Şimdi Ara

A101, Altınkılıç Inek Peyniri 21.95 TL, Migros'tan atak geldi (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
59
Cevap
0
Favori
8.452
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • arkadaşlar biraz konu dışı olacak ama, böyle migros bim, de vs sevdiğiniz peynirler vs varsa söyler misiniz? geçen arkadaş burda ekici peyiz peynir önerdi çok beğendik kilosu da 29 tl baya iyi :)

• quote:

Orijinalden alıntı: serin_su842

Bu mesaj silindi.

Fiyatına bakmadan aceleyle almıştım. Daha sonra faturada 90 tl kg fiyatını görünce bu ne böyle beyaz peynir bu kadar pahallı olur mu diye tepki verip iade edecektim ki pandemi dolayısıyla a101 çalışma saatlerinin uymamasından iade edemedim.

Ürün piyasa beyaz peynirlerine göre çok iyi.

Kgsi 90 tl ye iyi kalite ezine alırım fakat 45 tl için alınır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 101 den degil de Migrostan aldim peyniri. Gayet guzel çıktı peynir. Üstünde tam yagli olgulastirilmis peynir yaziyordu.

• yaşadığım şehirde meşhur bir peynirci var. en kral ezine peynirinin 45 tl kilosu. bu peynirin edeceği 35 tl zaten. 90 tl hayali bir rakam

• Tadını tarif ediyorum;
    Ezine + az tuzlu + yağlı beyaz peynir karışımı.
    Lokum kıvamında değil. Biraz sert.
    Tuzlu sevmiyorsanız bulaşmayın!

• Bu paket peynirlerin hepsi hikaye. Doğal açık peynirler en iyisidir. Açık eski Kars kaşarı ya da beyaz peynir olarak Kemaliye peyniri. Çocukluğumda, yaz mevsiminde bu Kemaliye peynirini tuzsuz taze olarak alır, tuzlar ve salamura yapardı bizimkiler. Hey gidi günler. Şimdiki peynirler de yarı doğal olunca adını gurme edivermiş.

• Peynirin tadı güzel ama ezine kalitesinde değil. Güzel bi beyaz peynir der geçeriz.

Bunu mu alırsın Bim'in aknaz karton kutuda olanı mı derseniz Bim'e giderdim.

• Ezine peyniri asıl olarak keçi+koyun+inek karışımından yapılır. Bu peynir ise inek sadece ondan dolayı fark var.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Ben beğendim,kıvamı ve lezzeti çok güzeldi,daha önce de bir kaç defa almıştım,fakat son aldığımda tadı iyi değildi,muhtemelen parti parti değişiyor tadı.Son aldığımı çok beğendim.Migrostaki taciroğluda çok güzel ama,o bundan daha fazla tuzlu..Hatta taciroğlunun fabrikasına yazacağım,bu kadar tuz koymayın diye..Tansiyon hastaları net yiyemezler o derece yani (Taciroğlunu)

• quote:

Orijinalden alıntı: serden

Ben beğendim,kıvamı ve lezzeti çok güzeldi,daha önce de bir kaç defa almıştım,fakat son aldığımda tadı iyi değildi,muhtemelen parti parti değişiyor tadı.Son aldığımı çok beğendim.Migrostaki taciroğluda çok güzel ama,o bundan daha fazla tuzlu..Hatta taciroğlunun fabrikasına yazacağım,bu kadar tuz koymayın diye..Tansiyon hastaları net yiyemezler o derece yani (Taciroğlunu)

Yok yazmayın, bu ürünler belirli bir tuz oranı sayesinde o aradığınız kıvamı ve lezzeti tutturabiliyorlar. Tuzun sadece "tat vericilik" özelliği yok ki...

Bu arada Taciroğlu ürünlerini tabiri caizse tek geçerim...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tahsildaroğlu ve Altınkılıç birkaç kere denedim ancak beğenmedim.Tad ve koku olarak biraz ağır geldi bana.Sert peynirde Ünal ve sertlikte Ünal'ın bir tık altı Kebir tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stoploss30 -- 15 Mayıs 2021; 0:38:39 >
  • Peynir Edirnedir, yardımcı, nurlu vs kalite peynirlerdir. Düne kadar Ezine peyniri mi vardı, bol bol reklam ile marka oluşturdular

• quote:

Orijinalden alıntı: agtr

Peynir Edirnedir, yardımcı, nurlu vs kalite peynirlerdir. Düne kadar Ezine peyniri mi vardı, bol bol reklam ile marka oluşturdular

onlar 3. sınıf peynir hepsini denedim Edirne kelimeli peynirler, yardımcı, nurlu, alkan, balkan ...

Bunlar 2. sınıf

Dupnisa (Paçal) güzel peynir

Süzülmüş Kardeşler (Paçal) eskiden daha güzeldi biraz bozdular

Dikkat : bu 2 firma gramajda eksik gönderiyorlar

3 kg luk alımda 2475 gram, 2740 ve 2860 grama denk geldim (güzel peynirler ama sipariş edecekseniz göndermeden önce gramajı eksik olmasın diye uyarınız 50 gram eksik olabilir ama 100 - 600 gram eksik göndermek terbiyesizliktir)

1 sınıf peynirler

Algündüz (Koyun)

Gürkaşlar (Koyun & keçi peniri ve paçal) fiyatı pahalı

NOT

Edirne tarafının kaşar peyniri 5 para etmez (makine yağı gibi kokar)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bjkyener -- 14 Mayıs 2021; 23:37:48 >

• voodoo child kullanıcısına yanıt

Sudan geçirmeniz lazimdi geçirdiniz mi

• Tadı güzel ama 50 gr su var içinde, A101 için üretilmiş diye düşünüyorum. Bu vakumlu poşetlerde ilk defa bu kadar su görüyorum.
  • seeder kullanıcısına yanıt

Ben de oyle dusunmustum basta ama migroa ve diger yerel marketlerde de aynisini gordum. Yerel markette 44.90 a satiliyordu.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.