Şimdi Ara

50.000 birim paraya araba bulamamak.. (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
159
Cevap
2
Favori
7.193
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: VeterözeR

Birim para yazınca cool mu olunuyor. Yazsana TL diye. 50bin Euro ya da dolara 3-4 tane araba alınır da...
    Cool luktan değil hocam. Nedenini yazmıştım. O yüzden.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Stand Alone

Geçen yaz ben de aynı şeyi fark ettim.

Anneme ikinci el 50,000 TL dolaylarında araba alalım dedik. Baktık ki piyasada eli yüzü düzgün, binilecek bir otomobil almak istiyorsan ortalama 80-90,000 TL vermen gerekiyor. Arkadaşının arabasını aldık biz de. 2015 model dizel otomatik Hyundai I30, 23,600 km. civarındaydı hem de. Nereden baksak 100,000 TL de verdik şaka gibi geliyor hala. İkinci el temiz dizel Egea falan da alsan en kötüsünden 85-90,000 arası vermek gerekiyor.
    Zaten normalde 80 90 sa arabayı 60 a filan koysa, iyi niyetliyse bile bir kıllanıyorsun. Emin olamıyorsun. Station vagon Kia aldı arkadaşım 40 bin liraya Mayıs gibi. Şuan 65 bin veriyorlar vermiyor. Gerçekten şaka gibi

• quote:

Orijinalden alıntı: Antares

Model bazında üretimi durmuş olabilir ama markaların yedek parçaları diğer modelleriyle benzerlik gösterir. Sonuçta o arabayı piyasada kullanan birçok insan var. Ha 1 haftada satamazsın da 1 ayda satarsın bunun için 10 20 bin fazla vermeye değer mi? Kullancam diyorsun sorunu yoksa al geç bence.

Alıntıları Göster
    Bir yakınım chevrolet lere yedek parçayı opel sağlıyordu bulunuyordu parçaları ama şuan onlarda bırakınca çok sıkıtıya girdi ikinci eli dedi. Aslında Lacetti ler filan çok hoşuma gitti. 2012 dizel aveo da güzeldi mesela 50 bin TL idi. Lacettiler 40 bin lira hatta.

• quote:

Orijinalden alıntı: redbul_540

Sıfır arabayla 15 yaşındaki hurda nın ne ilgisi var ? Sıfırı 150 bin tl olan arabanın 15 yaşındaki olanı 20 bin tl etmez.

Alıntıları Göster
    Mantıken kesinlikle haklısınız hocam. Ama iş pratikte öyle olmuyor malesef. Gözümüze gözümüze sokuyorlar
  • üzülme dostum, japonlar 500 bin birim paraya bile araba bulamıyor.
  • 2012-2013 model 50-60 bin km'de bol özellikli chavrolet aveo 1.2 yada 1.4 lpg'li alabilirsiniz. Hem çok sağlam, hem çok özellikli ve az yakan bir arabadır.Opel motorlu olduğu için parça sıkıntısıda çekmez siniz. 2 sene kullandım yaşadığım ilçede her parçası mevcuttu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ogz45 -- 16 Ocak 2020; 11:11:53 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 19can84

üzülme dostum, japonlar 500 bin birim paraya bile araba bulamıyor.
    Allaha şükür diyelim o zaman Beterin beteri varmış bak
  • quote:

Orijinalden alıntı: ogz45

2012-2013 model 50-60 bin km'de bol özellikli chavrolet aveo 1.2 yada 1.4 lpg'li alabilirsiniz. Hem çok sağlam, hem çok özellikli ve az yakan bir arabadır.Opel motorlu olduğu için parça sıkıntısıda çekmez siniz. 2 sene kullandım yaşadığım ilçede her parçası mevcuttu.
    Aveo benimde hoşuma gitti. 1,3 dizeldi benim baktığım. Sol tarafı kadran sağ tarafı dijital ekrandı. Değişik olmuş hoşuma gitmedi desem yalan olur. Cruze de olabilir ama km leri çok onlarında.
  • Bende 1.2 ls benzin lpg vardı. Hız sabitleyici, yokuş kalkış, 8 hava yastığı, multimedya vardı. Ve şehir içi 26 şehir dışı 22 kuruş yakıyordu yani dizeli aratmaz. 80 bin km'de 45 bine sattım 1 ay önce. Bu paralara en iyi araba.

• quote:

Bende 1.2 ls benzin lpg vardı. Hız sabitleyici, yokuş kalkış, 8 hava yastığı, multimedya vardı. Ve şehir içi 26 şehir dışı 22 kuruş yakıyordu yani dizeli aratmaz. 80 bin km'de 45 bine sattım 1 ay önce. Bu paralara en iyi araba.
    Sizin demi chevrolet ti hocam ?
  • 40.000 liraya temiz kia rio dizel alabilirsin.

• ne_demek kullanıcısına yanıt
    Aynen 2012 1.2 ls chavrolet Aveom vardı. 2 yıl önce 33 bine almıştım. Geçen ay 45 bine sattım. Model yükseltmek için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ogz45 -- 16 Ocak 2020; 13:7:45 >
  • 1.0 vti manuel peugeot 208 bakabilirsin, en azından yeni duran bir araç. İçi boş ama aldırmamak lazım aux var, klima var yeter işte :) ya da 1.4 dizel 208ler de mantıklı olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-92A2F8722

40.000 liraya temiz kia rio dizel alabilirsin.
    Evet hocam gördüm. Onlara da bakıyorum.
  • quote:

Aynen 2012 1.2 ls chavrolet Aveom vardı. 2 yıl önce 33 bine almıştım. Geçen ay 45 bine sattım. Model yükseltmek için.
    33 almışsın 2 yıl binmişsin 45 e satmışsın. Helal olsun Yine zaten 40-50 bin arası.
  • quote:

Orijinalden alıntı: seyfiican

1.0 vti manuel peugeot 208 bakabilirsin, en azından yeni duran bir araç. İçi boş ama aldırmamak lazım aux var, klima var yeter işte :) ya da 1.4 dizel 208ler de mantıklı olabilir.
    Hocam baktım da çok ufak bize o araba. Benim boy uzun sığmam ben o arabaya
  • Bizim milletin LPG alerjisi nedir arkadaş. Adam gibi kullanılmış düzgün bir LPGli araç insanı üzmez.

Bir kısımda dizel alerjisi bir kısımda benzinliye binilmez dizel olmalı...

Yakıt tercihimiz bile siyasi görüş gibi. Katı. Ne aradığımızı bilmeden.

Senede en az 10.000km den aşağı yol yapıyorsanız dizel saçma bir tercih olacaktır.

Adam gibi bakılmış LPG li araca da binilir. Kapalı otopark ve kısa menziller sorun edilmezse hiç bişey olmaz tertemiz binilir.

LPG taktırmak kullanımdan kar edilemeyecekse de dizel fiyatından 15 20bin lira aşağıya benzinli tercih edilir.

Konuya gelecek olursak Hesap kitap yapılıp tercih yapabilirsiniz hocam. Senede kaç km yapıyorsunuz? Ortalama ne kadar yakıt masrafı yapacaksınız? Benzinli tercih ettiğinizde bu fark gerçekten kapanıyor mu? Dizel ve benzinli aracın bakım masraflarını düşününüz mü?

Örneğin Aylık yakıt masrafınız dizel yerine benzinli bir araç aldığınızda 100 lira daha fazla olacaksa yılda 1200 TL yapar hadi 1500 TL yapsın. 10 yıl binmeniz lazım ki bu araca benzinli yerine dizel tercih etmek sizin için avantaj olsun.

1.5dci bayıldığım tertemiz bir motordur. Ancak hesap ortada. Bu faktörleri göz önünde bulundurun. Herkes keseaine göre konuşur. Tuzu kuru ustaya bakma.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Riquelme6 -- 16 Ocak 2020; 13:59:12 >

• Adam ne güzel türkçe yazmış.
    Kimisi 50k filan diyip saçmalar.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • jac0B0 kullanıcısına yanıt
    50.000 TL yazsa daha iyi olmaz mıydı
  • O paraya modelli, düşük km dizel bulunamayacağından bu tür nispeten düşük km, yıpranmamış benzinli bir araç seçerdim... (ilanla herhangi bir ilgim yok)

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-hyundai-96000-son-indirim-pazarlik-cok-cuzii-773943589/detay

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.