Şimdi Ara

5000 lira civarı saat önerisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
19
Cevap
0
Favori
4.809
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar 2 ay sonra 7 senelik zorlu bir eğitimden sonra üniversite eğitimim bitiyor ve annem mezuniyet hediyesi olarak saat almak istediğini söyledi. 5000 lira bütçeyle bir saat belirlememi istedi. Şöyle ömürlük evladiyelik doktor adama yakışacak bir saat tavsiye edebilirmisiniz?

• Tag Heuer veya Omega modellerine bakabilirsin bu bütçeye.
  • Omega
    Longines
    Oris
    VSA (Victorinox Swiss Army)
    Hamilton
    Raymond Weil

Aklıma gelenler. Öncelikle Omega ve Longines'i tavsiye ederim.
  • 5.000 TL bütçe ile bence Omega, Tag Heuer, Oris, Maurice Lacrouix, Longines gibi markalara bakmak isabetli olacaktır.

Hamilton kullandım, 5.000 TL edecek bir model üretmediklerini düşünüyorum.

Raymond Weil de düşünülebilir ancak şahsen bu markaya hiç ısınamadım, mutlaka kalitelidir ancak bana göre değil.

Bence siz nasıl bir saat istediğinizi belirtin, ona göre tavsiyede bulunabilirim.

Öncelikle, ikinci el düşünür müsünüz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Polemik -- 25 Nisan 2012; 17:13:16 >
  • şahsen, omega'dan başkasına bakmazdım.
  • kesinlikle oris
  • Saatten anlamam fakat etrafımdan duyduklarıma göre rado ve rolex iyi ve pahalı ürünler üretmekte imiş.
  • şahsi listem

omega oris (belki seiko ananta)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Polemik

5.000 TL bütçe ile bence Omega, Tag Heuer, Oris, Maurice Lacrouix, Longines gibi markalara bakmak isabetli olacaktır.

Hamilton kullandım, 5.000 TL edecek bir model üretmediklerini düşünüyorum.

Raymond Weil de düşünülebilir ancak şahsen bu markaya hiç ısınamadım, mutlaka kalitelidir ancak bana göre değil.

Bence siz nasıl bir saat istediğinizi belirtin, ona göre tavsiyede bulunabilirim.

Öncelikle, ikinci el düşünür müsünüz?

omeganın quartz makinalı saatleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

ve bu bütçede 2.el olarak ne alınabilir.
  • Quartz makineye karşı bir önyargım bulunmuyor ancak quartz bir Omega almam açıkçası.

Neden derseniz, o kadar para verip de pilli bir saat almanın benim için anlamı yok. Ayrıca mekanik kalibre 5 yılda bir bakım yapılması halinde çok uzun süre sorunsuz çalışacağı ve çok daha özel olduğu için pilli bir saatte Seiko seviyesinin üzerine çıkmayı özel bir durum olmadığı sürece düşünmem. Kimileri mekanik saat kullanamıyor çünkü otomatik saati iki gün takmayınca ya da kurmalı saati kurmayı unutunca saatin durmasını sorun olarak algılayan kullanıcı sayısı az değil. Benim için saati ayarlamak 30 saniyelik zevkli bir iş iken kimisi için işkence olabiliyor. Kimi insanlar ise kuvvetli manyetik alanlarda çalıştıkları için mekanik saat ciddi anlamda sapma yapıyor. Bu sebeplerle bazı lüks markalar pilli saatler üretiyorlar. Özellikle lüks kadın saatlerinin çoğu pillidir çünkü kadınlar mekanik saat kullanamıyorlar.

Bu sebeplerle ben pilli bir lüks saat tercih etmem. Diğer tercih etmeme sebebim ise ikinci elde tutulmaması ve dramatik değer kaybıdır. Bunları takmayıp, aksine avantaj olarak kabul edenler ise gönül rahatlığı ile quartz Omega tercih edebilir diye düşünüyorum.

İkinci elde 5.000 TL civarına binlerce saat alınabilir, siz nasıl bir şey istiyorsunuz? Bence bir konu açıp beklentilerinizi ve bütçenizi net olarak belirtin, yardımcı olmaya çalışırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Polemik -- 29 Nisan 2012; 1:17:55 >

• deri kayışlı modellerden hoşlanıyorum
    bir de kasa gold rose renginde olursa daha güzel olur.
  • Kırmızı altın kasa ve deri kordon yeterince ayırt edici değil. Nasıl bir saat istiyorsunuz?

Saatin deri kordonlu olması hiç önemli değil, zaten iyi bir saat alacaksanız bilezikli olsa da bileziği çıkarıp yerine güzel bir deri kordon takmak mümkün. 18 ayar altın ve bilezikli bir saati de 5.000 TL'ye almanı çok zor zaten.

Önemli olan kriterlerinizi net şekilde belirlemeniz bence.

Mekanik mi, pilli mi?

Spor mu, klasik mi?

Hangi özelliklere sahip olmalı? (Tarih, GMT, kronograf, tam takvim vs)

Saatin tipi nasıl olacak? (Dalgıç, klasik, pilot, spor kronograf vs)

Öncelikle, 5.000 TL ile altın bir saatten ziyade çelik bir saati öneririm. Sakın altın kaplama bir saat almayın, paranıza yazık edersiniz.

Bence Longines ve Oris'in internet sitelerini inceleyin. Beğendiğiniz saatleri gösterin, daha isabetli önerilerde bulunabilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Polemik -- 29 Nisan 2012; 12:51:49 >

• konuyu baltalamak istemem ama seneye konuyu açan arkadaşla tamamen aynı durumda olacağım,zaman varken bakıyorum.hatıraya önem veren biriyim,o yüzden alacağım saatin benimle yaşlanması lazım.bu bütçede saat modelleri bence kısıtlı.günlük kullanabileceğim,tematik olmayan bir saat arıyorum,carrera, seamaster gibi.bileğim ufak ama büyük saatler hoşuma gidiyor.

edit:köşeli saatler hep ilgimi çekmiştir ama bu bütçe ile ancak şu oluyor;
    http://www.konyalisaat.com.tr/product_info.asp?id=19583&product=TAG%20Heuer-WW2110.FC6177
    para olsa da franck muller alsak:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi superposition -- 29 Nisan 2012; 14:41:04 >

• Bence konu aç, konu sahibi ile zevklerin bambaşka olabilir.

Aynı konuda iki kişiye saat önerisi yapmak anlamsız, konuyu karıştırmaktan öteye gitmiyor.

Konu açarsan yardımcı olmaya çalışacağım.
  • 5000 TL verecek olsam ben bunu alırdım :)
    http://www.hediyesaati.com/urundetaylari.php?uid=7575&model=rado-r13724712
    Saatten anlamam ama tasarımları güzel ve pahalı bir sürü marka var.İstersen yukarıdaki siteden saatlere bir göz atabilirsin.
  • Ben olsam Konyalı Saatin sitesinden şimdiden Maurice Lacroix markasının modellerinde göz gezdirir, hatta beğenirdim. Sol aşağılarda fiyatları filtre edebilirsiniz. "max. 5000 tl olsun" gibi.

Maurice Lacroix, seni de öldürür, torunlarını da.

Ama ilk olarak aklıma Tag Heurer gelmişti.

Maurice Lacroix şık ve sade , keskin tasarımlı saat tarzına sahip.

Tag Heurer, stilist ve her tarza, yaşa uyan tasarımlara sahip.

Aradığınız modeli Maurice Lacroix'te bulamazsanız Tag Heurer bakın.

Öneri olarak aşağıdaki model sanıyorum ki tarzınıza ve bütçenize uygun.

http://www.konyalisaat.com.tr/product_info.asp?id=27868&product=Maurice%20Lacroix-LC6058-SS001-131

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi megablaster -- 5 Mayıs 2012; 23:05:37 >

• Herkes soylemis bir de ben kendi fikirlerimi soyleyeyim :)
    5000 lira ile alinacak saat markalari epey fazla aslinda.
    Bence Omega, Longines, Maurice Lacroix, Raymond Weil, Tag Heuer ve tarzi hosunuza gidiyorsa Rado'ya bakabilirsiniz.
    Tercihlerinizi cok net belirtmediginiz icin markalar cok da filtrelenemiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: megablaster

Ben olsam Konyalı Saatin sitesinden şimdiden Maurice Lacroix markasının modellerinde göz gezdirir, hatta beğenirdim. Sol aşağılarda fiyatları filtre edebilirsiniz. "max. 5000 tl olsun" gibi.

Maurice Lacroix, seni de öldürür, torunlarını da.

Ama ilk olarak aklıma Tag Heurer gelmişti.

Maurice Lacroix şık ve sade , keskin tasarımlı saat tarzına sahip.

Tag Heurer, stilist ve her tarza, yaşa uyan tasarımlara sahip.

Aradığınız modeli Maurice Lacroix'te bulamazsanız Tag Heurer bakın.

Öneri olarak aşağıdaki model sanıyorum ki tarzınıza ve bütçenize uygun.

http://www.konyalisaat.com.tr/product_info.asp?id=27868&product=Maurice%20Lacroix-LC6058-SS001-131

geç oldu belki ama bence de

arkadaş çok güzel bir seçim yapmış param olsa gider ben de alırdım... çok şık modelleri var gidip gör bence imkanın varsa... almadan çıkmazsın emin ol

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.