Şimdi Ara

85.000 liraya sıfır Leon FR (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
2.126
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: wasiyet

Hocam gezeceğim diyorsan araba ile A3 al derim. Ha fazla gezmeyeceğim diyorsan al leon. Ama A3 bir defa direksiyon koltuğuna oturup sür

A3 e oturdum hocam gerçekten farklı ama araç bana 95.000 liraya gelecek neredeyse bütçemi aşırı zorluyor şu an maksimum 85'e kadar çıkar, bir de sıfır ve ağzına kadar dolu olması cezbediyor Leon'un işte.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: alperdgal

Yillik kac km yapiyorsuniz?

10000 alti ise leon mantikli

25000 civarı hocam.

• quote:

Orijinalden alıntı: _MaxPayne_

quote:

Orijinalden alıntı: alperdgal

Yillik kac km yapiyorsuniz?

10000 alti ise leon mantikli

25000 civarı hocam.

Alınmayın ama trolllük yapmıyorsanız bi hesaplayın.

25000x0.5= 12.500 lira yapar

25000x0.275= 6.875 lira yapar

Biri audi biri seat.. Yılda 5.650 lira sırf yakıt farkı var o paraya benzinli araba almam.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 25000 km ve benzin bir arada dusunulemez

• benim bildigim tek bi olay var, dsg alicaksan sifir alicaksin. not: dsg kullaniyorum

neymis bu a3 yav herkes demis yok aklin onda kalacak omur boyu, yok viraja girdiginde aklina a3 gelecek, yok isiklarda kalktiginda a3le kalksaydim ne olurdu off off falan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: un momento

benim bildigim tek bi olay var, dsg alicaksan sifir alicaksin. not: dsg kullaniyorum

neymis bu a3 yav herkes demis yok aklin onda kalacak omur boyu, yok viraja girdiginde aklina a3 gelecek, yok isiklarda kalktiginda a3le kalksaydim ne olurdu off off falan.

Kalkista cok farki yok da

Virajlarda gercekten iyi yapisiyor a3.(normalde jetta kullaniyorum)

• Audi A3 öyle ahım şahım bir araç değil,her iki arabaya da sokaklarda bolca olduğundan fazlasıyla aşinayız zaten.ama gerek motor seçeneği olsun,gerekse tip olsun,gerekse performans ve donanım olsun Seat Leon daha iyidir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Manuel fr kullandım bir süre o araca benzin yetismez ustelik istanbul gibi yerde sürekli trafik var ve yılda 25.000 km az degil.Yerinizde olsam dizel otomatik temiz ikinci el bakardım 85'e çok güzel araçlar var

• quote:

Orijinalden alıntı: LastNova

Fr plus pakette fr donanıma ek olarak ne var?

Alcantara-deri döşeme, 6.5" ekran, ön-arka park sensörü + optik park sistemi hocam.
  • A3'ün artısı marka algısı, iç mekanın daha kaliteli olması ve dizel motoru.

Leonun artısı boş A3'e göre bence daha şık bir araç, çok daha iyi bir motor, alacağınız A3'e göre donanım artısı ki baya var (led farlar, sunroof, alcantra koltuk, daha büyük jantlar vs vs)

Çok km yapılmayacaksa ve her ne kadar normal kullanımda çok yakmasada gaza bastığınızda yakıt sizin için problem olmazsa bence tercihiniz leondan yana olsun.

Edit: A3 bütçemi çok zorlar diyorsunuz şuan için bence tercihiniz Leon olsun. Eğer çok gezerim diyorsanızda Golf bakın bence A3 tabi ki daha kaliteli bir araç fakat A3 alacağım diye kendinizi zora sokmayın bence

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi S.Soylu -- 10 Mart 2017; 1:35:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: S.Soylu

A3'ün artısı marka algısı, iç mekanın daha kaliteli olması ve dizel motoru.

Leonun artısı boş A3'e göre bence daha şık bir araç, çok daha iyi bir motor, alacağınız A3'e göre donanım artısı ki baya var (led farlar, sunroof, alcantra koltuk, daha büyük jantlar vs vs)

Çok km yapılmayacaksa ve her ne kadar normal kullanımda çok yakmasada gaza bastığınızda yakıt sizin için problem olmazsa bence tercihiniz leondan yana olsun.

Edit: A3 bütçemi çok zorlar diyorsunuz şuan için bence tercihiniz Leon olsun. Eğer çok gezerim diyorsanızda Golf bakın bence A3 tabi ki daha kaliteli bir araç fakat A3 alacağım diye kendinizi zora sokmayın bence

Bende şu an 2015 manuel 1.2 TSI Leon var hocam. Leon'u çok seviyorum hele bir de FR olursa çok daha güzel olur aslında.
    Tek çekincem yakıt çok fark eder mi acaba benim araca göre?

• Hocam İstanbul + benzin. Üstüne dicek bişey yok. A3 paket ne bu arada ?

• _MaxPayne_ kullanıcısına yanıt
    Hocam kullanıma bağlı biraz. 1. 2 leonlar çok az yakıyor gerçekten leon forumunda bi depoyla şehir içinde 750 km yapan vardı. Gel gelelim bizde 1.4 140 hp var birde yazılım var bi depoyla 500-550 km yapıcaz gibi görünüyor. Ama kısa mesafe kullanım olduğundan dolayı ortalama hız düşük buda tüketimi arttırıyor. Normal şartlarda 7-8 litre arasında yakar normal kullanımda. Kışın +1 daha ekleyin :) çok kasmazsanız kolay kolay 7 lt'nin aşağısına düşmez kaldı ki o kadar kastıktan sonra 1.2 leondan geçmenin çok bi manası kalmıyor zaten. Arada gazlama, genelde sakin kullanım ile çok trafiğe girmiyorsanız 8 litre diyebilirim

• Leon al,
    Olurda satmak istedin, 2 aya piyasada sıfır 2016 kalmayacaktır,
    o zaman 90.000 den satarsın :)

Leon FR abartıldığı kadar çok yakıtı yok, 10lt geçmezsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: silverusta

quote:

Orijinalden alıntı: crank06

Şahsen o paralara şu arabayı alıp Leon FR leri tokatlardım

85.000 liraya sıfır Leon FR

öneri zaten saçmalık + o paraya başını alırsın

• quote:

Orijinalden alıntı: Bellerefon

Sizin icin kalite, ekonomik araç ve geniş iç hacim önemli ise a3. sportif bir sürüş, görünüm ve karakter önemlidir derseniz ise kesinlikle Leon fr.
    Tercihi siz yapın. Bu arada a3 ikinci el eğer şirket arabası ise kesinlikle uzak durun derim.

+1

• Her iki araçtanda var biraz zorlayıp a3 almanızı tavsiye ederim suruş keyfi bambaşka bişey

• 2 arabada çok güzel, karakterleri benzer araçlar fakat performansları çok farklı. Öncelikle kalite hissi alırım, premium için ince bir çizgide olmak isterim derseniz tabiki Audi. Motor ve alt yapı konusunda daha agresif, daha hırçın ve spor araç düşünceniz olursa ise Leon. Zaten bunu bilmeyen yoktur.
    Fakat maalesef ki piyasanın çok kötü oluşu, fiyatların müthiş artışta oluşu 2 aracında bu fiyatları haketmediği gerçeğini değiştirmiyor. Açıklası 2 sene önce Golf 1.2TSI DSG ağzına kadar dolu, (ekstra tüm donanımları almıştım) aracı 77.000TL'ye almıştım. Golf, Leon benzeri bir araç fakat daha tok bir duruşu var. Burda ayırmam gereken tek şey Leon ruh açısından Golf x2 civarındadır muhtemelen. Bu yüzden Leon almadığıma hep pişman olmuştum Golf kullanırken.
    Yinede 85.000 çok büyük bir rakam. Bundan 6 ay önce 1.18i aracı 92 bine almış biri olarak, tercihim yine benim aracım olurdu. Leon'a bu kadar para dökmezdim.
    2. el 1.16/1.18 bakabilirsiniz, yakın fiyatlara 2014 modeller var.

• Sıfır aracın tadı her zaman başka olur. Ancak tavsiyem mantıklı düşünmen. Eğer yılda 15.000km'den fazla yapacaksan kesinlikle TSI motordan uzak durmalısın. Şuan 1.4 TSI Passat kullanıyorum ve 8.5-9 litreden aşağı düşmüyor. Yıllık 15.000 kmyi geçmeyiz diye almıştık ama araç 2 senede 50.000 yaptı. Keşke dizel araç alsaydık dedik anlayacağın. 2 aracında sürüş keyfi gayet iyidir ondan şüphem yok hiç. 15.000i geçmem diyorsan hiç düşünmeden sıfır aracı al. En azından ben eskittim dersin :)
  • 85 e fr, hem de baya + opsiyonları da var. kaçırılmayacak bir fırsat. sene sonunda 90 binden satışa koyabilirsin memnun kalmazsan yakıttan.

audi güzel hoş ama boş başlangıç donanımları çok basit geliyor. deri direksiyonsuz, sunroofsuz, klasik radyolu bir audiye de binmek istemem.

75-85 aralığında dolu dolu az km de 2. el dizel bir Leon'a bakabilirsiniz. daha optimum bir çözüm olur. hem çok yakacak derdiniz olmaz, hem de yine güzel bir Leon'a binersiniz.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.