Şimdi Ara

7.30 D HAKKINDA

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
16
Cevap
0
Favori
12.672
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 2006 model 200.000kmde borusan bakımlı 7.30 d alınır mı araç çok temiz çok bakımlı? Fiyat 100.000 lira civarında? Yeni kasa civicim var fakat bu araç hayallerimden biri yıllardır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blackeagle76 -- 28 Mayıs 2014; 17:39:33 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Dave grohl

bende yukardaki arkadasa katlıyorum bencede 7.30d gibi kasaya az gelen motor almaktansa v8 benzınlı 7.40 yada 7.45 almak daha iyi olur tabi yine temizini bulursanız. onun dısında ılla bu aracı alıcam dıyorsanız bi kusuru yok 7 serisi bakımları zamanında yapıldıysa çok uzun yıllar sorunsuz kullanılır. zamanında cok 7 serisini arastırdım bu konuda cok bilgim var ama yenı 7 serileriyle pek ilgilenmiyorum e38 kasa 7 serisine bakıyorum ben. lafı uzatmadan arac temızse ve baska problem yoksa gidip alın bence

Alıntıları Göster
    100 bin tl ye alınıp şehir içi 10 litre yakıyo denilerek binilecek araç değildir e65 haberiniz olsun. 745i için 4000 vergi 4000 kasko + sigorta yıllık gider. Şehir içi çok sakin ortalama trafikle 12.5 13 litre yakıyor ancak genelde 15 litrenin altına düşmek zor. Yinede 4.4 v8 için çok az yakıyor. Lpg ile binilebilir ancak motor ömrü ne olur bilemem. Bir arıza çıktımı başınız çok ağrır. Elektronik park freni 4500 tl idi 2012 de. Logic 7 ses sistemi bol bol arıza çıkartır. Elektroniğe geçişin ilk serisi olduğu için ilk yıllardaki araçlar sıkıntılı ancak makyaj sonrası durum nedir bilemiyorum. Yinede en ufak arızada ( maslak oto sanayide bmw özel servisi tanıdık vasıtasıyla gitmemize rağmen , airbag sensor arızası + park freni + logic7 + dynamic drive arizası için tahmini 10 bin tl ancak açınca ne olur bilemem ) şeklinde fiyat çıkartmıştı. Aracın arka lastikleri 275 45 r19, runflat kaliteli bir lastik seti için fiyat çıkartın mesela.

Kısacası '' 100 bine passat alıcaktık ta 7 seriside aynı paraymış azcık çok yakıyo ama olsun.'' diyerek alırsanız masrafların altından kalkamazsınız. 2. elide oldukça ağırdır hızlı elden çıkartmak isterseniz aşırı düşük fiyatlara satmak zorunda kalabilirsiniz.

1 yıl kadar sahip oldu. Keşke satmak zorunda kalmasaydım. Ancak açtığı masraflar göz önüne alınınca elden çıkarttım büyük bir zararla. Bu araçların bukadar ucuz olmasının nedenini umarım anlatabilmişimdir. Benzer şekilde porsche cayennelerde satılıyor çok ucuza. Neden alınmıyor veya neden bukadar ucuz ? Cevabı anlamışsınızdır umarım.
  • alınır, sorunsuzlardır.. her 100.000km'de şanzıman yağı değiştirilip, 250.000kmde de şanzımanı elden geçirtirseniz, diğer bakımlarını da zamanında yaparsanız sorunsuz binersiniz..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dün internetteki ilanlardan birisine gidip baktım araba tertemiz km 200.000 i geçmiş ama benim aracımdan daha diri hanımı ikna edersem:) alacağım. Kronik sorunları varmı şehriçi yakıt tüketimi 10-11 litre civarında diyorlar doğru mu? Uzun yolda 8 litre bile görenler varmış?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blackeagle76 -- 29 Mayıs 2014; 9:36:13 >
  • sakin kullanırsanız dediginiz gibi az yakar..

kronik sorunu yoktur..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu arada araç 7.30LD borusan bakımlı her bakımı borusanda yapılmış, içi 0 kadar temiz abartısız dışta 3 paraç boyası var. Değişen hiç bir parçası yok çalışmayan herhangi bir aksamı yok. Peki 240.000 km motor temiz kullanıldığını düşünerek kaç km daha gider ağır bakım görmeden? Şanzıman sorun yaratır mı?
  • blackeagle76 B kullanıcısına yanıt
    Bmw 730d en az şehir içi 12-13 litre mazot yakar dizel ve güçsüzüne binecegime
    Alirım 745li v8 333hp takarım LPG mi devam
    Zaten benzinli araçlar daha az km,li oluyo ve daha güçlü

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • bende yukardaki arkadasa katlıyorum bencede 7.30d gibi kasaya az gelen motor almaktansa v8 benzınlı 7.40 yada 7.45 almak daha iyi olur tabi yine temizini bulursanız. onun dısında ılla bu aracı alıcam dıyorsanız bi kusuru yok 7 serisi bakımları zamanında yapıldıysa çok uzun yıllar sorunsuz kullanılır. zamanında cok 7 serisini arastırdım bu konuda cok bilgim var ama yenı 7 serileriyle pek ilgilenmiyorum e38 kasa 7 serisine bakıyorum ben. lafı uzatmadan arac temızse ve baska problem yoksa gidip alın bence
  • 100 bin tl ye alınıp şehir içi 10 litre yakıyo denilerek binilecek araç değildir e65 haberiniz olsun. 745i için 4000 vergi 4000 kasko + sigorta yıllık gider. Şehir içi çok sakin ortalama trafikle 12.5 13 litre yakıyor ancak genelde 15 litrenin altına düşmek zor. Yinede 4.4 v8 için çok az yakıyor. Lpg ile binilebilir ancak motor ömrü ne olur bilemem. Bir arıza çıktımı başınız çok ağrır. Elektronik park freni 4500 tl idi 2012 de. Logic 7 ses sistemi bol bol arıza çıkartır. Elektroniğe geçişin ilk serisi olduğu için ilk yıllardaki araçlar sıkıntılı ancak makyaj sonrası durum nedir bilemiyorum. Yinede en ufak arızada ( maslak oto sanayide bmw özel servisi tanıdık vasıtasıyla gitmemize rağmen , airbag sensor arızası + park freni + logic7 + dynamic drive arizası için tahmini 10 bin tl ancak açınca ne olur bilemem ) şeklinde fiyat çıkartmıştı. Aracın arka lastikleri 275 45 r19, runflat kaliteli bir lastik seti için fiyat çıkartın mesela.

Kısacası '' 100 bine passat alıcaktık ta 7 seriside aynı paraymış azcık çok yakıyo ama olsun.'' diyerek alırsanız masrafların altından kalkamazsınız. 2. elide oldukça ağırdır hızlı elden çıkartmak isterseniz aşırı düşük fiyatlara satmak zorunda kalabilirsiniz.

1 yıl kadar sahip oldu. Keşke satmak zorunda kalmasaydım. Ancak açtığı masraflar göz önüne alınınca elden çıkarttım büyük bir zararla. Bu araçların bukadar ucuz olmasının nedenini umarım anlatabilmişimdir. Benzer şekilde porsche cayennelerde satılıyor çok ucuza. Neden alınmıyor veya neden bukadar ucuz ? Cevabı anlamışsınızdır umarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Exxcrea -- 2 Temmuz 2014; 16:54:09 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Exxcrea

100 bin tl ye alınıp şehir içi 10 litre yakıyo denilerek binilecek araç değildir e65 haberiniz olsun. 745i için 4000 vergi 4000 kasko + sigorta yıllık gider. Şehir içi çok sakin ortalama trafikle 12.5 13 litre yakıyor ancak genelde 15 litrenin altına düşmek zor. Yinede 4.4 v8 için çok az yakıyor. Lpg ile binilebilir ancak motor ömrü ne olur bilemem. Bir arıza çıktımı başınız çok ağrır. Elektronik park freni 4500 tl idi 2012 de. Logic 7 ses sistemi bol bol arıza çıkartır. Elektroniğe geçişin ilk serisi olduğu için ilk yıllardaki araçlar sıkıntılı ancak makyaj sonrası durum nedir bilemiyorum. Yinede en ufak arızada ( maslak oto sanayide bmw özel servisi tanıdık vasıtasıyla gitmemize rağmen , airbag sensor arızası + park freni + logic7 + dynamic drive arizası için tahmini 10 bin tl ancak açınca ne olur bilemem ) şeklinde fiyat çıkartmıştı. Aracın arka lastikleri 275 45 r19, runflat kaliteli bir lastik seti için fiyat çıkartın mesela.

çok mantıklı yazmışsınız. şu eklemek istiyorum bu kadar vergi kasko bakım masrafını zaten ödeyebiliyorsa kişi gider sıfırını alır. 0 km cayenne ile 2-3 yıllık cayenne arasında dağlar kadar fark olmasının sebebi de bu zaten.
  • 730d şehir içinde 745i den geri kalmaz performans olarak, hatta 150km hızlara kadar daha kuvvetli bile hissettirebilir. Dizelde alt devirde tork farkı var !
  • Öncelikle bu aracın kronik sorunu yoktur demişsiniz fakat bunu neye dayanarak söylüyorsunuz paylaşırsanız sevinirim? Çünkü ben yüzde yüz eminimki bu araçların kronik sorunları var.

Exxcrea'nın dediği hakkında ise üzülerek söylüyorumki tamamiyle doğru bir tespittir, zaten kendisi açıklamış ama birde şöyle düşünün, bu araçlar 0 alınırken 180.000-250.000 EURO civarında satın alınmıştır, yani bu tarz araçlar üstünen 10-15 senede geçse zamanında sıfırı bu fiyatlara alındığından aracın bakımı, kaskosu vs. ne yazikki gene şuanın şartlarına göre çok pahalı oluyor diğer araçlara göre. Exxcrea'nın dediği gibi sonraki facelift modellerde bu sorunlar ilk kasalara göre azaltılmış olabilir fakat genede dediğimiz üç aşağı beş yukarı ne yazikki bu şekilde.

Ben sizin yerinizde olsam biraz daha düşünürdüm, ne olur ne olmaz diye. Araçla ilgili herhangi bir sorunuz olursa elimden geldiğince cevaplamaya çalışırım. Birde E60 5 Serisinede bakmanızı tavsiye ederim, tabiki E65/E66 ile çok farklı araçlar sonuç olarak fiyatlarıda segmentleride çok farklı.

Ama sonuç olarak E60 bence çok güzel bir araba ve 5.30-5.40'ın üstüne fazla çıkmazsanız sizi yakıt olarakta abartılı derecede üzmeyecektir, bakım ve masrafları söylemiyorum zaten. Ben sizin yerinizde olsam içim rahat etsin diye güzel bir E60 alırım kendime, üstüne bayada bir para artar, aracı kendi zevkime göre ister rengini değiştiririm ister jant, egzoz vs alırım, kafanıza göre ne isterseniz artan paranında bir kısmını oraya harcayabilirsiniz. Hatta başka bir tavsiyede sizin için önemli ise son çıkan idrive kurdurabilirsiniz arabanıza o artan parayla zevkine :)
  • Arac temizse alinabilir. Ama kesin test surucu yapin ve sanzimani kontrol edin.
    2 yil once Turkiye'ye ayni aracla gelmistim ama yazilim yaptirmistim...265 beygir ve 570 Nm tork.
    1 depoyla sadece otoyolda 1100 km yapiyordu benim arac.
  • 2005 7.30 D lerin farklı kasalarında(sanırım makyajlı) motor ,yürüyen vs çok fark var mı. Yani alınacaksa illaki makyajlı olanı mı almalı?
  • Merhaba arastirmalarim ve yazdiklariniz sonrasi almaktan vazgectim civice devam maalesef..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ali surat

Bmw 730d en az şehir içi 12-13 litre mazot yakar dizel ve güçsüzüne binecegime
    Alirım 745li v8 333hp takarım LPG mi devam
    Zaten benzinli araçlar daha az km,li oluyo ve daha güçlü

LPG ile yakıt tüketimi nasıldır? örnek: km de 30 kuruş veya 100km de ş.içi= 10 litre gibi
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.