Şimdi Ara

9800Gx2 sorusu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
571
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

arkadaşlar bende Asus Rampage extreme anakartı mevcut. bildiğiniz üzere X48 chipli bi anakart. benim sorum şu. eğer bi 9800gx2 alıp takarsam bi problem olurmu. yani tek GPu olarakmı görür yoksa çift gpu olarak görebilirmiyim. şu an elimde 3870x2 var ve elden çıkarmak istiyorum açıkçası. makinayı çok isteyerek ve beğenerek topladım fakat ekran kartı diğer bileşenlere göre beni tatmin etmedi açıkçası. o yüzdende bi araştırma içerisindeyim. yardımcı olursanız sevinirim.

• GTX 260 - 280 veya HD4870.

Bütcenize göre bu kartlardan birini tercih etmelisiniz bence, 9800GX2 ölü yatırım olur.
  • quote:

Orjinalden alıntı: DsgnrYgt

GTX 260 - 280 veya HD4870.

Bütcenize göre bu kartlardan birini tercih etmelisiniz bence, 9800GX2 ölü yatırım olur.

yapma yha

neden öle yatırım oluyomuş ..

GTX260 ve HD4870 den daha iyi , GTX280 lede aynı sayılır

bu kadar iyi bi karta ölü yatarım diyiyosun demek

mesutevren kardeş , DsgnrYgt çok biliyo onun dediğini yap sen

• evet aslında ben de bu kartı merak ediyordum fiyatı daha uygun olmasına rağmen 280gtx le kapışır gibi
  • arkadaşlar kartı anladım GTX kadar değil belki ama en azından fiyatı ona göre daha makul. benim sormak istediğim 9800gx2 yi ben X48 chipli bi anakartta çift GPU olarak kullanabilirmiyim. sonuçta bunlar SLİ olarak görünecektir. ve benim anakartım SLİ desteklememekte. Crossfire desteklemekte. o yüzden sordum. bi fikir edinebilmek için. sonuçta gtx 280 e o parayı verene kadar 4870X2 alırım onun yerine.
  • Hayır hocam, 9800GX2 de sorun çıkacağını sanmıyorum. Çünki o kartın içindeki GPU'lar kendi SLI köprüsüyle haberleşiyor.

Yani sizin chipsetinizle ilgilenmiyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: DsgnrYgt

Hayır hocam, 9800GX2 de sorun çıkacağını sanmıyorum. Çünki o kartın içindeki GPU'lar kendi SLI köprüsüyle haberleşiyor.

Yani sizin chipsetinizle ilgilenmiyor.

Ben de katılıyorum sonuçta tek slota takılıyor ve kendi sli köprüsü ile haberleşiyor herhangi bir sorun çıkmayacaktır bu anlamda.

fiyatı gtx 2** ya da 4870'e göre makulsa sizin tercihiniz tabi ki ama yazılan kartları da düşünebilirsiniz .

• beyler bir 9800gx2 kullanıcısı olarak size önerim gtx280 ve 9800gx2 gereksiz gtx260 gayet yeterli ...
  • arkadaşlar bende 9800gx2 kullandım çokta detaylı incelemeler yaptım
    size orginal bir resim ama şunu bilinki herkesin dediği gibi 2 adet 8800gts gpu war güncel sayılacak bir kart ama bir çok oyunda istediğinizi veremiyecek kadar hantal bir kart verdiğiniz parayala aldığınız sonuç bir değil aldığı puana bir bakın şaşırtıcı ama ben bu karttan sonra 4850 ye geçtim ve çok daha akıcı ve süperdi 17 fsb almasına rağmen crysisi daha rahat oynatıyordu 34-47 fsb yerine göre de 9800gx2 alıyordu ve berbat oynatıyordu tek oyunda nitelendirmeyin yüksek çözünürlükte aa. yada af azıcık bile açtırmaz ve gördüğüm en sexy olan bu kart masa üstü 70 derecedir ve çok sessizdir kartın fanını % 100 yapsanız bile aşırı rahatsız etmez ewet bu karta şu anda para vermek ölü yatırım olur bir adet gtx 280 yada 1gb 4870 öneriyoruz paran war ise tabi 4870x2 niye almayasınki bu güncel kartlar çok daha akıcı ve başarılı akıcılık önemli 9800gx2 çok güçlü kart ama akıcı değil bir 2900xt felaket güçlü kart yüksek çözünürlükte oyun açar ama hep böyle çok az dikkatli bakınca anlaşılır takıla takıla gider yeni gpularda bunu en aza indirgediler ati bu konuda bayağı bir önde
     9800Gx2 sorusu

http://www.hizliresim.com/2008/11/15/1232.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozzzy222 -- 15 Kasım 2008; 8:25:00 >

• bende 3870x2 var ve memnun değilim açıkcası. beklentilerimin çok altında. o yüzden değiştiriyim diorm. ve gerçekten severek isteyerek nvdiadan atiye döndüm fakat çok fazla sorun çıkardı bana. sürekli atikmdag hataları aldım. değişik sürücüler denedim o hatadan kurtuldum ama kart gerçekten bir felaket. o yüzden bir araştırma yapıorm. hani zaten şu anda değiştirmeyeceğim yine beni bir kaç ay idare edecek bi kart. o yüzden erkenden sorup soruşturmaya başladım. gönül isterki 4870x2 almak ama fiyatı malum. ve açıkçası yine aynı hataları almaktan korkuyorum. o kadar para veripte verim alamamaktan. o yüzden biraz daha temkinliyim. benim derdim ati veya nvidia değil. hangisi olursa olsun. ama verdiğim paraya göre takılmadan akıcı bi şekilde istediğim oyunu programı çalıştırabileyim.

en azından kafamda olan soruya cvp buldum teşekkür ediyorum yardımı olan herkese
  • En iyi en sorunsuz olan vga her zaman tek gpu olanıdır

Şuan fiat performans olarak en iyi vga HD-4850

Tecrübe ile sabittir
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.