Şimdi Ara

50.000 birim paraya araba bulamamak.. (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
159
Cevap
2
Favori
7.193
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Büyük ihtimalle herkes kendi bindiği arabayı tavsiye edecektir (:
    Bende BK kasa Mazda 3 tavsiye ediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ReDDerhan

Büyük ihtimalle herkes kendi bindiği arabayı tavsiye edecektir (:
    Bende BK kasa Mazda 3 tavsiye ediyorum.
    Bu çıktı hocam BK kasa mazda 3 deyince ilk. Dedim ne oluyoruz Güzel araba tabi. Güle güle kullanın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ne_demek -- 15 Ocak 2020; 13:53:32 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mAcArTy41

Elbette pertte çıkar ağır hasarlı direk ve saselerinde sıkıntı olan araçta çıkar tanıdık diye ekspere, motor ustasına göstermezsen herşey olur. Bırak onu satan adam bile farkında olmayabilir sıkıntının. Ki ben arkadasimdan aldım ilk sahibiydi ekspere götürmeden herseyini söyledi dedikleri gibide çıktı zaten araba fakat klimanın gazi bitmiş o bile şaşırdı klima çalışıyor zannediyordu hoş yazın kullanmış klimayı en son sonrasında 150 liraya gaz doldurdu sanayide ekspere goturmesem elimde hem belge olmayacaktı hemde klima gazi bana kalacaktı. Tanıdık diye arabayı lap diye alırsın satan kişi bile sıkıntısını bilmeyebilir ve bundan doğal birşey yok
    Evet bilmeyebilir. Expere gitmişlerdi diye biliyorum ama satan adamın arkadaşına gitmişler herhalde. Benim tanıdık var demiş. Tanıdığın tanıdığıyla da iş olmuyor demek ki

• quote:

Orijinalden alıntı: Scorsing

hocam 1.0 polo 2015 model trendline satayım 7.000 tramer kaydı var 62.500 tl 145.000 de benzinli yakıt tüketimi 5.4 lt- 6 lt şehir içi böyle
    Daha çok sedan düşünüyorum hocam. Ama hatchback olarak sadece fiestalar hoşuma gidiyor.
  • Birim para yazınca cool mu olunuyor. Yazsana TL diye. 50bin Euro ya da dolara 3-4 tane araba alınır da...
  • 72.500 TL'ye aldığım aracım şuanda malum sitede 100 binden aşağı yok piyasa balon gibi oldu bi yerde patlar ama

Edit: yazın Temmuz/Ağustos gibi aldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iCrush -- 15 Ocak 2020; 14:5:3 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geçen yaz ben de aynı şeyi fark ettim.

Anneme ikinci el 50,000 TL dolaylarında araba alalım dedik. Baktık ki piyasada eli yüzü düzgün, binilecek bir otomobil almak istiyorsan ortalama 80-90,000 TL vermen gerekiyor. Arkadaşının arabasını aldık biz de. 2015 model dizel otomatik Hyundai I30, 23,600 km. civarındaydı hem de. Nereden baksak 100,000 TL de verdik şaka gibi geliyor hala. İkinci el temiz dizel Egea falan da alsan en kötüsünden 85-90,000 arası vermek gerekiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ne_demek

Bende uzun zaman kullanmak istiyorum. Chevrolet aveo buldum 2012 80 binde 54 bin tl. Ama üretimi durmuş dediler. Piyasada yok artık dediler. Elinden çıkaramazsın dediler. Herkes bir şey söyleyince çorba oldu Bence binilebilir bir arabaydı

Alıntıları Göster
    Model bazında üretimi durmuş olabilir ama markaların yedek parçaları diğer modelleriyle benzerlik gösterir. Sonuçta o arabayı piyasada kullanan birçok insan var. Ha 1 haftada satamazsın da 1 ayda satarsın bunun için 10 20 bin fazla vermeye değer mi? Kullancam diyorsun sorunu yoksa al geç bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sadece Sürücü

Evet alternatiflerine 50-60bin TL isteniyor. Dengi golf civicler 50-60bin TL ediyor.

Rakam olarak çok gözükse de alım gücü olarak pek bir şeyi yok şu anda 50bin TL'nin...

70-80bin TL'ye çıkarsanız istediğiniz şeyi alırsınız. Ülkenin %90 daha ekonomiye alışamadı... Sıfır C sınıfının 150bin TL olduğu yerde 3te 1 fiyatına ya hurdasını ya da çeyreğini bulabileceğinizi unutmayın... O yüzden symbol linea gibi araçlar normal yani...
    Sıfır arabayla 15 yaşındaki hurda nın ne ilgisi var ? Sıfırı 150 bin tl olan arabanın 15 yaşındaki olanı 20 bin tl etmez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: krtl1903

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-chevrolet-ilk-sahibinden-boyasiz-kayitsiz-otomtik-124-luk-sunroof-775865800/detay
    Temiz araç gibi fiyat yüksek yazmış ilk sahibinden hemde pazarlık yap hocam
    40 bile etmez.Altı üstü cruze
  • quote:

Fiyatı 55 e yükselttim bir iki tane daha değişik araba çıktı ama geneli aynı tabi. Sarı site ne kadar güvenilirse işte.

Alıntıları Göster
    Cruze tavsiye ederim tam fiyat performans arabası, tip, konfor, donanım hepsi mevcut

• Konu başlığından anlaşılan:
    Türkiye'de 50 bin liraya alınamayan araçlar, başka ülkelerde de kendi para biriminden 50 bin paraya alınamıyor... Örnek bla bla bla

Konuda anlatılan;
    "maksimum 60bin liram var megane 4 seviyorum ama alamıyorum bana araba önerin"

• quote:

Arkadaşta 1.2 i 20 var eski kasalardan. Arabaya 4 kişi bindik yokuşu 1. vitesle bağıra bağıra çıktı. Valla bir an biz inelim sen çık diyecektim öyle acıdım arabaya Vallahi çok ilginç. Deneyimlemek lazım
    Hocam namı değer boyun kıran lakaplı arabaya söylediklerin ayıp değil mi(?)
  • Ekonomi uçuşta hocam, ayıpsın! 50 dolar etmeyen araba 20k'ya gidiyor. Bu ülkeyi nasreddin hoca bile tasvir edemez.
  • Kış günü ayağımızı yerden kessin az yaksın kaçsın dedik 2009,2010,2011 symbollere bakalım dedik 85 hp lik olanlar bir zaman vardı gerçekten az yakıp iyi kaçıyordu onlara bilem 150 bin 200 bin km olmuş her yeri boyalı değişenli araçlara 50 k fiyat çekiyorlar şaka gibi.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CihangirCanavarı

Konu başlığından anlaşılan:
    Türkiye'de 50 bin liraya alınamayan araçlar, başka ülkelerde de kendi para biriminden 50 bin paraya alınamıyor... Örnek bla bla bla

Konuda anlatılan;
    "maksimum 60bin liram var megane 4 seviyorum ama alamıyorum bana araba önerin"
    Türkiye de 50 bin liraya alınamayan araçlar başka ülkelerde kendi para biriminden 50 bin liraya buradaki 250 300 bin TL değerinde araba alıyor. Megane 4 seviyorum ama alamıyorum demedim. Ben bakarken 70 80 bin di şuan 130 140 lara çıktı. Çok istedim ama alamadım dedim.

Sen önce konu başlığından anladığını bir düzgünce kavra. Daha sonra eleştirini yaparsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ne_demek -- 16 Ocak 2020; 10:20:23 >

• quote:

Orijinalden alıntı: RAFREF

Hocam namı değer boyun kıran lakaplı arabaya söylediklerin ayıp değil mi(?)

Alıntıları Göster
    Pardon hocam bilemedim
  • quote:

Orijinalden alıntı: krtl1903

Kış günü ayağımızı yerden kessin az yaksın kaçsın dedik 2009,2010,2011 symbollere bakalım dedik 85 hp lik olanlar bir zaman vardı gerçekten az yakıp iyi kaçıyordu onlara bilem 150 bin 200 bin km olmuş her yeri boyalı değişenli araçlara 50 k fiyat çekiyorlar şaka gibi.
    Polo 1.0 lara bakıyordum. 2018 kasası çok hoş. Hatta 2019 modelinde hayalet ekran var çok iyi olmuş. elim yanlışlıkla Golf e bastı. Tüm golfkerde R modeli en başta 407 bin isteyen var. Herhalde dedim yanlış yazdı. Aşağıdakiler de 350 340 Golf yani. Dedim bu R özel birşey herhalde. normal 2017 2016 golflere baktım 180 170. Kafayı sıyırmış insanlar.
  • ne_demek kullanıcısına yanıt
    Golf ila civic zaten uçmuş gitmiş hocam bende çok gördüm ikinci ele sıfırından fazla fiyat isteyen var içip içip kafa güzel iken sarı siteye ilan atıyorlar galiba

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • krtl1903 K kullanıcısına yanıt
    sonra bir başka kafası güzel, oo bu araba bu kadarsa benimki şu kadar deyip fiyatı biraz daha çıkarıyor
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.