Şimdi Ara

60 Bin TL ile yapılacak işler- CİDDİ KONU- KARAR VERİLDİ (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
392
Cevap
22
Favori
42.141
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu kadar zorlamaya gerek yok pil teknolojisi geri kalmış yeni nesil pili üretin ondan sonra paraları şöminede yakarsınız

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam kafe,hosting,çiğ köfteci vs. falan hikaye
    Öncelikle fotoğraf kursuna gitsin ( imkânı varsa üni.)
    Fotoğrafçı
    ehliyet kursu önü, hastane önü, düğün salonu önü vs.vs.
    Güzel bi prof makine
    Stüdyo
    Baskı makineleri vs vs olmalı

• Hocam çoğu kişinin dediği gibi 6-12 ay kadar daha bi yerde çalışmaya devam etsin. Şu sıralar yılların esnafları dükkanlarını kapatırken yeni bi işletmenin tutunması çok zor. Eğer yapacaksınızda en önemli şey reklam reklam reklam. Cebinde 5 lira varsa 3 lira ile iş yap 2 lira ile reklam yap. Sektör ne olursa olsun güzel bi reklam yapmanızı öneririm. Hakkınızda hayırlısı olsun, bol kazançlar

• quote:

Orijinalden alıntı: BayGlock

Valla unlu mamül satış reyonu açabilir.Ekmek fırını felan değil tabi.Ekmek dışardan iyi bir fırından gelcek.Ama ince mal(poğaca simit,tatlı) felan sizin imalathanenizde olacak.Güzeldir bizim 2 fırınımız var.Ama çarşıda 1 noktaya ekmek veriyoruz vallahi bizden çok kazanıyor.450 ekmek satıyor binden fazla ince mal baklava felan saymıyorum.

Kısaca güzel ve ruhsatı olan bir yerde fırın kurun derdim ama 100bine daha ihtiyacınız olur..

Önerin için teşekkür ederim.. Fakat maliyet aşılıyor ve çok uzağız bu konulara. Üstelik bizim orada gerçekten kralını yapan yerler var tam 3 tane üstelerine tanımam. Sonrası açılacak mekan çok fazla riskli olur.
  • BAS DOLARA
  • quote:

Orijinalden alıntı: AkatooS86

quote:

Orijinalden alıntı: Muhabbet84

quote:

Ben olsam bi 6ay ertelerdim, her ne yapacaksam. gidisat sakat bu aralar.

Hocam avatarınız güzelmiş

Sagol hocam sizinde øyle
    Nasil gidiyor maclar &#128512;

Online'da altyapı yetersiz.Reel de sağlam rakip bulamıyorum.Efsane olun modunda takılıyorum bende.

• mestoremre M kullanıcısına yanıt
    Genel yorumlar zaten beklenmesi yönünde.. Reklam için acayip fikirlerim var. Bende memur olarak doğmadım.. :) Çok reklam yaptım zamanında.. Topladığım müşterinin haddi hesabı yoktu 3 haftada mağazada kimsenin satamadığı kadar ürün sattım ama iş elin işi. Ve iyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim.. Allah izin verirse kardeşim için bunu başarmasında ve her adımında yanında olacağım.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Ben olsam bi 6ay ertelerdim, her ne yapacaksam. gidisat sakat bu aralar.

Hocam avatarınız güzelmiş

Sagol hocam sizinde øyle
    Nasil gidiyor maclar &#128512;

Online'da altyapı yetersiz.Reel de sağlam rakip bulamıyorum.Efsane olun modunda takılıyorum bende.

Bende iskandinavya finalistlerinden biriyim. Gecen sene ve bu sene hep 80% üstü kazanma oraniyla oynadim.
    Neyse bol sans. Konuyu kirletmiyelim

• quote:

Orijinalden alıntı: ApsinteX

Yüzeysel gezdiğiniz için olabilir.. Çünkü PS normal kafe olarak bir çok kaliteli mekan mevcut. Böyle düşünmen doğal çünkü ben bile Kadirlili olmama rağmen Ankara da memurluk yapıyorum. İstesem gitme şansım var ama banada küçük oralar. :)

Sen bide Bayburt u gör

• 60 bin lirayı dolar dönün yılbaşından sonra tekrar tl dönün çoğu işten kazanamayacağınız parayı 1 ayda alırsınız
  • ApsinteX kullanıcısına yanıt
    Artık çoğu yerde iki dükkandan biri iletişim çok fazla var

• edıfıce E kullanıcısına yanıt
    Kardeşimin teknik bilgisi var işinde de gayet iyi ama sadece teknik değil özellikle aksesuara da gidilmesi taraftarıyım. Çünkü toptancılarla görüştük gerçekten karı çok fazla. Özellikle yine belirtiyorum kardeşimin müşteri potansiyeli acayip yüksek. Dükkan açtığı zaman, onu bilen kimsenin başka yerde işi olmaz. Ve dükkanıda diğer telefoncular gidi derme çatma olmayacak hatta ismi bile hazır.. Cep-House "Evinizin telefoncusu" Tabiki bu isim şimdilik fikir. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kami Kaze

Artık çoğu yerde iki dükkandan biri iletişim çok fazla var

Haklısınız ama; Önemli olan çevre faktörü, işin temizliği ve reklam. Özellikle böyle ilçelerde çevre çok önemli.. Oda Allaha şükür mevcut. O yüzden kardeşimin bu işe yoğunlaşmasına sıcak bakıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bayburtlu

quote:

Yüzeysel gezdiğiniz için olabilir.. Çünkü PS normal kafe olarak bir çok kaliteli mekan mevcut. Böyle düşünmen doğal çünkü ben bile Kadirlili olmama rağmen Ankara da memurluk yapıyorum. İstesem gitme şansım var ama banada küçük oralar. :)

Sen bide Bayburt u gör

Hadi hocam ya.. O kadar kötümü ciden?. :)
  • zankos Z kullanıcısına yanıt
    O kadar bilgibirkimimiz ve argemiz olsaydı emin ol yapardık.. Ama şu an sadece hayal kuruyoruz.
    Belki ileride fikirlerimizi tescilletir satarız.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Bayburtlu

quote:

Sen bide Bayburt u gör

Hadi hocam ya.. O kadar kötümü ciden?. :)

Yok be hocam sizin ilçe kadar var işte

• ben 2000 nüfuslu bir yerde 25 bin liraya kırtasiye açtım. aylık ortalama kârım 2000-2500 civarında. Sene başını da koyarsak 3000 i geçiyor.

kardeşin okula yakın bir yerde kırtasiye açar (devralmak daha mantıklı) ve kamuda tanıdığı da varsa, ihale falan alabilirse hiçbir şekilde batmaz. batamaz

copy center olarak da üni civarında açabilir. ama ders notlarını kesinlikle ele geçirsin önce
  • quote:

Orijinalden alıntı: cancannazlican

Kafe tarzi yerler için hizmet sektörü icin ciddi meblaglar lazim. Kafa rahat girmek lazim. Ufak paralarla ezilirsiniz ve istediginiz konsepti yapamazsiniz.

Ufak luks bir waffle ci acilabilir o paralara .

Bence boyle dusuk butceler icin uretim yapilabilecek bi kac is var. Bende kendim icin arastirmistim.

10bin tl lik bir makine ile Civata uretebilir.

Ya da ayni meblaglar ile söve uretimi yapabilir. Ikiside cok maliyetsiz ama iyi kazandiran isler .

Sizin oralarda ne durumda ama ulkede tek isleyen insaat sektoru olduğu icin. Insaat sektörüne yonelik isler yapabilirsiniz .

Elektrik vs anliyor dediginiz icin normal evlere akilli ev sistemi cekebilir .ya da yeni yapilan sitelere evlere mutehit ile konusup yapabilir.
    Cinden vs den getirip kendi kurarsa ciddi kar eder. Uygun fiyatla satarsa talepde olur.

Ya da tanidik usta vs gurubu varsa onlari guzelce calistirip koordine edebilecegini dusunuyorsa ustalarla ugrasmak zordur cunku. Ev tadilat isi yapar super para var.
    Birisi is verse evini tadilat ettirmek icin o evi elinizdeki para ile cok rahat bitirir sıkıntıya dusmeden iai bitincede parasini pesin aliyor zaten. Kendi kendini finanse edebilir cok rahat.
    Insanlar ustalarla muhattap olmayacak kardesiniz bir mimar gibi guzel giyimle guzel konusma ile musterilerle muhattap olup istediklerini guzelce anlayıp ustalari kendi elemani gibi eve getirip bir ekip calismasi ile müşterinin istedigi seyleri eve uygulanmasini saglayacak.
    Bir kac iste sonra ofisini bile acar.
    Basta gerek yok masrafa.

Benim bir arkadaşım yapiyor bu isi cok kolay yukseldi

Bende tamamıyla ayni fikirdeyim.. O yüzden kafe ve özel mekan konusundan oldukça uzaklaştım. Çünkü böyle bir yerin açma ve işletme maliyeti kardeşimin parasını ezer ki; Bu benim asla isteyemeceğim bir durum. Fikir açısından kendiside bir çok katkıda bulunuyor ama; sürekli değişkenlik gösteriyor bu konular. Ama benim aklımda olan bir iş var yapabilirde onu bahçelere çekilen tel makinaları var 20-30'a temiz ikinci el bulunabiliyor. Bizim orada da talep fazla. Ve saatte azımsanmayacak kadar tel örüyor makina.. Çünkü bizim orada bu işi yapan yok ve dışarıdan geliyor örgü teller.. Diğer dediğiniz iş külfiyetli geldi bana..

• ApsinteX kullanıcısına yanıt
    Hocam kahvalti isi gercekten cok kârli bir iş. O butceyle de rahatlikla acilir
    Ben antalyadayim kahvalti salonunda calistim, ailecek calisan kisilerin yanina ise girmistim, mekani otellerin eski esyalarindan falan kurmuslar cok ahım sahim bi yer degildi ama musterisi vardi. Ama sadce kahvalti olmaz benim calistigim yerde aksam mangal da vardi kendin pisir kendin ye tarzinsa. Masa ve mangal ucreti aliyordu 17.5 tl, musteri etini kendi getiriyordu ya da musterinin istegine gore patronun anlasmali oldugu kasaptan aliyordu. Bu isi oncelikli olarak dusun bence cunku diger onerilenlere gore belli bi meslek, kabiliyet ve fazla sermaye istemiyor. Onemli olan peynir tereyagi zeytin vb. Seylerin baglantisini köylerden yapmak toplu sekilde almak ve bunlarin yanina insanlarn kendi evlerindekahvaltida bulamayacaklari 3-5 cesit biseyler eklemek. Kisi basi 15 tldende serpme kahvaltiyi yapistirr..

• TheBigS T kullanıcısına yanıt
    Balıkta olacak mı..RIFKI? :) :)
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.