Şimdi Ara

508 ve Passat arasında kaldım.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
601
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • passat comfortline 1.4 tsi dsg 2011 b7 kasa

peugeot 508 allure 1.6 thp 2011

bütçem 56 000 civarı uzun zamandır d segmenti otomatik şanzıman bir araç bakıyorum,bu iki araç arasında kaldım.5 yıl gibi kullanmayı düşünüyorum.
    özellikle bu iki aracı kullanan arkadaşlardan yardım bekliyorum.yardım ederseniz sevinirim .
    ilginize teşekkürler.

• Garantisi dolmamışsa passat dolmuşsa 508 alın derim.Birde passat bluemotion mı değil mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kutu149

Garantisi dolmamışsa passat dolmuşsa 508 alın derim.Birde passat bluemotion mı değil mi?

ilginize teşekkürler passat bluemotion comfortline
  • bozo810 B kullanıcısına yanıt
    Bence karar verirken aracın garantisinin bitip bitmediğine bakın çünkü Dsg ağırzaları meşhur birde almadan detaylı ekspertiz yaptırın çünkü bu tarz araçlar d sınfı olduğu için kazalı kazası arası fark çok oluyor yanlışıkla pert bir araç alırsanız satarken çok zarar edersiniz.
    Hangisi daha doluysa onu alın bence.
  • 5 yil gibi uzun bi sureden bahsetmissiniz

bence iki araca da farkli nedenlerden dolayi guven olmaz. ben yerinizde olsam sunlara bakardim, bi arkadasimda var cok tatli bir arac bence

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-2012-otomatik-vites-avensis-1-8-elegant-sadece-38000-km-de-150694278/detay
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-x-change-by-toyota-alj-2012-avensis-1-8-elegant-at-55-000km-152519941/detay
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-2011-avensis-1%2C8-elegant-49%2C272-km-151209882/detay

ozellikle son ilandaki gibi ekranli bir arac bulursaniz on numara.

uzun sure kullanim icin ideal bir arac ayni zamanda.

• Beamer kullanıcısına yanıt
    Değerli görüşleriniz için teşekkürler ama tercihimi bu iki araç arasında düşünüyorum.
  • 508
  • passat
  • Gerçek kullanıcılardan(bu iki aracıda kullanan)arkadaşlardan araçların artı ve eksi yönleri nelerdir.değerli görüşlerinizi bekliyorum arkadaşlar.
  • Passat i tercih ederdim ben

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Passat.

• 508 bence. Peugeotun en sağlam aracı çokta şık. Passattan daha Premium duruyor.

• Aracı ikinci el alacaksınız, nasıl kullanıldığını bilmediğiniz 3 yıllık bir dönem var.İkinci olarak bu arabayı 5 sene de siz kullanacaksınız.

Serviste kaçıncı nesil kavramaların olduğunu ezbere söyleyebilecek duruma gelirsiniz bu sürede.

TSI ve DSG sıfır alınıp binilecek, garanti süresi içerisinde de satılacak bir kombinasyon.

Ayrıca şu an satılan Passat, 2005 yılında çıkan B6 kasanın makyajlısı konumunda.Yani otomobilin halihazırda 9 senelik bir geçmişi var.Güncellikten oldukça uzak.

508 ise BMW ortaklığıyla geliştirilen THP motoru kullanıyor.Motordan yana hiç bir sıkıntınız olacağını sanmıyorum.

Yalnız ortada BVA şanzıman gibi bir dezavantaj var.Sağlam ve konforlu olması bi yana, çok yaktırıyor.

Yani 12-13 litre/100km gibi değerlere hazırlıklı olun.

Onun haricinde bence rakibine göre tercih edilesi bir otomobil.
  • Uzman Görüşünüz için teşekkürler.
    Yılda 8 ile 10 000 km yapacağım ve sürekli otomobili kullanmayacağım için benzinli bir araç tercih ettim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bozo810

Uzman Görüşünüz için teşekkürler.
    Yılda 8 ile 10 000 km yapacağım ve sürekli otomobili kullanmayacağım için benzinli bir araç tercih ettim.

Estağfurullah nacizane düşüncemi belirttim sadece.

Donanım anlamında düşündüğünüz 508, düşündüğünüz Passat'ı 2 kere cebinden çıkarır.Donanıma önem veriyorsanız bunu da göz önünde bulundurun.

Dediğim gibi genelde 12-13 litre civarlarında gezersiniz.Biraz agresif kullanım ile daha da artabilir.Yakıt konusu sizin için sorun olmayacaksa çok keyifli bir tercih olacağını düşünüyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.