Şimdi Ara

6S - 6

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
878
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Herkese selam yakın zamanda telefon almayı düşünüyorum. Ama çok kararsızım. Iphone 6s 16 gb ve 6 64 gb aynı fiyata geliyor. Hangisini almak daha mantıklıdır acaba? Seçeneklerimin arasında Samsung S6 Edge de var ama burda onu öneren çıkmaz herhalde :) Tavsiye verirseniz çok sevinirim sağolun.

• 6s tavsiye ederim pc varsa dosyalarını itunes le atarsın pc ye alan sıkıntısı çekmezsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Apakk kullanıcısına yanıt
    Şiddetle 6s tavsiye ederim,

• Aradaki 48gb'lık farkı önemsemeyecek kadar fark var mı aralarında yahu? Neden bu kadar tavsiye ediyorsunuz sorabilir miyim acaba? Sağolun.
  • İşlemci, ram, kamera, 3DTouch (kullanmadan yapılan yorumlara aldanma) ve en önemlisi uygulamalar özellikle ağır oyun ve programlar 2gb ram a adapte edilir yavaş yavaş uzun vadede düşünülürse 6s

6s den bir yıl daha az kullanayım dersen 6

6 serisini kötüleyenleri de hiç anlamıyorum zaten. 4sler bile hala aktif.

• Hocam saklama alanı hayati önem taşımıyorsa bu sorunun cevabı belli

• 6 ile 6s arasında ucurumlar yok 5 serisindede 1 gb rame geçildi.. 4s hala yaşıyor ve 5le arasında aşırı derece bir fark yok.
    burdaki insanlar şöyle düşünüyorlar.
    6s çıktı 6s diğer telefonları bitirdi artık en iyisi en harikası diğerleri kötü donuyor vs vs.
    6 geçen yılın cihazı. ki bugun 4s ler bile normal bir şekilde çalışırken.
    diyeceğim o ki bundan 4 sene sonra 6 nın güncellemesi kesilir.. bir yada iki sene sonrada 65inki. ama ikisininde güncellemesi kesildiğinde 6nın 6sten yavaş olacağına dair hiç bir fikrim yok.. sonuc itibariyle ikiside donacak..
  • Sürekli aynı konular açılıyor, sürekli aynı yorumlar yapılıyor, sürekli hafıza soruluyor.

Azıcık forum içerisinde araştırsanız parmaklarınız yorulmaz herhalde...
  • Kesinlikle 6S internetten bench skorlarına bakarsan gpusu hd 4400 civarına gelmiş baya sağlam leptop gibi donsnım var

• Kardesim uzun sure kullanicam dersen 6S almani oneririm.Onemli konu 2GB ram olmasi ama cabuk sıkılan biriysen 6 alip devam edebilirsin

• Arkadaşlar iyi hoş gidiyorsunuz da 16 gb yeterli olur mı sizce? Zaten 5 gb falan işletim sistemi kullanıyor bana kalıyor 11-12 gb. Şu zamanda bile oyunlar bile 1-2gb. Müzikler videolar vs derken zor yetmez mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Apakk

Arkadaşlar iyi hoş gidiyorsunuz da 16 gb yeterli olur mı sizce? Zaten 5 gb falan işletim sistemi kullanıyor bana kalıyor 11-12 gb. Şu zamanda bile oyunlar bile 1-2gb. Müzikler videolar vs derken zor yetmez mi?

Apple Store'daki çok yer kaplayan oyunlarla doldurmadığın sürece telefonu yeter.
  • 6S 16 GB alacağınıza 6 (64GB) almanızı öneririm. Aynı fiyat diyorsunuz ama sıfır / değişimden sıfır bir Iphone 6 64GB cihazı bugün 2.300 TLye bulmak mümkün.Hadi olsun 2.400.

Bu 64GB cihazı 2 sene kullansanız 1500 TLye satabilirsiniz. 1 sene kullansanız 2016 sonuna doğru 1700 TLye satabilirsiniz (iyi bakarsanız cihaza tabii).

Ama 6S 16GB alırsanız gidip 2999TLye onu en az iki sene kullanmalısınız ki verdiğinize değsin, 2 sene sonunda da 1800-1900 TLye ancak satarsınız ki bence artık insanlar 16GB (küfür gibi, zaten 4Gbını sistem kullanacak) almamalı. Üretilmemeli 16Gb, min 32 olmalı.
    Yani bir gün sattığınızda birinden 900-1000 TL kullanım bedeli ödemiş olacaksınız birinden 600-700TL.
    Ve doyasıya gönlünüzce app yükleyebileceksiniz.
    6S 64GB bulabilirseniz 2800-3000 TL arası direkt onu alıp 4 yıl kullanın derdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi weatherman -- 12 Kasım 2015; 13:51:34 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aynı handikapı yaşamış biri olarak iphone 6 64 gb aldım. Benim için bellek önemli çünkü. Birşey yüklerken yeterli alan yok dediğinde sinirden telefonu kırarım.

• Arkadaşlar yorumlar için çok teşekkür ederim, ilgi ve alakanız için de. Yalnız opsiyonlarım arasınd S6 Edge de olduğu için ekstra bi kararsızlıktayım ve nereye baksam Edge'in bir tık yukarda olduğunu görüyorum. Iphone'culuğu bırakmam an meselesi olabilir ama hala vaktim var ve araştırıyorum. Iphone'un verimsiz kapalı sistemi beni iten bi unsur malesef ki kamera olarak da daha arkasında kalmış. Yorumlarda da karar vermemi sağlayan bir etki olmadı çünkü yarı yarıya 6 ve 6s denmiş kararsızlığıma kararsızlık katıldı malesef :) Yine de tekrardan teşekkür ederim. Takipteyim.
  • Apple kazığına inanma bu ios 9 Yüzünden bütün iPhone serileri zaten bir halta yaramadan b.... Ktan Çalışıyor git 6 al 64 gb aslanlar gibi kullan iki tane bir halta yaramayan özellik için kazık yeme bence ...

• quote:

Orijinalden alıntı: godzilla34

Apple kazığına inanma bu ios 9 Yüzünden bütün iPhone serileri zaten bir halta yaramadan b.... Ktan Çalışıyor git 6 al 64 gb aslanlar gibi kullan iki tane bir halta yaramayan özellik için kazık yeme bence ...

haklısınız hocam, kararımı verdim galiba s6 edge alıyorum. Baya bir araştırdım ve 6s'ten bile baya bi tık üzeri özellikleri. Hem de artık iphone'un kapalı sisteminden kaçmak istiyorum. Oyumu bu şekilde kullanacağım herhalde. Tekrardan teşekkürler.
  • quote:

quote:

Apple kazığına inanma bu ios 9 Yüzünden bütün iPhone serileri zaten bir halta yaramadan b.... Ktan Çalışıyor git 6 al 64 gb aslanlar gibi kullan iki tane bir halta yaramayan özellik için kazık yeme bence ...

haklısınız hocam, kararımı verdim galiba s6 edge alıyorum. Baya bir araştırdım ve 6s'ten bile baya bi tık üzeri özellikleri. Hem de artık iphone'un kapalı sisteminden kaçmak istiyorum. Oyumu bu şekilde kullanacağım herhalde. Tekrardan teşekkürler.

Ios'tan Androide geçen herkesin birgün geri döneceği kesindir

• quote:

Orijinalden alıntı: confuest

quote:

quote:

öyledir veya değildir bunu ileriki zamanlarda göreceğiz. Değişikliğe açık olmak ve fanboy olmamak gerek. Bundan önce IP4 kullanıcısıydım ve ilk çıktığı zamandan bu zamana kadar kullandım. Ama son 2 senesi işkence gibiydi güncellemeler yalan oluyor zaten ve son derece kasma yaşıyorsun. Ama Allah'ı var en dayanıklı IP serisiydi ciddi anlamda. Kaç kere düşürdüm saymadım şu an yeni gibi hala. 6s 64 gb seçeneğim olsaydı belki onu alabilirdim ama IPhone 6 için biraz vaktin geç olduğunu düşünüyorum bu yüzden oyumu 65gb Edge'den yanımı kullanıyorum.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: confuest

quote:

quote:

öyledir veya değildir bunu ileriki zamanlarda göreceğiz. Değişikliğe açık olmak ve fanboy olmamak gerek. Bundan önce IP4 kullanıcısıydım ve ilk çıktığı zamandan bu zamana kadar kullandım. Ama son 2 senesi işkence gibiydi güncellemeler yalan oluyor zaten ve son derece kasma yaşıyorsun. Ama Allah'ı var en dayanıklı IP serisiydi ciddi anlamda. Kaç kere düşürdüm saymadım şu an yeni gibi hala. 6s 64 gb seçeneğim olsaydı belki onu alabilirdim ama IPhone 6 için biraz vaktin geç olduğunu düşünüyorum bu yüzden oyumu 65gb Edge'den yanımı kullanıyorum.

iPhone 3GS 4S ve 5S kullandıktan sonra Android'e geçtim. LG Optimus G PRO , Note 3 , Xperia Z3 gibi cihazlar kullandıktan sonra şuan iPhone 6S alma arefesindeyim.

Yapmayın yaptırmayın.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.