Şimdi Ara

abdden pkkya 40 abrams ve 250 zırhlı muharebe aracı (27. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
569
Cevap
3
Favori
36.170
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    sizdeki daha fazla bir iyimserlik ona bakarsanız ...

rusya daha gecen hafta suriye de abd ile tam birliktelik halinde olduğunu açıkladı ... afrin bölgesine pyd pkk yı himaye etmek için zırhlılarını ve askerlerini göndermedi mi? bunların fotograflarını videolarını izleyebilirsiniz nette ...

suriye devleti diyemezsin suriye nin katil devlet başkanı esed ve destekçileri olanlar diyebilirsin çünkü suriye devletinin büyük bir kısmı bu katil i istemiyor bu nedenle 7 yıldır öldü yüzbinlerce insan ...

2012 den önce ülkesinde yaşayan kürtlere kimlik vermeyen esed bunlara toprak vermeye techizat vermeye başladı ... hemde nedense ülkesinin güneyinde değil kuzeyinde bunu yaptı .. amacı kürtlerin kara kaşı kara gözünü sevmesi mi? daha gecen yıl hırsız kürtlerin çaldığı petrol e daha fazla dayanamadı da bombaladı it sürüsünü 100 pkk lı gebertti ne oldu hem abd hemde rusya dan hatta iran dan bile fırca yedi ...

velhasıl oyun büyük ... en az zararla nasıl çıkarız bu kaostan devletin derdi bu.. abd ile ipleri koparamazsın, çatışamazsın, rusya ile de öyle, hatta iran ile de çünkü sen laiklik irtica derken herif ruslarla çinlilerle nükleer teknoloji üzerinde çalışıyordu ...

velhasıl oyun gerçekten büyük ... yaptığımız işin en iyisini yaparak devletimizin yanında durarak dikkatini başka yöne çekecek eylemlerden uzak durarak ve bu eylemleri organize etmeye çalışan şerefsizlerin oyunlarını bozarak tek yumruk olarak bir arada durmalıyız ...

elbet zafer inananlarındır ...

• Neden abd ye bisi yapalim ki zaten kolesi olduk ya hatirlatirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gazor

Bu yoruma 600 küsur beğeni vermişler ya yansın bu Dünya. Karşımızda İsrail odaklı Siyonist trilyon dolarlara sahip ailelerin, Başta Amerika olmak üzere, iNGİLTERE , FRANSA ve ALMANYA, RUSYA ve NATO nun oluşturup kolladığı : FETÖ, İŞİD, YPG ve PKK (Bilmeyenler için söyliyelim Şu an PYD nin sahip olduğu tüm alanları İŞİD ele geçirip sonra Pydye hediye etti) gibi dev bir koalisyan var . Bir çareniz varsa milletvekili seçilme yaşı 18 e düştü. Meclise girip birşeyleri değiştirmek siz gençlerin elinde. Şu an bir partinin yanında değil DEVLETİMİZİN yanında olmak zorundayız.

Bakın darbe oldu devletin yanındayız dedik(aonradan fikrim değişti) Fırat kalkanı operasyonu oldu devletin yanındayız dedik çözüm süreci oldu ben şahsen destekledim, Rus uçağı düşürüldü devletin yanında yer aldık gerektiği zaman desteğimizi gösteririz bu ülke kimsenim değil biziö ülkemiz ben şuanki durumdan çokmu memnunum ülke bi krize girse ilk etkilenecek olan halktır yani bizler. devlet büyüklerine ne olacak en fazla kaçarlar ülkeden benim yaptığım devlete karşı olmak değil, tek bir kişinin hırsı uğruna ülkeyi itibarsızlaştırmasına karşı bir eleştiridir ozaman hiç başbakanı cumhurbaşkanını eleştirmeyelim nasıl biliyorsa öyle yapsınlar... elinde güç ve para olan birini rahat bırakırsan daha fazlası için elinden geleni yapar keza bunu başkanlık referandumunda gördük başbakanlık yaparken halk hep arkasında oldu daha fazlasını istedi cumhurbaşkanı oldu yine halk arkasında oldu yine daha fazlasını istedi sırf hırsı uğruna yönetim şeklini değiştirdi ben gerektiği yerde eleştirimi yaparım gerektiği yerde devletin arkasında dururum aynı şeyi sizede öneriyorum

Bu arada ikimizde biliyoruzki arkası olmayan( mv oğlu, iş adamı oğlu vs) 18 yaşındaki bir genç asla ama asla meclise giremeyecek çünkü ülkede fikirlere oy verilmiyor isimlere oy veriliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arsenon -- 12 Mayıs 2017; 19:8:40 >

• artık Türkiye yeni yeni bir şeyler yapıyor yada yapmaya çalışıyor dün füze denemesi yapıldı biliyorsunuz ki bugün 5 dk havada kalıyorsa yarın 15 dk. havada kalır sürekli kendimizi güncellemek gerekiyor ve çok çok hızlı bir şekilde silah konusunda çok hızlı ataklar yapmak gerekiyor çünkü çok ihtiyacımız var.
    güçlü silahlar sahipse bir ülke ekonomisi o kadar iyi olması şart değil tıpkı bir Rusya gibi o zaman kimse size dokunamıyor.

forumda hala siyasi politika güden arkadaşlar var onları da şu şekilde özetliyeyim kısaca.
    hatırlarsak ABD ve IRAQ savaşında saddam ın heykelini yıkarken davul zurnayla karşıladılar sanki bir düğün havasında kutladılar ABD askerlerini bir kurtarıcı olarak gördüler aynı şekilde davul zurnayla kutladılar eeee sonuç ne oldu sonuç: saddam Hüseyini mumla aradılar ama iş işde çok geçti. şuanda liseye giden sarışın sarışın bebeler oldu. bu savaş bize çok şeyi hatırlatıyor devlet büyüklerine saygı duymak bence elin gevurundan bin kat iyidir
    ALLAH yar ve yardımcımız olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: onurr.611

Acizliğinizi her konuda belli etmeyin. Biz vatanımızı seven vatan için endişelenen insanız. Sizin gibi rte giderse devlet biter cehape gelirse ülke çöker kafasında değiliz. Biatçi değiliz sizin gibi kralı gelsin biat etmeyiz sorgularız akıl ve ilime uyuyorsa destekleriz. Siz yalamaya devam ederek vatanı mı kurtarıyosunuz diyeceğim de sizin amacınız vatanın dirliği değil ki baştakilerin istikbalini düşünmekten vatan nedir unutmuş insanlarsınız.

akp'li değilim. öncelikle bu konuda anlaşalım. ikinci olarak aynı görüşü paylaşmadığınız kişiyi vatan haini ilan etmek nasıl bir embesilliktir bunu açıklar mısın?
  • ABD ve yandaşı forumcular bu techızatları musaıt bır yerlere seyetsınler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: soundofthesea

hocam elektrik motoru derken ödev olarak ilk ögretimde verilip karton kutu üzerine yaptığımız düzenek demiyoruz yahu

asıl sen bilmediğin alanlarda konuşma fikri ışığın yerli otomobili anlattığı programı izle ... 100% milli olduğunu öğren aracın ...

milli yazılım milli yazılım diye boşuna yırtınmıyordu insanlar zaten ... f 16 ların artık israel uçaklarını dost görmemesi nasıl sağlandı bir oku istersen ...

bir yerden başlandı ve bunun için şükretmek ve teşekkür edip minnet duymak yerine bu yırtınış neden hocam sizdeki?

Elektronikçi olan benim ? Fikri ışık dediği adam sanki nikola tesla banane ki üzerine x,y yazılan araba kutusundan.

Bildiğin yerli direnç diyot çip üreten firma varsa malzemelerimi ordan temin edeyim. Evinde kullandığın ampulün kumandana taktığın pilin üzerinde yazanıda mı okuyamıyorsun? hala yerli diyorsun.

bana şurdan yerli MPU9250 birde MS5611 bulupta sar ver bakim yerli iha yapcam da sen bu işten çok iyi anlayan birine benziyorsun. Gidip boşuna yabancılara para vermeyelim akıllı kardeşim !

• Yav efsane tank
    abdden pkkya 40 abrams ve 250 zırhlı muharebe aracı
  • suriye sorunu patlak verdiğinde oraya girmeliyiz demiştim.bu forumda ki çok bilmişler sen savaşı çatapat patlatmak mı zannediyorsun demişti.nerdesiniz
    ALOOOOOOOOOOOOOO
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dracos

ben kaç senelik bilgisayar mühendisiyim yavrum, savunma sanayisini de gördüm bir süre aselsanda da bulunarak, klavye başından sallamıyorum senin gibi

Peki benim bu konudaki hangi görüşüme karşı çıkıyorsun?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kuzey Koreyi aşağılayanlar bir sıraya dizilsinler bakalım Koreliler bile onurlarından ödün vermeden hakkı için Abd'ye kafa tutuyor peki biz tarih sayfalarına kendimizi tırnaklarla kazıdığımız halde bir Abd'ye dik duruş sergileyemiyoruz.Eyvallah ben şuan ki hükumeti sevmem fakat o içişlere girer uluslararası bir diplomaside sonuna kadar dik duranın yanında oluruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EnesTayfun28 -- 12 Mayıs 2017; 22:21:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: suÇ

Yaa benim kafama bir şey takıldı🤔

Bir şeyi anlamak güç.

ABD,

PYD’ye bilmem ne tür silahlar verecekmiş…

Öyle böyle şeyler değil bu silahlar !...

Tonlarca ağırlıkta…

Yani cebine sokup götüremezsin !...

O zaman soru şu !....

PYD’nin coğrafyasını düşünürseniz,

Hava sahasını da eksik etmeyin,

Bu tonlarca ağırlıktaki silah,

Nereden girecek bu coğrafyaya !?...

Herhalde bizim üzerimizden olamayacak,

Değil mi ?...

(Coğrafya bilmek ne kadar da önemliymiş)

Anladığım kadarı ile,iktidar buna izin vermez !...

Verir mi !?...

Vermez,vermez !...

Eeee o zaman geriye ne kalıyor !?...

IŞİD’mi,Esad mı,ÖSO’mu,

Yoksa Barzani mi ?....

Kafaları yiyeceğim !...

Biri açıklasın !...

Bilmediğim bir tünel var da oradan mı girecek bu silahlar !?...

Kafaları yiyeceğim !...

Gökten düşmeyecek ya bunca ağırlık !...

Gökten mi düşecek yoksa !?...

O kadar da değil herhalde !...

Hocam kimse bu taz bir olayı ilk kafadan düşünmez önce yığar silahları,mühimmatları sonra der ben yardım yapacağım.Hatta demez bile Çin gazino yapacağım diye Ukraynadan aldığı uçak gemisini ne yaptı haberin var mı bizi ilgilendiren kısmı ise boğazdan geçişine izin vermeseydik hiç bir halt olmayacaktı ne oldu 1 milyon çinli turiste karşılık kurda kuzuyu verdin.

• ABD zırhlıları Ürdün üzerinden geçirilmek üzere Suriye'nin İsrail sınırında(güneyinde) bekletiliyordu. Dün itibariyle YPG'ye teslimatlar başladı(Twitter @alreadyhappened üzerinden takip edebilirsiniz). Bu arada sözüm ona ABD, RAKKA operasyonu yapacaktı ve bu yüzden YPG'ye yardım yapıyordu ama birden ne olduysa bugün saat 15:00'de sessiz sedasız RAKKA'yı Esad'a bıraktığını açıkladı İŞİD. İŞİD=USA+Bilumum ülkelerin paralı askerleri(USA tarafından afrikada çıkarılan iç savaşlar esnasında kaçırılıp ayda 200USD karşılığı kullanılan çocuk askerler de var). Kısacası hepsi YPG'ye silah vermek için zaman kazanma adına yapılan atraksiyonlardı. Şimdi ne mi olacak? 17 Mayıs itibariyle resmi olmasa da ABD+Rusya+BATI ile savaşımız alenen başlayacak. Zaten geçen yıl mayıs ayında başlayan ülkemizin dört bir yanına yığınak yapma ve sarma işi de bitti. Hep beraber bu savaşı yaşayacağız işte. Benim anlayamadığım nokta ise bunca olay olurken hiçbir siyasi, sanatçı, toplumun önde gelen kesimlerinden herhangi biri "yahu bu adamlar etrafımızı sarıyor, savaşa mı hazırlanıyorlar?" diye gündem konusu yapıp ardında durmadı. ALLAH ÜLKEMİN VE MİLLETİMİN YARDIMCISI OLSUN. BU SAVAŞ DIŞARIYLA OLDUĞU KADAR İÇERİDEKİ HAİNLERE DE KARŞI BİR SAVAŞ OLACAK.

• ver.methteri.vermehteri..altlarına.sıcsınlar..
  • quote:

Orijinalden alıntı: doctorfizik

bilmeyenler için abrams bu:

ypg'ye bunlardan 40 tane veriliyor! ve biz sadece "endişelerimizi dile getiriyoruz"!!!

abdden pkkya 40 abrams ve 250 zırhlı muharebe aracı

Ne yapalım?

Amerika ya füze mi atalım?

Ambargo mu koyalım? Sonra o da bize ambargo koysun?

Kusura bakmayın. Gümrüğe sınırlandırma geldi diye verip veriştirenler. Wikipedia da terör örgütü yandaşlığı yapıldığı için kapama kararı çıkınca ( Ki hala bunu kafayı kuma gömmek sanacak kadar dar görüşlüler ya da işlerine öyle geliyor. ) "ÖZGÜRLÜK" diye bağıranlar.

"Avrupa bizi almayacakmış çok da tın. Hatrım kalır." "Avrupa iki yüzlü" denildiğinde Olmaz ya avrupaya girmezsek biteriz biz onlar gibi olmak istiyoruz. Bırak diğerleri kalsın, izmir Türkiye den ayrılır tek başına girer avrupaya diyen adamlar şimdi mi çıktı öyle oldu böyle oldu diyor. Cidden böyle bir avrupa mı olmak istiyorsunuz.

Şüphesiz, Avrupada sanayi ve teknoloji açısından gelişmiş çok fazla ülke var. Bu bakımdan gerçekten ilerideler ve bunun sebeplerinden biri de AKP den önce Atatürk sonrasından bu yana ülkeyi darbelerle, eylemler ile yönetimleri kontrol etme şeklinde kasten geri bırakılmamızdan kaynaklanıyor.

Kendi uçağını üretiyordu bu ülke. Evet kendi uçağını. Vecihi lafını bilirsiniz. Türk filmlerinde bu isim bile alay konusu olarak kullanılmıştır. Ne kadar yazık.

quote:

Mustafa Kemal Atatürk havacılığa büyük önem verirdi. Cumhuriyet’ten hemen sonra havacılık gelişmelerini incelemek ve araştırmak için Avrupa ülkelerine heyet gönderdi. Altı uzmandan oluşan bu heyetin üyelerinden biri ilk pilotlarımızdan Vecihi Hürkuş idi. Vecihi Hürkuş geziden döndükten hemen sonra projelerini gözden geçirmiş ve ilk Türk uçağını inşa etmeyi başarmıştı. İlk uçağın adını VECİHİ K-6 koymuştur. Bu uçakların devamı da gelmişti. 

1936’da başladı
    Nuri Demirağ ilk uçak mühendisimiz Selahattin Alanı ortak ederek uçak inşa etmeye başladı. 17 Eylül 1936 Beşiktaş’ta bir ARGE atölyesi açarak işe başladı. Nuri Demirağ NU.D 36 (1940), NU.D 38 (1944) yıllarında Türk malı uçaklar yapar. Bu uçaklar Amerikan yapımı uçaklarla boy ölçüşebilecek niteliktedir. THK, Beşiktaş’taki fabrikaya ilk olarak 65 adet planör, sonrasında 10 adet başlangıç eğitim uçağı sipariş etti. Planörler, 1937-1938 yıllarında tamamlanarak teslim edildi Nuri Demirağ’ın Beşiktaş’taki fabrikada yapılan ve hiç bir bozukluk göstermeden başarılı uçuşlarına devam eden uçakları, Türkiye’de olduğu kadar yurtdışında da büyük yankılar uyandırmıştı. Hele çift motorlu, barışta yolcu uçağı, savaşta istenildiği zaman eksiksiz bir bombardıman uçağı görevini yerine getiriyordu Türklerin kendi uçaklarını kendilerinin yapması belli başlı uçak fabrikalarını endişelendiriyordu. İngiliz ve Almanlara göre Amerika’nın endişeleri daha büyüktü.Ancak Atatürk öldükten sonra bu alana ilgi azalmış devlet desteğini çekmiş Amerika’ya -Türkiye’ye uçak satması için- ön ayak olan kişi Ahmet Emin Yalman Acenteliğidir. 1939’da THK, sipariş ettiği 65 adet uçak zamanında teslimat yapılmaması gerekçeleriyle sözleşmeyi feshetti.  Sam Amca ve uzantıları Ne gariptir ki THK’nın almadığı bu uçaklar 16.000 uçuş yapar, senelerce uçar ve bir tek kaza dahi olmaz. 1941-44 yılları arasında ABD Türkiye’ye 95 milyon dolarlık savaş malzemesi vermiş ABD’den gelen malzemelere bir bedel ödenmemesine rağmen bu malzemelerin bakımı için her yıl bütçeden 400 milyon TL aktarılır ABD Yalman’a uçak sanayi konusunda temsilcilik verir. Ne hikmetse yakınlarının acentesi olduğunu bile bile Fransızlar da Yalman’a acentelik verir. Bu acenteliğin uçaklarını alıp da Nuri Demirağ’ın uçaklarını almayan 1949’un Hava Kuvvetleri Komutanı şu vahim sözleri söyler:  “Amerikan yardımından bedava uçak almak dururken uçak fabrikanıza sipariş verirsem yarın bu millet beni asar.” 1920’li ve 1930’lu yıllarda büyük fedakârlıklarla elde edilen savunma sanayi imkan ve kabiliyetleri kaybedilmeye başlanmış ve yurtiçi siparişleri azalmış ve tüm bunlardan dolayı askeri fabrikalar ve sivil teşebbüsler 15 Mart 1950’de- ki kanunla kapatılmıştır. Nuri Demirağ , uçak sanayinde destek görse veya önü kesilmeseydi, Türkiye ekonomisi, globalleşme sürecinin neresinde olurdu acaba?

AMA

Bu mu bir ülkenin gelişmişliğini simgeler? Sanayi mi? Teknoloji mi? Hayır hayır.

"Bir toplumun ne kadar gelişmiş olduğunu sanayisi ya da teknolojisi ile ölçemezsin. Ancak ve ancak yaşama verdiği önem ile ölçebilirsin. Çünki bir yaşama biçtiğin değer, aslında kendine biçtiğin değerdir"

Şüphesiz bu lafa da "Avrupa da insan hayatının değeri var. Bizde yok" diyecekler. Aslında evet Avrupa da insan hayatının değeri var doğru söylüyorsunuz. Direkt olarak insan hayatına paha biçebiliyorsunuz. :(

Avrupa da tek söz konusu para. Bir konuya dikkat çekilir ise işlem yapılır. İşlem yapılması nedeni "Çünkü iyi insanlar" değil aksine kendi çıkarlarını düşünen insanlar olmalarından. Tepki çekmenin uzun vadede daha fazla zarar getireceğini hesapladıkları için böyle kararlar veriliyor. Eğer seni ezmek işlerine gelirse saniye bile tereddüt etmezler.

Bu bakımdan da kendi ülkeleri dışındaki hiçbir canın değeri yoktur. Diğer ülkelere yapılacak yardım uzun vadede işlerine gelmediği için yardım etmiyorlar.

Bakın uçak fabrikası zamanında ne diyor. 95 milyon dolarlık savaş malzemesini hibe etmiş. Ama bakımı için 400 Milyon dolar almış.

• quote:

Orijinalden alıntı: SeaHawk009

Beyni olupta kullanamayan bir mahlukat daha.

Ben ne diyorum adam bana Emevi Cami diyor.

blok

knk kafan bassa zaten azcik, anlardin ne demek istedigimi

• Terry Malloy kullanıcısına yanıt
    Orda herhangi bir cümlemde seni hain diye suçlamadım ayrıca bana bu ayakları bırak. Verecek cevabınız olmadığı zaman akpli değilim de bilmem ne. He kardeş sistemin işleyişinden memnun güllük gülistanlık bir ülkede yaşadığına inanan büyük türkiye hayali kuran bir chplisin tamam😀

• pixelllll kullanıcısına yanıt
    yok programı izlersen elekrtikli aracın tüm ünitelerinin yıldız teknik den tubitak a değin geniş bir yelpazede 100% yerli üretildiğini anlayabilirsin ... şu anda piyasaya bahsettiğiniz diyot çip vs den elbette anlamam ... ben mikrobiyoloji uzmanıyım ... kendi konumda uzmanımdır ... ancak bir devlet büyüğü bir tv programında üzerine basa basa bir şeyleri söylüyor ise buna inanır ve ülkemi tebrik ederim ...

yapılan materyal piyasada ki ithal edilen ürünlerden daha pahalı olabilir ve bunun için yurt içi pazara verilmiyor olabilir ancak bu onun yapılamadığı anlamına gelmez la bir kerede bir şeyi kabul edin ...

yerli iha dediğimiz de de örneğin optik hassas lenslerin daha ülkemizde geliştirilemediğini bunun için fransızlardan lens aldığımızı bilmiyoruz mu sanıyorsunuz? bunu yapamamış olmak iha yı yapamamış olmak anlamına mı gelir? sizin gözünüzde belki öyle ama bizim gözümüzde öyle değil ...

dünya sizin gördüğünüz gibi degil arkadaşım ...

bizim gördüğümüz gibi ... bak referandum da 51,4% le ülkenin yönetim şeklini değiştirdik biz ... siz bizim belirlediğimiz gibi yaşamak ve görmek zorundasınız .. görmeseniz bile saygı duymak zorundasınız ...

• yakında f-16 verirlerse bile şaşırmam
  • bir yanda düzenli bir geliri ve hiç bitmeyecek askerleri olan bir ülke, diğer tarafta 3-5 bağış ile tehdit oluşturabilecek bir yapılanma.

isterseler 100 tane daha versinler o tanklardan, iş ciddiye bindi mi 2 gün de hepsi temizlenir bence.
    ki iş asla ciddiye binmez, bıçak kemiği dayanır dayanır yıllardır olduğu gibi ama asla kesmez bunu da bilin.

bu gelişmelerin hepsi planlı ve anlaşmalı. insanlara tiyatro oynuyorlar.
    10 yıl önce Türkiye iktidarının yapmak istediği şeyi bangır bangır söylediler henüz şimdiki kadar baskı uygulanmadığı ve özgürlüklerin kısıtlanmadığı yıllar da (ismilazım değil haberci sayfalarında), ama her yandaş "ne hayal gücü varmış bea bunun da puhahahha, çekemiyorlar bizi, bunlar kesin dış mıhrakların ajanları... ceddin dedeeeen neslin babaaaaaan" diyerek yaşamaya devam etti, çünkü onlar için tek önemli olan ceplerinin dolması, sağlam bir iş kadrosu, torpil, bal tutan parmağı yalamak ve sözde göya müslümanlığın kutsanması(yersen).

yıl 2017....
    aynı kişiler bugün; "ya bırah olm, ülke bölünmez, topraklar peşkeş çekilmeeeez, çoh güçlüyüz, kendi galaksiler arası giden uzay gemimizi üretiyoruuuuuz, ihalarımız vaaaar(mercedes motorlu), suriye'ye girmemiz ve yerle bir etmemiz lazımdı(hala suriye bütünlüğünün kimin desteği ile bölündüğünü anlayamamış olması da ayrı bir acı)"...

yıl 2024...
    aynı kişiler o gün; "laaaan olm noldu!?!?! wtf!?!?! bura nere la ?!?!!? meeeee!?!?!? ay noluyor bana!%!'^!! ülkem nerede!!!"

bir sonuca bğalamak gerekirse, cep telefonu fiyatları düşmüş arkadaşlar.

• 
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.