Şimdi Ara

4x200 watt amfi devresi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
13.900
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkdaslar yardmcı olabılcek bırı varmı aciiillllll
    bana 4x200 watt amfi devresi lazım ama entegreleri ucuz olan bi model olursa sevinirim yada ucuz yollu biamfi de olursa olur
    beklıorm yardımınızı arkdaslar

• arkadslar yardımcı olcak yokmu
  • stk serisi entegreleri araraştır mosfetli şemalarda var
    bende var ama kağıt üzerinde scan etmem lazım
  • İsteğin biraz saçma olmuş ondan cevap gelmiyordur.Yani kusura bakma ucuz parça demek düşük güçlü malzemeler demek bu malzemelerlede 200 watt`lık bir güç,hemde 4 kanal eder sana 800 watt`lık bir çıkış gücü ki bence bu iş senin düşüncenle çıkmaz bir hal alır kesenin ağzını biraz açman gerekiyor gibi .

STK 4050 devresini kurabilirsin devrenin mono 200 watt çıkış gücü vardır 4 adet yaparsan istediğin gibi bir amplifikatöre sahip olabilirsin.Fakat devrenin bir tanesinin mâliyeti yaklaşık 35 YTL. civarıdır (besleme devresi dahil) dört tanesi 140 YTL eder bunlara birde yaklaşık 1KW. gücüne tranförmatör sardırmalısınki onunda fiyatı yine tahmini olarak 150 ila 200 YTL arasını olabilir son olarakta bu devrelere ve tranformatöre uygun büyükçe bir kutu gerekir ki bu derece büyüklükteki bir kutuyada en az 100 YTL verirsin sonuç olarakta böyle bir sistem sana 400 - 450 YTL civarı bir fiyata mâl olur sana(ıvır zıvır vs. ile).Bence bir kez daha düşün hazır amplifikatörlere bir göz at senin için daha kârlı hesaplı olanları çıkabilir iyice bi araştırman lazım.

Bu arada böyle bir amplifikatörü araba için düşünüyorsan trafoyu sil onun yerine inverter ve swicht mode devrelerini koy ki bunların trafodan daha fazla tutarı olur Belkide moralin bozulacak ama işe koyulmadan herşeyi öğrenmen en iyisi sonra yarı yoldan dönmeyesin diye yazdım kolay gelsin .

• hurdalıkda 2-3 kv trafolar 50-60 ytl ye alınabiliyor bende 2-3 kv bi sürü trafo var
    arkadaşın şevkini kırma bence ayrıca kendiside sarabilir.
    ankarada ise arkadaş, ivedik hurdalığında bi sürü trafo var.
    ayrıca bendecede 4*200 watt çok yüksek bi güç düğün anfileri bile 200watt iken 800 watt ile konsermi
    verceksin?
    evde kullacaksan sana 2 adet stk441 tavsiye derim
    55 voltda 2*40-50 watt çıkış gücü var ki 80-100 watt evde camları yerinden oynatır.
    en çok parayı hoparlörler tutacak bu arada kabini mdf yap içine ısacam koyacaksın onun filtresi hesabıda ayrı bi konu...
    stk 4050 yurt dışı fiyatı 34.16 EUR 35 ytl nerde hemen alıyım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OVERCLOCK19 -- 13 Ağustos 2005, 4:03:01 >
  • quote:

Orijinalinden alıntı: OVERCLOCK19

hurdalıkda 2-3 kv trafolar 50-60 ytl ye alınabiliyor bende 2-3 kv bi sürü trafo var
    arkadaşın şevkini kırma bence ayrıca kendiside sarabilir.
    ankarada ise arkadaş, ivedik hurdalığında bi sürü trafo var.
    ayrıca bendecede 4*200 watt çok yüksek bi güç düğün anfileri bile 200watt iken 800 watt ile konsermi
    verceksin?
    evde kullacaksan sana 2 adet stk441 tavsiye derim
    55 voltda 2*40-50 watt çıkış gücü var ki 80-100 watt evde camları yerinden oynatır.
    en çok parayı hoparlörler tutacak bu arada kabini mdf yap içine ısacam koyacaksın onun filtresi hesabıda ayrı bi konu...
    stk 4050 yurt dışı fiyatı 34.16 EUR 35 ytl nerde hemen alıyım

Yazımı iyi okumamışsın helede son kısmını :) ben kimsenin şevkini falan kırmıyorum kırdığımıda sanmıyorum mâliyet neyse (yaklaşık) onu söyledim ucuz diyorduya ondanda yazdım yani.Bu arada eskicilerden trafo almak fikri biraz mantıksız olmuş trafo bulmak zor iş değil istediğin voltaj değerlerinde bulmak iş işte helede 4050 simetrik 55 volt ile çalışıyorki bu derecede 1 kw. bir trafo bulman çook zor :) sardırmak gerekiyor yane.Birde kendi sarabilir demişsin valla arkadaşın işçiliği ve bilgisi hakkında bilgim olmadığı için bişey söyleyemiyorum şayet işten anlıyorsa olabilr neden olmasın ama bu ufak tefek bilgilerle olacak iş değil.

Son olarakta STK 4050 nin fiyatını 34.16 euro demişsin :P ben burda 20 YTL ye alıyorum hemde yan sanayisi değil orjinalini yan sanayisinn fiyatıda 15 YTL ama bir konuda sana kesinlikle katılıyorumki 4 x 200 watt lık bir ses ev kullanıcısı için kesinlikle gereksiz STK 4231 (2x100 watt) veyahutta STK 4241 (2x120 watt) işini hayli hayli görür iyi bir besleme ve ton devresi ile neyse bu kadar işte kolay gelsin arkadaşa :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AnarKin -- 13 Ağustos 2005, 11:29:32 >

• 4 x 200W ampli yapıp buna uygun bir soğutma sistemi tasarlayıp (%40 kayıpla 1350W!!!! yani bildiğin soba resistansı) baskı devresini, preamplifikatörünü, ton kontrolunu ve de KABLOLAMASINI gürültüsüz ve distorsiyonsuz tasarlayıp hayata geçirecek bir babayiğit tanımıyorum bu civarda. O işi unutun. Ayrıca;

1- 1KW lık trafo asla yetmez en az dört adet 400W lık ve çıkış gerilimi UYGUN trafo sardırıp UYGUN Biçimde kutuya yerleştirmek lazım ki dört ayrı trafonun manyetik akılarının hesaplanması çok güçtür.

2- Bunca güçlü bir sistemin dip gürültüsünü nasıl yokedeceksiniz? Kalkıp bunun girişine TL08X li bir preampli + ton kontrol devresi yapacaksan en azından iki bina öteden hışırtısını duyabileceğinizi garanti ederim. Bu işler için precision op-amplar ve özel tasarımlar gerekir.

3- 800W oldukça ciddi bir çıkış gücüdür. Ayrıca STK4050 sürekli bu gücü vermek için tasarlanmış bir entegredir. Burst gücü bunun çok üstündedir. Yani müzik gücü olarak 400W (entegre başına) alabilirsin. Peki bu gücü nerede dinleyeceksin? Evde 4 x 200W RMS sistem kullanırsan birincisi; evinin doğramalarını gözden çıkartman lazım, ikincisi komşularınla ciddi boyutlarda papaz değil kardinal olursun bunu da aklının bir köşesine yaz.

ÇÖZÜM:

Alırsın 2 x TDA1514A = 2 x 50W Super HI-FI . Yeter mi? YETER! Devre şeması istersen PM at.

• arkadaşlar neyın tartışmasını yapıyorsunuz allahaskına yaa?? bende 8 tane STK4048 war ki tek basına 8ohm'da 150 4ohm'da 205 watts. 8 tanesi eder 4ohm/840watts. su ana kadar son ses tecrubem olmadı ama mukemmel bi sistem. gerrçi müştereisi cıktı satıyorum ama olsun bı daha yaparım. STK4048'e gelınce fiyatı 47dolar+KDV ama gercekten deger dogrusu.... herkese tavsiye ederim. yok ben yapamam diyen olursa her turlu 'EV YIKILIR'....... mail:lazyboy_0@mynet.com msn:bankaci36@hotmail.com
  • DÜZELTME: pardon yaa!! ulan matematık'ıme noldu yaaaa... 8 tanesi 4ohm'da 1680watts yapar. saygılar.........
  • İKİNCİ DÜZELTME: (artık yeter ya): yine pardon cok ozur. 1640watts. heh şimdi oldu. aceleye getırıyorum o yuzden yanlışım kusura bakmayın.
  • stk4048 i dene oda 200w mono ben yaptım bomba ses cıkıyo. tabi pre-anfisinin cok ii olması gerek. fiyatı 8$. bence sen trafoyu hallet.

anfi kolay hazır araba anfileri satılıyo. 1000w 4 chanal falan, ama onların beslemesini nasıl yapıcan bilmiyorum.
  • benim yaptıgım tda serisi bi entegre var...100 watt rms ses verio....sitereo olak yaptım babalar gibi....devre şemasını falan çizdim bastırdım.amacım satmaktı ama olmadı

entegre de çızıltı yok..içinde mosfetler var...2x35 voltla çalışıo.....mükemmel bi amfi...entegre fiyatı 3 ytl karaköyde..
  • selam stk 4241 ile bi anfi yapmak istiyorum çok araştırdım ama adam gibi bi baskı devre bulamadım elinizde varsa bana proteusta çizilmiş baskı devresini yollarmısınız teşekkürler
  • quote:

Orjinalden alıntı: djapocalypse

benim yaptıgım tda serisi bi entegre var...100 watt rms ses verio....sitereo olak yaptım babalar gibi....devre şemasını falan çizdim bastırdım.amacım satmaktı ama olmadı

entegre de çızıltı yok..içinde mosfetler var...2x35 voltla çalışıo.....mükemmel bi amfi...entegre fiyatı 3 ytl karaköyde..

bahsettin entegre tdanın hangi entegresi kardeş
  • ne olacak tda 7294
  • Soruyu soran arkadaş hoparlörlerin altında yazan Watt değeri ile karıştırmış olabilir.
  • 4*100 watt yüksek bir değer evde kullanamazsın Belki buffer kısmını yapabilirsin. Diğerleride 50 watt yeter ama sağlam bir 500wattlık bir trafo sardırmalısın. hepsi 100watt olsun dersen 700wattan aşağısı kurtarmaz kayıplar çok olur.
  • stk 4241 bende var
    msn ekle baskı devreside var göndereyim murat3854@hotmail.com
    proteusda hemde ben kendim yaptım
    4x200 watt isteyen arkadas sende yaz bana yardımcı olayım sana
  • ekledim arkdaşım tüm gün onlineyim saolasın
  • entegre yerine transistör kullan daha iyi olur mesela güç transistörü
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.