Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

7 GECE VİZESİZ UÇAKLI BALKAN TURU 279 EURO (Tatil.com)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir Kullanıcı, 5 Masaüstü Kullanıcı
131
Cevap
37
Favori
28.952
Tıklama
Cevapla
Tüm Forumlar >> Sıcak Fırsatlar >> Biten Sıcak Fırsatlar >> 7 GECE VİZESİZ UÇAKLI BALKAN TURU 279 EURO (Tatil.com)
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
Mesaj
 • Onbaşı
  22 Mesaj
  Merhaba Arkadaşlar

  Gezmeyi seven biri olarak sürekli tatil promosyonlarını takip eden biriyim. 199 euro'ya Orta avrupa turu paylaşmıştım. Daha öncede italya turu paylaşmıştım.

  Tatil.com Yeni bir promosyon çıkarmış diğer Vizesiz 7 gece uçaklı turlara göre fiyatı oldukça makul.

  Aşağıdaki turun muadillerinin fiyatları

  Ets Tur aynı tur 499 Euro https://www.etstur.com/Yurtdisi-Tatil-Turlari/Balkanlar-%7C-Belgrad-Uskup


  Jolly tur Aynı Baştan başa balkan turu 419 EURO https://www.jollytur.com/yurtdisi-turlar/2486/bastanbasa-balkanlar-pegasus-hy?selectedtourdateid=1343017

  Prontotour'da aynı tur 529 Euro https://www.prontotour.com/Tour/TourDetail.aspx?PPID=79409&TourText=2|63|864&StartDate=05/05/2018&EndDate=12/05/2018

  ----------------------------------------------


  Tatil.com'da 279 Euro http://www.tatil.com/tur/yurtdisi/balkan-turlari/promosyon-bastanbasa-balkanlar-turu

  1. Gün İstanbul – Ohrid - Üsküp
  Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş terminali Tatil.com kontuarı önünde buluşma. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Onur Havayolları 8Q671 tarifeli seferi ile Ohrid’e hareket. Varışa istinaden pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından özel aracımızla Üsküp’e hareket.Dileyen misafirlerimiz yol üstünde bulunan Matka Kanyonu turuna katılabilirler. Üsküp’e varışımıza istinaden panoramik şehir turumuz başlıyor. Ünlü şairimiz Yahya Kemal Beyatlı’nın doğum yeri olan Üsküp’te göreceğimiz yerler arasında Yahya Paşa Camii, İsa Bey Camii, Mustafa Paşa Camii, Murat Paşa Camii, Kapan Hanı, Sulu Han ve Taş Köprüyü görüp, Vardar Nehrinin kıyısından ve nehrin karşı tarafında bulunan Türk ve Yahudi mahallelerini seyrederek yürüyüşümüze devam ediyoruz. Bu yürüyüşümüzde Makedonya Meydanı’nı, Osmanlı Köprüsü’nü ve Davut Paşa Hamamını dışarıdan görüp, Türk çarşına girecek ve Tarihi Türk çarşında 1550 yılında yapılmış olan, günümüzde ise Güzel Sanatlar Akademisi olarak kullanılan Kurşunlu Hanı göreceğiz. Osmanlı döneminde 17 Han binası inşa edilmiş olan Üsküp’te, günümüzde 3 han binası kalmıştır. Günümüzde Kurşunlu handan sonra ayakta kalan ve yine 15. yüz yılda inşa edilmiş Sulu Han ve Kapan Han ziyaretlerin ardından Üsküp’ün sembol eserlerinden biri olan ve 16. yüzyılda inşa edilmiş Saat Kulesini, 14. yüzyılda yapılmış erken dönem camilerimizden Sultan Murat Camisini ve yine aynı yüzyıldan kalma İsa Bey Camini ziyaret edip, Türk çarşında serbest zaman veriyoruz. Turumuzun bitimi ile birlikte otelimize transfer ve odalara yerleşme. Akşam dileyen misafirlerimiz extra olarak düzenlenecek ve birbirinden güzel fotoğraflar çekebileceğiniz Işıklar Altında Üsküp turumuza katılabilirler. Geceleme otelimizde.
  Ekstra Tur: Matka Kanyonu Turu: 10 Euro
  Bu turumuzda Matka’nın nefes kesen manzaralarında resim çekebilme, dinlenme ve dilerseniz yüzme şansı elde edebilirsiniz.
  Ekstra Tur: Işıklar Altında Üsküp Turu: 10 Euro
  Bu turumuzda Akşam saatlerinde Üsküp’te birbirinden güzel fotoğraflar çekinilerek güzel anlara şahitlik edeceğiz.

  2. Gün Üsküp - Belgrad
  Sabah kahvaltımızın ardından odaların boşaltılması ve özel otobüsümüz ile Belgrad’a hareket. Panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Kale Meydanı, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Stefan Lazerevic Anıtı, Nebojsa Kulesi, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası otelimize transfer, oda dağılımı, yerleşme, konaklama ve serbest zaman. Geceleme otelimizde. Akşam dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek müzikli Sırp Gecesi turuna katılabilirler. Turumuzun bitimi ile birlikte otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
  Ekstra Tur: Sırp Gecesi: 40 Euro
  Bu turumuzda, Sırp mutfağının lezzetlerini, Sırp müzikleri eşliğinde tadabilir, unutulmaz bir Sırp gecesi yaşayabilirsiniz.


  3. Gün Belgrad - Srebrenitsa – Saraybosna
  Sabah kahvaltımızın ardından odaların boşaltılması ve özel otobüsümüz ile Saraybosna’ya hareket. Eşsiz manzaralar eşliğinde devam edecek yolculuğumuz sırasında dileyen misafirlerimiz yol üzerinde düzenlenecek olan Srebrenitsa turumuza katılabilirler. (Turumuza katılmayan misafirlerimiz ayrı bir araçla daha geç bir saatte otelden çıkış yapacaklardır.) Turumuzun ardından sınırı geçiş ve Saraybosna’ya varış. Varışımıza istinaden şehir turumuza başlıyoruz. Avrupa’nın en müstesna çarşısı Başçarşı’da gezimizi yapıyoruz. İlk olarak Osmanlı döneminden beri faaliyete devam eden Kurşunlu Medresesini geziyoruz. Ardından Kanuni Sultan Süleyman’ın akrabası Hüsrev Bey Camiini geziyoruz. Turumuzun devamında Saat Kulesi, Katolik Katedrali, Ortodoks Kiliseleri ve Musevi Sinagogu’nu görüyoruz. Ardından I. Dünya Savaşı’nın çıktığı Latin Köprüsü’nü gezdikten sonra Fatih Sultan Mehmet’in şehre girdiği kapıdan geçip Osmanlı Çeşmesinden su içiyoruz. Son olarak Fatih Sultan Mehmet Han’a atfedilen Fatih Camii ziyaretimiz sonrası otelimize transfer ve odalara yerleşme. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlecek Boşnak gecesi turumuza katılabilir. Geceleme otelimizde.
  Ekstra Tur: Boşnak Gecesi: 45 Euro
  Saraybosna'nın otantik bir restoranında alacağımız akşam yemeğimizde enfes Boşnak yemeklerinin tadına, yerel müzisyenlerin çalacağı Balkan müzikleri eşliğinde bakacak ve unutulmaz bir Balkan Gecesi yaşayacağız
  Ekstra Tur: Srebrenitsa Turu: 20 Euro
  2. Dünya savaşından bu yana Avrupa’nın belgelenen ilk soykırımının ve en büyük katliamının yaşandığı,Boşnak esir kamplarını ve şehitliği ziyaret edeceğiz.

  4. Gün Saraybosna - Mostar – Poçitel - Trebinje (Dubrovnik)
  Sabah otelimizde alınacak kahvaltı sonrasında Mostar`a doğru hareket ediyoruz. Mostar’a varış ardından yürüyerek yapacağımız turumuzda önce Mostar Köprüsü'nü görüyoruz. Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen köprü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir. Köprü 1992 yılında cereyan eden savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkıldı, ancak Türkiye Cumhuriyeti'nin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. Ardından Koska Mehmet Paşa Camii'ni görüyoruz.Verilecek serbest zaman diliminde dileyen misafirlerimiz ile Blagaj Bölgesini 1446 yılında hakimiyetine alan Osmanlı Ordularının arasında bulunan akıncılar tarafından yapılan ve Bosna’nın ilk tekkesi olan Blagaj Derviş Tekkesi’ni geziyoruz. Bosna Hersek’te diğer durağımızda bütün tarihi dokusuyla korunan ve Türk Köyü olarak bilinen Poçitel’i ziyaret ederek 16.yy.’da Osmanlı tarafından yapılan binaları görüyoruz. Turun bitimi ile birlikte otantik şehir olan Trebinje’deki otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme otelimizde. Dileyen misafirlerimiz ekstra Dubrovnik akşam turuna katılabilirler.Bu tura katılabilmek için misafirlerin yeşil pasaport sahibi veya geçerli kullanılabilir Schengen vizesi ya da Hırvatistan vizesi olması gerekmektedir.)
  Ekstra Tur: Dubrovnik akşam turu 40 Euro
  Özel araçlarımız ile Hırvatistan’a hareket ediyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerinden sonra Dubrovnik’e doğru devam ediyoruz. Turumuz sırasında Dubrovnik Şehrini akşam panoramik olarak keşfetmeye başlıyoruz. UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesine alınmış eski şehir meydanını yürüyerek geziyoruz. Kuleler, muhteşem surlar, 14. yy.-dan kalma ve dünyanın en eski eczanesine de ev sahipliği yapan Francis Manastırı, Rector Sarayı, şehir kapıları, kuleler ve diğer önemli yapılar görülecektir.
  Ekstra Tur: Blagay: 10 Euro
  Avrupa’nın en güçlü su kaynağının Buna nehrinin doğduğu yere kurulmuş olan Blagay Alperenler Tekkesini ziyaret ediyoruz.

  5. Gün Trebinje - Kotor - Budva – Podgorica
  Sabah otelimizde alınacak kahvaltı sonrasında otelimizden ayrılıyoruz. Ardından dünyanın en genç devletlerinden Karadağ’a geçiyoruz. Burada ilk durağımız, önemli tarih ve doğa cenneti ve turistik cazibe merkezi durumunda bulunan Kotor. Burada Stari Grad’da (Eski Şehir-Kale) yürüyerek yapacağımız turda bu şirin beldeyi tanıyacaksınız. Ardından muhteşem sahilleri, çok renkli gece hayatı ile Balkanların en ünlü tatil merkezlerinden Budva. Burada yapacağımız yürüyüş turunda Stari Grad (eski şehir merkezi) ve kaleyi göreceğiz.Öğle yemeği için serbest zaman.Rehberimizin belirleyeceği saate hareket, yolumuzun üzerinde zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapur’lu bir multimilyardere satılması ile günümüzde restorasyon çalışmaları ile turizme kazandırılan muhteşem St Stefan’ı panaromik olarak tepeden görebileceğiniz bir mola sonrasında Podgorica’da konaklayacağımız otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme otelimizde.

  6. Gün Podgorica - Tiran - Ohrid
  Sabah otelimizde alınacak kahvaltı sonrasında otelimizden ayrılıyor ve Arnavutluk’un başkenti Tiran’a hareket ediyoruz. Panoramik Tiran şehir turumuzda, Ethem Bey Camii, Saat Kulesi, İskender Bey Heykeli ve Meydanı, Janna Nehri görülecek yerler arasındadır. Şehir turu bitimiyle kısa bir yolculuğun ardından, Kafasan Arnavutluk sınır kapısına varıyoruz. Gümrük işlemlerimizi yaptırdıktan sonra Makedonya Ohrid’e doğru hareket ediyoruz. Osmanlının Balkanlardaki önemli üslerinden biri olmuş tarihi Ohrid şehrini tanıtan bir tur gerçekleştireceğiz. Turumuz esnasında Kiril Alfabesini geliştirmiş olduklarına inanılan, 9. yüzyıl Bizans keşişleri Aziz Kirillos ve Metodios Anıtı, Aya Sofya Kilisesi, Roma döneminden kalma Antik Tiyatro, St. Klement Manastırı ve St Pantelejmon Kilisesi, Sinan Çelebi Türbesi, Çınar Meydanı, Türk Çarşısı, Halveti Tekkesi, Yeni çarşı, Ohrid Pazarı ve Ohrid gölü göreceğimiz yerlerden bazıları.Ardından otele hareket, oda dağılımı ve yerleşmenin ardından dileyen misafirlerimiz için extra Struga turu. Geceleme Ohrid’deki otelimizde.
  Ekstra Tur: Struga Turu : 10 Euro
  Ohrid gölünün batı kıyısı yönünde ilerleyerek göl kıyısındaki diğer bir şehir olan Struga'ya ulaşıyoruz. Müslüman Arnavutların nüfusun çoğunluğunu oluşturduğu bu şehirdeki turumuzda, Kara Drim Nehri üzerine kurulu Şairler Köprüsü, Şairler Parkı, bu parkta 1974 yılında ünlü şair Fazıl Hüsnü Dağlarca tarafından dikilen dilek ağacı, Çarşı ve Hasan Baba Tekkesi göreceğimiz yerler arasındadır.

  7. Gün Ohrid – St. Naum – Resne – Manastır - Ohrid
  Sabah kahvaltımızın ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek St.Naum-Resne-Manastır turuna, Akşam ise dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek müzikli Balkan Gecesi turuna katılabilirler. Turumuzun bitimi ile birlikte otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
  Ekstra Tur: St.Naum-Resne-Manastır Turu: 45 Euro
  Bu Turumuzda Özel otobüslerimizle St.Naum turu için otelimizden hareket ediyoruz. öncelikle muhteşem manzaralar eşliğinde yaklaşık 45 dakikalık yolculukla St.Naum’a varıyoruz. Burada bölgenin en önemli azizlerinden biri olan St.Naum Manastırı ve Sarı Saltuk Türbesini ziyaret ediyoruz. Buradaki enfes manzara adeta nefesinizi kesecek niteliktedir. Ardından Resne’ye hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan ve İttihat ve Terakkinin en ünlü 3 simasından biri Resne’li Niyazi’nin Sarayını ziyaret ediyoruz. Ardından Manastır’a hareket ediyor ve Manastır(Bitola) kent gezimiz sırasında; Türk Çarşısını, Bedesten’i, İshak Camiini, Yeni Camii’ yi, Haydar Kadı Camii ve gezinin en duygusal anlarını yaşayacağınız Atatürk’ün mezun olduğu Askeri İdadiye ve Atatürk Müzesini ziyaret ediyoruz. Turumuzun ardından Ohrid’e geri dönüyoruz.
  Ekstra Tur: Balkan Gecesi: 35 Euro
  Bu turumuzda yerel dans ve Showlarla süslenmiş, akşam yemekli Balkan gecesi turumuzda eğlenceli bir gece geçireceğiz.


  8. Gün Ohrid – İstanbul
  Sabah kahvaltımızın ardından odaların boşaltılması ve uçuş saatimize göre serbest zaman , ardından Ohrid havalimanına hareket. Bilet, bagaj ve biniş işlemlerinin ardından Onur Havayolları 8Q672 tarifeli seferi ile İstanbul Atatürk Havalimanına hareket. Varışa istinaden turumuzun sonu. Bir sonraki Tatil.com organizasyonunda görüşmek dileği ile siz değerli misafirlerimize veda ediyoruz.

  Fiyata Dahil Hizmetler

  Onur Hava Yolları’nın tarifeli seferi ile İstanbul – Ohrid gidiş / Ohrid - İstanbul dönüş uçak bileti
  Havalimanı vergileri
  Seçilecek otel kategorisinde 2 Gece Ohrid, 1 Gece Podgorica veya İşkodra , 1 Gece Trebinje , 1 Gece Saraybosna , 1 Gece Belgrad , 1 Gece Üsküp olmak üzere toplam 7 gece konaklama.
  Sabah kahvaltıları
  Programda Belirtilen tüm transferler
  Programda belirtilen şehir turları
  Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
  Zorunlu Sigorta (Mesleki Sorumluluk)

  Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  Özel Seyahat Sağlık sigortası
  Yurt dışı çıkış harç pulu
  Öğle ve Akşam yemekleri
  Ekstra turlar
  Kişisel Harcamalar


  dipnot : Daha önce bir tur şirketiyle tura katılmamış olan arkadaşlar yorum yapmasın. Benim tarzım daha önceden planlanmış düzen içerisinde ilerleyen turlardır.

  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ycakir -- 15 Şubat 2018; 14:5:26 >  _____________________________
 • Konu sahibi arkadaşa sabır diliyorum. Birazdan saçma sapan onlarca yorum gelecek; hayatında yurt dışına çıkmamış adamlar "turla gidilmez" diye atıp tutacaklar; hostellerde 20 kişi ile aynı odada kalıp sabah akşam marketlerden sandviç yiyerek ucuza gezen adamlar pahalı diye yorumlayacaklar, sanki tüm turlarda ekstralar ve vize ücreti dahilmiş gibi yorumlayanlar tur firmasını şark kurnazı olarak tanımlayacaklar...

  Genelde bu forumda yorum yapmamayı tercih ediyorum ama insanlar faydalansın diye bir kaç noktayı netleştirelim :

  * Yurt dışı turlarda vize ücreti, seyahat sigortası ve ekstra turlar hiç bir zaman ücrete dahil değildir. (Ben vize almıyorum mesela, vize alan adamla neden aynı parayı alsınlar benden !!!) Bazı firmalar "astronomik" fiyatlara "premium" turlar düzenliyor, onlarda bazı ücretler dahil oluyor diye biliyorum ama o turların fiyatlarını düşününce bu bedeller zaten önemsiz kalıyor.
  * Tur firmaları ile genelde ben de gezmiyorum fakat bazen öyle uygun fiyatlar veriyorlar ki; siz o fiyatlara uçak bileti bile alamıyorsunuz. Fiyat uygunsa turla yurt dışına gidilir ancak turla gezilmez, tüm gezileri kendiniz yaparsınız.
  * Tur firmaları ile gezilerde otobüs servisi ve problem anında size destek olabilecek bir rehber her zaman avantajdır. Benim gibi defalarca yurt dışına çıkmış ve İngilizce iletişimi sorunsuz biri bile olsanız, orada yaşayan bir rehber ve otobüsle servis her zaman rahatlıktır. (Münih'te hava alanından otele metro ile yanılmıyorsam 2 kişi 22-23€'ya gitmiştik, dönüşü de eklediğinizde sadece havaalanı ulaşımı için neredeyse 50€ vermiş olduk.) Ayrıca turla gittiğinizde bir problem anında (örneğin otel odanız başkasına verilmiş ve otelde yer yok) sizin yerinize uğraşacak bir rehber olması da büyük avantaj.
  * İstisnaları olabilir, ancak tur firmaları genelde Türk insanının otel temizliği ve kahvaltı konusundaki hassasiyetini bildikleri için buldukları oteller şehir dışında bile olsa, belli bir standardı tutturan oteller oluyor. Ayrıca otellerin yerine gitmeden bakın, bazen şehir merkezine ulaşımı zor olabiliyor. Ancak "ben kendim gezerim" diyen adam ulaşımı rahatlıkla çözer.
  * ANCAK, 8 günde bu kadar şehir gezdiren turları tavsiye etmiyorum maalesef, çok fazla yolculuk yapacak ve yorulacaksınız. 8 günde 2 veya en fazla 3 şehir gezilmeli.

  Başınıza iş almışsınız insanlara iyilik yaramaz hocam. Şimdiden gelecek yorumlar için sabırlar diliyorum...

  alternatiflere göre fiyat uygun olabilir ama maalesef ülkemizde euronun tl karşısında 5 kat değerli olması sebebiyle fiyata dahil olmayan birsürü ıvır zıvır 10 eurolar bile kişi başı 50 tl ye denk gelmekte. dolayısıyla fiyatlar tl olmadığı sürece TL kazanan biri için pek sıcak olacağını düşünmüyorum. öğle ve akşam en az 10 ar eurodan 20 euro günlük yersiniz.7*20=140euro en az ve sadece yemek.600-700tl sadece yemek tutuyor kişi başı. artı ektralara katılcam derseniz yanarsınız dönüşte :)

  Kaç kere yurtdışına çıktın ? Kaç kere turla çıktın ?
  Özel sağlık sigortası nedir ?
  Yurtdışı çıkış harç pulu kime ne için ödeniyor biliyor musun ?

  Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
  Özel Seyahat Sağlık sigortası
  Yurt dışı çıkış harç pulu
  Öğle ve Akşam yemekleri
  Ekstra turlar

  gerisini okumadım

 • Yarbay
  2955 Mesaj
  Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
  Özel Seyahat Sağlık sigortası
  Yurt dışı çıkış harç pulu
  Öğle ve Akşam yemekleri
  Ekstra turlar

  gerisini okumadım
  _____________________________
 • Yüzbaşı
  829 Mesaj
  Euro git..  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  _____________________________
  12 Yıllık DH'li ~
 • Onbaşı
  22 Mesaj

  bunları karşılayan muadil gösterirsen onu paylaşayım arkadaşım.
  CeyKalDa kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  _____________________________
 • Binbaşı
  1179 Mesaj
  dubrovnik te vize alınmıyormu? alla alla ilginc:)  < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  _____________________________
 • Er
  4 Mesaj
  Merhaba, bence güzel bir paylaşım. Geçen hafta Belgrad turuna gitmiştik 4 günlük, ondan daha avantajlı. Sizi takip etmek lazım, teşekkürler.  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  _____________________________
 • Yarbay
  7745 Mesaj
  Gidene iyi fiyat balkanlara deger mi butun mesele.
  Ayrica bos yapmayin fiyatlari bilmiyorsunuz yorum yaziyorsunuz.  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Marrusia -- 13 Şubat 2018; 10:18:2 >
  |
  |
 • Binbaşı
  1219 Mesaj
  Bahsedilen şehirlerin hepsini arkadaşlarımla tur olmadan gezdim. Tiran hariç hepsi görülmeye değer yerler. Tavsiye ederim.
  Dubrovnik vizeli zaten ekstra tur olarak belirtilmiş.
  |
  |
  _____________________________
 • Yarbay
  2689 Mesaj
  Güzel paylaşım teşekkürler hocam. Açıkçası ben tura karşı bir insanım bence herkes kendi planını yapıp gezebilmeli böyle daha çok zevk alınacağı fikrindeyim. Kendi başına gidersen daha ucuza gelebilir ayrıca. Sadece ulaşım ve kalma yeri bu fiyat. Airbnb ve pegasus kampanyalarıyla birleştirilirse ucuza özgürce kendi tatilinizi de yapabilirsiniz. Tabi kişinin tercihi  < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  _____________________________
 • Yarbay
  4052 Mesaj
  Ramazan'a denk geliyor...
  |
  |
  _____________________________
 • Teğmen
  149 Mesaj
  alternatiflere göre fiyat uygun olabilir ama maalesef ülkemizde euronun tl karşısında 5 kat değerli olması sebebiyle fiyata dahil olmayan birsürü ıvır zıvır 10 eurolar bile kişi başı 50 tl ye denk gelmekte. dolayısıyla fiyatlar tl olmadığı sürece TL kazanan biri için pek sıcak olacağını düşünmüyorum. öğle ve akşam en az 10 ar eurodan 20 euro günlük yersiniz.7*20=140euro en az ve sadece yemek.600-700tl sadece yemek tutuyor kişi başı. artı ektralara katılcam derseniz yanarsınız dönüşte :)
  _____________________________
 • Yarbay
  2955 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: lvntcvk11

  Merhaba, bence güzel bir paylaşım. Geçen hafta Belgrad turuna gitmiştik 4 günlük, ondan daha avantajlı. Sizi takip etmek lazım, teşekkürler.

  Merhaba paylaşımınız için teşekkürler
  _____________________________
 • Yüzbaşı
  271 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: CeyKalDa


  quote:

  Orijinalden alıntı: lvntcvk11

  Merhaba, bence güzel bir paylaşım. Geçen hafta Belgrad turuna gitmiştik 4 günlük, ondan daha avantajlı. Sizi takip etmek lazım, teşekkürler.

  Merhaba paylaşımınız için teşekkürler

  Sendemi gidiyorsun hakan

  O uçak düşmezse iyi
  |
  |
  _____________________________
 • Yarbay
  2892 Mesaj
  Konu sahibi arkadaşa sabır diliyorum. Birazdan saçma sapan onlarca yorum gelecek; hayatında yurt dışına çıkmamış adamlar "turla gidilmez" diye atıp tutacaklar; hostellerde 20 kişi ile aynı odada kalıp sabah akşam marketlerden sandviç yiyerek ucuza gezen adamlar pahalı diye yorumlayacaklar, sanki tüm turlarda ekstralar ve vize ücreti dahilmiş gibi yorumlayanlar tur firmasını şark kurnazı olarak tanımlayacaklar...

  Genelde bu forumda yorum yapmamayı tercih ediyorum ama insanlar faydalansın diye bir kaç noktayı netleştirelim :

  * Yurt dışı turlarda vize ücreti, seyahat sigortası ve ekstra turlar hiç bir zaman ücrete dahil değildir. (Ben vize almıyorum mesela, vize alan adamla neden aynı parayı alsınlar benden !!!) Bazı firmalar "astronomik" fiyatlara "premium" turlar düzenliyor, onlarda bazı ücretler dahil oluyor diye biliyorum ama o turların fiyatlarını düşününce bu bedeller zaten önemsiz kalıyor.
  * Tur firmaları ile genelde ben de gezmiyorum fakat bazen öyle uygun fiyatlar veriyorlar ki; siz o fiyatlara uçak bileti bile alamıyorsunuz. Fiyat uygunsa turla yurt dışına gidilir ancak turla gezilmez, tüm gezileri kendiniz yaparsınız.
  * Tur firmaları ile gezilerde otobüs servisi ve problem anında size destek olabilecek bir rehber her zaman avantajdır. Benim gibi defalarca yurt dışına çıkmış ve İngilizce iletişimi sorunsuz biri bile olsanız, orada yaşayan bir rehber ve otobüsle servis her zaman rahatlıktır. (Münih'te hava alanından otele metro ile yanılmıyorsam 2 kişi 22-23€'ya gitmiştik, dönüşü de eklediğinizde sadece havaalanı ulaşımı için neredeyse 50€ vermiş olduk.) Ayrıca turla gittiğinizde bir problem anında (örneğin otel odanız başkasına verilmiş ve otelde yer yok) sizin yerinize uğraşacak bir rehber olması da büyük avantaj.
  * İstisnaları olabilir, ancak tur firmaları genelde Türk insanının otel temizliği ve kahvaltı konusundaki hassasiyetini bildikleri için buldukları oteller şehir dışında bile olsa, belli bir standardı tutturan oteller oluyor. Ayrıca otellerin yerine gitmeden bakın, bazen şehir merkezine ulaşımı zor olabiliyor. Ancak "ben kendim gezerim" diyen adam ulaşımı rahatlıkla çözer.
  * ANCAK, 8 günde bu kadar şehir gezdiren turları tavsiye etmiyorum maalesef, çok fazla yolculuk yapacak ve yorulacaksınız. 8 günde 2 veya en fazla 3 şehir gezilmeli.  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wolfien -- 13 Şubat 2018; 11:7:26 >
  _____________________________
 • Onbaşı
  36 Mesaj

  İyi fiyat, başka hava yolu ile gidilse zaten 600-700 TL uçak bileti tutar. Oteller kaliteli midir değil midir bakmadım. Ama gayet güzel fiyat genede
  |
  |
  Bahsedilenler: ycakir
  _____________________________
  Söz sizin ağzınızda olduğu sürece, sizin esirinizdir. Söz ağzınızdan çıktıktan sonra, siz onun esiri olursunuz.
 • Yarbay
  4012 Mesaj
  Geçen yıl böyle bir tura gitmiştim euro 3 tl idi nereden nereye vay arkadaş. Şimdi oralarda bi kahve içsek 5 euro dan sıçtık açıkcası.. Kısaca bedava olsa tur yine gidilmez.. Orda dünya para gidiyor.. Bir ufak su 5 tl ye denk geliyor..  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  _____________________________
  "BenÇokAyrılıklarYaşadımOYüzdenBitişikYazdımHerşeyi" • Onbaşı
  36 Mesaj
  Otellere baktım ama yazılmamış '' seçilecek otel kategorisi'' diyor. Var mı otelleri bulabilen. En azından şöyle bir açıklama olması gerekir. ''3 yıldızlı oteller''arasından falan seçilecektir denseydi.
  |
  |
  _____________________________
  Söz sizin ağzınızda olduğu sürece, sizin esirinizdir. Söz ağzınızdan çıktıktan sonra, siz onun esiri olursunuz.
 • Yarbay
  4052 Mesaj
  Otelleri özellikle gidiş tarihinden bir veya iki gün evvel söylerler ki yerine veya otele bakıp da tatava yapmasın vatandaşlar...
  _____________________________
 • Er
  9 Mesaj
  Üstad bu rakamlar sudan ucuz desek yeridir.

  Piyasasını bilmeyen, önceden tecrübe etmemiş insanlar eleştirebilirler. Aldırış etmeyin.

  Kaldı ki, yaz sezonunda bu fiyatlar süper ucuz.

  Bu (Orta Avrupa) turlar euro 2,5 iken bile bundan pahalıydı.

  Henüz geziden gelmiş biri olarak diyebilirim ki, keşke buna denk gelseydim. :)

  Elinize sağlık tekrardan..
  _____________________________
 • Çavuş
  68 Mesaj
  her seyi copy paste almıssın buraya, bir zahmet tarihleride yazsaydında heyecan yapmasaydık..
  |
  |
  _____________________________
  Bir gün
HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
son dakika
haberler
SEO
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
google reklamları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,438
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.