Şimdi Ara

A4TECH - X750 F1 GAME Mouse (2500 dpi, harika diyolar) (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
140
Cevap
0
Favori
15.941
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orjinalden alıntı: bigboomer

20 si gibi yorumumu yazicam demistim.En sonunda aldim A4 Tech X750F1 ve gayet guzel bir mouse.Arkadaslarin bahsettigi gibi elde terleme olayi var.Fakat oyunu oynamya engel olacak kadar degil.Ben COD 1 de denedim mouseyi.Bolum gecerken elimi üzerime kilip mousenin uzerini de giysimle biraz silince canavar gibi oluo.Farkli DPI modlari arasinda gezinme olayi gercekten de işe yariomus.

Ozellikle sniper kllanirken bayaaa işe yario.Onun disinda Age Of Empires 3 te denedim fareyi.Eski A4 optik faremden peq bi farki yoktu ama ele oturusu ve yeri gercekten cok ii okumasi bir ayricalik yaratiyor fareye.,

benim fareyi kullandigim yüzey cilasi kalkmiş bir masa oldugundan yer yer genis yaralar var masa yuzeyinde .Yani cilalari soyulmus yerler.Oralarda optik farem okuma hatasi yapip bazen ve son donemlerinde bayaaa sapitiodu.FAkat bunda boole bir sorun yoq.

3x butonu da kullanisli gibi duruo fakat alişmak lazim..

Ben Real hipermarketin bilgisayar reonundan aldim fareyi(yani icindeki farkli magazalarin birinden diiil)

Pesin 36 YTL.2 yil garanti........

HErkese tavsiye Ediyorummmmmm

eger elde terleme yapiyorsa ben hiic almiim zaten benm ellrim terler hep ama yinede bakmak istioyrum sevgili arkadasim hangi real den aldigi solersen mutlu mesut olurum nerdeki real bu

• Ben de bugün bir x750 aldım. Diyebilirim ki; benim bugüne kadar aldıklarım mouse değilmiş, hamstermış.
    Bu arada bu mouseu 2000 veya 2500 dpi ve en son hızda kullanabilen var mı?
  • Çok güzel bir fare. Yalnız o 3 tık düğmesi pek işe yaramıyor. Yani o 3 tıkta adamı vurdunuz vurdunuz. Vuramazsanız atışa ya normal tuşla devam etmeniz gerekiyor, ya da tekrar o 3 tık düğümesine basmanız gerekiyor.
  • izmit Real den aldim ben faeryi.Fakat burya gitmeden once butun bilgisayarcilari gezdim.hepsi ürünü sipariş üzerine getirebileceklerini soolediler.Hatta bi tanesine sipariş verdim.En sonunda gelmesini umdugum gün bilgisayarciya gittigimde X750 yerine X710 yolladiklarini sooledi.Hatta X750 ye 30 YTL civari fiyat cekmisti...Yani bulmasi o kadar buyuk bi sorun olmasa gerek.Ben izmitte bile bulduguma göre....
  • Bugün gördüm mouseu Bursada ilk kez rastladım oda Bimekste . Açıkçası bana çok küçük geldi ve tuşlarıda tabir yerindese sanki macirdi ya bana öle geldi yada yan tarafta Logitech G7 yide görüp karşılaştırma fırsatım olduğu için pek objektif olamadım. Çok kötü gözüktü bana X750F yorumlardan okudğum kadarıyla başarılı bir fareymiş ancak Logitech kaliteside başka gerçekten Logitech MX518 100 Ytl civarlarında alınabilir uygun bir mouse oldukçada başarılı gene yorumlara bakılırsa. Bence görünüş açısından A4 Tech Logitechi tabiki geçememiş o fiyata iyi bir mouse olabilir ama benim kendi düşüncem biraz sıkıp A4 Tech yerine Logitechin uygun bir modelini almak olucak.
  • ya şimdi arkadaşlar anladığım kadarıyla çok güzel bir mouse görüntüdede güzel heleki türkiyeye gelmemiş olmasına rağmen x750FB modeli

ama 20$ civarı satılmakta iken bu mouse Logitech'in bir G7 modeli neden 100-120 milyon daha pahalı deseniz eğer kablolu derseniz ve adı var derseniz AD için 50 milyon kablosuz diye 30 milyon ekleseniz arada gene 40 milyon kadar bir fark var

Razer ı da es geçmiş deilim ama bence logitech sağ el kullananlar için ele tam oturuyo o yüzden tercihimdir

Umarım bu soru herkesin kafasını karıştırıyodur vede bunu cevaplayabilecek bir Babayiğit aranıyor

• Bence o 40 milyon tasarımına ve parçalarının kalitesine rahatlıkla gider şüphesiz Logitechin malzemesi daha kaliteli ve daha şık gözüküyor.
  • Arkadaslar Logitech hakkinda bişi diyemiycem fakat a4 ele gercekten oturmou.Ben 3 gun boyunca gunde 15-16 saat Medieval 2-Total War oynadim.Oyunda kontrol full fare ile ve bi hassalik istemio ama fareyi elinizde cok fazla tuttugunuzda elinizde accayip terleme ve benim sag(fareyi tuttugum el) serce parmagimda cok fazla agri yapti....Fareyi alirken bu yazimi goz onunde tutun bence.Bİ de bazi arkadaslar fareyi havaya kaldırdığınızda işaretçinin başka yerlere kaydiğını sooluyolardi.GErcekten doooru.Fakat bu farenin lazer olmasiyla ilgili. .........
  • bu ürünü alan biri olarak ben de yorumumu yazmak istedim. bi kere mouse çok şık bir kutuda çok şık bir görünümle geliyor. kutuyu hemen açtığınızda farkedeceğiniz ilk şey koku. yanık kokusu falan değil bu basbayağı plastik kokusu. muhtemelen içinde bulunduğu ambalaj ve zaman yüzünden biraz koku yapmış. uzun süre oynayınca elinize falan siniyor ama yakında geçicektir. kokuyu atlattıktan sonra mouse unuzu kutusundan çıkarıyorsunuz ve ps/2-usb adaptörünü kullanarak ps/2 ye takıyorsunuz ki hem bir usb portunuz işgal edilmesin hem de mouse a uygun yapılmış sokete sokalım ürünümüzü. mouse un sürücüsünü kurmanıza gerek kalmıyor çünkü ürün kendi sürücüsü olmadan da tüm özellikleri kullanmanıza izin veriyor. ama eğer her tuşu tek tek ayarlamak ve onlara farklı görevler atamak istiyorsanız program çok faydalı. ürünün üzerindeki dpi değiştirme tuşu mükemmel bir özellik ama yüksek dpi lara çoğu zaman gerek kalmıyor. ama oyun oynuyorsanız oyun içinden sensitivity ayarını düşürüp dpi ı arttırmak çok daha hassas bir mouse a sahip olmanızı sağlıyor ki red orchestra gibi simülasyon oyuncuları için en iyisi bu. burst tuşu sol mouse un yaptığı görevi tek seferde üç kez yapmaya yarıyor. böylece de cs de ak47 kullanırken çok kullanışlı bir tuşa sahip oluyorsunuz. tek kötü özelliği seri bir tuş olmaması. yani o tuşa bastıktan sonra ikinci kez basmanız mouse un pek umrunda olmuyor, iki basış arasında bir saniye gibi bir süre geçiyor. tekerleğin dpi değiştikçe renk değiştirmesi de çok iyi olmuş. ayrıca üründe optik değil de lazer teknolojisi kullanılması çok yerinde bir seçim. mouse u havaya kaldırdığınızda bile hareket ettiğini görünce çok şaşıracaksınız. öyle bir tarıyor ki hava partikülleri bile lazerin gözünden kaçmıyor:) ele çok rahat oturuyor, sağ başparmağa gelen kumaşımsı kısım ve eklenen 20 gram civarındaki ekstra ağırlık kavramayı arttırıyor. kısacası oyunseverler için fiyat/performans bakımından 1 numara. pek çok oyunda performansınız bile artabilir. bence kaçırmayın.

bi de şu kokusu olmasa tam süper olacak:)

bu arada elime oturur mu diyenlere: benim elim (bir karışım) 22 cm, işaret parmağım (iç kısımdan, son boğumuna kadar) 7.2 cm, orta parmağım 8 cm. elim tam olarak mouse a oturuyor. siz de elinizin boyutlarını ölçüp bi fikir edinebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MoNiToR-SaN -- 31 Ocak 2007; 18:37:59 >

• Bende Hepsi buradadan aldım bi tane x750f1 gelcek bekliyorum :D
    burdaki pek çok kişi sölemiş logitech le karşılaşırsa ne olur diyede yani logitech in kalitesini biliyoruz iyi güzel ama çok pahalı yani gidip 120-130 ytl ye mouse alana kadar ekran kartı vs... alınır diye düşünüyorum hem ayrıca en kalitelisini alacak olsak razer copperhead gibi bi mouse var piyasada gider onu alırız logitech'den dahada kaliteli ama 160 ytl :D
    açıkçası 40 milyona hem bu kadar özellik hemde ortalamanın üstünde üretim kalitesi bence makul bir ürün :D
  • beyler bu mouseun grisine siyah deyip resmini koymuşlar exanın sitesinde birde çok farklı duruyor? Anlamadım bir fark varmı? gri ile siyah arasında?
  • @MoNiToR-SaN sanırım progamer mouse'unu ps2 ye bağlayan tek insansın daha hızlı çalışması için usb'yi kullanıyor o
  • biraz sonra gigatekten sipariş veriyorum umarım iyidir
  • yaklasık 1 senedir kullanıyorum. ama son 1-2 haftadır her 3 tıklamadan birinde sol tuşu 1 kez tıklamama ragmen 2 kere tıklamış olarak algılıyor. bundan oncede a4 kullanıyordum. ondada 1. senenin sonunda aynı durumla karşılaşmıştım. bir sürü pencere açıkken birini kapatmak istediğimde 1 tane de fazladan kapanıyor. can sıkıcı bir durum açıkcası. anlasılan a4 lerde dogal bir durum. ucuz mouse yavan olur hesabı. bir daha a4 almam. logitechten şaşmam.
  • x-750f modelini yaklaşık bir senedir kullanıyorum, üzerindeki yazılar silinmesi dışında bir problem olmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi öz gür -- 18 Ekim 2007; 4:17:36 >
  • x750BF yi buldum, öylesine .........'de dolaşıyordum, ama yerini söylemem yoksa hemen bitirirsiniz bana kalmaz (ben ilerde alacam inşallah) hakkaten normal farelerden iri, ama bi oyun faresi olarak normal heralde
  • bnde bu mose yi kullanıyorum.hiç bi sorunum yok hiç bişeyi silinmedi yakalşık 1.5 sene oluyo
  • quote:

Orjinalden alıntı: onno92

bnde bu mose yi kullanıyorum.hiç bi sorunum yok hiç bişeyi silinmedi yakalşık 1.5 sene oluyo

demekki silinen model denk gelmiş bana . silinen yazı dediğim üstteki x7 yazısının olduğu kısım, önemli bişey değil.
  • Bu mouse hakkında 2 konu var an itibari ile, modlar birleştirebilirlerse güzel olacak. Copy paste yapayım diğer tarafa yazdığım yazıyı.

Ben de yeni aldım bu mouse'u (x-750f) kısaca artıları ve eskilerine değineceğim.

eksiler:
    -mouse ele tam oturmuyor. Küçük olmasından ötürü serçe parmak masaya sürtüyor devamlı.
    -çok terletiyor, 3 dakkada bir elinizi silmeniz gerek (bence en kötü özelliği)
    -DPI değerleri biraz manasız kaçmış. Counter'ı 800dpi da 3 sensitivity ile oynuyorum zaten.

Artıları-
    -Kablosu ince mouse hareketlerine engel olmuyor.
    -Mouse çok düzgün hareket ediyor. Counterda head shot delisi yapabilirsiniz rakipleri.
    -3x tuşu tamamen gereksiz. Counterda bilen bilir 1in5inde ne kadar hızlı tıklarsanız o kadar hızlı ateş eder. Hatta iyi bir tıklayıcının mp5 hızını tutturması içten bile değil. Lakin 3x tuşunda, tıklamalar arasında bayaa bir boşluk var. Şöyle anlatayım 3x'e tıkladığınızda cidden de 3 kez tıklıyor lakin 100ms aralıklarla diyim. 100ms de bir kurşun gidiyor böylece. Ben normal tıklama ile bu hızı çok rahat geçebiliyorum. İsteyen counterda 1in5i ile deneyebilir. (çift tabanca olan)
    -Ucuz

• bugün geldi x-750 f,ilk izlenimlerim çok iyi,daha önce bu kadar güzel bir mouse kullanmadıgım için çok hoşuma gitti,alacak olan arkadaşlar hiç düşünmesin bence
    elim fazla büyük olmadığı için oturmama gibi bir problemim yok,zaten yeterince büyük.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.