Şimdi Ara

Uzun Yıllardır Aradığım ve Bulamadığım Film (16 YILIN SONUNDA BULUNDU!!!!)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
90
Cevap
3
Favori
7.835
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

ana konuya da 2-3 kez yazdım en az ancak bulan çıkmadı zamanında konu dışına da konu açtım ancak orda da bulunamadı en son olarak buraya da yazıyım diyorum eğer burdan da çıkmazsa yok artık kesin bulamam.

Direkt eski açtığım konudan kopyalıyorum:

İyi günler öncelikle,

Bundan yıllar önce (yıllar önce dediğim tam yılı hatırlamıyorum ama olmuştur herhalde 9-10 yıl) Cine 5'te bir film izlemiştim. O günden beri bu filmi arar dururum. Filmden aklımda kalanları yazıyım;

Bir kız ve ailesi var. Bunların evine bir hizmetçi geliyor. Bu hizmetçide cadı çıkıyor.
    Küçük kızın bir başka kız arkadaşı var. Hatta sanırsam o fark ediyordu hizmetçinin cadı olduğunu. Hatta bu kıza aşık olmuştum o küçük yaşta, o yüzden arıyorum filmi Bir sahnesinde bu kızın arkadaşları buna ''Hadi yine küfür etsene'' diyordu. Yani kız galiba biraz küfürbaz.
    Neyse, bu başta bahsettiğim kızın bir de erkek kardeşi var. Hatta cadı en sonunda bu erkek kardeşi kaçırıyor. Ama meğersem kaçırmamış, yemek mi ne vermiş. Tam hatırlamıyorum o kısmı.
    Bu iki kız arkadaş bu hizmetçinin cadı olup olmadığını anlamak için onu ağlatmayı deniyorlardı. Birde şey mevzusu vardı, eğer aynada dişlerinden biri böyle büyük sivri gözükürse cadıdır. Ağlarsa cadı değildir. Sonunda ağlamayı başarıyordu ama o da ne yüzünün yansıması masada gözüküyordu ve dişlerinden birinin ucu sivriydi.

Filmi yıllardır hatırlarım. Sırf o kıza aşık olduğum için arıyorum (o zamanlar kız herhalde taş çatlasa 10 yaşındaydı) bakalım kız ne olmuş şimdi

ek hatırladıklarım aşağıda:
    Film boyunca başroldeki iki kız arkadaş (yaşları max 12) dadının cadı olup olmadığını araştırıyordu diye hatırlıyorum ancak üstünden yıllar geçti ve kafamda net değil. Yüksek ihtimalle şöyleydi, anne baba ve iki çocuklu bir ailenin evine dadı olarak giren yaşlı bir kadın var. İlk olarak kız çocuğun bir başka kız arkadaşı bu dadının cadı olduğundan şüpheleniyor bizim başroldeki kızımız saçmalama olur mu öyle şeyler vs. diyor sonra biraz ikna olur gibi oluyor. Cadılar nasıl anlaşılır diye araştırıyorlar cadılar ağlamazmış diye bir bilgi öğreniyorlar dadıyı ağlatmaya çalışıyorlar dadı ağlıyor içlerinden cadı değilmiş meğer diye geçirirken o sırada aynadaki yansımasında dişlerinin sivri olduğunu görüyorlar (cadıların ayna yansımasında dişleri sivri olurmuş diye bir bilgi de öğrenmişlerdi) Bir de başroldeki kızın küçük erkek kardeşini filmin sonunda bu cadı kaçırdı sanıyorlardı ama meğerse kaçırmamış olay başkaymış. Şu an bunları hatırlayabildim. Yani film cadı konusu üzerinde dönüyordu.

- cadı dadımız tatlı tonton bir nineydi beyaz saçlıydı
    - başroldeki kızlar 12 yaş civarıydı erkek kardeş 7-8 civarıydı

İnşallah bilen vardır ya

2022 EDİTİ:
    Filmi ilk ararken cine 5'te izlediğimi yazmıştım ancak yüksek ihtimalle hallmarkta izledim. Eskiden digiturkte böyle bir kanal vardı şimdilerde var mıdır emin değilim.
    Film Amerikan filmi olmayabilir, düşününce avrupa filmi olması daha muhtemel geliyor.
    Filmin sonunda bu cadı olan dadı evin önünde süpürgeye binerek uçup gidiyordu, bu kısmı da şimdi düşününce net hatırlıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emmesen -- 2 Ekim 2022; 9:27:40 >

• Ahçı şoföre , şoför bahçivana , sonra hepsi ahçıya ..
  • Olsen ikizlerinin öyle bir filmi vardı sanki ama o değildir herhalde ama film bana çok tanıdık geldi büyük ihtimalle izlemişimdir
  • quote:

Orijinalden alıntı: bluecancan

Olsen ikizlerinin öyle bir filmi vardı sanki ama o değildir herhalde ama film bana çok tanıdık geldi büyük ihtimalle izlemişimdir

Valla bilmiyorum ki tv filmi olabilir tahminimce 10 yıl önce falan cine5'te izledim diye hatırlıyorum
  • .........

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-349768E0E -- 17 Ağustos 2015; 3:26:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: claude

senin filmi araştırıyorum şimdi siz de benimkilere bakının

Baktım ama bir şey bulamadım seninkilerden
  • ....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-349768E0E -- 17 Ağustos 2015; 3:26:28 >
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi X kare -- 5 Kasım 2012; 18:01:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: X kare

Zamanında Cine5'te vermişlerdi bu filmi ama o film mi emin olamadım

Maalesef. Yine de teşekkürler.
  • Hala aramaktayım
  • Film olduğuna emin misin? Dizi olamaz mı?
  • şimdi hiç filmi arayıpta bulmaya kasamayacağım kardeş ama şunu diyim 90ların öcülü büyülü fantastik aile filmlerinde bir çok çocuk oyuncu oynadı ve onlarda hiç biri bu zamana ulaşamadı. christian bale gibi elijah wood gibi scarlett johansson, drew barrymore gibi dramalarda boy gösteren çocuk oyuncular parladı daha çok...
  • quote:

Orijinalden alıntı: apeka

şimdi hiç filmi arayıpta bulmaya kasamayacağım kardeş ama şunu diyim 90ların öcülü büyülü fantastik aile filmlerinde bir çok çocuk oyuncu oynadı ve onlarda hiç biri bu zamana ulaşamadı. christian bale gibi elijah wood gibi scarlett johansson, drew barrymore gibi dramalarda boy gösteren çocuk oyuncular parladı daha çok...

Filmi arıyorum ben çocuk oyuncunun o zamanki görüntüsünü unuttum merak ettim kimden etkilenmişim diye yoksa ünlü olmuş olmamış banane.
  • quote:

Orijinalden alıntı: X kare

Film olduğuna emin misin? Dizi olamaz mı?

Film olduğuna eminim. 2 yıl önce konu açtığımda bu filmi izlemiş biri çıktı ancak o da filmin adını bilmiyordu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emmesen

quote:

şimdi hiç filmi arayıpta bulmaya kasamayacağım kardeş ama şunu diyim 90ların öcülü büyülü fantastik aile filmlerinde bir çok çocuk oyuncu oynadı ve onlarda hiç biri bu zamana ulaşamadı. christian bale gibi elijah wood gibi scarlett johansson, drew barrymore gibi dramalarda boy gösteren çocuk oyuncular parladı daha çok...

Filmi arıyorum ben çocuk oyuncunun o zamanki görüntüsünü unuttum merak ettim kimden etkilenmişim diye yoksa ünlü olmuş olmamış banane.

"Sırf o kıza aşık olduğum için arıyorum (o zamanlar kız herhalde taş çatlasa 10 yaşındaydı) bakalım kız ne olmuş şimdi"

o kızın kim olduğunu bulup şuan ne durumda olduğunu merak ettiğini çıkarıyorum bu cümlenden. yani filmi merak etmiyorsun kız kimmiş onu merak ediyorsun ve o kıza ne olduğunu merak ediyosun. yanlış mıyım? bu durumda dediğim şeyler senin cevabın oluyor. filmi arıyorum ben deyip laf çevirme bence. bide bu soruyu yahoo answersda bi sormanı öneririm. halloweenda döndürüp döndürüp amerikan kanallarının gösterdiği filmlerdendir kesin ama bize hitap etmiyordur benim cadılı ve çocuklu hatırladığım bir iki film var ama hiç birinde evin hizmetçisinin cadı olduğunu kanıtlamaya çalışmıyorlar.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Emmesen

quote:

"Sırf o kıza aşık olduğum için arıyorum (o zamanlar kız herhalde taş çatlasa 10 yaşındaydı) bakalım kız ne olmuş şimdi"

o kızın kim olduğunu bulup şuan ne durumda olduğunu merak ettiğini çıkarıyorum bu cümlenden. yani filmi merak etmiyorsun kız kimmiş onu merak ediyorsun ve o kıza ne olduğunu merak ediyosun. yanlış mıyım? bu durumda dediğim şeyler senin cevabın oluyor. filmi arıyorum ben deyip laf çevirme bence. bide bu soruyu yahoo answersda bi sormanı öneririm. halloweenda döndürüp döndürüp amerikan kanallarının gösterdiği filmlerdendir kesin ama bize hitap etmiyordur benim cadılı ve çocuklu hatırladığım bir iki film var ama hiç birinde evin hizmetçisinin cadı olduğunu kanıtlamaya çalışmıyorlar.

ben o mesajı 2 yıl önce yazdığımdan ne yazdığımı da unuttum 2010'da filmi arıyorum diye konu açmıştım sonra işte geçen aklıma geldi tekrar anltmıyım hazırı mevcut yapıştırıyım dedim Şu an merakım acaba o zamanlar hangi kızdan hoşlanmışım meselesi tabii aşkından öldüm gibi durumlar yok herkes çocukken bir şeylerden etkilenebilir. Belki yine oynuyordur filmlerde de üçüncü sınıf filmlerde falan oynuyordur.

Yahoo anwers'a bakıcam bir de divxplanettakiler bilir mi acaba? sormaktan zarar gelmez gerçi.

• -

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-349768E0E -- 16 Ağustos 2021; 18:13:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: claude

ben gavurca bilmiyom benim filmlere de bi el atsanız

Ana konuya da yazdın mı sen bence oraya da yaz yazmadıysan
  • ......

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-349768E0E -- 17 Ağustos 2015; 3:26:51 >
  • Film tanidik geciyor 10yil once cine5 te her gece sinema oynardi o papagan aklimdan cikmiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.