Şimdi Ara

700.000₺ nereye yatirilabilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.558
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selamün aleyküm, 700.000₺ var, ev satıldı yerine ev alamıyorum şuan dolar mı? Altın mi? Yoksa kur korumali hesaba mi yatırmak mantıklı olur. 6 ay 12 ay bekletebilirim

• Altının ne olacağını belli olmuyor. Yükseliyor gibi görünüyor ama ...
    Katılım bankaları düşünülebilir
  • dfk24 kullanıcısına yanıt

Katılım bankasında neyde tutmak iyi olabilir

• muratbekar kullanıcısına yanıt
    Mesela örnek olarak küveyttürk var hocam yıllık %17 pay veriyor.

700.000₺ nereye yatirilabilir
  • Senelik %17 getiri çok komik. Senelik %80 'resmi' enflasyon olan bir ortamda %100 getiri hedeflemen lazım.

• Böcekli sümük kullanıcısına yanıt

Kesinlikle öyle çünkü %17 sadece paranın erimesini sağlar birşey aldırmaz

• 700k ya ev alamıyorsanız serin dış mahallerinden arsa alın. özellikle organize sanayi bölgesine yakın yerlerden.

yıl içinde ev kirası gibi gelirim olsun istiyorsanızda oranize sanayi bölgesindeki şirketlere ortak olun.

yani borsada temettü veren şirketlere ortak olup ev kirası gibi para kazanırsınız tabi her ay düzenli olarak alamazsınız yılda 1-2 sefer temettü dağıtıyor şirketler

• Bu şartlarda yapacağım tek yatırım 3 temettü 2 büyüme hissesi almak olurdu

• BurakBey35 B kullanıcısına yanıt

aynen benim portföyünde yarısı büyüme yarısı temettü hisselerinden oluşuyor.

• Hocam yatırım tavsiyesi olmamakla birlikte en mantıklı borsa bana göre. Sasa hektas Ereğli gibi hisselere uzun vadeli yapabilirsiniz. Örneğin bende sasa var. 4 yıldır tutuyorum. %2000'den fazla kârım oldu.
  • Kur korumalı yatirirdim o kadar param olsaydı çok güzel kazandırır
  • Parayı 4 e bölün derim. Birini kkm ye, diğerini borsaya, öbürü dolara, diğeri de TL olarak dursun. Turkiye fırsatlar ülkesi. Ha ben olsam hepsini borsaya yatırırım. Tavsiye olarak algılanmasın ama çok ucuz hisseler var su an.
  • Aman borsa iyidir güzeldir ama bilmeden dalarsın yüksekten bir hisseye, hisseleri verirler eline 1 sene zararda bekler paranı hiç edersin çok dikkatli ol paranı yönetirken.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.