Şimdi Ara

ABD'nin Kültürünü Seven Var mı :D (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
154
Cevap
7
Favori
3.434
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
35 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Küçükken seviyordum ama belli bir yaştan sonra iğrenmeye başladım. Hani İzmir'i aşırı şişirenlerden dolayı İzmir sevilmiyor ya. Onun gibi birşey. Zamanında çok fazla Amerikan filmi izledim. Ve artık sıkıldım artık klişelerinden filan. Kültürlerini ısrarla bütün dünyaya yaymak istiyorlar ama baydı artık.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Olmayan şeyi nasıl sevelim.

• quote:

Orijinalden alıntı: AirSupport

Kültürü değilde İnsanları hoşuma gidiyor saygılılar refah seviyesi yüksek burda sokakta geçen insana güvenemiyorsun bile 10 kişiden 9 u suriyeli

Kesinlikle katilmiyorum refah seviyesi tam olarak yuksek degil sokakta yururken laf atilan kadin videosunu hatirlatiyorum

• Amerika ve kültürü.Tarih boyunca insanları korkutarak güçlü olmaya çalışan bir ülkenin kültürü olsa ne, olmasa ne.
  • quote:

Orijinalden alıntı: harahetta

Sevmiyorum desem yalan olur çünkü amerikan kültürü diye bir şey yok gençler.

Amerikan kültürü=Yozlaşmış batı kültürü

300 yıllık bir devletin ve daha bir milli değer taşımayan toplumun köklü bir kültüre sahip olmasını beklemek abesle iştigaldir

Hem büyük kültürel aktiviteleri hamburgerleri höpür höpür yutmak,mabetleri avmler,dinleri ise yoktur yani sekülerdir(dindar hristiyanları tenzih ederim).Pastafaryanizmi de semavi dinlere gönderme yapıp kafa tutmak için çıkardılar zaten.

Kendilerince bayramları vardır bunların yarısı başka yerlerden çalıntı yarısı ise tamamıyla kendi körpe tarihi olaylarını yad etmek için kutlanmakta olan bayramlardır

Bir amerikana türkiye nerededir nedir diye sorsan eminim ki suriyenin bir şehri diye cevaplarlar.Zencisi ile beyazıyla uyuşturulmuş bir toplum.Azınlık elitist grup gerçekten bilgili ve icra ettiği makalelerin sayısı gerçekten çok itiraf etmek gerekir ise.İnternet kültürleri ise hatırı sayılır bir biçimde gelişmiştir.Bunun dışında ne yazık ki halkı boş kabuktur.Bizde çok farklı değiliz o ayrı bir konu

hahahahah sallamak bedava anasını satayım

• quote:

Orijinalden alıntı: -ForeverY-

quote:

Kültürü değilde İnsanları hoşuma gidiyor saygılılar refah seviyesi yüksek burda sokakta geçen insana güvenemiyorsun bile 10 kişiden 9 u suriyeli

Kesinlikle katilmiyorum refah seviyesi tam olarak yuksek degil sokakta yururken laf atilan kadin videosunu hatirlatiyorum

Bir video ile ülkeyi yargılama

• quote:

quote:

quote:

Bir video ornek olarak verdim

Filmlerine felan bakarsan terbiyenin ne kadar alt duzey oldugunu gorebilirsin

Neyse seninle tartismak istemiyorum kendine iyi bak

• ABD nin herşeye burnunu sokması süper güç olmasıyla alakalı bir durum .Tarihte Osmanlı süper güç iken de diğer devletlere karışırdı,Roma imparatorluğu da .Bugün ABD değil de Çin süper güç olsa onlar da karışacaklardır zira süper güç olmak bazı sorumluluklar gerektirir.

Misal olarak Sovyetler birliği doğunun süper gücüydü ve Doğu'da karışmadığı devlet yoktu.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu İngiliz ırkı dünyada hep lider oldu. Çin yakında ABD'yi geçebilir
  • TheDC kullanıcısına yanıt
    Bu ahşap evi alırsırn,bir ömür boyu kredisini ödersin,en ufak bi olayda kağıttan ev gibi yıkılır.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Hala film diyor ya git kendin gerçek gözlerinle gör sonra konuş

• Amerikan kültürü yok diyenler var :D

• quote:

Orijinalden alıntı: Tenno Heika Banzai

ABD nin herşeye burnunu sokması süper güç olmasıyla alakalı bir durum .Tarihte Osmanlı süper güç iken de diğer devletlere karışırdı,Roma imparatorluğu da .Bugün ABD değil de Çin süper güç olsa onlar da karışacaklardır zira süper güç olmak bazı sorumluluklar gerektirir.

Misal olarak Sovyetler birliği doğunun süper gücüydü ve Doğu'da karışmadığı devlet yoktu.

Doğrudur. Yanlız ABD'nin süpergüç olma hikayesi ve amacı diğerlerinden farklı. I. Dünya Savaşından sonra ABD başkanına baskı vardı; süpergüç olarak Dünya'nın lideri olması isteniyordu. Dünya barışını sağlamak için. Fakat pek önemsenmemişti Başkan ve pekçokları tarafından. II. Dünya Savaşı ve sonuçlarından sonra bu sefer başarılı olundu; ABD süpergüç olarak Dünya'nın liderliğine soyundu. NATO kuruldu, Birleşmiş Milletler kuruldu. Eğer yine kendi kabuğunda durmayı yeğleseydi, belki III. Dünya Savaşı çıkmış olacaktı şimdiye kadar. Dünya Savaşı olmasa bile büyük bir savaş olabilirdi. ABD'nin Dünya liderliğine soyunmasına sebep olan zihniyet Dünya barışıydı.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Hala film diyor ya git kendin gerçek gözlerinle gör sonra konuş

Yahu ornek olarak veriyoruz kardesim

Merak etme gitmesekte orada yasayan arkadaslarim ve akrabalarim var

• Ooo 300 yıllık devletçiler de gelmiş.Hoşgelmişler
  • yha abd mı ben sahsen sevmem onun yerıne uzak dogu ulkelerini severim
  • quote:

Orijinalden alıntı: capsserkan

yha abd mı ben sahsen sevmem onun yerıne uzak dogu ulkelerini severim

Ben ABD hükümetini değil, toplumunu seviyorum. Uzak Doğu'nun Hong Kong'u yok mu... İşte o ülke benim en çok hayran olduğum ülkedir. Bireysel özgürlüğün tavan yaptığı bir ülke olduğu için. Vergi derdi ve denetim zihniyeti de yok ya kapitalizmin kalesi, serbest piyasa bölgesi olduğu için, işte o yüzden hayranıyım Gece gece bir tuhaf oldum
  • quote:

Orijinalden alıntı: akanzicigenç

Sadece evleri güzel .

KAHROLSUN AMERİKAN EMPERYALİZMİ !

• evlerine ve özellikle arabalarına bayılıyorum . amerikan arabam olması için neler vermezdim . sadece ona benzini koymak bile maharet ister bu ülkede . 1200-1300 cc çöpleri araba diye iteliyorlar bize .

not : 1300 cc araç sahibiyim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Allstarumut

Bizde olsa o adamı döverler,islam düşmanı derler,hapise atarlar,çapulcu derler,kapitalist diyip müebbet yerdi

her gun neredeyse amerikali polisler kendi vatandaslarini sucsuz yere ölduruyor. birakin bu bizde olsa soyle boyleleri. avrupa amerika bizden kotu. almanyada korsan cdci 20 yil ceza yer pedofili subyancilar serbest birakilir. amerikali polisler direk yakaladigini vurup öldurur...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.