Şimdi Ara

ABD'nin Kültürünü Seven Var mı :D (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
154
Cevap
7
Favori
3.434
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
35 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hayatını gelişmeler üzerine zevk üzerine kurmak isterseniz, mutlu olabileceğin bir hayat için AMERİKA
  • korktuğu için öldüren bir ülke ingilizleride sevmiyorum amerikalılarıda ( aslında 2 side aynı ırk )
  • Ben seviyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: rockymarlboro

quote:

Orijinalden alıntı: Allstarumut

Bizde olsa o adamı döverler,islam düşmanı derler,hapise atarlar,çapulcu derler,kapitalist diyip müebbet yerdi

her gun neredeyse amerikali polisler kendi vatandaslarini sucsuz yere ölduruyor. birakin bu bizde olsa soyle boyleleri. avrupa amerika bizden kotu. almanyada korsan cdci 20 yil ceza yer pedofili subyancilar serbest birakilir. amerikali polisler direk yakaladigini vurup öldurur...

• harahetta kullanıcısına yanıt

• quote:

Orijinalden alıntı: -ForeverY-

quote:

Orijinalden alıntı: AirSupport

quote:

Orijinalden alıntı: -ForeverY-

quote:

Orijinalden alıntı: AirSupport

Kültürü değilde İnsanları hoşuma gidiyor saygılılar refah seviyesi yüksek burda sokakta geçen insana güvenemiyorsun bile 10 kişiden 9 u suriyeli

Kesinlikle katilmiyorum refah seviyesi tam olarak yuksek degil sokakta yururken laf atilan kadin videosunu hatirlatiyorum

Bir video ile ülkeyi yargılama

Bir video ornek olarak verdim

Filmlerine felan bakarsan terbiyenin ne kadar alt duzey oldugunu gorebilirsin

Neyse seninle tartismak istemiyorum kendine iyi bak

Filmlere falan bakacaksak :) Türkiye'de filmlere bakmaya da gerek yok, dışarı çık 7'den 70'e herkes ağzına geleni söylüyor Hala hatırlarım ortaokula giderken bir liseli kız 7 8 yaşlarındaki bir çocuğun arkasından koşup yetişemeyince tüm sokağı inleten okkalı bir küfür savurduydu 23 yaşıma geldim hala normal gelmez o küfür bana

ABD de çok iyi demiyorum. Ancak her zamanki klasik söz batının iyi yönlerini almalıyız. Özgürlük konusunda öndeler ve onları örnek almamız şart. Terbiye konusunu bilemem biraz ABD içinde yaşamam lazım, şimdi boşa konuşmayayım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mises

quote:

Orijinalden alıntı: Tenno Heika Banzai

ABD nin herşeye burnunu sokması süper güç olmasıyla alakalı bir durum .Tarihte Osmanlı süper güç iken de diğer devletlere karışırdı,Roma imparatorluğu da .Bugün ABD değil de Çin süper güç olsa onlar da karışacaklardır zira süper güç olmak bazı sorumluluklar gerektirir.

Misal olarak Sovyetler birliği doğunun süper gücüydü ve Doğu'da karışmadığı devlet yoktu.

Doğrudur. Yanlız ABD'nin süpergüç olma hikayesi ve amacı diğerlerinden farklı. I. Dünya Savaşından sonra ABD başkanına baskı vardı; süpergüç olarak Dünya'nın lideri olması isteniyordu. Dünya barışını sağlamak için. Fakat pek önemsenmemişti Başkan ve pekçokları tarafından. II. Dünya Savaşı ve sonuçlarından sonra bu sefer başarılı olundu; ABD süpergüç olarak Dünya'nın liderliğine soyundu. NATO kuruldu, Birleşmiş Milletler kuruldu. Eğer yine kendi kabuğunda durmayı yeğleseydi, belki III. Dünya Savaşı çıkmış olacaktı şimdiye kadar. Dünya Savaşı olmasa bile büyük bir savaş olabilirdi. ABD'nin Dünya liderliğine soyunmasına sebep olan zihniyet Dünya barışıydı.

Abdnin zihniyeti petrol üzerine kuruludur. Petrol için 600.000 ıraklıyı öldürebilirler rahatça. İnsaniyet duygusu olmayan aç köpekbalığından başka birşey değil gözümde Amerika. Silah ve sinema ile nereye kadar devam edecekler çok merak ediyorum. Çöküşü efsane olacak belkide. Diğer süper güçler gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Rikudou Sennin.

quote:

Orijinalden alıntı: Mises

quote:

Orijinalden alıntı: Tenno Heika Banzai

ABD nin herşeye burnunu sokması süper güç olmasıyla alakalı bir durum .Tarihte Osmanlı süper güç iken de diğer devletlere karışırdı,Roma imparatorluğu da .Bugün ABD değil de Çin süper güç olsa onlar da karışacaklardır zira süper güç olmak bazı sorumluluklar gerektirir.

Misal olarak Sovyetler birliği doğunun süper gücüydü ve Doğu'da karışmadığı devlet yoktu.

Doğrudur. Yanlız ABD'nin süpergüç olma hikayesi ve amacı diğerlerinden farklı. I. Dünya Savaşından sonra ABD başkanına baskı vardı; süpergüç olarak Dünya'nın lideri olması isteniyordu. Dünya barışını sağlamak için. Fakat pek önemsenmemişti Başkan ve pekçokları tarafından. II. Dünya Savaşı ve sonuçlarından sonra bu sefer başarılı olundu; ABD süpergüç olarak Dünya'nın liderliğine soyundu. NATO kuruldu, Birleşmiş Milletler kuruldu. Eğer yine kendi kabuğunda durmayı yeğleseydi, belki III. Dünya Savaşı çıkmış olacaktı şimdiye kadar. Dünya Savaşı olmasa bile büyük bir savaş olabilirdi. ABD'nin Dünya liderliğine soyunmasına sebep olan zihniyet Dünya barışıydı.

Abdnin zihniyeti petrol üzerine kuruludur. Petrol için 600.000 ıraklıyı öldürebilirler rahatça. İnsaniyet duygusu olmayan aç köpekbalığından başka birşey değil gözümde Amerika. Silah ve sinema ile nereye kadar devam edecekler çok merak ediyorum. Çöküşü efsane olacak belkide. Diğer süper güçler gibi.

Çöktüğü zamanları tez görmek dileğiyle

• Benliğini bilmeyen bir millet yok olmaya mahkumdur. Siz gidin hala amerikan özentisi olmaya devam edin.
  • Biz uyandık o amerikan rüyasından. Bi b*k yokmus

• ABD kaç yıllık ülkeymişte kültürü olacakmış?

ABD'nin Kültürünü Seven Var mı :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VETERINARY -- 2 Şubat 2015; 2:48:02 >
  • Rikudou Sennin. kullanıcısına yanıt
    Bir üst yorumumda da dediğim gibi; ben ABD hükümetini değil, toplumunu seviyorum.

Irak meselesinde de ABD'yi olumsuz eleştirdim. ABD kendi ve diğer Batı toplumları açısındann haklıydı müdahale etmekte. Saddam Hüseyin'in diktatörvari davranışlarından kurtarmak isteniyordu Irak toplumunu. ABD'nin dış politikası Irak'a göre şekillenmiyor, ABD'nin her kıtada müdahalesi var. Saddam Hüseyin'in yaptığı gibi Kuzey Kore lideri de kendi toplumundaki azınlık kitleye kimyasal saldırı yapsa Kuzey Kore müdahalesi de çoktan olmuştu belki de. Afrika'da da pozitif katkıları oldu ABD'nin. Şimdi ise Ukrayna devleti yalvarıyor ABD'ye ülke savunması için. ABD olmasaydı Rusya çoktan resmi işgalde bulunmuştu. Yukarıdaki yorumumda da belirttiğim gibi; NATO ve Birleşmiş Milletler, eğer I. Dünya Savaşı'ndan sonra kurulsaydı II. Dünya Savaşı çıkmazdı. Hitler istediği gibi davranamazdı.

Afganistan ve Pakistan halkında ABD'ye karşı bir sempati var. Bunu medya diliyle de dillendiren isimlerden birisi Malala Yusufzay. Pakistanlı bir kadın. Taliban'ın saldırısında ölümden kurtulmuştu. İlerde siyasete atılmayı düşünüyormuş. Afganistan'daki halk ABD askerlerine her fırsatta ikramda bulunuyormuş. Çok büyük yararları oldu ABD'nin. Taliban'la savaşı kazanamadı ama Afganistan toplumunun çoğunu kurtardı kölelikten.

Bütün bunlara rağmen müdahale yönünü sevmem ABD'nin konu başlığında da belirttiğim gibi. Toplumlar kendi kazanabilmeli özgürlüklerini. Bu, Saddam Hüseyin devri için de geçerli, Taliban için de, diğer otokratik rejimler için de geçerli. ABD halkının vergileriyle başka toplumların koruyuculuğunu üstlenmek iyi değil bence. Ben ABDli olsaydım ordunun küçülmesini ve dış politikaya verilen önemin azaltılmasını isterdim. Ki bununla ilgili videolar da izledim Youtube'de; ABD'nin bu politikalarından dolayı vergi vermek istemeyen ABDliler var.

• quote:

Orijinalden alıntı: harahetta

Sevmiyorum desem yalan olur çünkü amerikan kültürü diye bir şey yok gençler.

Amerikan kültürü=Yozlaşmış batı kültürü

300 yıllık bir devletin ve daha bir milli değer taşımayan toplumun köklü bir kültüre sahip olmasını beklemek abesle iştigaldir

Hem büyük kültürel aktiviteleri hamburgerleri höpür höpür yutmak,mabetleri avmler,dinleri ise yoktur yani sekülerdir(dindar hristiyanları tenzih ederim).Pastafaryanizmi de semavi dinlere gönderme yapıp kafa tutmak için çıkardılar zaten.

Kendilerince bayramları vardır bunların yarısı başka yerlerden çalıntı yarısı ise tamamıyla kendi körpe tarihi olaylarını yad etmek için kutlanmakta olan bayramlardır

Bir amerikana türkiye nerededir nedir diye sorsan eminim ki suriyenin bir şehri diye cevaplarlar.Zencisi ile beyazıyla uyuşturulmuş bir toplum.Azınlık elitist grup gerçekten bilgili ve icra ettiği makalelerin sayısı gerçekten çok itiraf etmek gerekir ise.İnternet kültürleri ise hatırı sayılır bir biçimde gelişmiştir.Bunun dışında ne yazık ki halkı boş kabuktur.Bizde çok farklı değiliz o ayrı bir konu

Edit:Forumda sadece 7 mi batı özentisi var şaşırdım doğrusu.Amerikanıza laf kondurmuyorsunuz böyle devam edin bakalım

ABD hayranı olmama rağmen dediklerine %100 katılıyorum. Gerçi benimkisi ingilizceye(amerikan aksanına) ve gelişmişliklerin ve insana değer verilen yaşam tarzlarına hayranlık. Türkiye gibi parası olmayanın beş kuruş etmediği ve hükümetinin destek olmak yerine vatandaşına köstek olduğu bir ülkede yaşamaktan dolayı amerikan hayranlığı duyuyorum. Yoksa özenti bir insan değilimdir kendi fikirlerim doğrultusunda yaşarım.

• Tr nin yobaz zihniyetinden kat ve kat daha ustundur.

• herşeyine hayranım ve bunu adana dan yazıyorum
  • abd kültürü iyidir ama tercihen sovyet olurum.nazi ise en iyisidir.naziler gibisi yok.
  • Ozenecek baska bir sey mi kalmadi. O ev resimlerini koyup ah vah cekiyorsunuz, sanki tum abd o evlerde yasiyor. O evlerde yasayabilenler burada da o tur evlerde yasiyor zaten bosa hayaller dunyasinda ucmayin. Gerci dunyaya hakim bir somurgecinin hayallerimizde bu kadar guzel yer etmesi de gayet normal..

Ayrica videonun abd kulturuyle alakasini da cozemedim, o tamamen Obamanin sempatikligi.

Edut: Nasilda eksiliyor ozenti genclerimiz polisinin eskimis bahanelerle insanlara rahatca kursun yagdirabildigi bir ulke icin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Pacino -- 2 Şubat 2015; 3:54:42 >
  • Oralar daha insani geliyor. Kotu seyler oralarda da var ama yasam iyi.

• bosuna amerikan hayranlıgına gerek yok bence..

not olarak şunu söylıyım:amerikan kültürü diye birşey yok,hepsi farklı kültürlerin birleşmesiyle oluşan bir topluluk zaten..olmayan kültürlerini filmlerle dizilerle büyütuyorlar..bizim kültürümüz var tabi ne kadar geliştik ne kadar büyüdük o ayrı bi olay

birşeyin yalakalıgını falan yapmaya çalışmıyorum sadece bizdede oluyor bazen iyi şeyler,amerikalıları büyütmeye gerek yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi llAkabell -- 2 Şubat 2015; 3:28:37 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Rick Wright

250 senelik bir ülkenin ne gibi bir kültürü olabilir ki?

Amerikanin insanlari 250 sene gokten mi indi? Turkiye'nin de kulturu yok senin mantiginla, 90 yillik sonucta.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.