Şimdi Ara

65k araç tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
1
Favori
1.394
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var

şuan auris 1.4 d4d manuel 2008 kullanıyorum , hiçbir sorunu yok çok memnunum araçtan lakin otomatik ihtiyacı olduğundan dolayı satıyorum ve alabileceğim araçları araştırmaktan sıkıldım :D

istediğim özellikler min 2011 olsun , dizel olsun , tam otomatik ya da dsg olsun , yakıt tüketimi şehiriçi 6 litreyi geçmesin ,km max 145k olsun, marka olarak da çok tutulmayan bişey olmasın yeter

kendi bulduğum araçlar

2011-2013 arası golf 1,6 tdi dsg
    rapid 1,6 ve 1,4 dizel dsg
    toledo 1,6 ve 1,4 dizel dsg

zaten bu üç arabanın ikisi kopya golf de çok yakın özelliklerde,
    verebileceğim max tutar 65k, yani 66 olan araca bakmıyorum çünkü baktıkça limiti arttırmak gerekiyor sınırı olmuyor sonra :D

bulduğum ve vazgeçtiğim araçlar

kia ceed - tüketimi benzinli gibi
    citroen c4 cactus - vites geçişleri çok sorunluymuş
    citroen c4 - şanzımanı yarı otomatik ve sorunluymuş
    leon - hatırladığım kadarıyla bu fiyata bulduklarımın hepsi sorunlu leonlardı yani leon için 70k ya çıkmak gerekiyor

2-3 aydır arıyorum toledo denen arabayı daha dün keşfedince dedim belki farkına varamadığım araçlar vardır tavsiyelerinizi bekliyorum teşekkürler şimdiden

• Ergen bebeler gibi "bin" yerine "k" yazanlara ayar oluyorum... 65 bin liralık aracım olsa sana satmam mesela...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • CihangirCanavarı kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler dostum ben de senden almam :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ben olsam bu fiyat bandına leon veya alda gui alırdım
  • nativist kullanıcısına yanıt
    Leonlar hep kazalı kaput boyalı araçlar çıkıyor, alfa romeo guiletta ya şimdi baktım bu fiyata yok maalesef, yorumunuz için teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: kueens

Leonlar hep kazalı kaput boyalı araçlar çıkıyor, alfa romeo guiletta ya şimdi baktım bu fiyata yok maalesef, yorumunuz için teşekkürler

bizim enişte sattı bi ay olmadı. 1.2 tsi 30.000 de boyasız 65 e hocam.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Citroen otomatik vitesine sorunluymus demissiniz dsg arac bakiyorsunuz

2012 model peugeot 508 kullaniyorum hicbir sorun yasamadim simdiye kadar. Sadece 1 kez 170000 km de baski balata degistirdim o kadar.

• Selamlar bende 2012 d4d auris manuel kullanıyorum ve aynı sebeplerden 65k bandında araç bakıyorum :))
    Şanzıman sorunu yaşamayayım 1lt de fazla yaksın dediğimden i30-ceed ikilisi tam otomatik versiyonları kafama yatıyor.
    Bunun yanında golf-jetta-leon 1.2 tsi + dsg kombinasyonuda tutumlu , yüksek model düşük km bulursam düşünebilirim.
  • 65k nedir? Km mi, araç türü mü, markası mı modeli mi?

• Toledo ve rapid neredeyse ayni araçlar hocam. Fakat bana toledo daha alımlı geliyor. Tercih meselesi. Dsg den korkmazsaniz eğer saydiginiz araçlar arasından golf önerebilirim.

• Ceed alın performanslıdır tipi de eyidir

• cobra41 C kullanıcısına yanıt
    Valla ben demedim hocam. marka takıntım yoktur lakin öyle bir yargı oluşunca vazgeçtim yoksa c4 ü çok beğenmiştim.

• dangerousman kullanıcısına yanıt
    Ceed e kötü diyen yok dostum herkes çok övüyor, benim gördüğüm tek sıkıntısı yeni nesil araçlar kadar verimli olamaması onun dışında bi sorunu yok anlaşılan

• Skandalek kullanıcısına yanıt
    25 yaşında bir insanım, dilimi de hor kullanmam, lakin bu "k" ya bu kadar takılmanın mantığı nedir anlamadım. 65k sadece 65 bin demektir, bahsettiğim sınır fiyat olur kendileri :)

• Tam İ30 diyecektim ama şehir içi 6 litreyi geçmesin demişsiniz :)
  • yiğit_kemal kullanıcısına yanıt
    Vw hayranı değilim dsg den de korkuyorum, lakin japon arkadaşlardan toyotanın mmt şanzımanının haddinden fazla sorunlu olması ve performans sağlamaması, hondanın da dizel seçeneği sunmamasından dolayı en azından performansı iyi olsun diye düşünüp dsg yi kabul ediyor insan. Toledo ve rapidin golften kalite olarak düşük olmasından dolayı ben de temiz bi golf alacağım gibi duruyor bu gidişle. Yorumunuz için teşekkürler

• 308 bulunabiliyor mu o fiyata yeni kasa
  • C4 lerin şanzımanı en sorunsuz şanzımandır, ama konforsuzdur, vites geçişlerinde sarsma yapar. Sorundan kastınız buysa evet. Ama öyle yüksek teknoloji bişey olmadığı için bozulmaz masraf çıkarmaz. 150000 200000km arasında bi baskı balata değiştirirsin o kadar. Zaten 170bin e kadar citroen garanti veriyo diye duymuştum.

• "citroen c4 - şanzımanı yarı otomatik ve sorunluymuş" yazmışsınız da şöyle bir şey var ben durumu size 6 yıllık mcp kullanıcısı olarak açıklayayım.

ilk olarak sorunlu filan değil aksine tamiri ucuza mümkün olan bir şanzımandır.

performansı olumsuz etkiler, vites geçişleri yavaş ve hafif sarsıntılı olur.

tüketimi manuel araca göre daha düşüktür.

1.4 Toyota dan sonra 1.6 hdi'a geçin de araç nasıl atak ve güzel görün diyorum.

c4 yerine 2011 sonrası makyajlı kasa 308 tavsiye edebilirim.

• Kogane kullanıcısına yanıt
    baskı balata sorun değil taş çatlasa 1500 tutar değiştirmek, sorundan kastım nedense okuduğum yerlerde genelde tercih edilmediğini görmem, yani bir önyargı var anlaşılan, çünkü c4 forumunlarında mcp den memnun kalmayan da görmedim ilginç bir durum. bir de c4 ü alsam satmam kolay olmayacak gibi düşünüyorum bu önyargılardan dolayı. Bu durum da kendi içinde bir döngü oluyor işte. satılmaz diye ben almıyorum ben almayınca da herkes böyle davrandığı için satılmaz oluyor :)

ben en iyizi c4 ceed ve 308 i biraz araştırayım teşekkürler
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.