Şimdi Ara

a101 mebrum hurma 6.25 yerine 1.95 (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
2
Favori
4.938
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ramazan dışında çok fazla hurma tüketimi olmaz ülkemizde...Geç bile kaldılar stokları bitirmek için...
  • Extralarge kullanıcısına yanıt
    Tavsiye edilmeyen mebrum değil medjoul..Mebrum eski bir türdür.. Medjoul ise yeni türedi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yer Amasya. Bugün de geçerli .bebek ziyaretine hastaneye gelmiştim. Yanındaki A101'den 4tane daha aldım. Güzel bir hediye oldu.Anne sütünü arttırıyor hem de lohusa için güzel vitamin takviyesi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kml_77

Bu hurma degisik bir cesit safavi gibi geliyordu isminden ama gercek safavi ile alakasi yok. Kucuk cesit safavi olabilir belki.

Tadı ve fiyatı iyi geldi bize...

D@rbeli M@tk@p buda saçma birşey, ramazan dışında niye yenmiyorsa, aslında sürekli yemek gerekir...
  • quote:

Orijinalden alıntı: kocaballi

quote:

Orijinalden alıntı: kml_77

Bu hurma degisik bir cesit safavi gibi geliyordu isminden ama gercek safavi ile alakasi yok. Kucuk cesit safavi olabilir belki.

Tadı ve fiyatı iyi geldi bize...

D@rbeli M@tk@p buda saçma birşey, ramazan dışında niye yenmiyorsa, aslında sürekli yemek gerekir...

Haklısın...Meyva veya kuruyemiş gibi sık sık gayet yenilesi bir ürün...
    Ama işte güllaç gibi,pide gibi,bu da Ramazan ile özdeşleşmiş,normal zamanda yemiyor vatandaş...

• aynen katılıyorum. güllaç olmazmış.
    lan taaa latin amerikadan ananas getirtiyorlar, ama güllaç olmaz.

şerbetin dibini görmüş, şeker topu baklava var ama sütlü hafif güllaç yok.

ramazanda stokluyoz biz eve. arada çıkartıp yapıyoz valla.
  • Bende pide olayını anlamış değilim. Neden normal zamanda satılmaz ve neden ramazanlarda millet kuyruğa girer. Ramazanda pide yemenin ekstra faydası nedir?
  • Güllaç istedi canım, şimdi arasam sanırım bulamam, birde arayacak vaktim yok. olumsuzluk içinde olumsuzluk !
  • Pide ve güllaç Ramazan ile özdeşlemiştir... Bunlar ramazan ayı dışında yendikleri zaman aynı hazzı ve lezzeti vermezler, sizler de zaten onu hissemedezsiniz..

Bunlar yılın her ayı piyasada olsa, zaten esnaf kesimi aynı vurgunu yapamaz. 1 senede yapacağı vurgunu bir ayda yapıyor, o yüzden onlara çok koymuyor bunların hepsini sadece ramazadan satmak.

Bizde hurmayı sadece ramazanada tüketmek adet haline gelmiş. O yüzden ramazan dışında hurma bulunur ama uğraşmak gerekir..
  • sanırım her mağazada geçerli değil. dün okutturdum kasada, 6,25 TL idi.
  • forumix kullanıcısına yanıt
    hocam çoğu mağazada geçerli ,dün benim yaşadığım sıkıntı mebrum hurma kasada 6,25 TL fakat safa hurma 2,75 TL idi.

Hatta arasına karışmış ürünler üzerinde mebrum yazanlar bi tık kaliteli ve fiyatı 6.25 TL .ben SAFA hurma 200 gr 2,75 TL idi.

birde plastik kutuda olanlar var oda indirimdeydi 2,95 TL idi ama 150 gr. tam hatırlamıyorum.benim damak tadıma uygun değil hanıma aldık diyet için iyiymiş hafif oluyormuş

ama badem aldım baya kg. 45 TL ye geliyor ve çok taze kesinlikle tavsiye ederim.
    tuzlu fıstık 2'li alımda ikicisi %50 2,21 TL.
  • carrefourda ramazanda 50 TL ye sattıkları medjoul 20TL ye inmiş.
  • bursada bulduğum her a101de okuttum özellikle 2 çeşit vardı bir çerezya mebrum hurma 6,25 birde diğer küçük plastik kutu 200gr mebrum hurma oda 5,95 çıkıyor. bulamadık bir türlü
  • Dün denk geldim kasada okuttum fiyat 6,25 TL. İndirim sanırım bölgesel çünkü ikamet ettiğim yere yakın A101'lerin hepsinde durum aynıydı.

• Eger hurmakalitesi iyiyse 6,25tl de iyi

Amerikada ve avrupada hurma cok Tuketiliyor.faydası say say bitmez Malesef ulkemizde fazla tuketmiyoruz.
    Hurmanın cok cesidi var ve kalite kalite.Araplar extra kalite diye 1.sınıfı tabirinin uzerinde bi kalite tanımlamıslar.
    Turkiye muhtemelen dayanıklılıgı ve belkide alıskanlıgı sebebiyle Mabroom hurmasını tercih ediyor.
    Ben sukkary i tercih ederim mesela.ama kalitelisini..Bide yaş hurma işi varkı onu turkiyede ayarlamak zor..
    Mabroom medine hurması değildir medineden 400km uzaklıkta yetişir..Safawy gercek medine hurmasıdır..

3 ay once umredeyken fiyatlarasağıdaki gibiydi yalnız bu aralar yeni mahsul geleceğinden fiyatlar biraz daha dusmustur.
    Arabistanda 1 sınıf mabroon 1kg 25riyal extra kalitesi 28riyal den satılır.
    sukkary 1kg 14riyal orta kalite
    Safawi 1kg 18riyal iyi kalitesi.
    http://www.tomoori.com/index.php/en/dates-by-type

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi El_domingo -- 28 Temmuz 2017; 14:24:36 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ismail671

hocam çoğu mağazada geçerli ,dün benim yaşadığım sıkıntı mebrum hurma kasada 6,25 TL fakat safa hurma 2,75 TL idi.

Hatta arasına karışmış ürünler üzerinde mebrum yazanlar bi tık kaliteli ve fiyatı 6.25 TL .ben SAFA hurma 200 gr 2,75 TL idi.

birde plastik kutuda olanlar var oda indirimdeydi 2,95 TL idi ama 150 gr. tam hatırlamıyorum.benim damak tadıma uygun değil hanıma aldık diyet için iyiymiş hafif oluyormuş

ama badem aldım baya kg. 45 TL ye geliyor ve çok taze kesinlikle tavsiye ederim.
    tuzlu fıstık 2'li alımda ikicisi %50 2,21 TL.

Tuzlu fıstığı pek beğenmedim ben...

• D@rbeli M@tk@p kullanıcısına yanıt
    evet hocam dediğiniz gibi bende fazla beğenmedim tuzlu fıstık orta kalite ama kuruyemişcilerde iyi fıstık 15 TL bu yaklaşık 11 TL ye geliyor.

ben fazla tükettiğim için aldım
  • mrtslk M kullanıcısına yanıt
    hocam sizin orda da indirime girer bence indirim soslardaki gibi olacak. bizim burda dün indirime girmiş fiyatta tutturabildiği fiyata bölgesel farklılıklar görülebiliyor.
  • İstanbul'da 1,95 TL'den bulabilen var mı?

• marketlerden aldığınız kuru yemişlere bakın, abd üretimi çoğu.
    özellikle ceviz, badem vs. abd üretimi. ben almıyorum gdo olma ihtimali yüksek
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.