Şimdi Ara

520tl ASUS vs 470tl KEENETİC extra

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
1
Favori
1.043
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar gün içerisinde vdsl modem alacağım
    İstediğim şey sorunsuz ve kaliteli bir bağlantı değerleri tek istediğim bu ve ayarlanabilmeli snr margin gibi değerlee
    50-75 mbit VDSL hizmeti alacağım iki seçenek var
    Asusun bu fiyatta olması indirim mi yani iki modem birbirinin muadili mi bariz baskın olan var mı hangisini tercih etmeliyiz hangisi sağlıklı olur keenetic wifi gücü çok fazla mı asus wifi gücü çok az mı hangisi internet kalitesinde kötü hangisi bariz iyi bu fiyatlarda asus çok mu uygun yoksa asusun ederi 350 keenetic 480 yani keenetic daha mı iyi bi aydınlatsanız ( bütçem 550 lira)

Asus
    Mediamarkt asus 750ac 349lira + xiaomi router 4a trendyol 172tl = 521tl
    Keenetic extra dsl
    N11 ve Hepsiburada da =479 tl

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Donanım Rehberi -- 29 Eylül 2020; 12:45:32 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ben de merak ediyorum
  • Özellikle asus modem sahibi ve diğer modem sahivi arkadaşlar çekimleri ile ilgili bilgi verirseniz çok seviniriz

• asus u bilmiyorum ama keenetic ismini her yerde görüyorum gizli bir reklam çalışması var gibi :) ki bende extra dsl almayı düşünüyorum :)
  • iki cihazdanda uzak durun. asusda stabilite sorunu var. keeneticde bağlantı kopması sorunu çok yaşadım

• Bende Keenetic viva modelinde menzil sorunu yaşadım tavsiye etmem

• ileriyi düşünüp vdsl 35b profil modem almak daha mantıklı olabilir

520tl ASUS vs 470tl KEENETİC extra

Nedeni SAYE aktif olursa tüm ISP'ler telekomun altyapısını istediği gibi kullanabilecek böylelikle teoride 300 metreye kadar 300 mbit hız alabileceğiz tabi hiç bir zaman aktif olmama gibi bir durumda var 2013'den beri faaliyete geçirilmeye çalışılıp faliyete geçirilmeyen bir proje

Benim bildiğim 35B profille sahip en uygun modem bu

https://www.vatanbilgisayar.com/zyxel-vmg3625-t50b-300mbps-866mbps-vdsl-destekli-kablosuz-ac-4-port-adsl2-modem.html

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mediatek ve Mediatek'in yan kuruluşu Econet çipsetli cihazlardan uzak durmanızı tavsiye ederim stabilite istiyorsanız. Bu söylediğiniz iki modemin birinde Mediatek diğerinde Econet var. Şahsen Türkiye'de 35b'ye geçileceğini sanmıyorum. Daha 17a'dan 30a'ya bile geçilmediğini hatırlatırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Celonfix -- 17 Ekim 2020; 17:59:41 >
  • Arkadaşlar modem konusunu çok araştırdım, yaptığım araştırmalar sonunda Keenetic Extra DSL modelini aldım almaz olaydım.Bu ürünü öve öve bitiremediler neredeyse yorumların hepsini okudum.Modemde inanılmaz derecede çekim sorunu var.Modem salonda ve 10 mt mesafedeki odaya gittigimde tek kareyi zorla cekiyor ve kopmalar oluyordu ürünü iade ettim belki de modem arızalı olabilir bilemiyorum.Şu anda modemsizim :-) Allahtan elimde TP-LINK TL-WN8200ND wifi adaptör var ki komşunun internetinden bağlanıyorum.O bile modemden daha iyi çekiyor o derece :-D

• quote:

Orijinalden alıntı: Celonfix

Mediatek ve Mediatek'in yan kuruluşu Econet çipsetli cihazlardan uzak durmanızı tavsiye ederim stabilite istiyorsanız. Bu söylediğiniz iki modemin birinde Mediatek diğerinde Econet var. Şahsen Türkiye'de 35b'ye geçileceğini sanmıyorum. Daha 17a'dan 30a'ya bile geçilmediğini hatırlatırım.

çokta önemli değil işlemciler 2020 yılı itibariyle, yazılımın nasıl çalıştığı daha önemli, şuan ki modemlerin en büyük sorunu ısınma, ısınmadan kaynaklı stabilite sorunları daha çok oluyor

• quote:

Orijinalden alıntı: FreeRun

çokta önemli değil işlemciler 2020 yılı itibariyle, yazılımın nasıl çalıştığı daha önemli, şuan ki modemlerin en büyük sorunu ısınma, ısınmadan kaynaklı stabilite sorunları daha çok oluyor

Alıntıları Göster

Tam tersine en önemli olan şey işlemci. Düşük SNR oranına sahip bir hatta, Mediatek stabil çalışmaz. Şu an yorumlardan gördüğüm kadarıyla en çok ısınan modemler Asus ve Keenetic. Şu an kullandığım TP-Link VR600 çok serin çalışmakta, 1 ay bile hiç kapatmadığım oluyor en ufak stabilite ve şişme sorunu olmuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Celonfix -- 20 Ekim 2020; 15:36:32 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Indaclub

Arkadaşlar modem konusunu çok araştırdım, yaptığım araştırmalar sonunda Keenetic Extra DSL modelini aldım almaz olaydım.Bu ürünü öve öve bitiremediler neredeyse yorumların hepsini okudum.Modemde inanılmaz derecede çekim sorunu var.Modem salonda ve 10 mt mesafedeki odaya gittigimde tek kareyi zorla cekiyor ve kopmalar oluyordu ürünü iade ettim belki de modem arızalı olabilir bilemiyorum.Şu anda modemsizim :-) Allahtan elimde TP-LINK TL-WN8200ND wifi adaptör var ki komşunun internetinden bağlanıyorum.O bile modemden daha iyi çekiyor o derece :-D

Reklamın gücü işte. Yazılımının bir çok özellik barındırması dışında hiç bir alınabilir yönü yok Keenetic modemlerin. Router tarafında da Wifi 6'ya sahip Qualcomm,Broadcom çipsetli çok daha kaliteli bir çok alternatif mevcut.

• Celonfix kullanıcısına yanıt

TP-Link Archer VR600 yada Zyxel VMG3625-T20A almayı düşünüyorum sizce nasıl cihazlar, tavsiye eder misiniz ? Bu cihazların çekim gücü kalitesini merak ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Indaclub -- 23 Ekim 2020; 4:22:40 >
  • quote:

TP-Link Archer VR600 yada Zyxel VMG3625-T20A almayı düşünüyorum sizce nasıl cihazlar, tavsiye eder misiniz ? Bu cihazların çekim gücü kalitesini merak ediyorum.

Bende aynı sizin gibi bu modeller arasında kaldım to link daha yakın geliyor bana ama henüz karar veremedim.

• quote:

VR600 öneririm Broadcom çipsetli, diğeri Econet (Mediatekin yan kuruluşu). Çekim gücü olarak VR600'den çok memnunum 3+1 evde çekmeyen yer yok,cihazda kesinlikle ısınma,şişme sorunları da yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Celonfix -- 23 Ekim 2020; 17:9:37 >
  • kenai kullanıcısına yanıt

Şimdi Amazon’dan TP Link VR600 ü sipariş ettim.

• quote:

Orijinalden alıntı: kenai

Şimdi Amazon’dan TP Link VR600 ü sipariş ettim.

Hocam aynı modeli araştırıyorum router olarak kullanacağım ben turksat modem kötü olduğu için. Memnun kaldın mı? Menzili nasıl?

• carlitoss kullanıcısına yanıt

Ben modem olarak kullanıyorum sadece bu cihaz var, o da evin salonunda olduğu için heryerden çekiyor. Yalnız bu bilgi sizi yanıltmasın modeme en uzak mesafe maksimum 10 metre.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.