Şimdi Ara

5G ihalesi ne zaman ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
1
Favori
2.350
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-126D2940A -- 11 Aralık 2020; 4:31:27 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hz.haha

Bu haberler beni hiç heyecanlandırmıyor. Orta doğu ülkesinde teknoloji satılır ama kullandırtmazlar. Bu şekilde para kazanırlar. Çünkü satmaktan çok kullandırtmak daha pahalıya geliyor. Mesela 4G geldi ve ülkemizde şuanda yüzde yüz kapasite ile mi çalışıyor? Yok en fazla yüzle elli kapasite ile çalışıyor. Çünkü o teknolojiyi her yerde en iyi şekilde sağlamak çok masraflı. 5G gelecek ama ilk yıl sadece süpermarketlerde göreceğiz sanıyorum.
    Senin dedigin abd'de bile yok hocam.Nperf den bakabilirsin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çekme sorunu yaşanmayacak diye bir şey yok. Halihazırdaki frekanslardan daha yüksek frekanslar kullanılacağından o sorun ister istemez olacak. Hatta 6 GHz üstü frekanslarda telefonu tutuş şekline göre sinyalin azalması söz konusu. Olur da 700 MHz bandını da ihaleye açarlarsa çekme sorununu çözerler ama 4G hızı verirler anca bu frekanstan da.
    O hızlar teorik hızlar. Onları görmek şuan 1.2 Gbit 4G'de hız görmek gibi bir şey.
  • Şebeke içi sınırsız konuşma, pass paketleri ve 23 ülkeyi paketindeki dakikalarla aramanın alternatifi yok maalesef diğer operatörlerde

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Jovi kullanıcısına yanıt
    Evet Zonguldak'da Aselsan ULAK baz istasyonu ile deneme yapıldığını duymuştum. Bu arada vodafone ne açıdan zarar etmiş ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: canmania

Şebeke içi sınırsız konuşma, pass paketleri ve 23 ülkeyi paketindeki dakikalarla aramanın alternatifi yok maalesef diğer operatörlerde
    Öldürücü darbeyi vurmuşsunuz.
    Sabit hatlarla sınırısz görüşmeyi de ekleyebilirsiniz.
  • 4G ile 5G ihalesi birlikte yapilmis dolayisiyla 5G ihalesi yapilmayacakmis

• quote:

Orijinalden alıntı: Marrusia

4G ile 5G ihalesi birlikte yapilmis dolayisiyla 5G ihalesi yapilmayacakmis
    Peki hangi operator hangi frekanslardan ne kadar almıs? Ben 4g ile oyle bişey oldugunu sanmıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Backspace7

Peki hangi operator hangi frekanslardan ne kadar almıs? Ben 4g ile oyle bişey oldugunu sanmıyorum.

Alıntıları Göster
    Google yazin hocam banada sacma geldi ama oyleymis frekanslari nasil yaptilar cozemedim xaten

• Marrusia kullanıcısına yanıt
    Buradan link paylasirmisiniz cunku google’a 5g frekans ihalesi yazinca paso almanyadaki 5g ihalesi haberleri çıkıyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • https://www.memurlar.net/haber/515010/ 5g ihale yapılmayacak

• mutalvarol M kullanıcısına yanıt
    16 Mayıs 2015 10:58
  • İptal yok, Zonguldak'ta Telekom ve Vodafone ortak bir sürü baz istasyonu kurdu. Ulak projesi kapsamında istasyon çok kurulmadı ama iki operatörün ortak yaptıkları bir sürü baz istasyonu var. Bölgedeki insanlar veya yolu oradan geçenler zaten bunu teyit edeceklerdir.
  • mutalvarol M kullanıcısına yanıt
    Cok eski bi haber. bu islerin icinde biri olarak @mustifb ustad bu konuda gecen baya guzel bilgiler verdi. Neden hala yapilmadigi yapilinca ne gibi frekanslar kullanilacak vs.

• Bahsettigim mesaj

5G ihalesi ne zaman ?

• Türk telekom artik bankaların elinde. Fazla frekans alabilir. Ya da şirket borç icinde diye az da alabilir.

• Kotayı aşınca 1 mb 10 tl kesmese yeter

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.