Şimdi Ara

60 bine kadar Otomatik Araç

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
896
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Daha önce forum sayesinde focus 3 aracımı almıştım ancak bu sefer otomatik istiyorum yine çok kararsızım yardımlarınıza ihtiyacım var.
    - Dizel ya da lpgli olabilir.
    - otomatiği ile ilgli sorun yaşamak istemiyorum
    - C segmenti olmalı
    Ben uzun zamandır sadece civic bakıyorum elegance paket 2011 model bulunabliyor rahat şekilde bu paralara ama temiz bulmak neredeyse imkansız.
    - Son olarak 2014 model hatasız elegance navigasyonlu 70 bin liaraya var zorlarsam vericem bu parayı

Tavsiyelerinizi bekliyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bütçeni biraz daha arttırılsan premium araç olan Megane alabilirsin.Miss gibide binersin

• Megane yeni kasa güzel ama premimum mu oldu:)

• quote:

Orijinalden alıntı: ozgun_izmirli35

Megane yeni kasa güzel ama premimum mu oldu:)

o arkadaş pek iyi değil,zaten birazdan yağmur yağar üstüne.

• PoloClassic75 kullanıcısına yanıt
    Farkettim:)

• Kendi kullandığım toyota auris advance paketini tavsiye edebilirim. Otomatiği sorunsuzdur, lpg ye uyumlu bir araç, donanım olarak tatmin eder.
  • C segmentte CVT şanzımanlı (nispeten daha az arıza çıkartan şanzıman diyelim) ve LPG uyumlu Honda Civic ve Toyota Auris mevcut.

Otomatik, dizel veya LPG istediğinize göre aracı sıklıkla şehir içinde kullanacağınızı varsayarak Yaris Hybrid'i de incelemenizi öneririm. Şehir içi kullanımında çok keyifli bir araçtır.
  • bulentcandan B kullanıcısına yanıt
    Sanırın tüm yollar civic'e cıkıyor

• ozgun_izmirli35 O kullanıcısına yanıt
    Yakın zaman önce arkadaşım Honda Civic otomatik LPG aldı. Güncel kasanın bir önceki kasası. Şehirler arası yolda 7,2lt/100km (21 kuruş) LPG, şehir içinde (İzmir) 11lt/100km (31 kuruş) LPG yakıt harcıyor. Isıtmalı koltuklar büyük keyif.

Bende Yaris Hybrid var, şehir içi veya dışı 3,5-3,8lt/100km ( 19-21 kuruş) benzin tüketiyor.

Şöyle söyleyeyim; şehir dışı yolculuklarda Honda Civic benim hoşuma giderken, şehir içi kullanımında bu sefer de arkadaşım diyor ki Yaris Hybrid için: "Ya, bu araç süper." :)
  • bulentcandan B kullanıcısına yanıt
    Hybrid yakıt olarak avantajlı batarya ömürleri ne kadar ? 100.000km de ortalama 20.000 tl gibi yakıt tasarrufu sağlıyor, buna değermi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: arfcmr

Hybrid yakıt olarak avantajlı batarya ömürleri ne kadar ? 100.000km de ortalama 20.000 tl gibi yakıt tasarrufu sağlıyor, buna değermi ?

Yaptığım araştırmalara göre en erken bozulan pil California sıcaklarında Prius pili, 240.000km. İngiltere'de Prius taksilerde 600.000km'lerde pil değişimleri var. Bugün Toyota Satış ve Pazarlama CEO'su Ali Haydar Bozkurt, Autoshow 2017'de konuşma yaptı; pilin 5 yıl garantili olduğunu, her yıl servislerde yapılan bakım ve ücretsiz pil testi ile +5 yıl daha pil garantisi verdiklerini söyledi.

Diyelim ki 6.yılda bakım için servise gitmediniz, garantiyi deldiniz ve pil bozuldu... Pilin bugünkü fiyatı 2200$ civarında (8000TL).

Bu bilgiler ışığında hesaplamalar yapabilirsiniz. Her yıl yapacağınız yakıt tasarrufunun bir de alternatif getirisi olacaktır, bunu da göz önünde bulundurun elbette. Zaten siz bunu hesaplayarak 100.000km'de 20.000TL yakıt avantajı sağlıyor diye yazdınız sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bulentcandan -- 24 Nisan 2017; 18:42:41 >

• Astra da araştırın derim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.