Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

7 GECE VİZESİZ UÇAKLI BALKAN TURU 279 EURO (Tatil.com)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir Kullanıcı, 3 Masaüstü Kullanıcı
131
Cevap
37
Favori
28.946
Tıklama
Tüm Forumlar >> Sıcak Fırsatlar >> Biten Sıcak Fırsatlar >> 7 GECE VİZESİZ UÇAKLI BALKAN TURU 279 EURO (Tatil.com)
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    22 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: wolfien

Oteller belli değildir ama belli bir otel listesi olması lazım ellerinde. Genelde turlarda kullandıkları 3-5 otel oluyor.

Tur operatöründe çalışanlar daha iyi bilir ama benim katıldığım turlar için konuşursam; oteller genelde merkeze uzak ama metro ya da otobüse yakın oluyor. Bugüne kadar turlarda kaldığım şehir merkezine en uzak otel Barcelona'daydı ve merkezden 20-30 km uzaktaydı ancak metro ile 20-30 dk içinde merkeze inebiliyorduk, hiç sıkıntı olmadı. Tabii kendiniz giderseniz çok daha merkezi bir yerde kalabilirsiniz, Paris'te şehrin göbeğindeydik mesela.

Turların yaptığı ekstraları kendiniz çok daha ucuza mal edebilirsiniz. Önceden biraz araştırma yaparsanız, ekstralar için gidilen yerlere çok daha ucuza gidebilir, oralarda çok daha kaliteli restoranlarda daha ucuza yemek yiyebilirsiniz. Tura gidecek tecrübesiz arkadaşların dikkat etmesi gereken en önemli husus yol üstü zorunlu sayılabilecek ekstralardır. Bu tür ekstralar genelde 2 şehir arasında yer alır ve sizi benzinlik gibi ilgisiz bir yere bırakırlar. Eğer süre de uzunsa mecburen katılırsınız. Biz İtalya turunda hiç turla gezmediğimiz ve diğer ekstralara katılmadığımız halde 2 kişi 400€ ekstra ücreti ödemiştik çünkü ekstraların çoğu yol üzerinde ve uzun süreliydi. Mecburen katıldık.

Yemek masrafları ile ilgili olarak da kesinlikle ucuz ancak güzel bir gezi yapabilirsiniz. Su vs gibi şeyleri süpermarketlerden alın, otobüsten ya da başka bir yerden almayın. Hatta küçük marketlerden (zincir marketler hariç) almayın. Eyfel Kulesi yakınında susadık; ellerinde su satan elemanlardan mecburen 3.5 €'ya küçük su aldık. Kuleden indikten sonra yine susadık, gidip bir Carrefour bulduk (yakındaki marketleri navigasyondan kolayca bulursunuz), marketten 1.5 litre suyu 15 cent'e aldık. Özetle, su, kola, bira vb ihtiyaçlarınızı süpermarketlerden giderin. Ayrıca çok güzel sandviç ekmekleri, peynirler, fümeler vs alıp kendinize kahvaltı da hazırlayabilirsiniz.

Yemek konusunda ise, popüler turistik restoranlar bütçesi kısıtlı olanlara pahalı gelecektir. Ancak gitmeden bir kaç gün çalışır, internetten olumlu yorumlar almış hesaplı restoranları belirlerseniz yemek konusunda da rahat edersiniz. Fiyatlar gözünüzü korkutmasın, 10€ altına çok güzel pizzalar hatta et yiyebilirsiniz. Bütçe kısıtlıysa, bazı öğünleri ucuza geçiştirin, ancak mutlaka bir kaç iyi restorana gidin derim. Biz Paris'in göbeğinde, 1 Michelin yıldızlı restoranda kişi başı 30 ya da 35€'ya ara sıcak - ana yemek - tatlı ve şarap'tan oluşan bir yemek yemiştik. (Kaz ciğeri vb yemekler yedik, Türkiye'de o paraya yiyemezsiniz o yemekleri) Almanya'da bir köyde yediğimiz en güzel biftekleri yedik ve kişi başı 10-12 € gibi bir fiyat ödedik ki etler 400-600 gr arasındaydı.

Yani bütçeniz kısıtlıysa birazcık yorularak ve önceden hazırlık yaparak harcamalarınızı da oldukça makul seviyelere indirebilirsiniz. Tabii ki TL bu kadar değer kaybetmişken, € kullanılan ülkelerde pek çok şey pahalı gelecektir ama yapılacak bir şey yok. Güzel bir gezi yapalım derseniz maalesef belli bir parayı gözden çıkarmak zorundasınız.

genel şartlar kısmında otel ve uçuş bilgilerini paylaşmışlar ben incelememiştim.
    |
    |

• Çavuş
    63 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: ßyİsMaİLCaN

quote:

Orijinalden alıntı: Jizzy Quuatily

quote:

Fiyat iyi aslında ailecek gidilebilir. Böyle Turlara daha önce katılmadım. Ekstra çok harcama oluyor mu? Gün içi sadece yeme içmeye mi para veriyoruz. Birde ekstra gezi ücreti olmasa daha iyi olurdu

Hocam turdan sonra bir de ana sorun aslında küçük turlardaki ücret. Onun dışında yeme içme çok da sorun değil gibi. Eğer bütçe yoksa 6 liralık bir fasulye konservesi işini görür 1 öğün için.

amerika başta olmak üzere 10 ülke gezdim
    ve gezerken masraf olmasın diye fasulye konserve yeme fikrini ilk defa sizden duyuyorum umarım böyle düşünen arkadaşlar yoktur :)
    gittiğimiz yerde yeme içmezsek ne anlamı kalır o gezinin

Fasülyeyi bilmemde arkaşımın annesi elmalı pasta yapmıştı. Fas'a giderken götürdük çok işimize yaradı. Öğlen yemekleri dahil olmadığı için yol üstü yerlerde gereksiz fiyatlar ödeniyor. Tabi sadece burdan götürdüğün gıda ile olmaz gezerken yemekleride tatmak lazım akşam oralarda yedik, öğlenleri kumanya TASARRUF ŞART.

• Yüzbaşı
    828 Mesaj
    Moldova'm yoksa işe yaramaz....Yaz gelse de 3 ay cennetime gitsem...

keşke moldova'ya da böyle paketler olsa. Hiç moldova'ya fırsat görmedim.Görürseniz ilerde pm atabilir misiniz?
    |
    |
    Moldova_lover kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: Moldova_lover

Moldova'm yoksa işe yaramaz....Yaz gelse de 3 ay cennetime gitsem...

reyiz napıyon orda

Özelden cevapla hocam aman..
    |
    |
    merkep kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ne yapıcaz..Ülkemizi en güzel şekilde temsil ediyoruz...
    |
    |
    merkep kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Moldova çok küçük ülke,pek de turistik yeri yok.ama isterseniz forumda başlığım var Moldova ile ilgili.Belki faydası olur..

https://forum.donanimhaber.com/moldova-ile-ilgili-sorulariniz-varsa--122481141
    |
    |
    ycakir kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

hocam inglizce bilmiyorlar dedin, o yüzden biz de vazgeçtik

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Orijinalden alıntı: kilincarslan91

quote:

quote:

quote:

Fiyat iyi aslında ailecek gidilebilir. Böyle Turlara daha önce katılmadım. Ekstra çok harcama oluyor mu? Gün içi sadece yeme içmeye mi para veriyoruz. Birde ekstra gezi ücreti olmasa daha iyi olurdu

Hocam turdan sonra bir de ana sorun aslında küçük turlardaki ücret. Onun dışında yeme içme çok da sorun değil gibi. Eğer bütçe yoksa 6 liralık bir fasulye konservesi işini görür 1 öğün için.

ve gezerken masraf olmasın diye fasulye konserve yeme fikrini ilk defa sizden duyuyorum umarım böyle düşünen arkadaşlar yoktur :)

Fasülyeyi bilmemde arkaşımın annesi elmalı pasta yapmıştı. Fas'a giderken götürdük çok işimize yaradı. Öğlen yemekleri dahil olmadığı için yol üstü yerlerde gereksiz fiyatlar ödeniyor. Tabi sadece burdan götürdüğün gıda ile olmaz gezerken yemekleride tatmak lazım akşam oralarda yedik, öğlenleri kumanya TASARRUF ŞART.

aslında bu tarz bi uygulama bulmak lazım, hangi ülkede hangi market ucuz ya da ne yenir gibi...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

• Yüzbaşı
    828 Mesaj

Rusça veya rumence yoksa orada iş yok.zaten ingilizce bilenler hemen ülkeden kaçıyor....
    |
    |
    mahmut716 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

ozaman gezerken zevk alacağım bir destinasyon değilmiş.
    |
    |

Dünyanın en güzel hatunlarını göze almazsak,evet öyle...Ama insan onlara bakarken bile zevk alıyor...
    |
    |
    ycakir kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Arkadaşa paylaşım için teşekkür ederim. Tura katılan arkadaşlara da şimdiden iyi eğlenceler dilerim fiyat bence de uygundur. Lakin T A T İ L . C O M ile daha önce yaşadığım bir tecrübeyi sizlerle paylaşmak isterim oluşabilecek bu gibi sorunları göz önünde bulundurarak karar almanızı öneririm uçak bileti vs.. İlk defa yurt dışına gideceğimiz için turla çıkmaya karar verdik 2017 Kurban Bayramı'ndan 1 hafta öncesi için 1 ay öncesinde turu aldık(Tura katılacak son iki kişinin biz olduğunu söylediler kesin gidilecekmiş gibi konuşuldu). Pasaportları çıkarttık, gidiş-dönüş Adana-İstanbul aktarma promosyon uçak biletlerini aldık. Heyecanla tur gününü beklerken 10 gün kala arayıp turun iptal olduğunu dilersek 1 hafta sonra Kurban Bayramı'ndaki tura katılabileceğimizi söylediler elbet bu mümkün değildi bizim için. Kullanmasak promosyon uçak biletleri yanacaktı tüm hazırlığımız boşa gitti en önemlisi de koca sene beklediğimiz tatilimiz hayal kırıklığı ile sonuçlandı. Yapılan açıklama biletleri bizden almadınız bazen bu gibi iptal durumları oluyor yapabileceğimiz bir şey yok. T A T İ L . C O M 'A müşteri odaklı çalışmalarından dolayı aklıma geldikçe tekrar tekrar teşekkürlerimi iletiyorum.

• Onbaşı
    22 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: tyfr1

Arkadaşa paylaşım için teşekkür ederim. Tura katılan arkadaşlara da şimdiden iyi eğlenceler dilerim fiyat bence de uygundur. Lakin T A T İ L . C O M ile daha önce yaşadığım bir tecrübeyi sizlerle paylaşmak isterim oluşabilecek bu gibi sorunları göz önünde bulundurarak karar almanızı öneririm uçak bileti vs.. İlk defa yurt dışına gideceğimiz için turla çıkmaya karar verdik 2017 Kurban Bayramı'ndan 1 hafta öncesi için 1 ay öncesinde turu aldık(Tura katılacak son iki kişinin biz olduğunu söylediler kesin gidilecekmiş gibi konuşuldu). Pasaportları çıkarttık, gidiş-dönüş Adana-İstanbul aktarma promosyon uçak biletlerini aldık. Heyecanla tur gününü beklerken 10 gün kala arayıp turun iptal olduğunu dilersek 1 hafta sonra Kurban Bayramı'ndaki tura katılabileceğimizi söylediler elbet bu mümkün değildi bizim için. Kullanmasak promosyon uçak biletleri yanacaktı tüm hazırlığımız boşa gitti en önemlisi de koca sene beklediğimiz tatilimiz hayal kırıklığı ile sonuçlandı. Yapılan açıklama biletleri bizden almadınız bazen bu gibi iptal durumları oluyor yapabileceğimiz bir şey yok. T A T İ L . C O M 'A müşteri odaklı çalışmalarından dolayı aklıma geldikçe tekrar tekrar teşekkürlerimi iletiyorum.

ben sadece 1 kere orta avrupa turuna gittim. Memnun kaldım fiyat performans olarak.
    |
    |

• Yüzbaşı
    713 Mesaj
    Fiyat gayet iyi fakat kalınan otellerin yıldızı arttıkça fiyatıda artıyor oda var şimdi. Yani tur 1310 lira tutuyor e bunun öğle ve akşam yemeği var, müzeleri vs. toplamda 2000 lira yetecektir muhtemelen. Ama dediğim gibi tur fiyatı gayet iyi hatta düşündüm ama borçlarım engel oluyor. Bir kaç ay sonra yer kalırsa katılırım muhtemelen.
    |
    |

quote:

quote:

quote:

ukranya ya giderken mahalledeki baklavacıdan yarım kilo fıstıklı almıştı
    5 gün aç kalmadan idare ettik

• Onbaşı
    36 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: CeyKalDa

quote:

quote:

quote:

quote:

ukranya ya giderken mahalledeki baklavacıdan yarım kilo fıstıklı almıştı
    5 gün aç kalmadan idare ettik

Sanırım arkadaş binbaşı olmaya çalışıyor. İlk sayfada da mesajı vardı. Gün içinde girip de cevap yazmadığı forum konusu yok. Bu hızla general bile olunur. Gözümüz yok rütben de ama gereksiz yazılarla da milletin zamanını çalmaya hakkın yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi soulforever -- 16 Şubat 2018; 17:27:49 >
    |
    |

• Er
    13 Mesaj
    Gidecek arkadaşlar Ohrid'e Türkiye'den her hangi bir havayolu şirketinin tarifeli uçağının olmadığına dikkat etsin.Özel uçak kaldıracaklarsa bilemem.Bir diğer dikkat edilecek konu ise yollar,mesela Tiran-Kafasan arası 100 km civarı bişey ama yollar öyle berbat ki 4 saatten aşşağı gidemezsiniz.Hele ki o rampa yukarı tek gidiş gelişli yollarda önünüze bi kamyon tır gelirse 5 saati bulur.Podgorica-Tiran yolları da berbat,o da 100-120 km civarı ama otobüsle 4 saat sürer.Arabaların bile zor geçtiği köy yolları var daracık,10 km hızla 1 saat yol gidersiniz otobüsle.Yolları Türkiye gibi düşünmeyin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
Reklamlar
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
SEO
Masal
haberler
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,609
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.