Şimdi Ara

5+1 Ses Sistemi ve Turkcell TV (Dolby Digital)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
3.481
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar bir sorum olacak, Turkcell TV+ kullanıcısıyım ve 5+1 ses sistemi aldım, ses sistemini uyduya optik aux ile bağladım. İnternetten indirdiğim filmlerde ve TRT 4K'da sıkıntı olmadan tüm hoparlörler çalışıyor fakat normal kanallarda sub ve ön sağ sol çalışıyor, müşteri hizmetlerini aradığımda yayıncı kuruluşun ses çıkışlarıyla alakalı olduğunu söyledi, acaba normal kanallardan,Youtube'dan veya Turkcell TV+'taki filmlerden de 5+1 ses almayı başarabilen var mıdır, varsa nasıldır?

• Yok mu bilen arkadaşlar?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam bende TV+ kullanıcısıyım sagem kutu kullanıyorum kutunun optik çıkışından spdif kablo ile çıkış aldığım kutu ses vermiyor ayrıca hdmi ile doğrudan amfi receiver a bağladım oda sesi çözümleyemedi bende son çare olarak doğrudan tv ye bağladım tvden sesi amfi receiver a verdim. yani sözün özü kutuda sıkıntı var yada yazılımsal bi problem var.
  • Maalesef yayıncıda Dolby Digital kanallar bulunmuyor. D-smart, digiturk ve teledünyanın birkaç kanalında bu özellik mevcut. İnternetten film indirirken DTS ses özellikli filmlerden daha iyi sonuç alırsınız.
  • Teşekkürler cevaplar için

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bende de sagem kutu var ve lg nin +1 ses sistemi mevcut seshdmi ile arc den bağlı sıkıntım yok ancak dolby digital sadece 4k kanallarda var. belgesel kanalları diger platformlarda dolby digital iken bunda maalesef değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jrbuji -- 12 Eylül 2017; 19:41:5 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.