Şimdi Ara

7 plus’dan 12 pro max’a geçilir mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
1.150
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İyi günler herkese, 4 yıldır falan 7 plus kullandım. Yeni iphone almak istiyorum. Tahminen 3/4 yıl daha telefon değiştirmiycem. Maddi olarak sıkıntım yok ama çok fahişse fiyatı veya değmeyecekse geçmeye, geçmek istemiyorum. İlla paramı harcamam gerekmiyor sonuçta :D 17.999(256gb modeli) değer mi sizce?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 7 Plus'ın minimum 2 sene daha güncellemesi var.

12 Pro Max; iPhone 6 Plus gibi bir geçiş telefonu. Asıl majör yenilikler 6S Plus ile beraber gelmişti.

120Hz, parmak izi okuyucu gibi yeniliklerin iPhone 13 Pro Max ile gelmesi bekleniyor.

Eğer sık sık cihaz yenileyen biri olsaydınız tereddütsüz geçin derdim, ama madem uzun yıllar kullanacaksınız majör yeniliklerin geleceği iPhone 13 Pro Max'i bekleyin derim.

• Gecilir tabi ki. Ama bence cok hevesli degilseniz 13’e gecmek daha mantikli olur gibi. Ciddi degisiklikler olacagi soyleniyor cunku. O kadar beklemek istemezseniz de 12 pro max’e gecmek gayet mantikli
  • İmkan varsa (ki varmış) ve 7 Plus size yetmiyorsa tabii ki geçilir.

Fakat 7 Plus'ın hâlâ iyi bir telefon olması nedeniyle 10 ay daha beklenip 13 de alınabilir.

Bu yıl iPhone'lardaki en büyük yenilik 5G'ydi, e o da Türkiye'de yok zaten.

• 7 Plus'ın minimum 2 sene daha güncellemesi var.

12 Pro Max; iPhone 6 Plus gibi bir geçiş telefonu. Asıl majör yenilikler 6S Plus ile beraber gelmişti.

120Hz, parmak izi okuyucu gibi yeniliklerin iPhone 13 Pro Max ile gelmesi bekleniyor.

Eğer sık sık cihaz yenileyen biri olsaydınız tereddütsüz geçin derdim, ama madem uzun yıllar kullanacaksınız majör yeniliklerin geleceği iPhone 13 Pro Max'i bekleyin derim.

• Tahmini 10 ay sonra çıkar mı? Çıkıyosa beklenebilir ya, bataryayı değiştiririm. Kötü bir yanı yok şuan temiz kullandım. Daha satışa da tam çıkmadı sanırım. Yorumlar için teşekkürler arkadaşlar!

• isimsiz755 kullanıcısına yanıt

Eğer normal döngüye girerse Eylül ayında, Korona nedeniyle olağanüstü şartlar devam ederse Ekim ayında tanıtılır. Tanıtıldıktan yaklaşık 1.5 ay sonra Türkiye'ye geliyor.

• Geç derim hocam,13 çıkınca 12 yi satıp 13 alırsın.

• quote:

Orijinalden alıntı: onboardx

Geç derim hocam,13 çıkınca 12 yi satıp 13 alırsın.

Hocam o işe girmem tahminen, aldığımı değiştirince çok maddi kayıp oluyor. Kur artıcak olabilir onu hesaplamam lazım :)

• Maddi durumuz varken hala 7 plus kullandığınıza göre telefonun hakkını verdiğinizi düşünüyorum. 12 pro max alın derim iphone 13 ün türkiyeye geliş tarihi en erken kasım sonu 2021. Dolar kuruna güven olmaz bi bakarsınız 20.000 den başlar pro max olur 25.000 tl. 12 pro max sizi çok ama çok rahat 5-6 sene götürür diye düşünüyorum.

• geçmeniz acilse 64gb 11 pro max alın,seneye de 13 e geçersiniz,Ben de sizle aynı durumdaydım,11 pro max aldım seneye 13 e geçerim büyük ihtimal.Çünkü 11 ve 12 pro max arasında ki fark yok denecek kadar az

• Sevinckan_216 kullanıcısına yanıt
    Ben de aynısını yaptım. 12 pro max çok da cezbetmedi, bu kadar fiyat farkı fazla geldi. Değse alacaktım.
    13te 120hz ekran, 5x optik zoom, bataryada iyileştirme, daha küçük çentik gibi şeyler gelmesi muhtemel. Bu tip şeyler gelirse ben de geçeceğim.
  • isimsiz755 kullanıcısına yanıt
    para olduktan sonra tabiki geçilir
  • Bence tamamen sizin ne hissedeceğinize kalmış. Sonuçta 17.000 TL'den söz ediyoruz. Eğer o parayı ödedikten sonra "değdi mi" diye düşünüp videoları, forumu, konuları didik didik edecekseniz geçmenize gerek yok.

Ama ben alırım, aldıktan sonra da değdi mi değmedi mi kendi içimde tartışmaya girmem diyorsanız ve paranız varsa neden alınmasın. Bugün varız yarın yokuz, 1 sene beklemeye de gerek yok. Seneye 13 çok alınası gelirse 12 Pro Max'i satar üzerine koyarsınız.

• Yarına çıkacağımız belli değilken 10 ay telefon beklenir mi kardeşlik paranız varsa size dokunmayacaksa o para geçim anı yaşayın ... Ancak şahsi fikrim param varsa bile bi telefona 15-20 bin TL asla vermem ...

• Saolun arkadaşlar ilk geldiğimden daha fazla kafam karıştı

• veysel_lowe kullanıcısına yanıt

hocam öylede ne yapacagız telefon çok eskidi iphone dışındakilerde zevk vermiyor. sigara içmiyorum ama içenlerden duyduğum kadarıyla başka sigaraya geçince öksürük tıksırık vs şeyler yapıyor. buda bence böyle bişey iphonedan başka telefona geçince alıştığın kolaylığı zevki bulamıyorsun malesef.

• quote:

Orijinalden alıntı: Le7els

hocam öylede ne yapacagız telefon çok eskidi iphone dışındakilerde zevk vermiyor. sigara içmiyorum ama içenlerden duyduğum kadarıyla başka sigaraya geçince öksürük tıksırık vs şeyler yapıyor. buda bence böyle bişey iphonedan başka telefona geçince alıştığın kolaylığı zevki bulamıyorsun malesef.

dogru İphone öyle maalesef :) alın gitsin hocam mutlu hissedecekseniz paranız da varsa alın 👍

• peki ya iphone 13 serisiyle 120 hz ekran gelmezse ne olacak ?

• Hocam al gitsin 13 ay telefon mu beklenir.

• Hocam düşündüm normal 12 alıp bekleme kararı verdim. 13 pro max geçersem daha az zarar ederim. 13 beğenmezsem kalırım.
    Düzenleme: gene pro max a karar verdim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi isimsiz755 -- 28 Kasım 2020; 22:21:12 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.