Şimdi Ara

5.1 Ses Sistemi Bağlantı için Yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
1.632
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Şimdi haftasonu ben Sony marka bir 5.1 ses sistemi aldım (dolby digital,digital kablo girişi falan var)

Şimdi bunu bağlamak için size danışmam gerekti:

Elimde bir PS3 var, bu ses sisteminin DVD Player'ı var, D-Smart var, 10 yıllık eski, tüplü bir TV var.

Ben bunları birbirine hangi kablolarla, nasıl bağlamalıyım ki televizyon izlerken de 5.1 ses alıyım, PS3 oynarken de?

Teşekkürler şimdiden...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi otemiz -- 13 Ocak 2010; 19:57:16 >

• hangi model aldığınızı belirtmemişsiniz.
    biz bilemeyiz senin sonynin angi model cihazını aldığını
    modellere göre girişler çıkışlar farklılık gösterebiliyor.

ben dz 680 kullanıyorum. bu modelle ilgili konu başlığı var biz orada bayağı yazıştık.
    ordanda bakabilirsin.

ps3 ü bağlamak için cihazın optik girişine optic kablo ile gireceksin. görüntüyü televizyona scart veya 3 rca kablo ile aktaracaksın.
    d smartı başlamak için ise tv nin ses çıkışından ses sisteminin scart girişine veya d- smartın ses çıkışından ses sistemine giriş yapacaksın.

senin ürünün modelini bilmediğim için ancak bunları yazabiliriz.

net bilgi yok.
  • ayrıca şunu belirteyim.
    tv den 5.1 ses alamazsın. nedeni ise ses kaynağı 5.1 değil stereo. bazı kanallar üst sınıf alıcılar ile 5.1 veriyor. o da 1 elin parmaklarını geçmez. yabancı kanallar.
    neyse.
    tv den stereo girişi sisteme girdiğinde sistemin dolby prologic II özelliğini kullanarak sesi 5.1 e çevirirsin
    bu da sanal surrounddur. çok başarılı değildir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: otemiz

Merhaba arkadaşlar,

Şimdi haftasonu ben Sony marka bir 5.1 ses sistemi aldım (dolby digital,digital kablo girişi falan var)

Şimdi bunu bağlamak için size danışmam gerekti:

Elimde bir PS3 var, bu ses sisteminin DVD Player'ı var, D-Smart var, 10 yıllık eski, tüplü bir TV var.

Ben bunları birbirine hangi kablolarla, nasıl bağlamalıyım ki televizyon izlerken de 5.1 ses alıyım, PS3 oynarken de?

Teşekkürler şimdiden...

PS3 ü optik ses kablosu ile ses sistemine bağla. D-smart receiver ını da kırmızı beyaz jaklarla ses sistemine bağla. PS3 ü tv ye video aktarımı için nasıl bağlarsın o tv nin girişlerine bağlı.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.