Şimdi Ara

6 kanallı helikoptere geçiş sürecim ve sonuç :) (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
176
Cevap
0
Favori
19.917
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • şuan kullandığım 4 kanallı heli kapalı ortamda indoor ilk başlangıç uçuşlar için geçerlidir

6 kanallı modele geçmeye hazır olduğumda outdoor uçuşlarını gerçekleştirirken videolarımda bunu görebileceksiniz zaten
  • evet , sonunda RealFlight G4.5 full sürüme sahip olabildim
    ve beraberinde 6 kanal RC helimin kumandasını sisteme tanıtıp calibre ayarlarınıda sorunsuzca yaptıkdan sonra simulasyon eğitim uçuşlarına başlayabildim

Uçak ve özellikle Heli kullanmak çok çok kefiyliymiş

Gerçekde buRC leri kırımsız uçurmak için kullanma aşamasına aylar sonra gelebilirim
    sabredeceğiz artık
  • Selamlar ,
    bende 4 kanalli aldim ,2 haftaonce hongkong tan siparis ettim bugun geldi, turkiyede 400 tl den pahaliydi ben 250 tl ye aldim ,

icinde cd si var , bilgisayarda program ile ucurcam ilkbasta , sendede cd varsa ole dene ilk basta bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: onnow78

Selamlar ,
    bende 4 kanalli aldim ,2 haftaonce hongkong tan siparis ettim bugun geldi, turkiyede 400 tl den pahaliydi ben 250 tl ye aldim ,

icinde cd si var , bilgisayarda program ile ucurcam ilkbasta , sendede cd varsa ole dene ilk basta bence

sanırım siz beni anlamamışınız

en son ki mesajlarımda belirttiğim gibi zaten iyi bir simulator ile çalışıyorum > 6 kanal RC büyük helikopterim için!

benim için artık 4 kanallı model devri bitti , ( kolay uçurduğum için )

şuan bununla çalışıyorum
     6 kanallı  helikoptere geçiş sürecim ve sonuç :)

lisanlısı 400 USD fiyatı

Real fly 4.5 varken , içinden CD çıkan diğer 4 kanallı simulatorleri kullanmak çok gereksiz ve mantıksız olur

benimde 4 kanallı Lama v4 var ve içinden çıkan simulatoru kullanmıyorum asla
    grafikler ve uçuşlar öyle kalitesiz ki anlatamamki Mario oynasan daha iyi o derece!

tavsiyen için sağol

ayrıca sizin aldığınız 4 kanallı hangisiyse artık, en iyi 4 kanal model bile TR satış fiyatları en fazla 300 TL civarındadır

bende 4 kanallı modelimi hongkong tan getirttim hepsi 180 TL ve yanında yedek palleri vs extra yedek parçalar ile beraber almıştım
    kargo ücretide dahil!

siz bu durumda çok pahalı almışsınız gene

250 TL ye hangi marka ve model aldınız onu merak ettim_?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SkYNeT-06 -- 7 Ağustos 2009; 21:29:46 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Damn It

1. sayfanın sonunda bir yorumum var sanırım gözünüzden kaçtı

Okumuştum
    ve sizin verdiğiniz tavsiyeler tabiki çok önemli.... zaten hep dikkate almıştım
    ben bu aralar 4 kanallı modelimle ve RF 4.5 simu ile aralıksız çalışmalara başlamıştım
    elimde bulunan diğer 6 kanallı modelde uçmaya hazır! ama acele etmemeliyim bekliyorum

ilerleyen günlerde kendimi hazır hissedip heyecanımı yendiğimde 6 kanallı model ile ufak ufak havalanmalara başlayabilirim
    ilk olarak kuyruk bana doğru sabit hover çalışması yapacağım

• Bende bugun Honey Bee CP2 aldım ama henuz ucurmadım once similatorde kendımı bıraz denemem gerekıyor. Tabi önce similatör ayarlarını basarmam gerek yardımcı olursanız sevınırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Exessive

Bende bugun Honey Bee CP2 aldım ama henuz ucurmadım once similatorde kendımı bıraz denemem gerekıyor. Tabi önce similatör ayarlarını basarmam gerek yardımcı olursanız sevınırım

Size gereken tüm konu ve Simulator için açıklamalar burada

http://www.bodrumrc.com/sim/
  • şimdi cp2 yi uçurabiliyosunuzdur heralde
  • bence bu konudakilerin çoğu artık buraya uğramıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: afd92

şimdi cp2 yi uçurabiliyosunuzdur heralde

evet bu hobbye geçen yıl başlamış olup 6 aya yakın ufak tefek kırımlar ile uçmaya başlamıştım
    ve
    aradan 1 yıla yakın bir zaman geçti ilk olarak 4 kanallı ile başladım ve yön kontrolünü iyice öğrenerek heliyi her şekilde uçurmaya başladım

http://www.youtube.com/watch?v=pHUkTOKStaU

sonra
    aldığım bu 6 kanallı ile devam ettim ve heli ile beraberinde gelen analog kumanda benim ilk modelimdi
    her ne kadar sınıfında dengesiz ayarsız düzen tutmayan vasat ucuz bir 6 kanallı heli olsa bile onun sayesinde çok şeyler öğrendim ( mekanik elektronik aksam açısından )
    ve en önemliside pilotajlığı öğrenerek kazayı en aza indirgedim
    http://forum.donanimhaber.com/m_32789286/mpage_2/key_/tm.htm

geçen ayların birinde bu 6 kanallı modelim ile son uçuş gerçekleştirmiştim tabi istenilen gibi ne yapsak uçmuyor
    3 kuruşa beş köfte misali

http://vimeo.com/8066662

kendimi hazır hissedince bu modelimi sattım ve yerine T-rex 500 kit topladım , beraberindede iyi bir dijital kumanda ve alıcı
    ve en üst düzey kaliteli ekipmanlar elektroniklerini aldım
    helimi topladım ve kumandadan gereken tüm ayarlalrıda yaptıkdan sonra ortaya şöyle evladiyelik uçurabileceğim güzel bir heli çıktı ;)

T-rex toplandıktan sonra ilk çalıştırma aşaması

http://www.youtube.com/watch?v=LDwDuTl7iII

http://www.youtube.com/watch?v=t30MYE8_BlE

dışarıda gerçekleştirdiğim ilk hover uçuş testi

http://www.youtube.com/watch?v=ykD3tu5RISs

tüm ayarlar kontrol edildikten sonra kanopisini giydirip uçuşa hazır hale getirdim.

• çok güzel bi heli olmuş .yeni videolarınız hobbyrc de varmı varsa link verebilir misiniz?(ben de üyeyimde)
  • hayırlı olsun çok güzel gerçekten,kırımsız uçuşlar
  • sağolun

helim yeni toplandı fakat havalar buara öyle berbatki yağmur fırtına yüzünden şuan uçmak istemiyorum açıkcası
    kapalı spor salonunada almıyorlar
    sanırım uygun zamanı biraz bekliyeceğim
  • quote:

Orijinalden alıntı: YoğunBelKası

çok güzel bi heli olmuş .yeni videolarınız hobbyrc de varmı varsa link verebilir misiniz?(ben de üyeyimde)

doru dürüst pek uçuş videom yok , malum hobbyrc 'de yeni sayılırım.
    gerçi eski modelim olan belt cp ile yarım yamalak uçtuğum bir video vardı onuda üst mesajlarımda vermiştim

bu havalarda gerçeği ile uçamayınca artık RF 4.5 simulator ile çalışıyorum
    hem pilotajlığımı iyice geliştiriyorum

http://www.youtube.com/watch?v=NPmfhIAFsPM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SkYNeT-06 -- 7 Şubat 2010; 15:46:52 >

• peki 3d heliler nası ters dönüyor paller demi terse dönüyor yoksa başka bir şeylemi
  • 3D helilerde bir normal alan turu ve hover uçuşu dediğimzi olay var

ve birde 3D akrobasi yapabilmen için id-le up olayı vardır

6 kanallı helilerin hepsi akrobasi yapabilir
    ama üstündeki elektroniğin ve mekaniğin kalitesine bağlı olarak ve heliyi kullanancak pilotun deneyimi ile beraberinde bu uçuşlar sorunsuzca gerçekleştirilir

3D yani akrobasi uçmak istenildiğinde heli havadayken kumanda üstünde bulunan id le up dediğimiz switch açılır ve pallerin dönüş hızı %100 e kadar çıkar
    ve sabit yüksek bir hızla dönmeye başlar
    bu aşamada heliye havada hertürlü hareketi yaptırabilirsiniz

heliyi takla posisyonuna sokarken o an kumandadan gazı stickini yukarı vereceğimizin tam tersine gaz kolu aşağı çekilir
    yalnız bu aşamada çok dikkat edilir
    şimdi diyeceksiniz ki gazı kesersen yani aşağı çektiğimizde motor durmazmı helinin palleri yavaşlar ama_??

yok öyle değil

çünkü deminde dediğim gibi id le up switchi açıkken helinin palleri tam devir sabit dönüyor
    ve heli takla posisyonundayken kumanda gazı aşağı çekildiğinde
    paller ters açı alarak heli tekrar geri yükseltilir veya hoverde tutulur

takla posisyonundayken gazı arttırmak için gaz kolu tam tersine aşağı çekilir
    aksine gazı normal verirsen heli tepe üstü yere çakılır

fakat akrobasi yapmadan sadece alan turu uçuşlarımızda gaz kolu normal kullanılır ve id le up switchi kapalı konumda olur
    bu durumda paller normal açı aldığı için gazı azaltarak heliyi aşağı , gazı yukarı verip çoğaltarak heli yukarı kaldırılır veya havada sabit hover posisyonunda tutulur

• kısaca 3d uçurmak zor
  • şu videodaki uçuş dünyanın en iyi pilotlarından birisine ait!
    ve bu pilot kendini artık öyle bir aşmış durumdaki videonun sonuna doğru yaşadığı olayda
    üzüleceği yerde mutlu oluyor ve alkış alıyor

bu seviyeye gelmek yıllar alabilir

ama hiç birşey zor değil yeterki istek ve merak olmalı ve sabrederek devam etmek gerekiyor

tabi bu şekil uçuşları yapabilen kişilerin bütçeside bir o kadar iyi mutlak ki o seviyeye gelebilmek için kim bilir kaçtane model parçaladılar

tabi ki bizler böyle bir uçuşu göze alamayacağımız için normal alan turu uçuşları ile yetinmek zorunda kalıyoruz

normal uçuşlarda bir rc sever kişiye çok büyük keyifte verebilir

benim uçuş stlimde bu mesela

• sizin lamav4 ünüz hala duruyormu yoksa sattınız mı?
  • pm yede cvp verirseniz pm olarak sevinirim
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.