MI?

SEN NE YAPARSAN YAP ADAMLAR SENDEN 60YIL İLERİDE HA ÇOK DAHA FAZLA ÇALIŞIRSIN BU ARAYI 20 YILA İNDİRİRSİN HATTA 10 YILA İNDİRİRSİN AMA YİNE ÖNÜNDELER YANİ ... BU BÖYLE OLACAK DİYE BİR ŞEY YAPMAYALIM MI?

yerli arabada kullanılan mikroişlemcinin 100% yerli olmasını hayal etmek ve istemek ve beklemek benim hiç bir şey bizim değil biz hep gerideyiz ne varsa atın yakın senin tezin ...

istanbul izm 100% hayır demiş gibi konuşuyorsun ... yarın seçim olsa sonucun ne olacağını da sanıyorum biliyorsun .. hatta 2019 cumhurbaşkanlığı seçimlerini kimin kazanacağını en az benim kadar iyi sende biliyorsun ...

tartışmamızı gerektirecek bir durum olduğunu sanmıyorum ... elimizden gelenin en iyisini yaparak bu ülkeyi yükseltmekten başka yolumuz yok ...

• quote:

Orijinalden alıntı: Dracos

Aseslan şu an 900 km menzilli füze üretebiliyor mu?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

uss ponce nükleer bir gemi değil güvertesinde de bir reaktör olduğunu sanmıyorum ... acaba gerçekten lazer silahı için nükleer güç gerektiği konusunda bir kaynak verebilir misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: onurr.611

Orda herhangi bir cümlemde seni hain diye suçlamadım ayrıca bana bu ayakları bırak. Verecek cevabınız olmadığı zaman akpli değilim de bilmem ne. He kardeş sistemin işleyişinden memnun güllük gülistanlık bir ülkede yaşadığına inanan büyük türkiye hayali kuran bir chplisin tamam😀

konuyu suriyeli mülteci meselesinden buraya nasıl getirdin
    aselsanın değil roketsanın görev alanı bunlar, aselsan çok ayrı bir çizgide

casic b611 üzerinde inşa edilen bir platform ile üretilen j600 thunderbolt füzeler var ülkede hala aktif olarak kullanılan, hoş dünyada bizden başka kimse kalmadı hava savunma sistemleri genel olarak durdurabildiği için de var mı var işte, bölge ülkeleri için yeterli elimizdeki teknoloji
  • quote:

Orijinalden alıntı: zingfth

Şu ana dek savaşlarda zırhı delinen bir tane abrams tankı yokmuş. Dünyanın da 1 numaralı tankı şüphesiz. o tanksavarın abramsı egale edeceğini düşünmeyi çok isterdim.

Zaten biz vuramayız o ayrı mesele..

al sana iD tafaından vurulmuş tank

• quote:

ısrarla anlamadığınız şey şu ... 1950 li yıllarda ülkeler iha yapmaya başlamışlardı, 60 larda balistik füzelerin atmosfer dışına cıkabilmesi amacı ile çalışıyorlardı biz ise her neyse ...

ONLARLA ARAMIZDA 60 YILLIK TEKNOLOJİ FARKLILIĞI VAR DİYE YAPMAYALIM MI ARAKDAŞIM ?

HİÇ BİR ŞEY YAPMAMIŞ ÖNCEKİ DÖNEMLER GİBİ YAPMAYALIM MI?

SEN NE YAPARSAN YAP ADAMLAR SENDEN 60YIL İLERİDE HA ÇOK DAHA FAZLA ÇALIŞIRSIN BU ARAYI 20 YILA İNDİRİRSİN HATTA 10 YILA İNDİRİRSİN AMA YİNE ÖNÜNDELER YANİ ... BU BÖYLE OLACAK DİYE BİR ŞEY YAPMAYALIM MI?

yerli arabada kullanılan mikroişlemcinin 100% yerli olmasını hayal etmek ve istemek ve beklemek benim hiç bir şey bizim değil biz hep gerideyiz ne varsa atın yakın senin tezin ...

istanbul izm 100% hayır demiş gibi konuşuyorsun ... yarın seçim olsa sonucun ne olacağını da sanıyorum biliyorsun .. hatta 2019 cumhurbaşkanlığı seçimlerini kimin kazanacağını en az benim kadar iyi sende biliyorsun ...

tartışmamızı gerektirecek bir durum olduğunu sanmıyorum ... elimizden gelenin en iyisini yaparak bu ülkeyi yükseltmekten başka yolumuz yok ...

fen lısesını bırak normal lıselerı bıle kapat sokak bası camı yap ımam hatıp ac ondan sonra neslın deden ceeddın babanla yıllar olan teknolojık farkı kapatacagını san.

sızın donemınızdekı en buyuk teknolojık gelısme su urunlerı fakultesınden tubıtak a mudur yaptıktan sonra yarısmalarda bası kapalı kızların gelıstırdıgı salavat sayma makınasıdır.

Elalem de bı tarafı ıle degıl butun vucudu ıle bunlara gulmektedır.

https://www.youtube.com/watch?v=q0PU3mlLUrA

yukarıdakı vıdeoya cevap olarak asagıdakı vıdeoyu paylasıyorum

https://www.youtube.com/watch?v=L6JVyeygB14

• ABD açık açık terörü destekliyor. Feto iti ABD de. PKK denen haysiyetsizlere silah yardımı yapıyor. ABD terörün ta kendisi zaten.

• ygtdtm Y kullanıcısına yanıt
    zaten bu nedenle şu an ülkede yapılan tüm teknoloji hamlelerini ak parti hükkümeti değil aşırı ilerici ve kuvvetli laik atatürkçü chp li ve dsp li ve tkp li ve vatan partili ve benzerleri yaptı ..

bu satırı okuduğunda yüzüne bir gülümseme yayılmıyor mu seninde?

şu pisliklerden bir temizlensin bakalım akademik çevreler ... yıllardır doldurdukları feto cü ve dhkp c li tayfa bir sökülüp atılsın sistemden bak bakalım bir daha hayvanat bahçesi yöneticisi tübitak a müdür olabiliyormu?
  • quote:

zaten bu nedenle şu an ülkede yapılan tüm teknoloji hamlelerini ak parti hükkümeti değil aşırı ilerici ve kuvvetli laik atatürkçü chp li ve dsp li ve tkp li ve vatan partili ve benzerleri yaptı ..

bu satırı okuduğunda yüzüne bir gülümseme yayılmıyor mu seninde?

şu pisliklerden bir temizlensin bakalım akademik çevreler ... yıllardır doldurdukları feto cü ve dhkp c li tayfa bir sökülüp atılsın sistemden bak bakalım bir daha hayvanat bahçesi yöneticisi tübitak a müdür olabiliyormu?

abı olay chplı ya da dsplının yapması degıl akp lı de yapsa bu basarıları basımgozum ustune ama hayata bakıs farklı.. akplı cevre ota boka din eksenli bakıyor bilim, ilim gereksiz insan ztn 80 sene yasıyor sen ıbadet et allah de ötesı yok dıyor ulke batmıs cıkmıs bı tarafında degıl adamların. hal boyleyken bu tur herıflerın ıktdarında ne kadar ılerı gıdebılırsın? ımam hatıp aca aca normal okul kalmadı hadısle kuranla mı bılımde ılerleyıp fuze yapıp savunmanı guclendıreceksın

• ygtdtm Y kullanıcısına yanıt
    yani kendi kendini yalanladığının ve çelişki içerisinde olduğunun farkında degil misin?

altay ı kim geliştirdi ve protip haline getirdi?

atak helikopterini?

anka ve bayraktarı

hürkuş u?

hisar dan tut boraya kadar hava savunma sistemlerini?

ak partiden önce bilimsel makale sayısı kaçtı bu ülkede ak partiden sonra yüzde olarak ne kadar arttı?

ar ge ye toplam cumhuriyet döneminde ne kadar kaynak ayrılmıştı ak parti döneminde ne kadar ayrılıyor?

AK PARTİ SEÇMENİNİN BİR KISMI ELBETTE DİNSEL BİR RÜYA ALEMİNDE YAŞAYAN İNSANLAR OLABİLİR ANCAK SEN CHP Lİ SEÇMENİN YOBAZINI HİÇ TANIMADIN GALİBA .. DİNCİYİ MUMLA ARARSIN ... YADA HDP Lİ .. YASİN BÖRÜ VE ARKADAŞLARINI KATLEDEN OROSPU COCUKLARININ BİLİMSEL ÇALIŞMALAR İÇERİSİNDE OLDUKLARINI MI SANIYORSUN?

BU ÜLKENİN MİLLİ SANAYİSİNİ DESTEKLEYEN VE TEŞVİK EDEN VE BİR ŞEYLERİ BAŞARAN BİR SİYASİ İRADEYE İFTİRA ATTIĞININ FARKINDA DEĞİLSİN ....

• quote:

yani kendi kendini yalanladığının ve çelişki içerisinde olduğunun farkında degil misin?

altay ı kim geliştirdi ve protip haline getirdi?

atak helikopterini?

anka ve bayraktarı

hürkuş u?

hisar dan tut boraya kadar hava savunma sistemlerini?

ak partiden önce bilimsel makale sayısı kaçtı bu ülkede ak partiden sonra yüzde olarak ne kadar arttı?

ar ge ye toplam cumhuriyet döneminde ne kadar kaynak ayrılmıştı ak parti döneminde ne kadar ayrılıyor?

AK PARTİ SEÇMENİNİN BİR KISMI ELBETTE DİNSEL BİR RÜYA ALEMİNDE YAŞAYAN İNSANLAR OLABİLİR ANCAK SEN CHP Lİ SEÇMENİN YOBAZINI HİÇ TANIMADIN GALİBA .. DİNCİYİ MUMLA ARARSIN ... YADA HDP Lİ .. YASİN BÖRÜ VE ARKADAŞLARINI KATLEDEN OROSPU COCUKLARININ BİLİMSEL ÇALIŞMALAR İÇERİSİNDE OLDUKLARINI MI SANIYORSUN?

BU ÜLKENİN MİLLİ SANAYİSİNİ DESTEKLEYEN VE TEŞVİK EDEN VE BİR ŞEYLERİ BAŞARAN BİR SİYASİ İRADEYE İFTİRA ATTIĞININ FARKINDA DEĞİLSİN ....

bahsettıgın butun envanterdekı araçlar toplama arkadasım. motoru fransız, kontrol cıplerı kore, baska bı alasımı baska bı ulkeye aıt bır suru seyı toplayıp sagdan soldan adını koyunca sen yapms olmuyorsun.

madem okadar guclu hava savunma sıstemlerın neden surıye saldırıcak dıye kosa kosa natodan patrıotları ıstedın? yerı geldıgınde sallıyosunuz nato soyle nato boyle delıkanlı gıbı bızım sıze ıhtıyacımız yok dıyın kapatın ıncırlıgı sınırdısı edın butun yabancı askerı personelı ulkeden

gerı alsanıza lımanlarınızı peskes cektıgınız sırketlerden ya da ıletısım ı peskes cektıgınız ulkelerden ozellestırmedık bı vergı daıresı kaldı satacak bısı kalmadıgı ıcın sımdı ona goz dıkmısler

onlarda bıtınce toprak satacaklar dıyecegım ama bu zaten 129138185912 yıllık kıralama adı altında zaten verılıyor

akp bırak cumhurıyet tarıhın tum Türk tarihi boyunca başımıza gelen en büyük felakettır.

bu arada o saydıgın cıhazları da halen yapanlar itüde, odtüde orda burda okumus olan Türk mühendisler yapıyor senin imam hatipli hafızların değil

Atalarımız ne demiş el bilmemnnesiyle gerdeğe girme.

• Amerika tarafından bölücü terör örgütü'ne yapılan 100 tır dolusu silah Irak-Suriye Simelka sınır kapısından geçerek bölücü terör örgüt bölgelerine ulaştı. Yapılan sevkiyatlar içerisinde en ilginç olanı Amerikanın bize satmadığı FGM-148 javelin anti tank füzeleri.

Haberlere göre bölücü terör örgütü'ne verilecek tankların olduğu asıl sevkiyat Haziran ayında başlıyor.
  • umarım sevkiyatta rus ajanları devreye girip sevkiyatın bize yapılmasını sağlar
  • Helal olsun Başkanıma nasıl da Abd'de noktayı koydu. Adamlar daha oradan ayrılalı on gün olmadan sevkiyatları başlattı

• demekki trump bizi dinlememiş.kendi bildiğini okuyor abd nin dediği oluyor..olan bizim askerlerimize olucak.
  • 
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.